Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Aynen borç olmadan olmuyor hiç birşey,2 sene önce kızım evlenirken kredi çektik geçen aralık ayında bitti taksiti üstelik..
evlendirmeseydin abla ayağını yorgana göre uzatsaydın 5 bilezik alcağına iki alsaydın ne gerek var borç yaptın devlet niye silsin senin borcunu nakit al herşeyi biz salak mıyız:KK48::cool::confused:

Tamam 6 yıl önce 800 idi peki şimdi kaç ve nerde çalışıyorsun birde hangi bankadan aldın o krediyi eşin ne iş yapıyor merak ettim bizede akıl ver ne olur

Öyle demek istemedim nelerden feragat ettin mesela ?
Evet başlıyayım nelerden feragat ettım .
6 yıl önce eşimle kaçarak evlendım .
Kv evınde 8 ay kaldım . ve birgun dayanamayıp eşime Allah rızası için sokakta yatalım ama lütfen bu evden gidelim dedim.
Bunu dediğim gün tam 800 tl maaş alıyordum (Ön muhasebe ) . Eşim üniv. okuyordu son sınıf. ' Biyomedikal '
O akşam hesapladık 800 tl yle nasıl hem ev kırası verıcez , hem yıcez içcez.
Kenarda 2000 tl miz vardı . Herseyı planladık .
Ve ertesı sabah sadece 1 bavul içeriisnde kıyafetlerımızle çıktık o evden.
Butun gun ev aradık . bodrum katlarda .
O gece sokakta oturduk bız bankta . ertesı sabah ben işe gittim. Eşimde ev aramaya dvam etti.
Ev bulmuştu . Evde köpek bağlasan durmazdı . Ama kirası 200 tlydı.
Girdik eve 1 hafta boyunca yerdekı pisliklerı çıkarmak için ugrastım.
Eşim hem okudu hem çalıştı.
tam 1 sene hergun makarna , patates yedık bız !

Eşim okulu bıtırdı. staj yaptıgı yerde işe girdi. 1
Hala makarna , patates yemeeye devam ettık . Kenarda para bırıktırıyorduk .

Tek hedefımız vardı . Kimseye muhtac olmamak.
Allahıma şükürler olsun .
Her sene maaşlarımız arttı. Eşim satışçı olsugu için prim alıyordu he sene sonu . Ek işler yaptık . Köyden yağ getirdik sattık . Neler neler ya . Bu arada evı değiştirdik .
4 . senede aileler baktıkı bu çocuklar batmıyor. Gün geçtikçe yükselişteler , bizdn borç isteyecek yüze bile düştüler.

Eşimin maaşı gun geçtıkçe arttı , Primlerle falan zaten kenarda 50 000 tl para bırıktırdık .
Sonra dedık artık ev alalım . Gittik bankdan kredi çektik . 200 milyarlık ev aldık . 10 yıllık vadeyle.
2016 agutosta.
Şuan bak 2018 hazirandayız Allahıma şüküler olsun.. Asla aşırıya kaçmadım . Asla harvurup harman savurmadım . Hem kenarı para atayyım şu ev borcum bıtsın dedım .

Bizim Allah izin verırıse Seneye Martta borcumuz bıtıyor.

Ben hayatımdan feraget ettım !
Annelık duygumdan feraget ettım !
İstediğimi yiyemedim , giyemedim , evıme istediğim eşyaları alamadım , gezemedim .

Şöyle ardıma dönüp bakıyorum . Akşam 6 da işten gelip akşam garson olarak bile çalıştık ya . Neden açmıydık ? Açıktamıydık ?
Hayır . Yeter ki Allahım kimseye muhtacc etmesın dıye ! HAsta olursak dıye ! İşe gidemezsek ddiye ! Ev borcunu ödeyemezsek dıye ! Ki kazada geçirdik 3 ay kolum alçıda kaldı benım ! Ama kaza geçirdim 1 hafta sonra geldim işimin başına .
İyi ki de böyle geçti ya.

Şimdi bakıyorum . Ana baba ev verıyor . Eşyalarını dızıyor . eşler birbirini yiyor. Neden iş yok. Kadınlar okuyor okadar sene evlenıp evde oturuyorlar.

Ay çok uzn oldu . :KK70:
Hızlı yazdım artık yanlış yazdııgım varsa affola

Beyin devrelerim yanıyor artık..

Sevgili metanol,seninle yazışmek güzel biliyormusun kibarsın naif yazıyorsun bana göre..

Benim eşim dağda çatıştı kurşunların arasında kaldı bliyormusun çok şükür sağ sağlim atlattı geldi..
Asker eşi olmamıda geç sivilde olsam gene oy vermem onlara,kendi halkına kurşun sıkab bebeleri öldüren itlere ne oyu verilirki..

Biz örnekler veriyoruz mesela videolar yada gazete yazıları şunlar bunlar oluyor neden sessiz kalıyorsunuz diyoruz..
Somut olarak bize çok açıklayıcı olarak örnekler verilmiyor maalesef..
Şunu diyin bana eğitim kötü,sağlık sistemi kötü,faiz yüksek,doları h,ç demiyorum,yandaşlık,hakaret,şehide kelle ,herşey ithal durumda..Ülkede satılmayan yer kalmadı..
Bunları anlatın ne olur,sadece türban,yol köprüyle gelmeyin..

Kadınız hepimize yapılan çok çirkin benzetmeler yapıldı söylendi bunlar için ne diyorsun peki..
askerlerlerimize ve eşlerine minnet borçluyuz tabi ki biz burada rahat uyuyalım diye onlar daglarda gezdi eşleri endişeyle onları evinde bekliyor bekledi....
Bakın çok konuda muhalefetin haklılık payı var ama siz nasıl soldan başkasına oy vermek istemiyorsanız bende sag bir parti tercih etmek istiyorum ve birilerinin bana israrla A haberden duyuklarını söylüyorsun dedigi için değil kendim bizzat yaşadığım olaylar güvensizlik oluşturdu bende kendime göre haklı gerekçelerim var Ha keşke böyle olmasa defalarca belirtim yazılarımda Türkiye kısır döngülerle uğraşmasa diye Yeni oluşumlar olsa keşke
Neyse partiye gelince ilk yılarda ki sosyal politikaları daha iyiydi kadın ,yaşlı engelli ve iş hayatı için yeni ve güzel kanunlar çıkarıldı yaşlı ve hastalara bakım parası ,kadınlar için annelik ve süt izinleri,iş hayatında iş güvenligi yasası gerçi çok uyulmuyor türk milleti çok uyanık ya yalandan yapıyoruz herşeyi ,su ve gida güvenligi için birçok proje var su projeleri yapılıyor havza koruma planlarıyla ,kobilere hibeler veriliyor özelikle kadın girişimcilere ha bunlar iyi tarafları kötü yönlerini siz söylüyorsunuz bol bol benim söylememe gerek yok:)

Son düzenleme:
Ne

Ne tuhaf tanıdıklarınız var sizinde ?
Bu lafı benim yanımda edecek biri tanıdık tanımadık kafa göz dalardim.
Ya o ya ben ölürdük...
Bu lafı diyen annemın 2 eşi .
Eşimle her dfasında boğaz boğaza gelıyorlar.
Mesela bayramda yıne annemın yanına gıdıcem mecbur o adamda orda. Eşime yalvarıyorum Allah rızası için annem için sus. Siyaset konuşmayın dıye.

Bazen bişey dıyemıyorsun.

Evet başlıyayım nelerden feragat ettım .
6 yıl önce eşimle kaçarak evlendım .
Kv evınde 8 ay kaldım . ve birgun dayanamayıp eşime Allah rızası için sokakta yatalım ama lütfen bu evden gidelim dedim.
Bunu dediğim gün tam 800 tl maaş alıyordum (Ön muhasebe ) . Eşim üniv. okuyordu son sınıf. ' Biyomedikal '
O akşam hesapladık 800 tl yle nasıl hem ev kırası verıcez , hem yıcez içcez.
Kenarda 2000 tl miz vardı . Herseyı planladık .
Ve ertesı sabah sadece 1 bavul içeriisnde kıyafetlerımızle çıktık o evden.
Butun gun ev aradık . bodrum katlarda .
O gece sokakta oturduk bız bankta . ertesı sabah ben işe gittim. Eşimde ev aramaya dvam etti.
Ev bulmuştu . Evde köpek bağlasan durmazdı . Ama kirası 200 tlydı.
Girdik eve 1 hafta boyunca yerdekı pisliklerı çıkarmak için ugrastım.
Eşim hem okudu hem çalıştı.
tam 1 sene hergun makarna , patates yedık bız !

Eşim okulu bıtırdı. staj yaptıgı yerde işe girdi. 1
Hala makarna , patates yemeeye devam ettık . Kenarda para bırıktırıyorduk .

Tek hedefımız vardı . Kimseye muhtac olmamak.
Allahıma şükürler olsun .
Her sene maaşlarımız arttı. Eşim satışçı olsugu için prim alıyordu he sene sonu . Ek işler yaptık . Köyden yağ getirdik sattık . Neler neler ya . Bu arada evı değiştirdik .
4 . senede aileler baktıkı bu çocuklar batmıyor. Gün geçtikçe yükselişteler , bizdn borç isteyecek yüze bile düştüler.

Eşimin maaşı gun geçtıkçe arttı , Primlerle falan zaten kenarda 50 000 tl para bırıktırdık .
Sonra dedık artık ev alalım . Gittik bankdan kredi çektik . 200 milyarlık ev aldık . 10 yıllık vadeyle.
2016 agutosta.
Şuan bak 2018 hazirandayız Allahıma şüküler olsun.. Asla aşırıya kaçmadım . Asla harvurup harman savurmadım . Hem kenarı para atayyım şu ev borcum bıtsın dedım .

Bizim Allah izin verırıse Seneye Martta borcumuz bıtıyor.

Ben hayatımdan feraget ettım !
Annelık duygumdan feraget ettım !
İstediğimi yiyemedim , giyemedim , evıme istediğim eşyaları alamadım , gezemedim .

Şöyle ardıma dönüp bakıyorum . Akşam 6 da işten gelip akşam garson olarak bile çalıştık ya . Neden açmıydık ? Açıktamıydık ?
Hayır . Yeter ki Allahım kimseye muhtacc etmesın dıye ! HAsta olursak dıye ! İşe gidemezsek ddiye ! Ev borcunu ödeyemezsek dıye ! Ki kazada geçirdik 3 ay kolum alçıda kaldı benım ! Ama kaza geçirdim 1 hafta sonra geldim işimin başına .
İyi ki de böyle geçti ya.

Şimdi bakıyorum . Ana baba ev verıyor . Eşyalarını dızıyor . eşler birbirini yiyor. Neden iş yok. Kadınlar okuyor okadar sene evlenıp evde oturuyorlar.

Ay çok uzn oldu . :KK70:
Hızlı yazdım artık yanlış yazdııgım varsa affola
Yaşadıkların gerçekten zor ama tırnaklarınla kazıyıp geldiğin noktada çok iyi maşallah.
Peki 10 yıllık vadeyi nasıl bitirdiniz?

Yahu radyolarda televizyonlarda duymuyor musunuz? ASELSAN halka arz oluyorr diyor .. Sermayeleri satılıyor... Yabacıkr alıyor... Açın google ı okuyun.. Yalan niye söyleyelim? Duymanız mı gerçekten? Bakın fetö durmunda ola şu... Muharrem İnce icazet dedi? Erdoğan ispatlamazsan namertsin dedi... İnce ispatlamazsam namerdim dedi...Sonra ince Kırıkkale ve Kırşehirde mitingde belgeleriyle ve de Erdoğana yakın bir ismin yazdığı kitaptan bir kaç satır okudu... Yazar yalanladı.. Be yazmadım dedi.. Neyse... Sonra chp avukat ve mv den oluşan 4 kişilik bir grupla hazır olduklarına dair resmi yazı gönderdi... Sonra akp muharrem ince gelsin dedi.. Sonra chp muharrem ince bir cumhurbaşkanı adayıdır... Biz de o zaman Erdoğan bizi beklesin geliyoruz mu diyelim? Bu nezaketten yoksun bir davranıştır dedi...Bugün akp buyrun gelin desin..Belgeler hazır desin.. Tamam.. Ama yok.. Chp hazır davet bekliyor...

Aselsanın satışından haberi olmayana günlerdir laf anlatıyoruz.Tüüü emojisi bulamadım.:KK12:

askerlerlerimize ve eşlerine minnet borçluyuz tabi ki biz burada rahat uyuyalım diye onlar daglarda gezdi eşleri endişeyle onları evinde bekliyor bekledi
bakın çok konuda muhalefetin haklılık payı var ama siz nasıl soldan başkasına oy vermek istemiyorsanız bende sag bir parti tercih etmek istiyorum ve birilerinin bana israrla A haberden duyuklarını söylüyorsun dedigi için degil kendim bizzat yaşadığım olaylar güvensizlik oluşturdu bende kendime göre haklı gerekçelerim var Ha keşke böyle olmasa defalarca belirtim yazılarımda Türkiye kısır döngülerle ugraşmasa diye Yeni oluşumlar olsa keşke
neyse partiye gelince ilk yılardaki sosyal politikaları daha iyiydi kadın ,yaşlı engelli ve iş hayatı için yeni ve güzel kanunlar çıkarıldı yaşlı ve hastalara bakım parası ,kadınlar için annelik ve süt izinleri,iş hayatında iş güvenligi yasası gerçi çok uyulmuyor türk milleti çok uyanık ya yalandan yapıyoruz herşeyi ,su ve gida güvenligi için birçok proje var su projeleri yapılıyor havza koruma planlarıyla ,kobilere hibeler veriliyor özelikle kadı girişimcilere ha bunlar iyi tarafları kötü yönlerini siz söylüyorsunuz bol bol benim söylememe gerek yok:)

Cidden zor dönemlerdi o yıllar,çalan her telefonda yüreğim hopluyordu neyse geçti gitti ama zordu..

Ne olduda bu kadar bir değişime girdiler,17 -25 olayı mesela yargılanma yolunu kapattılar neden peki..
Bu sadece bir örnek..

Yaşadıkların gerçekten zor ama tırnaklarınla kazıyıp geldiğin noktada çok iyi maşallah.
Peki 10 yıllık vadeyi nasıl bitirdiniz?
Erken ödemelerle. Biz hem ev kredısı odedik hemde 2500 tl para attık kenarı . + Prim + Ek gelirlerimiz.
Hep çalıştık yanı hep .
Bize diyolar ne zorunuz var bu kadar sıkıyorsunuz. 10 yıllık çektın işte rahat rahat öde .

Sıkmamızın sebeı ; Eşim daha askerlık yapmadı :KK70: :KK70:
Seneye temuzda tecili bitiyor. 6 ay olmucak.

Şikayet et linkinden şikayet mesajlarında üsluplara azami dikkat karşınızda emir eriniz yok. Burayı başka yerle karıştırmayın.

bak hala boş konuşuyosun bende 4 senedir çocuk istiyorum mesela durumum orta sayılır doktor ancak tüp bebek dedi geçen ben kredi kartı kredi olmadan nasıl vericem o parayı peki senin gibi nakit param yoksa:deli:
Bnnımde normal yoldan olcağı belli değil .
Bende k.kartı kullanırım belkı tup bebek tedavısı için . Ama ödeyebilirsem .
Ben k. kartı kullanmayın mı dıyorum .
Ödeyebılcegınız orcun altına girin dıyorum .

Bide azcık saygı :KK53:

Erken ödemelerle. Biz hem ev kredısı odedik hemde 2500 tl para attık kenarı . + Prim + Ek gelirlerimiz.
Hep çalıştık yanı hep .
Bize diyolar ne zorunuz var bu kadar sıkıyorsunuz. 10 yıllık çektın işte rahat rahat öde .

Sıkmamızın sebeı ; Eşim daha askerlık yapmadı :KK70: :KK70:
Seneye temuzda tecili bitiyor. 6 ay olmucak.
Peki neden Akp neden Erdoğan?

Cidden zor dönemlerdi o yıllar,çalan her telefonda yüreğim hopluyordu neyse geçti gitti ama zordu..

Ne olduda bu kadar bir değişime girdiler,17 -25 olayı mesela yargılanma yolunu kapattılar neden peki..
Bu sadece bir örnek..
o konular benimde elestirdigim nokta o yüzden hiç girmek istemiyorum o konuya gelinen nokta kendilerini de çok yaraladı zaten parti içi muhalefetde en büyük sıkıntısı orası

Muhattap olun o zaman,bize söyleyin şunuda yanlış yaptılar diyin bir zahmet..
Muhattap olup olmamak benim tercihimdir
Gerekli zamanlarda gereken yorumlarda bulunuyorum zaten
Siz eleştiriyor olabilirsiniz ama sizin dışında ben hiç eleştirene denk gelmedim mesela sordukları soruları hiç düşünmüyorlar dönüp önce kendi partine bakacaksın halbuki kendi partiside aynı şeyi yapıyor

X