Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Eklentiler

• 42C41314-DB10-4248-BC90-FE27ACBB948D.jpeg
    456,4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Genelde koylerde daha sonra sehre gelen koyluler varos diye tabir edilen kesim boyleydi..
Sözlerinize dikkat edin. Kimseye varoş diyemezsiniz. Evet benim babaannem köylüydü ve bundan gurur duyuyorum. Bazıları gibi Arap özentisi değildi en azından. Varoşluk buysa gurur duyarım.

https://www.facebook.com/151997251518179/posts/2219002871484263/

Bu durumda turgut özal mı komünist oluyor ..? Köprüyü kim satmak istemiş de kim sattırmamış. . Buyrun... Erdoğandan öğrenin :) Turgut Özal satarız efendim satarız... Alan da çıkar diyor... Erdoğan da diyor ki komünistler satmak istemişti özal karşı çıktı... Bence olaylar kafasını iyice karıştırmış.. Çok yorgun..

Yasin kac bilmem ama o zamanlara sahit olanlari dinledin mi hic:) bakma guldugume..
Senin soyledigin zamanlar, 28 subat zamanlari.. 2002ye kadar 5 yil, ondan sonrasi AKP doneminde 4-5 yil yasak kalkana dek bile surmeyen seyler.. TBMM 1920 de acildi, 1950lere dek 30 yil CHP tek partili iktidarinda basortusu serbest idi zaten. Siyasete bulastirilmasi sonucu cok partili donem basladiktan 10 sene sonra, 1960'ta devlet kurumlari ve okullarda yasaklandi, yasak okullarda delindi, kizlar basortusu ile okumaya devam etti, Erbakan'a kadar..

Simdi milleti tarihin hangi suresi icin korkutmaya calisiyorlar? Yasin kac oldugu onemli degil, tarih hepsini yazar. AKP tarihi degistirmeye calisiyor simdi, ama tarih onu da yazacak.

Heh bunları konuşalım işte.ama konuşamıyoruz ki hep dış güçler deyip gidiyorlar. Bu şekilde devam ederse yıl sonunda ne olur diyemiyorlar ama. Ben sonumuzu hiç iyi görmüyorum.

O zaman ben 16 yıl için ekonomik özet geçeyim.
2002-2008 döneminde ekonomi altın çağını yaşadı gerçekten, tüm göstergeler iyiydi, gidişat güzeldi lakin sürdürülebilir ekonomik politikalar olmadığından 2008-2012 yılı arası ekonomi gerilemeye başladı, 2012-2018 arasındaysa maalesef iktidar farklı konulara yöneldiği, ekonomik çözümler üretemediği için duraksama dönemine girdi, dolar asla söylenen vaad edilen fiyatlara düşürülemedi, dış mihrak olayı değil bu, ithalat ve ihracatınız borçlanmalar dolar üzerinden, döviz rezerviniz düşük, merkez bankası dolar kuru yükseldiğinde zamanında adım atamıyor, hep geç kalınmış uygulamaları var, ekonomi profesörlerinin yaptığı uyarılar dikkate alınmıyor, bankaların dış borcu büyüdü kıpırdayamıyorlar, bankalarını döndürebilmek için yaptıkları girişimlerde ancak anı kurtarabiliyor.

A partisi B partisi fark etmez, sürdürülebilir, uzun soluklu çözümler sunmayan, ekonomik yaptırım politikası olmayan herhangi bir parti başa gelse de 2019'da olması muhtemel global kriz karşısında ülkeyi ayakta tutamaz.

Bu yüzdendir ki bırakın İnceeeee, Erdoğaaaaann, Akşeneeeeeer diye didişip ben onun duruşunu seviyorum, ay çok Güleryüzlü, yaşa var ol söylemlerini, şu an önünüzde en büyük risk ekonomi, ekonomiyle ilgili vaadedilen çözüm önerilerini iyi değerlendirin, geçici değil kalıcı çözümler gerekiyor çünkü, ithalat durursa, dış borç ödenemezse, dışarıdan kaynak bulunmazsa yaşanacakları düşünmüyor kimse, kimse derken düşünenleri tenzih ederim.

Yoksa burada re re re ra ra ra Galatasaray Galatasaray cim bom bom demek kolay.

Dini inanç kısmına değinmişken Muharrem İnce benim lakabım hacıdır diyor,abdestsiz sokağa çıkmam ,miting öncesi ayetel kürsü okurum diyor,Meral Akşener tülbent takarak mitinge çıkıyor.Soru üzerine danışmanının bu fikri ürettiğini söylüyor,muhafazakar seçmen etki altına alınmaya çalışılıyor.Erdoğan dini siyasete alet ediyor diyorlar ama zaten Erdoğan'ın yaşama biçimi islam,seçim olmasa da senenin tamamında dini vecibelerini getiriyor.Şu ana kadar Muharrem İnce den dini yönden bir açıklaması oldu mu?Mesela genel başkanlık seçiminde de açıkladı mı bu söylediklerini,seçmene bu yüzden inandırıcı gelmiyor.

Sözlerinize dikkat edin. Kimseye varoş diyemezsiniz. Evet benim babaannem köylüydü ve bundan gurur duyuyorum. Bazıları gibi Arap özentisi değildi en azından. Varoşluk buysa gurur duyarım.
Ne alingan bi millet olduk:)

Babannene varos demedim.. koydekilerde biyle kapatiyor dedim ama orayi uzerine alinmamissin hic, varosu alinmissin nedense:))iyi arastir varos dedigimiz kesim.. koyden sehre giden ve arada kalan kesime denir..

Konu osmanlidan acildi.. benim zamaninda anlatilsada uzerinde cok durulmuyo..koskoca imparatorlugu mu anlatacaklar teferruatlarimi

Eğitim seviyeniz göz kamaştırıyor.
Sizin zamanınız hangi zamandı merak ettim,bundan 20 sene önce de anlatılıyordu bugün de hala anlatılıyor ilk Türk devletleri.

Sizin teferruat dediğiniz devletler olmasaydı Osmanlı da olmazdı bu arada bilin istedim.

Ben de tülbenti kastetmeye çalışmıştım. Bu arada tülbent dini bir simge değildir. Anadolu kadınlarının geleneğidir. Dinle bir alakası yok. İnsanlar dinle kültürü karıştıyor. Sayın Akşener bize ait olan bir şeyi ön plana çıkarıyor ve bence çok da iyi yapıyor. Şimdi bana saldıranlar olur ama neyse:) Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Ha yine söyleyeyim her fikre saygım var. İnsanlar da benim fikirlerime saygı duymak zorunda.

Ne demek Yalova'dan biri cikip Turkiye'yi yonetebilir mi? Yalova bu memleketin topragi degil mi? Kars'tan da biri cikip memleketi yonetebilir, ne var bunda? Ille de Istanmbullu mu olacak? Kac Istanbul'lu basbakan, Cumhurbaskani gordunuz bu ulkeyi yoneten? Erdogan da Rizeli, cikip Yalova ile Rize'nin yuzolcumunu mu karsilastirdiniz hangisi daha buyuk diye?
Kilicdaroglu'nun Cumhurbaskanliginda Ince'yi desteklemesi bir demokrasi zaferidir. Kendisini de aday gosterebilirdi, yapmadi. Parti baskanligi baska sey, cumhurbaskanligi baska. Her parti yoneten devlet yonetebilir mi sandiniz? Reis parti baskani da ne oluyor? ABD ve Israil ne emrederse onu yapiyor. Uretimi durdurdu ulkede onlar emretti diye, her turlu tahilimizi ya onlardan, ya da diger ulkelerden aliyoruz. Yerli tohum kullanan ciftciye hapis cezasi var bu ulkede, cunki Israil'in kalitesiz tohumunu ekmek icin anlasma imzaladi Tayyip bey, sikiysa ek bakalim. Daha neler var da, daha once elli kez yazdik, gene yazmak zul geliyor, canim aciyor cunki..

Illa bi hakaret etceniz dimi:) egitim seviyemi anlatacak degilim burda sana:) tabiiki onlar olmasaydi osmanli olmazdi, bu kadar detayli anlatilmiyodu dedim. Bunda ne sakinca var

Ne alingan bi millet olduk:)

Babannene varos demedim.. koydekilerde biyle kapatiyor dedim ama orayi uzerine alinmamissin hic, varosu alinmissin nedense:))iyi arastir varos dedigimiz kesim.. koyden sehre giden ve arada kalan kesime denir..
Tamam saygı duyuyorum görüşünüze. Bu arada babaannemi çok seviyorum o yüzden konu o olunca çok hassas davranıyorum. Fark etmişsinizdir. Huzur içinde yatsın çok özel bir kadındı. Canım babaannem...

Benim yüklediğim resimler ne kadar kötüyse bunlarda aynı klasmanda benim gözümde
Partici değilim tek adamcı hiç değilim :)
Ama bu cevabı senden değilde mesajını beğenen üyeden beklerdim

Iste o 5 yili cok iyi hatirliyorum ben..bizzat olaylara sahit oldum cunku..bakalim 24 haziranda dananin kuyrugu kopsun

TC tarihi 5 yildan ibaret degil. O bes yila da reisinin eski partisi sebep olmustu zaten. Ordan ayrilip parti kurmadi mi bu adam?
80 darbesinden sonra cikmadimi bu kilik kiyafet yonetmenligi? Kadinlar hic bir yerde kapali calisamiyodu alinmiyordu?

Illa bi hakaret etceniz dimi:) egitim seviyemi anlatacak degilim burda sana:) tabiiki onlar olmasaydi osmanli olmazdi, bu kadar detayli anlatilmiyodu dedim. Bunda ne sakinca var

Siz Türklerin esas tarihine teferruat derseniz ben de teferruat olmadığını açıklamak durumunda kalırım. Hakaret etmedim,bilginiz olmayan bir konuda mesnetsiz iddialarda bulunuyorsunuz ben de bu nedenle ironi yapıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…