Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Hiç duydunuz mu bilmem ambargo denen bir uygulama vardır.Ülkeler bir başka ülkenin

uygulamalarını onaylamadığında bunun en sert tepkisi uluslararası ilişkilerde ambargodur.

Evde çolukçocuk büyüten bir kadın bile çocuğuna taş atan bakkaldan bir daha gidip

alışveriş yapmaz.

Devlet yönetmenin tüm dünyada kabul gören kuralları vardır.Uymazs ama kendi içinzde

sanki uyuyormuş gibi davranırsanız maskara olursunuz.Milletinizide maskara edersiniz.

Ya atıp tutmayacaksınız ya da attığınızı tutacaksınız ki bir ağırlığınız olsun.

16 senedir bu ülkeyi yöneten bir iktidarın yerli üretime katkısı ne oldu? Söyleyebilir misiniz.
Ne ürettiler de engel olundu?

16 senedir Türkiye'nin siyasi tarihinde hiç görmediğimiz komplolar, sahtekarlıklar gördük. Biraz vicdanınız varsa doğruları söyleyin.

Kendi suçunuzu sürekli başka şeyleri göz önüne getirerek ört bas etmeyin.

16 senelik iktidar tarihinde görevinden alınan akademisyenleri hiç bilmiyor musunuz. Hadi bu İnce'nin kumpası diyelim üniversitelerin özerkliğini yok etti. Bütün kurumlarda olduğu gibi en özgür olması gereken kuruluş bağımlı hale geldi.

Ülkede ki her şey iki dudağının arasına bakıyor.
Kafasına estiği gibi davranıyor.
Bugün iyi dediğine yarın kötü diyor.
Bugün kardesi yarın düşmanı oluyor.
Sürekli kandırılıyor.

Yıllar arası söylemleri değişiyor.
Milleti bölüyor.
Türklüğü ayaklar altına alıyor.
Paşaları gereksizce senelerce içerde tutuyor.
Feto belasını ülkenin her yerine yerleştirme gafletinde bulunuyor.
Sayısız insanin hakkina girmeye sebep oluyor.
Tecavüzlere ve istismarlara engel olmak yerine destek oluyor.
Yalanlar söyleniyor.
Ülkenin ekonomisini batırıyor.
Ülkenin eğitim kalitesini düşürüyor.
Ülkenin diğer ülkelerle arasını açıyor.

Papayla dua edip zamanında Kudüs'un Israil'in başkent olduğuna ses çıkarmayıp şimdi çığırtkanlık yapıyor.
Yok Yahudi cesaret madalyası alıyor.

Yav say say bitmiyor.

Evet ülke coluk cocuk yönetmeye benzemiyor.
Niye bu kadar fırsat veriyorsunuz.
Sırf Müslüman geçindiği için mi?

Gerçekler diye bir şey var.
Bildiniz mi?
Siyasi holiganlik dışında etik değerlere göre yazın lütfen.

Muslumanmi islamiyet ahlak hosgoru dinidir hangisi var bunlarda merak ettim simdi ! Gercek muslumanlik bilinse haram yiyen desteklenmez siyasete din karismaz meydanlarda siradan kitap gibi Kurani Kerim sallanmaz ne dini bunlar ancak dinci olur

Hiç duydunuz mu bilmem ambargo denen bir uygulama vardır.Ülkeler bir başka ülkenin

uygulamalarını onaylamadığında bunun en sert tepkisi uluslararası ilişkilerde ambargodur.
Peki şimdi biz kalkıp da, israile ambargo uygulasak ne olur sizce?
Filistini ''Ölüme'' Terk etmek olur. Filistine giden yardımların, ilk önce israil havaalanına yada, israil limanına gidiyor. Daha sonra israilden alınan özel izin ile, Filistine gidiyor. Şimdi bizler ilişkimizi komple kesmiş olsak, bunun en büyük zararını kim yaşar,Anladınız mı?
Yerli üretime ne katkısı mı oldu?!
Bizler, yıllardır dışa bağımlı yaşayan bir ülke idik. pkk illetiyle mücadele etmek için, dışarıdan ithal ettiğimiz silahlar ile mücadele ediyorduk, doğal olarak da, onların emri doğrultusunda hakaret ediyorduk.Şimdi Öyle mi peki? Yerli Savunma silahlarımız sayesin de, dışa bağımlı olmaktan kurtulup, kendi kararımızı kendimiz verip, kimsenin emri doğrultusunda haraket etmeden mücadele ediyoruz!
Afrin olayında, abd o kadar dayatmasına rağmen geri adım atmadan, kararlılıkla o mücadeleyi sürdürmemize, ne sebep oldu sanıyorsunuz? Şayet biz Afrin de, abd almanyadan aldığımız silahlar ile mücade etseydik, sonuç ne olurdu?! Artık kendi göbeğimizi, kendimiz kesiyoruz!.. Şimdi burada size, tek tek o yerli savunma silahlarımızı yazarak konuyu uzatmayayım. Siz bizzat bakın

Sürekli Her dediği oluyor sa, neden secim döneminde, pkk kıskacında olan köylerde taşımalı bir sistem ile, oy verilmesi kararı onaylanmadı?
Merkez Bankasına, o kadar baskı yapmasına rağmen, Neden dediği yapılmıyor? Doların yükselmesine müdahale edilmesi ve faizlerin indirilmesi vs. gibi isteklerde bulunmasına rağmen, aksi yönde karar alıp, faizi yükseltmediler mi?
Pkk destekleyen ve dağ'da çekilmiş fotoğrafları olan, Vatan hainli suçlamasıyla hapis yatan birisinin, adaylığının fesh edilmesi kararı, neden kabul görmedi?

Sürekli kandırılıyor derken?!
Bir defaya mahsus olmak üzere, feto tarafından kandırılmış olması, onun sürekli kandırıldığı anlamına mı geliyor?!
El İnsaf Yahu.Siz hiç Hayatınız boyunca,''Dost Kazığı'' Yemediniz mi?!

Hangi Milleti Bölüyor mesela?
Anap, Dyp, Bbp, Saadetcisi, Mhp'lisi Tek Çatı Altında toplayarak mı, Milleti Bölüyor?! ( Saadet partisine gerçek manada gönül veren herkes, şuanda Ak Parti çatısı altında)

Fetoyu ülke geneline yerleştiren kim?!..
İyi Araştırıp,Doğru Analiz edin!
Demirel den, Çillerine, kadar herkesle işbirliği yapan ve asıl en büyük desteğini aldığı siyasetci de, ''Ecevit dir'' Bunun En büyük kanıtı da, ''Eger şefaet hakkım olsaydı şayet, Ecevite şefaet ederdim'' Diyen kim? 28 şubat öncesi, gizli kapılar ardında, Ecevitle görüşen ve ardın dan, o seçim de Eceviti destekleyen bunun akabinde, ecevitin uyarısı sonucu yurtdışına kaçan fetonun, o gün gizli kapılar ardın da, ne gibi bir anlaşma yaptı dersiniz? Abdullah öcalan ile, bu ülkeye yeterli zararı veremeyeceğini anlayan abd, apoyu teslim edip, Müslümanmış gibi görünen ve Müslümanları sırtından vuran ve bir cemaet lideri olan kişiyi teslim aldı! fetonun abd gitmesinden sonra, cemaet maddi manevi büyüme konusun da, hız kazandı! Türk Milletini en hassas yerinden vurdular.Yani ''Dini'' Kullanarak,bu milleti kandırıp sırtından vurdular!..

Ülkenin ekonomisin batıp batmadığını, en iyi Esnaf bilir!
Bu ülkenin esnafları da, ''Erdoğan'' Diyorsa şayet, bu ülke nasıl batıyor? Bana açıklar mısınız?! Sanayide lider olan bir il olarak, Gaziantep yüzde 65 AK parti diyorsa şayet, bu nasıl ekonomik batmasıdır?

Benim gözlemlediğim kadarıyla, aramızın açıldığı ülkeler, zulümleri Müslümanlara kan ağlatan ülkeler!
Arakan,Irak,Suriye,Filistin vs. gibi ülkelere Zulüm eden ülkeler ile, aramız açılmasaydı şayet, işte asıl problem o zaman vardı...
İslam Alemiyle aramızda Sıkıntı yoksa şayet, bizler için no problem demektir

Nasıl oluyor da sizin hepiniz hemen hemen aynı cümlelerle savunma yapabiliyorsunuz? Yoksa bunlar size biryerden ezberletiliyor mu?
Yaptığınız silahlar nelermiş? Yapılmasını ben sizden çok isterim, istemezsem şerefsiz kızı şerefsizim. Ama olamayanı oldu diye söylenmesi beni üzüyor. Çünkü yalanla iman birarada olur mu olmaz mı? Yeni İngiltere ye gidildi ve orada tornado uçakları da görüşüldü. Ama tornado uçakları 78 senesinde üretildi. Çok modern uçak değildir. Aynı şekilde F16 lar 80 teknolojisini temsil eder. Turgut Özal üsleri ve İncirlik i 3 harfli ABD ye satınca bu uçakların üretimine izin verildi.

Türkiye nin geliştiğini iddia ediyorsunuz. Aynı yalanı işini bilen rüşverçi memurları rahmet eylesin Turgut Özal da söylüyordu.
Neymiş de Türkiye hızla gelişmiş hızla
Gelişme de ölçü ne? Ölçü çikita muzla
O zaman Uganda da gelişme bizden fazla.

Sonra TRT den dansözleri çifter çifter göbek attırılıp da Türkiye çağ atladı yalanı söylenmedi mi? Onlar komik idi ama siz bari komik olmayın.

Bir mühendis olarak sizin üretim olarak gördüğünüz şeylerden bahsetmek istiyorum. Savunma sanayi olarak gelişmemiz büyük ilerlemedir lakin bu sanayiyi ihraç edemezsek bize bir faydası dokunmaz. Biz ülke olarak sila ihtacatı yapmıyoruz. Yani ürettiğimiz silahlar bizim için faydalıdır fakat ülke ekonomisine katkıda bulunmaz. Çünkü bizim ürettiğimizi 10 yıllardır üretenler var. Rakip değiliz. Üretimi silah ve yapılaşma olarak gördüğümüz için batıyoruz. Yerli üretim dediğiniz kullanılabilir ekonomiye katkı sağlayacak bir üretimden bahsederiz. Mesele bizim ürünü üretmemiz değil satabilmemiz yani! Bu da idealist yatırımcılarla olur. Şuanda savunduğunuz adam tek bir sözüyle üniversitleri bölebiliyorken. Hiç bir sermayaci ülkeye girmez üretime katkıda bulunmaz çünkü kendini güvende hissetmez. Baştaki adamın tek bir sözüyle o da bölünebilir çünkü.
Yazınızda esnafların ülke ekonomisinde ki durumundan bahsetmişsiniz bir bakkalın kızı olarak size şunu söyleyebilirim esnaf zaten battı hanımefendi en son ne zaman mahalle bakkalınızdan alışveriş yaptınız? Ayakkabılarınız lüks alışveriş merkezleri yerine mahallenizde ki ayakkabıcıdan aldınız? Buna çağın gerekliliği derseniz katılırım ama o zaman da ekonominin nabzını esnafla tutamazsınız. Ekonominin nabzı faiz oranlarına enflasyon oranlarına bakılarak tutulur küçük esnaf fillerin ayaklarıyla ezdiği çim olur yalnızca.
Dolar 5 tl ye dayanmışken türk lirası bu kadar değer kaybetmişken enflasyon tavan yaptığın da faizler alıp başını yürüdüğünde, yandaş medya da iki tane amca Erdoğanı seviyoruz dedi diye ekonomik kriz ortadan kalkmaz.
Uluslararası arenada kendi paramızın değerini bile koruyamazken kimse bizden gazze ye filistine yararımız dokunmasını beklemesin anca oy kazanmak için konuşuruz. Eyy israil der der sonra gider tohumlarımızı israilden alırız. Petrol anlaşmalarımızı onlarla yaparız. Çok basit bir nedenden parayı veren düdüğü çalar.
Ayrıca dost kazığı kişisel ilişkiler de olur devletler dost kazığı yiyemezler çünkü devletlerin kendi çıkarları olmalıdır. Dostlarının çıkarlarına göre değil devletin çıkarlarına göre hareket etmelidirler. Eğer bir hükümet başka birinin çıkarlarına göre hareket ettiğini itiraf edip kandırıldığını idda ediyorsa işte orda en başından yozlaşmış bir yapılanma vardır.

Yav he he
Bir siz büyük oyunu görüyorsunuz bir siz herşeyin farkındasınız.??
Yerli araba yerli araba diye tutturmuşsunuz.
Fasoncu olmak ne zamandan beri biz yapıyoruz oldu!
Üniversiteler babanızın çiftliği değil ayrıca önce bunu bir öğrenin
Reisiniz gitmediği için bilemez tabi

Son düzenleme:
Sebeplerden sadece birisi;;;

Reis ile;
Marmaray
Havalimanı
3. Köprü
Avrasya tüneli
Metrobüs
Metro
Hızlı tren
Her ile havalimanı
Milli silahlar
Stadyumlar
Yollar
Hastaneler yapıldı...

Daha önce hiçkimse bu kadar eser bırakmadı.
Lafta değil icraatte hizmet gördüğümüz için;
DURMAK YOK YOLA DEVAM..

Ben önceki mesajlarda demiştim, birileri ne derse desin asla beğenmemezlik yapmak, yahu bu adam ne diyor mantıklı mı diye sorgulamak yok. O ne diyorsa, ne yapıyorsa doğrudur.

Üniversite okuduğunu iddia eden insanlar Ortaçağ'da papaya itaat eden zihniyetten farksız. Onlar da ''papa ne derse doğrudur'' deyip cennetten arsa alıyorlardı.

Peki İslam'a göre bu düşünce caiz midir, yani sıradan bir insanı, aciz bir kulu kusursuz saymak ve kayıtsız şartsız itaat etmek? İslam'da sadece Allah'ın ve peygamberlerin dediği sorgulanmaz -ki zamanında peygamber efendimiz de hata yaptı ve bunun üzerine yüce Allah ayet gönderdi. (Kör birisine karşı yüzünü ekşitmişti). -

Peygamberimiz bile hata yapmış ve Allah'tan bağışlanma dilenmişken, şimdiki zamanın düşüncesi:

O zaman öyle yapması gerekmiştir,
O zaman öyle demesi gerekmiştir.
Ne diyorsa doğrudur.

Çok korkunç. Dini hükümde de bu durumun bir ismi var ama onu da söylersem banlanacağım..

Son düzenleme:
Benim yaşım büyük ben hatırlamıyorum deyince, 90lardaki siyasi, sosyal ve ekonomik sorunlar yaşanmamış mi oluyor?

Türkiye'de iktidarda kendi istedikleri yok diye yıllardır yurt dışına gitme teranesi çalanlara bakiyosun, savaşın içinden gelmiş insanlari tekrar o cehenneme gönderme fikriyle mutlu oluyorlar. biz başörtüsü meselesini söyleyince, o geçmişte kaldı canım oluyor ama işte bu olay zaten zihniyetin değişmediğini gösteriyor. O zaman da aynıydı, mesele başörtüsü değildi, bizden olmayana her şey müstahak düşüncesiydi, maalesef görüyoruz ki pek bir şey değişmemiş.

Şimdi burayı ara ara okuyorum, akp ye oy veren üyeler alıntı paylaşıyor, yazılan hakkında karşı argüman sunmayıp"kendi fikrin yok alıntı paylaşıyosun." deniyor. Kendi fikrini söylüyor "senin tuzun kuru tabi, bana dokunmayan bin yaşasın diyosun" deniyor. Ha eğer konuşurken batı ülkelerinden birinin adı geçtiyse o zaman zaten direk " he he büyük resmi sen gördün" deniyor. wtf? Değişemedi gitti şu alaycı üslup.

Bir de şöyle bir şey var. Merak ediyorum Türkiye dışında acaba başka bir ülkede yıllarca seçim kazanamayıp da kendini zerre miskal eleştirmeyip, halkı aşağılayan ve halka kızan muhalefeti olan başka bir ülke var mıdır?

Bu kafa ve tavırla zaten iktidar olamayacaksınız. Ama Türkiye'nin sağlam bir muhalefete ihtiyacı var. Bari onu yapabilin.

Sürekli terör örgütleri tarafindan kandirilanlar büyük oyunu görüyormuş bak sen.

Mesaj şikâyet ederken ........ ile bildirilen tüm raporlar red edilmiştir. O kisma sizi rahatsız eden sebebi yazmalısınız.. .......... dan bir çıkarım yapmamız münkün değil.

Ben gördüm merak etmeyin.
16 senem bu tırıvırılarla geçti, kalkıp bir de bunu okumakla vakit kaybedeceğimi düşünmedin dimi kardeş?

Okumak iyidir,öğrenirsin,ufkun açılır,unuttuklarını hatırlarsın,göremediklerini görür ders çıkarırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…