Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Ayrıca bende Erbakan'ın partisinden değildim oy bile kullanmamıştım hiç o zamanlar

Arkandan niye konusayim, sanki asagida gormuyorum adini, burada oldugunu ve yazdiklarimi okudugunu.. Bir tesbit yaptim, dogru cikti, niye kiziyorsunuz ki?
Hangi tespitin doğru düşünüyorum dedim siz farklı şeyler yazdiniz içimimi okuyorsunuz

Baş örtülülerin hakkıni korumak icin Erbakan'ın partisine üye olmanıza gerek yoktu bir çok başka partilerden iyi insanlar yanlış olduğunu söyledi eylemlere katıldı zaten bizde onlara a sen hangi partiden sin Erbakan'ın partisinden değilsen yanlışa yanlış diyemezsin demedik
Bir cok baska parti derken? Ben kimin aklina guvendiysem onun partisine uye oldum. Erbakan 26 yasinda docent olmus, Almanyaya ucak motorlari yapmis adam.. Diplomasi bile olmayan, kendi kucuk golgesi buyuk siradan adamlarin arkasinda kosmam ben.

Bir cok baska parti derken? Ben kimin aklina guvendiysem onun partisine uye oldum. Erbakan 26 yasinda docent olmus, Almanyaya ucak motorlari yapmis adam.. Diplomasi bile olmayan, kendi kucuk golgesi buyuk siradan adamlarin arkasinda kosmam ben.
Farklı partilerden farklı düşünen insanlar sanatçılar düşünürler ,yazarlar hatta geçen philly de yazdı abide katılmış baş örtüsü eylemlerine yada yazılarında olayı değerlendiren yada yanımıza gelip destek olan hocalarımız hepsi aynı partiden yada Erbakan'ın partisinden falan degildi

Ben ne anlatıyorum ki acaba bende bilmiyorum değdimi bu günu buraya harcamaya bende bu kısır döngüden rahatsızım dedim herkes ideolajik oy kullanıyor dedim şimdikilerede güvenmiyorum dedim keşke gerçek solcu olsalar keşke ama inasım yok dedim ama anlatamadım anlatamadım...
Herkes inandığı ve istediği gibi yaşamak istiyor ben sizi anlıyorum fakat siz beni anlayamiyor kendi kaliplariniza geçirmeye çalışıyorsunuz...
Bilirim ki herkesin özgür yaşamasının teminatı sol bir partide daha mümkün görünür teoride çünkü onlar bizim İslamcılar dan daha özgürlükçü olmalı fikir olarak ama pratikte öyle olmuyor güvenmiyorum demek istedim uzatmak istemedim ama yine uzadı:KK43:

Son düzenleme:
Tabiki ne güzel bakın ben sizi erbakanin parti sine üye oldunuz diye kalıplara sokmaya calismiyorum sadece eğer dediğiniz gibi baş örtüsu zulmüne karşıydı iseniz illaha o partiye üye olmanız gerekmiyordu demek istedim

Telefondan yazdığım için bütün yazılar otomatik düzeltme kurbanı oldu bir yandanda yemek yapıyorum hepinizin gözlerinden özür dilerim umarım anlasiliyordur yazdiklarim

Farklı partilerden farklı düşünen insanlar sanatçılar düşünürler ,yazarlar hatta geçen philly de yazdı abide katılmış baş örtüsü eylemlerine yada yazılarında olayı değerlendiren yada yanımıza gelip destek olan hocalarımız hepsi aynı partiden yada Erbakan'ın partisinden falan degildi
Olabilir. Erbakan bu olayin merkezindeki adamdi. O varken baskasini mi arayacaktim? Ustelik ben solcu filan da degilim, bir arayis icine girme ihtiyaci da hissetmedim. Solcusu sagcisi ayni fikir altinda birlesebilir yeri geldiginde.. Ezilenin veya hakki yenilenin yaninda yer almak icin belli bir goruse sahip olup olmamak farketmiyor. Ama hak yiyenin yaninda asla olmam, onemli olan da bu. Dinimin olup olmamasi da onemli degil, dogruyu yanlistan ayirmaya vicdan yeter.

Olabilir. Erbakan bu olayin merkezindeki adamdi. O varken baskasini mi arayacaktim? Ustelik ben solcu filan da degilim, bir arayis icine girme ihtiyaci da hissetmedim. Solcusu sagcisi ayni fikir altinda birlesebilir yeri geldiginde.. Ezilenin veya hakki yenilenin yaninda yer almak icin belli bir goruse sahip olup olmamak farketmiyor. Ama hak yiyenin yaninda asla olmam, onemli olan da bu. Dinimin olup olmamasi da onemli degil, dogruyu yanlistan ayirmaya vicdan yeter.
Siz onlara destek olmak için Erbakan'ın partisine üye oldum dediniz onun üzerine oyle yazdım tabiki doğruluk tek partiye falan has değil sizden farklı birşey söylemedim

%100 katılıyorum. Olay vicdanda bitiyor. Ne denirse densin gerisi boş oluyor ondan sonra

Olayların merkezi zavallı kız çocuklarıydı Anadoludan gelmiş zorluklarla oraya gelmiş kizlar kendisi gibi düşünen erkekler istediği gibi gezerken bütün sorumluluk onlara yüklendi yanlışa yanlış demek için İllaha Erbakan'ın partisinden olmayada gerek yoktu yanlış diyenlere de kimse hangi partidensin demedi zaten ve o zaman yanlış diyenler oldu evet ve tamamen farkli hayat gorusune ve tarzina sahip insanlardi işte onlarin samimiyetine güvenirim o zaman yanlışa destek olup bugün hiçbir sey yapmamış gibi olanlara degil...

Siz onlara destek olmak için Erbakan'ın partisine üye oldum dediniz onun üzerine oyle yazdım tabiki doğruluk tek partiye falan has değil sizden farklı birşey söylemedim
Sizin bizim zamanimizdan eksiginiz ne biliyor musun? Bizim zamanimizda bu bizim burada yaptigimiz tartismalari o zamanin parti liderleri toplanip onceden ilan edilen gunlerde "Siyaset Meydani" ya da "Liderler Zirvesi" gibi TV priogramlarinda canli acik oturumlarda yapardi. Bu oturumlar gece 2100 de baslar, sabahlara dek surerdi. Biz halk olarak TV basina kitlenir, saatlerce onlarin tartismalarini dinlerdik. Sorular, cevaplar havada ucusurdu. Herkes etegindeki tasi doker, herkes yaptigi ile yuzlesir, halka hesap verirdi. Bizler boyle bir nesilden geliyoruz.
Sizler ise bastirilmis, satin alinmis bir medyadan sorgusuz sualsiz dinlediklerinizle buradasiniz bugun. Hangi kanali acsaniz karsinizda Tayyip, ya da surekasi. Arastirip bir bakin kac gazete dergi kanal kapatilmis bunlar geleli, kac gazeteci icerde.. Adi sani yeni yeni duyulmaya baslayan bir kac muhalif gazete ve kanal kalmis, bakalim ne zamana dek acik tutulacaklar. TRT bile AKPnin tekelinde bugun.. Tek tarafli bilgi alan bir nesilsiniz.. Onlarin agzi ile konusuyorsunuz, daha dogrusu bellettikleri ile.. Ben ise aksini savunuyorum. Esit miyiz? Ya da baska bir deyisle, hala mi magdursunuz?

Sizin bizim zamanimizdan eksiginiz ne biliyor musun? Bizim zamanimizda bu bizim burada yaptigimiz tartismalari o zamanin parti liderleri toplanip onceden ilan edilen gunlerde "Siyaset Meydani" ya da "Liderler Zirvesi" gibi TV priogramlarinda canli acik oturumlarda yapardi. Bu oturumlar gece 2100 de baslar, sabahlara dek surerdi. Biz halk olarak TV basina kitlenir, saatlerce onlarin tartismalarini dinlerdik. Sorular, cevaplar havada ucusurdu. Herkes etegindeki tasi doker, herkes yaptigi ile yuzlesir, halka hesap verirdi. Bizler boyle bir nesilden geliyoruz.
Sizler ise bastirilmis, satin alinmis bir medyadan sorgusuz sualsiz dinlediklerinizle buradasiniz bugun. Hangi kanali acsaniz karsinizda Tayyip, ya da surekasi. Arastirip bir bakin kac gazete dergi kanal kapatilmis bunlar geleli, kac gazeteci icerde.. Adi sani yeni yeni duyulmaya baslayan bir kac muhalif gazete ve kanal kalmis, bakalim ne zamana dek acik tutulacaklar. TRT bile AKPnin tekelinde bugun.. Tek tarafli bilgi alan bir nesilsiniz.. Onlarin agzi ile konusuyorsunuz, daha dogrusu bellettikleri ile.. Ben ise aksini savunuyorum. Esit miyiz? Ya da baska bir deyisle, hala mi magdursunuz?
Bak yine kalıplara koyuyorsunuz ben hep halk TV izlerim çünkü diğerlerine karnım tok çok dinledim onları birazda bunları dinleyinm diyorum yaklaşık 2 sene oldu sanırım halk TV yada ulusali izliyorum
Ve ayrıca siyaset meydaninida hatırlıyorum 1978 doğumluyum ben

Kızlar iftarlikta hazirlatmadinız aç kalacam bir elimde telefon bir elimde çorba:KK49:

Bak yine kalıplara koyuyorsunuz ben hep halk TV izlerim çünkü diğerlerine karnım tok çok dinledim onları birazda bunları dinleyin diyorum yaklaşık 2 sene oldu sanırım halk TV yada ulusalcı izliyorum
Ve ayrıca siyaset meydaninida hatırlıyorum 1978 doğumluyum
Belli, Halk TV biraz kafanizi karistirmis, biraz soru isaretleri olusturmus. Ancak karsida muhatap alan, sorulari cevaplayan birileri olmayinca sorulariniz da kuskulariniz da havada kalmis. Cevabi olmayanlar ile ayni gemide kalmayi secmissiniz. Ben de o yuzden diyorum, bizim zamanimizda her lider cikar, tartisir, karsi tarafin sorularini cevaplar, iktidarda ise hesap verirdi diye. Bana soruyorsunuz neden Erbakan diye, iste o tartismalarin sonucu Erbakan.. Hazir cevapligi ile, fikirleri ile, hem guldurur hem dusundururdu. Sizin boyle bir secim sansiniz yok diyorum. Duyduklariniz kulaginiza dedikodu gibi geliyor, Halk Tv bile izleseniz. Cunki karsida cevaplayacak muhatap yok. Liderlerin karsi karsiya gelip sorulari cevapladigi bir acik oturum yok. Asla da bunlarin oyle bir medeni cesareti olmayacak zaten.. Ilk gunden beri olmadigi gibi.

Belli, Halk TV biraz kafanizi karistirmis, biraz soru isaretleri olusturmus. Ancak karsida muhatap alan, sorulari cevaplayan birileri olmayinca sorulariniz da kuskulariniz da havada kalmis. Cevabi olmayanlar ile ayni gemide kalmayi secmissiniz. Ben de o yuzden diyorum, bizim zamanimizda her lider cikar, tartisir, karsi tarafin sorularini cevaplar, iktidarda ise hesap verirdi diye. Bana soruyorsunuz neden Erbakan diye, iste o tartismalarin sonucu Erbakan.. Hazir cevapligi ile, fikirleri ile, hem guldurur hem dusundururdu. Sizin boyle bir secim sansiniz yok diyorum. Duyduklariniz kulaginiza dedikodu gibi geliyor, Halk Tv bile izleseniz. Cunki karsida cevaplayacak muhatap yok. Liderlerin karsi karsiya gelip sorulari cevapladigi bir acik oturum yok. Asla da bunlarin oyle bir medeni cesareti olmayacak zaten.. Ilk gunden beri olmadigi gibi.
:) Haklı çıkmak için güzel tespit halk TV kafamı karıştırmış neyse öyle olsun bakalım yine sen haklı ol cunki doğru bir tane değildir hepsini dinliyorum ve anladığım ne biliyormusun hiçbir şeyin değişmediği hep aynı terane hep aynı geçen CHP millet vekillerinden birisini dinledim diyor ki üniversitedeki baş örtülü kızlara karisilmamali cunki onlar hizmet alıyor hizmet alanı kimse karisilmamali ama hizmet veren ne olacak bizde bu ulkeyi seviyoruz ülkeye hizmet veriyoruzb vermek istiyoruz biz ne olacağız diye sormak isterdim ona

X