Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Nasıl oluyor da sizin hepiniz hemen hemen aynı cümlelerle savunma yapabiliyorsunuz? Yoksa bunlar size biryerden ezberletiliyor mu?
Yaptığınız silahlar nelermiş? Yapılmasını ben sizden çok isterim, istemezsem şerefsiz kızı şerefsizim. Ama olamayanı oldu diye söylenmesi beni üzüyor. Çünkü yalanla iman birarada olur mu olmaz mı? Yeni İngiltere ye gidildi ve orada tornado uçakları da görüşüldü. Ama tornado uçakları 78 senesinde üretildi. Çok modern uçak değildir. Aynı şekilde F16 lar 80 teknolojisini temsil eder. Turgut Özal üsleri ve İncirlik i 3 harfli ABD ye satınca bu uçakların üretimine izin verildi.

Türkiye nin geliştiğini iddia ediyorsunuz. Aynı yalanı işini bilen rüşverçi memurları rahmet eylesin Turgut Özal da söylüyordu.
Neymiş de Türkiye hızla gelişmiş hızla
Gelişme de ölçü ne? Ölçü çikita muzla
O zaman Uganda da gelişme bizden fazla.

Sonra TRT den dansözleri çifter çifter göbek attırılıp da Türkiye çağ atladı yalanı söylenmedi mi? Onlar komik idi ama siz bari komik olmayın.
Katılıyorum. Hep aynı cümlelerle savunma yapılıyor ilk sayfadan beri. Sadece bu site değil diğer sitelerdekiler de hep aynı cümleleri yazıyor takip ediyorum. Sanırım gerçekten de bunlara biyerlerden öğretiyorlar. Yoksa insan hala daha araba yaptı, yol yaptı, köprü yaptı demez yani diyemez

Peki şimdi biz kalkıp da, israile ambargo uygulasak ne olur sizce?
Filistini ''Ölüme'' Terk etmek olur. Filistine giden yardımların, ilk önce israil havaalanına yada, israil limanına gidiyor. Daha sonra israilden alınan özel izin ile, Filistine gidiyor. Şimdi bizler ilişkimizi komple kesmiş olsak, bunun en büyük zararını kim yaşar,Anladınız mı?

Yerli üretime ne katkısı mı oldu?!:KK57:
Bizler, yıllardır dışa bağımlı yaşayan bir ülke idik. pkk illetiyle mücadele etmek için, dışarıdan ithal ettiğimiz silahlar ile mücadele ediyorduk, doğal olarak da, onların emri doğrultusunda hakaret ediyorduk.Şimdi Öyle mi peki? Yerli Savunma silahlarımız sayesin de, dışa bağımlı olmaktan kurtulup, kendi kararımızı kendimiz verip, kimsenin emri doğrultusunda haraket etmeden mücadele ediyoruz!
Afrin olayında, abd o kadar dayatmasına rağmen geri adım atmadan, kararlılıkla o mücadeleyi sürdürmemize, ne sebep oldu sanıyorsunuz? Şayet biz Afrin de, abd almanyadan aldığımız silahlar ile mücade etseydik, sonuç ne olurdu?! Artık kendi göbeğimizi, kendimiz kesiyoruz!.. Şimdi burada size, tek tek o yerli savunma silahlarımızı yazarak konuyu uzatmayayım. Siz bizzat bakın

Sürekli Her dediği oluyor sa, neden secim döneminde, pkk kıskacında olan köylerde taşımalı bir sistem ile, oy verilmesi kararı onaylanmadı?
Merkez Bankasına, o kadar baskı yapmasına rağmen, Neden dediği yapılmıyor? Doların yükselmesine müdahale edilmesi ve faizlerin indirilmesi vs. gibi isteklerde bulunmasına rağmen, aksi yönde karar alıp, faizi yükseltmediler mi?
Pkk destekleyen ve dağ'da çekilmiş fotoğrafları olan, Vatan hainli suçlamasıyla hapis yatan birisinin, adaylığının fesh edilmesi kararı, neden kabul görmedi?

Sürekli kandırılıyor derken?!:KK57:
Bir defaya mahsus olmak üzere, feto tarafından kandırılmış olması, onun sürekli kandırıldığı anlamına mı geliyor?!
El İnsaf Yahu.Siz hiç Hayatınız boyunca,''Dost Kazığı'' Yemediniz mi?!:KK12:

Hangi Milleti Bölüyor mesela?
Anap, Dyp, Bbp, Saadetcisi, Mhp'lisi Tek Çatı Altında toplayarak mı, Milleti Bölüyor?! ( Saadet partisine gerçek manada gönül veren herkes, şuanda Ak Parti çatısı altında)

Fetoyu ülke geneline yerleştiren kim?!..
İyi Araştırıp,Doğru Analiz edin!
Demirel den, Çillerine, kadar herkesle işbirliği yapan ve asıl en büyük desteğini aldığı siyasetci de, ''Ecevit dir'' Bunun En büyük kanıtı da, ''Eger şefaet hakkım olsaydı şayet, Ecevite şefaet ederdim'' Diyen kim? 28 şubat öncesi, gizli kapılar ardında, Ecevitle görüşen ve ardın dan, o seçim de Eceviti destekleyen bunun akabinde, ecevitin uyarısı sonucu yurtdışına kaçan fetonun, o gün gizli kapılar ardın da, ne gibi bir anlaşma yaptı dersiniz? Abdullah öcalan ile, bu ülkeye yeterli zararı veremeyeceğini anlayan abd, apoyu teslim edip, Müslümanmış gibi görünen ve Müslümanları sırtından vuran ve bir cemaet lideri olan kişiyi teslim aldı! fetonun abd gitmesinden sonra, cemaet maddi manevi büyüme konusun da, hız kazandı! Türk Milletini en hassas yerinden vurdular.Yani ''Dini'' Kullanarak,bu milleti kandırıp sırtından vurdular!..

Ülkenin ekonomisin batıp batmadığını, en iyi Esnaf bilir!
Bu ülkenin esnafları da, ''Erdoğan'' Diyorsa şayet, bu ülke nasıl batıyor? Bana açıklar mısınız?! Sanayide lider olan bir il olarak, Gaziantep yüzde 65 AK parti diyorsa şayet, bu nasıl ekonomik batmasıdır?

Benim gözlemlediğim kadarıyla, aramızın açıldığı ülkeler, zulümleri Müslümanlara kan ağlatan ülkeler!
Arakan,Irak,Suriye,Filistin vs. gibi ülkelere Zulüm eden ülkeler ile, aramız açılmasaydı şayet, işte asıl problem o zaman vardı...
İslam Alemiyle aramızda Sıkıntı yoksa şayet, bizler için no problem demektirEn Büyük TÜRKİYE
Sence suan esnafin durumu nedir biliyor musunuz ? Esnaf yada cuftci kac kisi var tanidiginiz

Sebeplerden sadece birisi;;;

Reis ile;
Marmaray
Havalimanı
3. Köprü
Avrasya tüneli
Metrobüs
Metro
Hızlı tren
Her ile havalimanı
Milli silahlar
Stadyumlar
Yollar
Hastaneler yapıldı...

Daha önce hiçkimse bu kadar eser bırakmadı.
Lafta değil icraatte hizmet gördüğümüz için;
DURMAK YOK YOLA DEVAM..

Açıklamalı şikâyet edin dedim. Bu mesajda büyük harf kullanılmış diye şikayet ettiniz.

Dalga mı geçiyor sunuz ?

Ha bu arada o gereksiz yollar, köprüler, hava limanları yüzünden battık haberiniz olsun. İnanılmaz yüksek ücretle araç geçiş garantili yapıldı. Her yıl köprüyü yapanlara hazineden dehşet para ödeniyor. Asfaltın ekonomiye faydası olmaz. O paraya kalkınılırdı ama birileri bu es geçti dahası Atatürk'ün zamanından beri olan ve para getiren fabrikaları ,limanları, yunan adalarını sattı. Buraya siz yazdınız durumumuz iyi değil diye. Asfalt yiyecek kıvama gelmişsiniz hala neyin savunması bu

Ha bu arada o gereksiz yollar, köprüler, hava limanları yüzünden battık haberiniz olsun. İnanılmaz yüksek ücretle araç geçiş garantili yapıldı. Her yıl köprüyü yapanlara hazineden dehşet para ödeniyor. Asfaltın ekonomiye faydası olmaz. O paraya kalkınılırdı ama birileri bu es geçti dahası Atatürk'ün zamanından beri olan ve para getiren fabrikaları ,limanları, yunan adalarını sattı. Buraya siz yazdınız durumumuz iyi değil diye. Asfalt yiyecek kıvama gelmişsiniz hala neyin savunması bu
Yine burada söylemiştim. Vatanının bütçesini düşünen demiryolu yapar, karayolu değil.

"Ülke yönetmek aile yönetmeye benzemez, devlet ilişkileri bunlar" savunması ile "Siz hiç dost kazığı yemediniz mi?" savunması ne biçim çelişiyor yalnız, deminden beridir gülüyorum. :KK70:
Önce bi "Deevvlettt yönetmek buuuu" ayarı geliyor, sonra bi bakmışsın "Dost kazığı yemediniz mi siz hiç?" :KK70:

Devleet yönetmek buu arkadaşım, basit insan ilişkileriii ile karıştırmayalım litfen. :KK70:

Değerlendirme değil. Ben o günleri gördüm. Okumak güzeldir bilgilenin falan yazmışsınız. Kendimden daha bilgili okuyan biriyseniz diyecekleriniz daha çok dikkatimi çeker

Ne kadar bilgili olduğumu diplomama göremi anlıcaksınız acaba?
Bence yanlış yerden girdiniz konuya.

Ne kadar bilgili olduğumu diplomama göremi anlıcaksınız acaba?
Bence yanlış yerden girdiniz konuya.
Evet bilgi okumaktan gelir. Yoksa siz de mi cahilliği yüceltenlerdensiniz. Ne mezunusunuz ne üni okudunuz bilmiyorum ama örneğin sadece ihl mezunu olup ekstra bişey okumamışsanız buradaki insanlara bilgiden bahsetmeniz hoş olmaz. Aramızda mühendisler öğretmenler doktorlar yurtdışında yüksek lisans yapanlar var sonuçta

Aynen öyle. Yok ya bunlarla konuşulmuyo şuan ona karar verdim
Bir zamanlar (15-16 yaşındayken:confused:) ben de bu insanlar gibi düşünürdüm. Ne zaman okumaya araştırmaya başladım, 18 yaşında kendimce büyük resmi gördüm:deli: En Büyük TÜRKİYE O yüzden algılarının nasıl olduğunu, etrafın ikna edemeyeceğini çünkü kısa vadede düşündüklerini vs anlıyorum. Kendileri araştırmadan okumadan bu iş olmaz. Cidden boşa konuşuyoruz. Mesela batsak bile dış mihraklar batırdı derler. O yüzden sinir bozmaya değmez. Sadece benim dinimin ve kıyafetimin (ben de tesettürlüyüm) arkasına sığınarak savunma yapmaları sinirimi bozuyor. Tek müslüman onlar sanki.

Evet bilgi okumaktan gelir. Yoksa siz de mi cahilliği yüceltenlerdensiniz. Ne mezunusunuz ne üni okudunuz bilmiyorum ama örneğin sadece ihl mezunu olup ekstra bişey okumamışsanız buradaki insanlara bilgiden bahsetmeniz hoş olmaz. Aramızda mühendisler öğretmenler doktorlar yurtdışında yüksek lisans yapanlar var sonuçta

Vaaayy şimdi de cahil olduk :)
Doğru akp seçmeni her zaman cahildir cahil kalıcak değilmi :)
Bu yaşımda halen okuyorum merak etmeyiniz.ama okumayan kesimi küçümsemeniz hiç hoş değil.
Benim annem okumamış ama seni beni ezer geçer genel kültürüyle..

Sizinle aynı kafada olmadığım için şükrediyorum.

X