2025 LGS Anneleri

GlamourGaze

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2024
217
238
39
Bir okul senesi daha başlıyor bizim için ancak bu sefer ki farklı :) Yavrularımız lise sınavına hazırlanacaklar. Burada tecrübelerimizi paylaşarak fikir alışverişi yaparak çocuklarımıza daha iyi rehberlik edebiliriz diye düşünerek açmak istedim konuyu.

Benim kızım girecek sınava 2025'te. Ben hazırlık için bir kursa yazdırmadım, okul ve benim desteğimle hazırlanacak. Sizce kurs mutlaka gerekli mi?

Umarım güzel bir sene olur herkes için.

Hemen yerimi alayım 😊oğlum girecek bu sene ,dershaneye başlıyor önümüzdeki hafta ,yavrularımızın hep güzel haberlerini alıp verelim insallah .
Kurs olmasa da mutlaka bir destek olması gerektiğini düşünüyorum. Özel ders daha mantıklıydı aslında ama benim oğlum okul kurs ortamında daha motive olabildiği için dershaneyi tercih ettik .

Bakalim zaman neyi gösterecek ?
Hepimize sabırlar, kolaylıklar...

Hemen yerimi alayım 😊oğlum girecek bu sene ,dershaneye başlıyor önümüzdeki hafta ,yavrularımızın hep güzel haberlerini alıp verelim insallah .
Kurs olmasa da mutlaka bir destek olması gerektiğini düşünüyorum. Özel ders daha mantıklıydı aslında ama benim oğlum okul kurs ortamında daha motive olabildiği için dershaneyi tercih ettik .

Bakalim zaman neyi gösterecek ?
Hepimize sabırlar, kolaylıklar...
Her çocuk farklıdır bence iyi yapmışsınız 🥰 Pazartesi bizim okul açılıyor, maraton başlıyor bakalım:) Benimli hiç sınav havasında değil henüz; gündemleri çok farklı şu an.

Bir okul senesi daha başlıyor bizim için ancak bu sefer ki farklı :) Yavrularımız lise sınavına hazırlanacaklar. Burada tecrübelerimizi paylaşarak fikir alışverişi yaparak çocuklarımıza daha iyi rehberlik edebiliriz diye düşünerek açmak istedim konuyu.

Benim kızım girecek sınava 2025'te. Ben hazırlık için bir kursa yazdırmadım, okul ve benim desteğimle hazırlanacak. Sizce kurs mutlaka gerekli mi?

Umarım güzel bir sene olur herkes için.
Burada da beraberiz Nisan anneleri gibi 🤣

Her çocuk farklıdır bence iyi yapmışsınız 🥰 Pazartesi bizim okul açılıyor, maraton başlıyor bakalım:) Benimli hiç sınav havasında değil henüz; gündemleri çok farklı şu an.
Erken açıldığına göre özel okul onların sistemi var zaten benimki de özelde Lgs sürecini onlar yönetecek

Bizde bu sene girdik
Agustosun basında dersler baslamıstı
Dershaneye yazdırmıstım
Sabah dershane ogleden sonra okul seklinde bır yıl devam ettı
Bızım durumumuz farklıydı cok okul ve şehir degısmek zorunda kaldı ,onun ıcın cok strese sokmak ıstemedım
Özel okuldan devlet okuluna alıp bırde dershaneye verdım
Arkadasları basarılıydı ,cevre cok etkılı oldu
20 km uzakta fen lısesınede gıdebılıyordu ama yakın olduguçin tercih ettıgımız ,İlimizdeki ikinci anadolu lisesine girdi
Bız memnunuz ınsallh herkes ıstedıgı yere yerlesır
Dershanemeızden galatasaray lisesi ve erkek lisesine yerlesenlerde oldu .
Bence devamlı ve ıstıkrarlı calısmak önemli
O kazanan cocuklar uzun yıllardır ozel ders etut her olanaktan yararlanmıslardı.

Selamlar kizlar .Benim kizim da 8. Sinif bu sene. Dersaneye basladi.
Ben de sersane sart demiyorum ama cocuk istekli ve planli olacak.
Kizim da gecen sene o isigi goremdim.
Bu sene calisirsa iyi puan getirir diye dusunuyorum.
Duzenli calismak cok onemli.
Basarilar tum yavrularimiza.

Bizde bu sene girdik
Agustosun basında dersler baslamıstı
Dershaneye yazdırmıstım
Sabah dershane ogleden sonra okul seklinde bır yıl devam ettı
Bızım durumumuz farklıydı cok okul ve şehir degısmek zorunda kaldı ,onun ıcın cok strese sokmak ıstemedım
Özel okuldan devlet okuluna alıp bırde dershaneye verdım
Arkadasları basarılıydı ,cevre cok etkılı oldu
20 km uzakta fen lısesınede gıdebılıyordu ama yakın olduguçin tercih ettıgımız ,İlimizdeki ikinci anadolu lisesine girdi
Bız memnunuz ınsallh herkes ıstedıgı yere yerlesır
Dershanemeızden galatasaray lisesi ve erkek lisesine yerlesenlerde oldu .
Bence devamlı ve ıstıkrarlı calısmak önemli
O kazanan cocuklar uzun yıllardır ozel ders etut her olanaktan yararlanmıslardı.
Valla kızım istese hepsini sererdim zaten öğretmenim fen ve matematik çalıştırıyorum çok yakın arkadaşlarım da Türkçe İngilizce öğretmeni ama kızımın zerre talebi ve hevesi yok içimde olacak

Tam ergenlik zamanı, olayın ciddiyetini kavrayamiyorlar. Bazı çocuklar nasıl oluyorsa bilemiyorum ,farkına varıyor olayın.
Biz de iki ileri bir geri şeklinde ilerliyoruz .
Daha okullar açılmadı sinav çalışma moduna giremiyorlar.

Daha önce sınav tecrübesi olanlar 8.sinofta herkes sınava odaklandıği için daha iyi oluyorlar diyorlar .Yaşayıp göreceğiz.

Benimki aslında çok isteksiz değil ama odaklanması bazen sorun oluyor ,bakalim bugun başlıyor dershane, önümüzdeki hafta da okul başlayacak.
İster istemez yoğun bir tempoda bulacak kendini .
Elinden geleni yapsin ,sonuc ne olursa olsun razıyım. Sonuçtan bağımsız çabasını görmek istiyorum .
Umarım güzel haberler alıp veririz.

Bizde bu sene lgs gırıcez ama bılemıyorum. Dersane + ozel ders alan tanıdıgımız meslek lısesıne zor gırdı. Çocuktan cocuga degısıyor bnce
Bizim de bir tanidigin cocugu ozel okula gidiyordu. Ayrica ozel ders aldiriyordu. Gecrn senr ozel okul arti dersane. Ozel ders almamistir sanirim. Sonucta 350 civari puan almis ve tekrar ozel okula verdi.
Yani dersane ,ozel okul ,ozel ders farketmez. Cocuk planli bir sekil de calisacak .
Eksiklerini arastirip ogrenecek.

Tam ergenlik zamanı, olayın ciddiyetini kavrayamiyorlar. Bazı çocuklar nasıl oluyorsa bilemiyorum ,farkına varıyor olayın.
Biz de iki ileri bir geri şeklinde ilerliyoruz .
Daha okullar açılmadı sinav çalışma moduna giremiyorlar.

Daha önce sınav tecrübesi olanlar 8.sinofta herkes sınava odaklandıği için daha iyi oluyorlar diyorlar .Yaşayıp göreceğiz.

Benimki aslında çok isteksiz değil ama odaklanması bazen sorun oluyor ,bakalim bugun başlıyor dershane, önümüzdeki hafta da okul başlayacak.
İster istemez yoğun bir tempoda bulacak kendini .
Elinden geleni yapsin ,sonuc ne olursa olsun razıyım. Sonuçtan bağımsız çabasını görmek istiyorum .
Umarım güzel haberler alıp veririz.
Ben de ayni fikirdeyim . Cabalasin ,vaktini verimli kullansin,elinden geleni yapsin. Gerisi icin biz de elimizden geleni yapariz.

Valla kızım istese hepsini sererdim zaten öğretmenim fen ve matematik çalıştırıyorum çok yakın arkadaşlarım da Türkçe İngilizce öğretmeni ama kızımın zerre talebi ve hevesi yok içimde olacak
Evet ya oda onemlı ama onun ıcınde arkadas cevresı cok onemlı
Ozeldeyken saten pijamayla okula gidenlermi dersiniz,protez tırnaklarmı neler neler.
Dershaneye yazdırdım orda başarılı 2 3 cocukla tanıstı . Onlarla arkadas olunca devamlı ders calıstı ,sosyal olarak takıldılarda cok karısmadım
Onlar ıcın 8. Sınıfta evımızden cok uzaktakı okula verdım biraz yollarda rezil oldu ama severek ısteyerek gıttı .
İyi bir okuluda sırf bu yuzden ıstedım
En azından bellı baslı kendı capında çalışan ınsanlarla olur
Ipsız sapsız bırılerı olmasın dedım
Allaha şukur ıyı bır okula gırdı

Bizim de bir tanidigin cocugu ozel okula gidiyordu. Ayrica ozel ders aldiriyordu. Gecrn senr ozel okul arti dersane. Ozel ders almamistir sanirim. Sonucta 350 civari puan almis ve tekrar ozel okula verdi.
Yani dersane ,ozel okul ,ozel ders farketmez. Cocuk planli bir sekil de calisacak .
Eksiklerini arastirip ogrenecek.

Bizde bu sene lgs gırıcez ama bılemıyorum. Dersane + ozel ders alan tanıdıgımız meslek lısesıne zor gırdı. Çocuktan cocuga degısıyor bnce
valla ben dershanesız olacagını pek ümit edemıyorum
Hocalar devamlı aradı sordu ,bilgi verdi
Devamlı sınavlara gore sınıf atlatma veya düşüş yaptılar
Ben velı olarak onlar gıbı ılgılenemezdım
İlgilenebılırım onu kontrol edebılırım dıyenler tabıkı yapabılır
Kızım 438. Küsür puan aldı . Ben 460 470 cıvarı beklıyordum ama olsun bunada şükür 😅
En ıyı ıkıncı anadoluya gırdı en azından kendı çapında ınsanlarla muhattap olur dıye umıt edıyorum

istanbul kartal civarı önerebileceğiniz online yada yüzyüze LGS konusunda tecrübeli türkçe öğretmeni varmı.

valla ben dershanesız olacagını pek ümit edemıyorum
Hocalar devamlı aradı sordu ,bilgi verdi
Devamlı sınavlara gore sınıf atlatma veya düşüş yaptılar
Ben velı olarak onlar gıbı ılgılenemezdım
İlgilenebılırım onu kontrol edebılırım dıyenler tabıkı yapabılır
Kızım 438. Küsür puan aldı . Ben 460 470 cıvarı beklıyordum ama olsun bunada şükür 😅
En ıyı ıkıncı anadoluya gırdı en azından kendı çapında ınsanlarla muhattap olur dıye umıt edıyorum
Dershanesiz gecen yıl gorumcemın oglu fen lisesinı kazandı. Annesı iş egıttıgı için ılgılenemıyordu. Çocuktan cocuga degısıyor

Selamlar şimdiden inş çocuklarımıza güzel bir sene dilerim. Oğlumda lgs ye girecek yaz kursuna gönderdim ben bu haftada okul ve kış dönemi dershanesi başlıyor çocuklar alakalı durum tabi ki ama biz uyaranlar konusun da anlaştık. Tuşlu telefona geçecek ve bilgisayarını bize verecek inş bunu tutturursak başarılı olacağına inanıyorum ve ödül sistemi koydum kazandıktan sonrası için henüz farkında değil sınıfta ki arkadaş çevresi de erkekler de pek istek yoktu geçen sene lgs de

Iyi aksamlar hanımlar, nasil gidiyor ?Ne yapiyor kuzucuklar, ufak ufak başladı benim oğlan. Yarin da okulu başlıyor, su gibi ,yormadan ,yorulmadan geçsin bu sene inşallah

X