Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ayy bi an erkekler için böyle bi forum düşündüm de :KK70: bdv de falan ne yazarlardı acaba :KK70:
Arada bi gelio erkek uye karisindan dert yaniyo:) karim fazla ilgi istiyor, karim gene cocuk istiyor, karim cinsellik istiyor, karim cok para harciyor, yemekleri guzel degil, anamla iyi gecinmiyolar arada kalmaktan usandim filan olurdu ellamm:))

Ya kadin 1 sefer olay ile kurum karalanmaya yetmez diyor ya!! Bu yetmez mi sizce?? Kac defa tecavüz olmali sizce? Bir kota mi var??

Hadi kurum kapatilmasin, bir bakan olarak görevin çocuklari korumakmi yoksa kurumlarimi savunmak?

Niye sadece "biz bu davanin savcisi ve takipciyiz" diyerek o yöneticilere dava açilmadi? Araştirma komisyonu açmadi?

Ben şahsima konuşursam bir tecavüz olayin üstünü kapatan bir vakif ile işim olmazdi. Isterse çok iyi olsun. Bu bir bakanin görevi değil.

Merak ettim. Bu kadar savunuyorsunuz ya, siz şimdi gözünüz kapali çocuğunuzu yada yiğeninizi bu kuruma teslim edermisiniz?
Defalarca yazdım size de yazayım. Bunu eleştirin kimse bir şey demiyor. Hükümet vakfın masum olduğunu düşündü bu münferit bir olaydır dedi. Akp 16 yıldır iktidarda her adımı her tavrı doğruydu demiyoruz zaten. Hatasız insanlardan oluşan bir parti de demiyoruz.
Ama mesela siz "A" derken ben bundan "B" anlamı çıkarıp sağda solda arya stark "B" diyor, arya starki destekleyenlerde "B"ci tayfa dersem ve bunu zibilyon defa yaparsam bu en hafif tabirle yalancılık olur. Hele de böyle hassas bir konuda. Anlatmaya çalıştığım bu.

Bakanın konuşmasını izleyin. Birbirimizin düşmanı değiliz. Ön yargısız izleyin. Kısa konuşmasında defalarca sıfır tolerans, iyi hal indirimi yok, davanın takipcisiyiz diyor. Bir kere böyle bir olayla karşılaştığımız için tüm vakfı karalayamayiz diyor(bu kısım tartışılır kimi der ki vakıf bitmiştir kapatilmaliydi der kimi kapatmak orada çalışan her insanı zan altında bırakmak anlamına gelir der vs.) Ama hakkaniyetle soyleyin bu kadın bir kereden bir şey olmaz mı diyor. Bu yalan yanlış bilgiyle insanları karalamaktir.

bakın buraya size sorduğum şeyi tekrar koyuyorum.
masum gelenek olarak size sorduğum kadınların saçlarının önden gözükmesi değil, şuanda sizin 'nineleriniz' gibi örtünmüyen kişiler ne niyetle örtünüyor, eğer nineleriniz masum niyetler örtünüyorduysa.. bana bunu cevabını verin!
bana ikide bir dizi filmlerden kesit koymayın rica ediyorum,tvde dini hiçbir şey islam dinine uygun mudur değil midir diye bakılmaz. bu zaten tesettür değildir.

he ben de size sizin gibi cevap vereyim o zaman

Eki Görüntüle 2154832

buyrun bu sezonun dizilerinden birinde oynayan bir hanımefendi.

ama örtünmek bu değildir. şimdi ben veya başkası buna bakarak örtünen insanları genelleyemeyiz. anlatabiliyor muyum?

ve tekrar tekrar söylüyorum soruyorum, sizin nineleriniz yazmalarını masum bir geleneği devam ettirmek için örterken, şimdi moda akımına uyup türbana bürünenler(!) ne için örtünüyor?? (burda size ninelerinizin neden örtündüğünü sormuyorum dikkatinizi çekerim)
4. soruşum, umarım ki bir cevap alırım..
Aynen cok haklisin.. 20 yil onceki mucadele edilen seyle suanki yapilan cok baska gercekten.. rahat batti diyorum ben.

Türklerin kendi tarihlerini bilmemesi gerçekten acı

Bilseler zaten Ataturk dilimizi değiştirdi demezlerdi.
Esas Türkçe'nin Osmanlıdan ne kadar zaman önce bile konusuldugundan haberleri olurdu.

Ogrenirken ama kayi boyundan baslayan anlatiliyor.. once ertugrul gazi sonra osman orhan diye..

Kayı Boyu Oğuzların Bozok kolundan geliyor zaten.

Bilseler zaten Ataturk dilimizi değiştirdi demezlerdi.
Esas Türkçe'nin Osmanlıdan ne kadar zaman önce bile konusuldugundan haberleri olurdu.

Kayı Boyu Oğuzların Bozok kolundan geliyor zaten.
Osmanlinin olusumu kayi boyuyla oldugu icin demekki oncesi cok onemsenmiyor anlatilmiyor.

Aynen cok haklisin.. 20 yil onceki mucadele edilen seyle suanki yapilan cok baska gercekten.. rahat batti diyorum ben.
bu konuda hemfikir sayılırız, bazen iş çok saçma bir hal alıyor çok üzülüyorum
ama bu hanımefendi işi çok başka yerlere sürüklemeye kalktı. yani öyle bir laf ediyor ki şuan biz örtünenler bir amacımız var veya moda için örtünüyor olduk.
bunu da asla siyasi malzeme yapmıyorum belirteyim yeri gelmişken! ağzımdan siyasi tek kelime söz çıkmadı.

ben o niyetle örtünmediğim için söylenenler beni rahatsız etti, doğal olarak..

bakın buraya size sorduğum şeyi tekrar koyuyorum.
masum gelenek olarak size sorduğum kadınların saçlarının önden gözükmesi değil, şuanda sizin 'nineleriniz' gibi örtünmüyen kişiler ne niyetle örtünüyor, eğer nineleriniz masum niyetler örtünüyorduysa.. bana bunu cevabını verin!
bana ikide bir dizi filmlerden kesit koymayın rica ediyorum,tvde dini hiçbir şey islam dinine uygun mudur değil midir diye bakılmaz. bu zaten tesettür değildir.

he ben de size sizin gibi cevap vereyim o zaman

Eki Görüntüle 2154832

buyrun bu sezonun dizilerinden birinde oynayan bir hanımefendi.

ama örtünmek bu değildir. şimdi ben veya başkası buna bakarak örtünen insanları genelleyemeyiz. anlatabiliyor muyum?

ve tekrar tekrar söylüyorum soruyorum, sizin nineleriniz yazmalarını masum bir geleneği devam ettirmek için örterken, şimdi moda akımına uyup türbana bürünenler(!) ne için örtünüyor?? (burda size ninelerinizin neden örtündüğünü sormuyorum dikkatinizi çekerim)
4. soruşum, umarım ki bir cevap alırım..
Filmle bir alakası yok bunun. O dönemde herkes böyle örtünüyordu. Filme özgü bir şey değil yalnızca. Ayrıca sorunuza yanıt vereyim. Valla benim ninem köylü kadınıydı. Dini bir amaçla örtmezdi başını. Şimdi sağ olsaydı sorsaydım babaanne niye başını örtüyorsun diye. Biz böyle gördük böyle alıştık kızım derdi bana. Peki size sorsam siz ne dersiniz? Allah'ın emri dersiniz ,öyle değil mi? İşte fark bu. Eski nineler günaha gireceklerini düşünerek örtmediler başlarını. Yeterince açık yazdım sanırım. Bir daha yazmak istemiyorum. İyi günler.

Adil bir seçim olacağından bir gram umudum olsaydı burada çata çat siyaset tartışırdım. Benim umudum yok malesef. Yine de sorumluluk sahibi bir vatandaş olarak oyumu kullanacağım.

Bizim atalarımız tarihte Türk adıyla ilk kez anılan Göktürkler sizinkini bilemem.
Ayrıca gayet anlatılıyor okullarda bilginize...
Konu osmanlidan acildi.. benim zamaninda anlatilsada uzerinde cok durulmuyo..koskoca imparatorlugu mu anlatacaklar teferruatlarimi

Filmle bir alakası yok bunun. O dönemde herkes böyle örtünüyordu. Filme özgü bir şey değil yalnızca. Ayrıca sorunuza yanıt vereyim. Valla benim ninem köylü kadınıydı. Dini bir amaçla örtmezdi başını. Şimdi sağ olsaydı sorsaydım babaanne niye başını örtüyorsun diye. Biz böyle gördük böyle alıştık kızım derdi bana. Peki size sorsam siz ne dersiniz? Allah'ın emri dersiniz ,öyle değil mi? İşte fark bu. Eski nineler günaha gireceklerini düşünerek örtmediler başlarını. Yeterince açık yazdım sanırım. Bir daha yazmak istemiyorum. İyi günler.
Kimse senin dinini sorgulamıyor burda müslümanlrın dinini lütfen sorgulama az öncede yazışmıştık senle herkes herkesin dinine saygı duyacak eski Türk filmdekiler gibi bizde saçımıza perma yapalım bandana taklım Ozaman açıklar Nasıl giyiniyorsa bizde onu giyelim olurmu şimdi modern çağa uymak herkesin hakkı:super:

Ben lobi diye buna derim :)))
34484311_10155790358717632_7030090023001128960_n.jpg

filmin yapım tarihine baktım da en büyük halamın gençlik zamanları, biraz ileri sar annemin. bizimkiler o zamanda böyle örtünmüyordu onu napıcaz :KK66:
o zaman kendinizle çelişmeyin eskiler gelenek olarak örtünürken şimdikiler moda akımı için diyemezsiniz, dini açıdan doğru olduğunu varsaydıkları için örtünüyolar diyeceksiniz, anlatabildim mi?
hoş o cümleleri ne niyetle yazdın bunu sen de ben de çok iyi biliyoruz ya neyse :KK66:

filmin yapım tarihine baktım da en büyük halamın gençlik zamanları, biraz ileri sar annemin. bizimkiler o zamanda böyle örtünmüyordu onu napıcaz :KK66:
o zaman kendinizle çelişmeyin eskiler gelenek olarak örtünürken şimdikiker moda akımı için diyemezsiniz, dini açıdan doğru olduğunu varsaydıkları için örtünüyolar diyeceksiniz, anlatabildim mi?
hoş o cümleleri ne niyetle yazdın bunu sen de ben de çok iyi biliyoruz ya neyse :KK66:
Genelde koylerde daha sonra sehre gelen koyluler varos diye tabir edilen kesim boyleydi..

Hanımlar,
örtünmeyle ilgili yazdıklarınızı okuyorum da, din ince bir konudur, örtünme de öyle, bu sebeple şu örtünme konusunu kapatsanız ve örtünme şekilleriyle ilgili söylemlerinize dikkat etseniz.

İnsanlar anayasaya göre eşittir, yani dileyen dilediği gibi örtünebilir, giyinebilir, kimi şal tipi örtü takar, kimi çarşafını giyer, kimi yazma, kimi eşarp.

Kimi iğneyle takar örtüsünü, kimi çeneden bağlar, kimi başının üstünde birleştirir tülbentinin uçlarını.

Kimi şort giymeyi tercih eder, kimi etek, kimi pantolon giyer kimi elbise.

İnanç kısmıysa kişilerin kendisiyle inandığı arasındadır, bunu sorgulamak kimseye düşmez.

Konu siyaset olsun, inanç değil.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada faizlerin yüzde 16.50'den yüzde 17.75'e çıkarıldığı belirtildi.
Heh bunları konuşalım işte.ama konuşamıyoruz ki hep dış güçler deyip gidiyorlar. Bu şekilde devam ederse yıl sonunda ne olur diyemiyorlar ama. Ben sonumuzu hiç iyi görmüyorum.

MB zorunlu faiz müdahaleleri ile adım adım resesyona giriyoruz.

FAİZ ARTIRIMININ OLASI ETKİLERİ

– Enflasyon yüksek bir ihtimalle artar,
– Şirketler borç faizlerini ödeyebilmek için yatırımlarını kısarlar,
– İnsanlar birikim moduna geçerler,
– Borcu olanlar, daha büyük bir borç yükünün altına girerler,
– Bankalardan kredi alanlar zor duruma düşerler,
– İş kurmak isteyen insanlar, risksiz, emeksiz getiri olan bankalara parayı koyup vadeli hesabın getirisi ile geçinme yolunu seçerler, üretim azalır, doğal olarak bu da sanayi ve ekonominin yavaşlaması demektir.

Ben de tartışma olsun diye söylemiyorum zaten. Benim babaannem,anneannem,ninelerim böyle örterdi başlarını. Ben böyle gördüm böyle öğrendim. Ayrıca eski Türk kadını İslamiyet'e girmeden önce de yazma ile örtüyordu saçlarını. Bazı kanunlarla alakası yok yani. Bu bizim kültürümüz. "Türk kültürü" bu. İsterseniz tarihi kaynaklardan da araştırabilirsiniz.
Ben de Türk’üm ama bu benim kültürüm değil. İstediğiniz kadar kanunla alakası Yok deyin. Saygı duyarım ama sizi tarihin tozlu raflarda kalmış sayfalarını okumaya davet ediyorum.

X