Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Yaa evet benim okuduğum yazıda da böyle şeyler yazıyordu. Otele bitişik Alperen ocağından bir adam çıkıp kaçanlara yardımcı olmuş ve kalabalığı sakinleştirmeye çalışmış o kişi de Muhsin Yazıcıoğlu imiş diye. Ama ne kadar doğru bilmiyorum,

Evet.
Mesela okuduğum bir yazıda kalabalığı yatıştırmaya çalıştığı yazıyordu başka kaynaklarda da çokça suçlanıyor.
Kurbanlarin BBP il binasına sığınma isteklerini kabul etmemiş ve kapılarını kapatmışlar evet. Otel ve BBP binası yan yana. Pencerelerden bir tahta vs uzatılarak alınıp bir kısmı kurtarılabilirdi..
Bu talebin red edilmesi emrini onun verip vermediğini bilmiyorum yalnız. O değilse bile onun parti binasındakilerin vebali büyük... Ama habersiz olmuş olması bana pek inandırıcı gelmiyor..
O da öldü gitti hakkın huzuruna.. Allah ile onun arasında.. bilmiyoruz ki...

Bu arada herkese iyi akşamlar uyumadan şöyle bir bakayım dedim bu konuyu merak ediyorsan Karinanin günlüğü diye bir film var onu izleyebilirsin tavsiye ederim
Can Dündar'ın belgeselini izlemiştim. Bunu da izleyeceğim teşekkür ederim, iyi geceler.

İşte okuduğum yazıda yukarıda yazdığım gibi bunun tam tersi yazıyordu başka kaynaklarda da sizin söylediğinize benzer. Haklısınız Allah ile onun arasında iki açıdan bakınca da somut kanıt yok gibi.

Ben tam tersini duydum sanki o sırada kendisini aradıklarını ve sığınma isteklerini kabul ettiğini onları sakinleştirip ailelerini aramalarını sağlayın falan diye talimat verdiğini anlatıyordu sanki bir programda

Arif Sağ da bu konu hakkında şöyle demiş:

Şendiller diyor ki, 'Benim talimatımla BBP binasına aldılar'. Kendisi itiraf ediyor. O talimat vermese bizi almayacaklar. Kaldı ki, BBP'nin balkonuna düşünce, eşime ve bana küfürler edildi. 'Ne işiniz var burada' denildi, sonra içeri aldılar. Şimdi sıkılmadan ortaya çıkıp, 'Benim talimatımla canını kurtardı' diyor. İnsanlık görevini yerine getirmek için talimata gerek yoktur. Ben sokakta düşsem gelip yardım etmez misiniz” dedi.

Arif Sağ sözlerini, “Olay ayrıca Şendiler'in anlattığı gibi olmadı. Muhsin Yazıcıoğlu ile bir telefon konuşması da gerçekleşmedi. Sivas'ın bir bölümü canımızı aldı, bir bölümü canımızı kurtardı. Çalıştay, Alevilerin isteklerinin dile geldiği bir yer. O zaman biz de birini çağıralım Maraş'ı, Malatya'yı anlatsın. Şendiller'in orada ne işi var diyorum” diyerek sürdürdü.

Mevzu karışık anlaşılan, konuyu bu kadar dağıtmak istememiştim.

Benim duyduklarım bunlardı. Medyadan ve kendi demeçlerinden bağımsız olarak.
Yani orada olanlardan duyduğum. Can kaybının da o kadar çok olması doğrular nitelikte. Dediğim gibi camlardan ve balkonlardan içeri alınanlar olsaydı bilirdik..
Bir diğer duyduğum orada olanların 3 de 2 sinin Sivas in yerlisi olmadığı idi. Kıyıda köşede giysi değiştiren insanlar gördük olayın öncesinde ve sonrasında demişti eniştem... planlı bir eylemmiş..

Derin devletin işi olduğu anlatılıyor carinanin günlüğü madımak filminde

Eki Görüntüle 2154736 Kastettiğim şey tam olarak böyle bir şeydi. Anneannem ve babaannem başlarını bu tarzda örterlerdi. Herkesin fikri kendine. Biz saygı duymakla yükümlüyüz.
yalnız bu yazma değil ayrıca ben kimseye saygısızlık ettim veya ettiniz demedim ama şu cümleniz pek beni destekler yönde değil.
son yıllarda moda akımı gibi insanlar türbana bürünüyor.
insanların inancının gereği yaptığı şeye bu cümleyi kurmanız ne kadar saygı çerçevesinde sizce?
sizin dediğiniz gibi yazma takmıyor olmam, dini vecibemi başka türlü yerine getiriyor olmam moda akımı mı oldu? nasıl böyle bir genelleme yapabiliyorsunuz?

ayrıca soruma cevap vermediniz, 'masum' gelenekten kastınız nedir?

Arif Sağ olayını unutmuşum evet. Şimdi okuyunca hatırladım...

Eki Görüntüle 2154736 Kastettiğim şey tam olarak böyle bir şeydi. Anneannem ve babaannem başlarını bu tarzda örterlerdi. Herkesin fikri kendine. Biz saygı duymakla yükümlüyüz.
Birşey sormak istiyorum. Siz şuan ki örtünmeyi normal bulmuyor musunuz?
Buradaki örtünme tarzının BENİM dinimde yeri Yok. Bunu belirtmeden geçmek istemedim. Bu tarz örtünmede maalesef ki bazı kanunlardan sonra oluştu. Annem iğne ile bazı kurumlara giremiyordu ve başını bu şekilde bağlaması gerekiyordu artı saygı göremediği için kurumlarda belli işleri varsa bu şekilde örtünmek zorunda kalıyordu. Tartışma olsun diye belirtmiyorum. Sadece söylemeden geçemedim.

Derin devletin işi olduğu anlatılıyor carinanin günlüğü madımak filminde
Biyografisine bakınca bana o kadarda masum gibi gelmiyor açıkçası..
Abdullah Çatlı yakınlığı falanda olunca bilemedim işte... Derin devlet olması mümkün evet...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…