Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
:) Haklı çıkmak için güzel tespit halk TV kafamı karıştırmış neyse öyle olsun bakalım yine sen haklı ol cunki doğru bir tane değildir hepsini dinliyorum ve anladığım ne biliyormusun hiçbir şeyin değişmediği hep aynı terane hep aynı geçen CHP millet vekillerinden birisini dinledim diyor ki üniversitedeki baş örtülü kızlara karisilmamali cunki onlar hizmet alıyor hizmet alanı kimse karisilmamali ama hizmet veren ne olacak bizde bu ulkeyi seviyoruz ülkeye hizmet veriyoruzb vermek istiyoruz biz ne olacağız diye sormak isterdim ona
Sorsaydin keske.. O liderler birbirinin karsisina gecip konusabilse idi biri de cikip senin adina sorardi bu soruyu. Bak gene dedigime geldin, sorularin, kuskularin havada kaliyor, dedim mi demedim mi?:KK66:

Sorsaydin keske.. O liderler birbirinin karsisina gecip konusabilse idi biri de cikip senin adina sorardi bu soruyu. Bak gene dedigime geldin, sorularin, kuskularin havada kaliyor, dedim mi demedim mi?:KK66:
Havada kalmadı ne dediğini anladım ben kamuda hizmet verenler baş örtüsu takamaz diyor sadece hizmet olanlar baş örtüsü yakabilir

Aynen. Yandas kanallara soru sorsan gormezden gelirler ama halk tv gibi kanallar karsit goruse de cevap veriyor.

Havada kalmadı ne dediğini anladım ben kamuda hizmet verenler baş örtüsu yatakamaz diyor sadece hizmet olanlar kamusal alana baş örtüsü ile girer diyordu
Belli, Halk TV biraz kafanizi karistirmis, biraz soru isaretleri olusturmus. Ancak karsida muhatap alan, sorulari cevaplayan birileri olmayinca sorulariniz da kuskulariniz da havada kalmis. Cevabi olmayanlar ile ayni gemide kalmayi secmissiniz. Ben de o yuzden diyorum, bizim zamanimizda her lider cikar, tartisir, karsi tarafin sorularini cevaplar, iktidarda ise hesap verirdi diye. Bana soruyorsunuz neden Erbakan diye, iste o tartismalarin sonucu Erbakan.. Hazir cevapligi ile, fikirleri ile, hem guldurur hem dusundururdu. Sizin boyle bir secim sansiniz yok diyorum. Duyduklariniz kulaginiza dedikodu gibi geliyor, Halk Tv bile izleseniz. Cunki karsida cevaplayacak muhatap yok. Liderlerin karsi karsiya gelip sorulari cevapladigi bir acik oturum yok. Asla da bunlarin oyle bir medeni cesareti olmayacak zaten.. Ilk gunden beri olmadigi gibi.
Ayrıca hiç kafam karışmadı benim ben hep inandığım gibi yaşadım rüzgar ne tarafdan eserse esin sizde insanları kalıplara koymayın bence

Son düzenleme:
Havada kalmadı ne dediğini anladım ben kamuda hizmet verenler baş örtüsu takamaz diyor sadece hizmet olanlar baş örtüsü yakabilir

Bu biraz niyet okumak degil mi? Sonucta adam öyle birsey demedi. Yani kamuda tekrar basörtünün yasaklanmasinin sansi sifirdir. Toplumu düsünmeyen politikaci kendini düsünür ama. Öyle bir karar ile politik kariyeri sonlanmis olur.

Peki simdi durum nasil? Simdiki durumda birak basörtülü kadinlarin, tüm kadinlarin, acik kapali fark etmez haklari ihlal ediliyor. Erdogan mesela kadinin yeri evidir gibi söylemleri var. Herseyi gectim, kahkaha atma özgürlügümüze laf atiliyor. Sort giymis kadinlar tekmeleniyor ve tekmeliyen serbest birakiliyor. Kadina karsi siddet cok artti. Evli ve ev hanimi olan kadinlar caresiz oluyor zira sosyal devlet anlayisi yok.

Bir kadin tecavüz ediliyor "o saatte ne isi vardi" deniliyor. 13 yasindaki kiz tecavüz ediliyor "rizasi vardi" deniliyor. Hatta gece yarisi akp, kizlarin tecavüzcüsü ile evlenme yasasini onaylatmaya calismisti.

Ve daha o kadar cok konusulcak sey var ki kadin haklari üzerine.

Ve siz tüm bunlara evet demeye hazirsiniz, sirf o milletvekili istediginiz cümleyi kurmadi diye öyle mi??

Bu biraz niyet okumak degil mi? Sonucta adam öyle birsey demedi. Yani kamuda tekrar basörtünün yasaklanmasinin sansi sifirdir. Toplumu düsünmeyen politikaci kendini düsünür ama. Öyle bir karar ile politik kariyeri sonlanmis olur.

Peki simdi durum nasil? Simdiki durumda birak basörtülü kadinlarin, tüm kadinlarin, acik kapali fark etmez haklari ihlal ediliyor. Erdogan mesela kadinin yeri evidir gibi söylemleri var. Herseyi gectim, kahkaha atma özgürlügümüze laf atiliyor. Sort giymis kadinlar tekmeleniyor ve tekmeliyen serbest birakiliyor. Kadina karsi siddet cok artti. Evli ve ev hanimi olan kadinlar caresiz oluyor zira sosyal devlet anlayisi yok.

Bir kadin tecavüz ediliyor "o saatte ne isi vardi" deniliyor. 13 yasindaki kiz tecavüz ediliyor "rizasi vardi" deniliyor. Hatta gece yarisi akp, kizlarin tecavüzcüsü ile evlenme yasasini onaylatmaya calismisti.

Ve siz tüm bunlara evet demeye hazirsiniz, sirf o milletvekili istediginiz cümleyi kurmadi diye öyle mi??
Haklısınız çok sorunlar var sadece bir örnek verdim ben herkesi dinlediğimi herkese kulak verdiğini anlatmaya çalıştım sosyal hayatımda öyle yapıyorum herkesime kulak veririm hemen hemen her cemaatin taplantilarina gitmisimdir çoğunda da zitlaşıp ayırıliyorum gerçi herkesi dinlerim başka topluluklarin dertlerini arastiririm geçmişte yaşanan alayları birçok kesimin sıkıntılarını anlamaya calisiyorum neymiss ne diyorlar ne demeye calisiyorlar ama en sinir olduğum şey sen böyle isen su kanalı izliyorsun denmesi ona bir tepkiydi.... haklısınız abartmış olabilirim

Havada kalmadı ne dediğini anladım ben kamuda hizmet verenler baş örtüsu yatakamaz diyor sadece hizmet olanlar kamusal alana baş örtüsü ile girer diyordu

Ayrıca hiç kafam karışmadı benim ben hep inandığım gibi yaşadım rüzgar ne tarafdan eserse esin sizde insanları kalıplara koymayın bence
Gene geldi konu basortusune kitlendi. Sorular bile bu yonde, kuskular da.. Ben demistim demeyecegim hadi.. Ancak ben de size sunu diyeyim ve bu da burada dursun. Yarin bunlar bu secimden de tek cikarsa eger, basortunuz ile okula bile gidemeyeceginiz gunler yakindir, biraz soylemlerine kulak veriyorsaniz eger.. Kadinin yerinin ev ve cocuk bakmakla sinirli oldugunu savunan bir zihniyet arkaladiginiz zihniyet.. Kasikla verdiklerini kepce ile geri alacaklar yane.. Guvendiginiz adam bugun ak dedigine yarin kara diyen bir adam, boyle bir adama nasil guveniyorsaniz artik.. Bugunlerinizi cok arayacaksiniz.

Daha o yasanın ne olduğunu bilmedeb kulaktan dolma hikayeler yazıyorsunuz..

Gene geldi konu basortusune kitlendi. Sorular bile bu yonde, kuskular da.. Ben demistim demeyecegim hadi.. Ancak ben de size sunu diyeyim ve bu da burada dursun. Yarin bunlar bu secimden de tek cikarsa eger, basortunuz ile okula bile gidemeyeceginiz gunler yakindir, biraz soylemlerine kulak veriyorsaniz eger.. Kadinin yerinin ev ve cocuk bakmakla sinirli oldugunu savunan bir zihniyet arkaladiginiz zihniyet.. Kasikla verdiklerini kepce ile geri alacaklar yane.. Guvendiginiz adam bugun ak dedigine yarin kara diyen bir adam, boyle bir adama nasil guveniyorsaniz artik.. Bugunlerinizi cok arayacaksiniz.
İnandigim gibi yaşamaktan kastın İslam değildi herkesin kendine göre değer yargıları vardır kendince inandıkları ülkuleri değer yargıları rüzgarın yönüne değişmemesi gereken iç dünyamızı inandığımız kavramlar bunları anlatmaya çalıştım sanırım sizinle anlaşamıyoruz size iyi akşamlar uzatmaya gerek yok

Pardon da hiç mi haber takip etmiyorsunuz.. kadın milletvekili adayları arttı.. üstelik çalışan kadına süt izni, ücretli, ücretsiz izin hakkı, kreş desteği, çalışan kadının çocuğuna bakan akraba desteği, kadına iş kurmada pozitif kredi desteği .. nasıl kadınları çalışma hayatından uzaklaştırdıklarını çıkarıyorsunuz

Valla zamaninda onlarin hakkini korumak icin "dertleri o degil, dertleri irtica, basortusu gorunen yuzu" diyen komsularimla papaz oldum, gittim Erbakanin partisine uye oldum. Basortulu ve fakat vicdanli, ozu sozu bir, vatansever arkadaslarimizi tenzih ederim, fakat bunlarin basortusu derdinden igrendim yav.. Turkiyede rejim degisiyor, padisahliktan beter bir yonetime dogru gidiyoruz, adalet hukuk bitti, bunlarsiz devlet olmaz, o da batar diyorum, basortusu diye geliyorlar karsimiza..
Bana, 1 tane gerçekten allah rızası için kapanmış, tesettürün tam manasına uygun giyinmiş akp li kadın(parti içinde) gösterebilir misiniz? Sanmam.
Hepsi deve hörgücü gibi kocaman bi başörtüsü, kaşlar alınmış, gözler boyanmış, kirpikler takılmış, tepede bi güneş gözlüğü.
Elde bilmem ne çanta, yanar döner bi kumaştan ceketimsi, altta kısa düdük pantolon, ayakta sandalet.
Bu tipler akp kadın kolları. Sorsan türban da türban. Ya zaten sen o türbanı orada barınabilmek,nemalanmak için kullanıyorsun ne türbanı.

Yazdiklarimi biraz daha acarak yazmissin, simdi gordum. Aklin yolu bir..

Bana, 1 tane gerçekten allah rızası için kapanmış, tesettürün tam manasına uygun giyinmiş akp li kadın gösterebilir misiniz? Sanmam.
Hepsi deve hörgücü gibi kocaman bi başörtüsü, kaşlar alınmış, gözler boyanmış, kirpikler takılmış, tepede bi güneş gözlüğü.
Elde bilmem ne çanta, yanar döner bi kumaştan ceketimsi, altta kısa düdük pantolon, ayakta sandalet.
Bu tipler akp kadın kolları. Sorsan türban da türban. Ya zaten sen o türbanı orada barınabilmek,nemalanmak için kullanıyorsun ne türbanı.
Ağzınıza sağlık

Bana, 1 tane gerçekten allah rızası için kapanmış, tesettürün tam manasına uygun giyinmiş akp li kadın(parti içinde) gösterebilir misiniz? Sanmam.
Onlarin cogu AKP gidince acilacak.. Su Genelkurmay Baskaninin esinin haline baksana, dini inanc icin olduguna kim inanir?

BBB3D8DC-C357-4DD6-878C-6C265ECECAC5_22314576.jpg

Size ne acaba insanların giyim tarzından.. bu şort giyen kadınları eleştirmekle aynı değil mi?? İsteyen istediğini giyer istediğini takar.. ama yok.. sizin zihniyetinizde herkesin sizin doğrularınıza göre giyinmesi lazım.. üstelik parti ile tesettür tarzının ne alakası var.. benim tanıdığım kaç tane bikini giyen, rahat yaşayan,, Ak partili var..

İşte bundan bahsetmiştim rüzgarın yönüne göre tarz değiştirmek ben hiç değişmedim derken saraylım .Evet haklısınız durumdan lemalanan oldukça fazla ama bu gecmiste yasaklar olduğu gerçeğini degistirmiyor

X