24.Hafta Gebelik Normalden Küçük Bebek (Sizin Bu Haftada Boy ve Kilonuz Kaç ?)

_Nohut_

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2024
298
251
Merhaba Kızlar,
Gebeligimin 24.Haftası içindeyim 23+3,
Bebegim Normalden Küçük,
Kafasıda Küçükmüş,
Bugün Kontrol vardı,
Doktor Bişey varda diyemedi Yokta Diyemedi,
Aglamaktan başka birşey gelmiyor elimden.
Bidahaki kontrolde daha net bişeyler söyleyecek,
Şuan Ortalama 24 Cm Ve 500 gr,
Benim durumumda olanlar var mı ?

24. Haftaya kadar gelişimi nasıldı detaylı ultrason tarama testleri vs nasıldı bunlar çok önemli hani öyle aşırı küçük bi bebek de değil 24. Haftaya tam girmemişsn bebekler bir iki hafta geriden gelebiliyor stres yapma gelmişsn 24. Haftaya otuzdan sonra doğuma hazırlık haftaları oluyor sağlıksal sorun olduğunu düşünmüyorm olsaydı önceki tarama testlerinde çıkardı bence sen kafanı topla akşam yürüyüşü yap kaşar ye kabak çekirdeği ye beslenmene dikkat et bebişe kilo aldıracak şeyler ye gör bak bebiş toparlayacak ben böyle düşünüyorm üzülmektense en azından beslenme kaynaklı geride kalma diye yorumla beslen

24. Haftaya kadar gelişimi nasıldı detaylı ultrason tarama testleri vs nasıldı bunlar çok önemli hani öyle aşırı küçük bi bebek de değil 24. Haftaya tam girmemişsn bebekler bir iki hafta geriden gelebiliyor stres yapma gelmişsn 24. Haftaya otuzdan sonra doğuma hazırlık haftaları oluyor sağlıksal sorun olduğunu düşünmüyorm olsaydı önceki tarama testlerinde çıkardı bence sen kafanı topla akşam yürüyüşü yap kaşar ye kabak çekirdeği ye beslenmene dikkat et bebişe kilo aldıracak şeyler ye gör bak bebiş toparlayacak ben böyle düşünüyorm üzülmektense en azından beslenme kaynaklı geride kalma diye yorumla beslen
Cevabın için çok teşekkür ederim,
Bugüne kadar olan muaynelerde böyle bir sıkıntı yaşamadık,
Detaylı ultrasona gelince böyle birşey oldugu çıktı,
Kendi muayne oldugum doktorun dedigi kendisine göre bebegin küçük oldugunu görebildigi herşeyin normal oldugu benimde minyon bi kadın oldugumu ama yinede beni büyük hastaneye yönlendirmesi gerektigini söyledi.
Bugün o büyük hastaneye gittik,
Ordaki doktorda bebegin küçük oldugunu kafasınında küçük oldugunu söyledi,
Bebekte kesin sorun var demedi ama yokta demedi,
Sadece 1 muayneyle bişey söyleyemem endişe etmeyin dedi ama ihtimalleri de sıraladı,
Herşey Allahtan diyorum sakin kalmaya çalışıyorum,
Neler yemeliyim diye bakıyorum bende teşekkür ederim önerilerin için,
Bi kişinin bi cevabı bile biraz sakinleşmeyi saglıyor,
Allah razı olsun aklınıza gelirsek duanızı eksik etmeyin 🤲🏼

X