Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ben açıklarsam siz de açıklayacak mısınız ?

Peki mesela iyi bir eğitimci ve biz egitimcilerin halinden anlayacağını düşünüyorum .
Mesela ekonomi ile ilgili açıklamaları beni umutlu düşünmeye sevk ediyor.
Mesela siyaset bilmeyen biri degil,siyasetin icinden ve bu da bir artı.
Mesela bana göre en gecerli sebep ATATÜRK ilke ve inkılaplarına bağlı,Atatürk'ü onun bunun kirli ağzına meze etmeyecek kadar net bir insan.
Mesela tarikat,şeyh,şıh gibi zirvalara pabuç bırakmayacağına eminim.
Mesela dioloması var ???
Evet sizi dinliyorum.

*bu arada cevap yazamayabilirim mesaim başladı okuldayım :)
Kolay gelsin :)
Bende eğitimci sayılırım
Üniversitede asistandım bir yıl kadar oldu ayrılalı
Öncelikle eğitimcilerin önünü açabileceğini sanmıyorum
Kadrolar çok fazla oynamaz
İlk atamada oynasa sonra tıkanacak
Bu kim gelirse gelsin böyle
Ekonomi hakkında konuşmaları umut verici
Umut vermek zorunda
Çünkü seçim vaadi sorunu?
Ancak altını dolduramıyor
Fırsat buldukça tüm konuşmalarını dinliyorum
Mesela hanım abla iyi bilir asker çocuğu olarak chp ile büyüdük aslında
Atatürk konusunda katılıyorum bu konuda chp de dahi sayılı insanlardan birisi
Tarikat konusunda katılmıyorum partisi çıkar söz konusu olunca yanaşıyor ve yine yanaşacak
Bana benim adayım olacak güveni vermiyor
Sözümün arkasındayım aday çıkarmış olmak için çıkarıldı
Kaybedeceğini kendiside gayet iyi biliyor

Belki 5. Kopru vaadi verecektir:)) malum ince 4. Kopruyude ben yaparim sozu verdi ya:)) yaris baabinda:)))

Eşinede geçmiş olsun,aslında Ankara daha yoğundur il dışından gelenlerin yoğunluğu fazladır orada.

Gördüm şimdi mesajını:))
Aslında bana geçmiş oldu :))
İlk gün ağrı oluyor ama sonrası rahat
Eşimin serzenişleri ayrı :)
Nefes alamıyorum
Acıktım
Yinemi çorba
Bıktım bu pipetten gibi gibi :))
İnşallah kısa sürede atlatırsınız sizde

Kapalı davasına ... Ekmegını ıyı yediler derler... neden ince deyince tarikat hoca vs seceneklerını sunarlar... Yani kapalılar yıne hak sahibi olamıyor zannımca.. bize gelince ıııı.. Kendilerine gelince ımmm.. Yorumlarım herkes adına degıldır belirteyim de

Buarada anket suanda bu forumun gercek oylari iste.. bu forumda hep boyle cikiyor

Kolay gelsin :)
Bende eğitimci sayılırım
Üniversitede asistandım bir yıl kadar oldu ayrılalı
Öncelikle eğitimcilerin önünü açabileceğini sanmıyorum
Kadrolar çok fazla oynamaz
İlk atamada oynasa sonra tıkanacak
Bu kim gelirse gelsin böyle
Ekonomi hakkında konuşmaları umut verici
Umut vermek zorunda
Çünkü seçim vaadi sorunu?
Ancak altını dolduramıyor
Fırsat buldukça tüm konuşmalarını dinliyorum
Mesela hanım abla iyi bilir asker çocuğu olarak chp ile büyüdük aslında
Atatürk konusunda katılıyorum bu konuda chp de dahi sayılı insanlardan birisi
Tarikat konusunda katılmıyorum partisi çıkar söz konusu olunca yanaşıyor ve yine yanaşacak
Bana benim adayım olacak güveni vermiyor
Sözümün arkasındayım aday çıkarmış olmak için çıkarıldı
Kaybedeceğini kendiside gayet iyi biliyor

Neden bu kadar umutsuz konuşuyorsun ki,adam gayet net tavırlar içinde..
Öncelikleri var mesela..
Neden güven vermiyor sana.
Ekonomi ilk sırada diyor..

Aslında bana geçmiş oldu :))
İlk gün ağrı oluyor ama sonrası rahat
Eşimin serzenişleri ayrı :)
Nefes alamıyorum
Acıktım
Yinemi çorba
Bıktım bu pipetten gibi gibi :))
İnşallah kısa sürede atlatırsınız sizde

Olan eşlere oluyor zaten,onlar keyif yapıyor biz koçturuyoruz bebek gibi oluyorlar demi:))
Şu anda askıya aldı bakalım aertık ileride ne olacak:))

Altından ne çıkar bilmiyorum ama 16 yıl sonra onları böyle tedirgin görmek süper ya yürü be ince yürü hepimizin Cumhurbaşkanı umut ışığı aydınlık yarınların ilk adımı eğitimli güçlü Türkiye'nin önderliğini yapabileceğine inandığım siyaset Ada'mı eğitimci fizik öğretmenim :dua:

“Mutsuz kente mutlu yağmurlar yağıyordu,
Aylardan bir deli zemheri,
Canım yanarken gözler gördüm sanki yangın yeri.
Elveda bedenden bedene yollandığım günlere,
Elveda beline sarıldığım güzellere,
Elveda memur çocukları gibi zor terk ettiğim kentlere.
Gittim ben sonsuzluğa, sorgusuzca gittim,
Seni martılara emanet ettim,
Islak, yorgun, huysuz martılara…
Bektaşi tekkesinde deyiş okudum,
Okudukça sana dokundum.
Yangın yeri gözlerine yüreğimi açtım.
Ben Yalova’dan bir öğretmen,
50’sine yeni bastım.
Gözlerim gözlerine akmak ister,
Sen ister gizle ister göster.
Gözlerimden başka göze gitme,
Gidersen de sevme, seversen de delirtme.
Beni incitme,
Kapatma gözlerini gözlerime.”
MUHARREM İNCE

"Kötü niyetli insanlar,bazı işleri suistimal edebilen insanlar her zaman olabiliyor.Bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile önplana cıkmış kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz... Alın başa sarıp sarıp izleyin.
Sakın ama öyle demek istemiyor şöyle demek istiyor falan diye başlamayın olur mu...
Ne dediği gayet açık.

Siz üç nokta koymussunuz da ben soyleyim Ama öteki taraftan bunu yapan kişiye sıfır toleransla hukuki takibi yapacağız diye devam ediyor cümle. Kadın defalarca, bu olayın takipçisi olduğunu, tolerans gosterilmeyecegini, iyi hal indirimi yapılmayacağını söylüyor. Sonra bir yalancı geliyor bir kereden bişey olmaz dedi diye iftira atıyor diğerleri de videoyu hiç izlemeden inanıyor. Siz bir yalanı hepimiz söylersek o dogru olur diye falan mı düşünüyorsunuz.

Bir kere bu vakıfta böyle bir olaya rastlanmış olması tüm vakfı karalamaya gerekçe olmaz.

Bu sözün neresi hukuka aykırı, neresi etiğe aykırı? Bak ufak bir araştırma yaptığımızda (araştırma diyorum ama kusura bakmiyorsunuz inşallah, zira pek alışkın değilsiniz) iyi Parti'nin içinden terörist çıktığını görüyoruz aynı şekilde Kılıçdaroğlu'nun danışmanınin da terörist çıktığını görüyoruz. Ne yapalım terörist çıktı diye bu partileri mi kapatalım.

Allah kimseyi kendi adayının bir kadına attığı "abazayim gel" mesajı varken, kadının dava açtığı ve bir miktar para ödenerek davanın kapandigi gün gibi ortadayken, laf çarpıtarak, yalan söylerek muhalefet yapmak zorunda bırakmasın. Eleştirinin de, muhalifligin de bir duruşu vardı. Hiç ettiniz.

Ohff anlamiorum yastan vurmaya calismak ne ya? Olay o degil anlatmak istedigim yerde ince fikri kacirmissin. Cok basit birseymis gibi bahsediyosun.. sen kapaliyim diyosun boyle basit goruyor gibiysen.. asiri solcularin tepkileri cok normal:)
Pardon ne solcusu hanım efendi? Solcular başartüye düşman mı? Bana sen diye hitap edemezsiniz.

Benim türbanı basite aldığımı düşünmek sizin beyninizin sağlığı ve anlama kapasitesidir. Sizin anlama kapasiteniz bu kadarsa benim yapacağım bir şey yok. Benim türbanım her türlü siyasetten, her şeyden üstündür. Sizin dil uzatamayacağınız kadar da kutsaldir önce dilinizi bir içeri sokun. Canım pahasına da korurum siz minik beyninizi yormayın, dertlenmeyin. Direneceğimi söylediğim halde bosot goroyorson.

Siz benim dini vecibelerimi ne kadar biliyorsunuz, benim ayeti basit gördüğümü ifade etmek iftira değil midir! Tek müslüman siz misiniz?!

Elhamdulillah sizin gibi korkak değilim eskileri temcit pilavı gibi ısıtıp sizin gibi korkudan altıma işemiyorum. Başıma gelen haksızlıkta kim olursa olsun canim pahasına direnirim. Ağzımızın tadı kaçmasın, aman yasak konmasın diye geleceğimi teslim edecek değilim. Haydi siz titreyerek oy kullanın. Hatırlayıp hatırlayıp korkudan nereye saldıracağınızı şaşırın. Korku nelere kadirmiş, zavallısınız:)

Valahi herkes istediği kişiye partiye oy vermekte özgür. sıkıntı şu kimse sorgulamıyor. İyi yanalrı yok mu var elbette seçmen olarak Hükümet size beklentilerinize taleplerinize hitap edebilir, memnun olabilirsiniz. Ama maalesef sorgusuz savunma hatalı. Sonuçta hatalı olan yanları görmek sorgulamak neden zor geliyor.
Örneğin burada en basitinden çalışan olarak en az asgari ücretli maaşının %15 ni gelir vergisi olarak veriyor. dahası kalan kısmını gıda da %8 diğer (deterjan vs) %18 vergi veriyor. harcadığınız kulandığım herşeyde vergi ödüyoruz.
Ama bir pırtalanta alındığında özel tüketim değilmiş gibi sıfır vergi.
Ne zaman bir ihale veya bir iş olsa o işte vergiden muaf edip yandaşlar o işe girip ihla oluyor.
Vergi hep olacak sıfır vergisiz olmaz tabi ama Adil gelir dağılımı zaten yok adil vergi dağılımıda yok. Oyunuzu yine verin ama sorgulayın hataları eleştirin ki hükümette düşünsün havadan herşeye inanan oy kitlemiz var havasına girip, garip bir moda girmesinler.
NAsıl önceki seçimde muhalefet asgari ücret arttırma vaadinde bulununca iktidar çark etti. Çünkü bizim oyumuz garanti gözüyle bakılıyor. Zihniyet acayip bir egoya bürünmüş.
bilinçli toplum olmak eleştirmek yerine biat toplumuna dönüşü eleştiriyoruz.

Pardon ne solcusu hanım efendi? Solcular başartüye düşman mı? Bana sen diye hitap edemezsiniz.

Benim türbanı basite aldığımı düşünmek sizin beyninizin sağlığı ve anlama kapasitesidir. Sizin anlama kapasiteniz bu kadarsa benim yapacağım bir şey yok. Benim türbanım her türlü siyasetten, her şeyden üstündür. Sizin dil uzatamayacağınız kadar da kutsaldir önce dilinizi bir içeri sokun. Canım pahasına da korurum siz minik beyninizi yormayın, dertlenmeyin. Direneceğimi söylediğim halde bosot goroyorson.

Siz benim dini vecibelerimi ne kadar biliyorsunuz, benim ayeti basit gördüğümü ifade etmek iftira değil midir! Tek müslüman siz misiniz?!

Elhamdulillah sizin gibi korkak değilim eskileri temcit pilavı gibi ısıtıp sizin gibi korkudan altıma işemiyorum. Başıma gelen haksızlıkta kim olursa olsun canim pahasına direnirim. Ağzımızın tadı kaçmasın, aman yasak konmasın diye geleceğimi teslim edecek değilim. Haydi siz titreyerek oy kullanın. Hatırlayıp hatırlayıp korkudan nereye saldıracağınızı şaşırın. Korku nelere kadirmiş:)
Sen diyemez miyim:) hangi ulkede yasiyosun acaba dedirttin bana:) demek solcu kesim basortu dostu:) hmmss

Sen bi daha o yasak gelmez dedigin icin alinti yapmistim ama bosa yapmisim:)

Hadi eyvallah:)

Kim yalan söylüyorsa: Allah onu cezalandırsın. Hangi 3 harfliden (CHP MHP HDP AKP) olursa olsun.
Burada haftalardır aynı yalanı tekrar Edip duruyorlar. Duzenli olarak bunlar bir kereden bir şey olmazci, bunlar tacizi tecavüzü hoş görüyor diyorlar.
Kimseye beddua etmiyorum ama laf çarpıtarak, yalan söyleyerek, iftira atarak kim kişi ve kurumlari karalamaya çalışıyorsa yanına kalmaz elbette.

O hanımefendi böyle bir şey söylemedi. Biz de bir kereden bir sey olmazci değiliz.

X