24 haftalık gebelik

dlrfn

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
155
82
29
Merhaba arkadaşlar 24 haftalık hamile olanlar ya da bu haftalarda sayılanlar şimdiye kadar kaç kilo aldınız herkes sormak istediği soruyu bu başlık altında yazabilir gelin birbirimizi bilgilendirelim

Merhaba arkadaşlar 24 haftalık hamile olanlar ya da bu haftalarda sayılanlar şimdiye kadar kaç kilo aldınız herkes sormak istediği soruyu bu başlık altında yazabilir gelin birbirimizi bilgilendirelim
Tam 8,5 kilo aldım

Merhaba ben şimdi 36 haftanın içindeyim. O haftalarda 2 kilo almıştım. Sonra gebelik şekeri çıktı. Yarı aç yarı tok bu haftalara geldik çok şükür. Şimdi toplamda 4 kilo almışım. Daha önceki hamileliğimde doğuma kadar 20 kilo almıştım. Siz 24 hafta diye belirtmişsin ama benide kapsıyormu bilemiyorum cevap verdim yinede.

Maksat muhabbet teşekkür ederim yanıtınız için Ne kadar az kilo almışsınız şeker mi bu kadar etkili acaba ben 6 kilo aldım şuana kadar ama şeker testi yapılmadı daha bana

Hamileligimde 24 haftaya kadar 4 kilo civarı almıştım diye hatırlıyorum doguma 12 kilo almış şekilde girmiştim ben

Maksat muhabbet teşekkür ederim yanıtınız için Ne kadar az kilo almışsınız şeker mi bu kadar etkili acaba ben 6 kilo aldım şuana kadar ama şeker testi yapılmadı daha bana

Evet şeker etkiliyor. Çünkü herşeyi az az yemek zorundasınız. Tatlı hamur ,pirinç ,patates gibilerini neredeyse yemiyor gibiyim. Ben daha önceki hamileliğimde 20 kilo almıştım. Onun için eminim benim ki şekerden dolayı kilo alamıyorum.

İnşallah sizde şeker çıkmaz. Kilo ile ilgisi yok şekerin. Ben daha önceki hamileliğimde 24 haftaya kadar 6/7 kilo almıştım şeker yoktu. Bu hamileliğimde 24 haftama kadar 2 kilo almıştım şeker çıktı.

Şeker yükleme testini bazı doktorlar önermiyormuş vücuda birden fazla şeker yüklemesi yapıldığı için siz bi yan etki falan yaşamış mıydınız

Şeker yükleme testini bazı doktorlar önermiyormuş vücuda birden fazla şeker yüklemesi yapıldığı için siz bi yan etki falan yaşamış mıydınız
Ben 3 hamileliğimde de yaptım. Hiç yan etkisini görmedim. İyiki yapmışım diyorum. Bu hamileliğimde yoksa anlamayacaktım şekerimin olduğunu. Çünkü diğer iki hamileliğimde şeker çıkmamıştı. Bazı doktorlar önceki hamilelikleri göz önünde bulundurup yapmıyorlar.

İlk gebelikte de çok önemli o zaman teşekkür ederim yanıtınız için

Oruç tutuyorum da iftarda artık patlama noktasına gelecek kadar yiyorum bulaşıkları hallediyor annem bn hala sofrada oluyorum
Allah kabul etsin ama riskli değil mi bebek içinde uzun saat susuz kalınıyor bebeğin amniyon sıvısının azalmasına neden oluyormus bu durum

Bol su için gün içinde hareket edin bide saglıklı beslenirseniz sorunsuz az kilo ile tamamlarsınız hamileli
Bol su için gün içinde hareket edin bide saglıklı beslenirseniz sorunsuz az kilo ile tamamlarsınız hamileligi
1,5 litre içiyorum her gün inşallah yeterli oluyordur haraket ediyorum aslında ama yürüyüş pek yapamıyorum belim çok ağrıyor bu aralar

Allah kabul etsin ama riskli değil mi bebek içinde uzun saat susuz kalınıyor bebeğin amniyon sıvısının azalmasına neden oluyormus bu durum
Ayın sonunda doktor kontrolüm var ona göre tutup tutmamaya devam edeceğim canım şuanlık bi sorunum yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…