2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Nasıl yapıyorsun ayy ben hiç evde kendim yapmadım
Doğal kefir mayası bulmaya çalış bulamazsan marketlerde satılıyor maya, 2 litre sütü kaynatıyorum köy sütü sonra soğumaya bırakıyorum süte asla metal kaşık değmeyecek tahta kaşıkla karıştır mutlaka, süt 27 dereceye gelince mayayı koyuyorum ve tahta kaşıkla karıştırıyorum mayayı koymadan önce sütü mutlaka cam sürahi kavanoz gibi bir şeyin içine koy cam içinde mayalıyorum sonrasında ağzını streç film ile kaplıyorum 2 3 kat üstüne bir kaç delik açıyorum karanlık odada 24 ile 36 saat bekletiyorum, süre tamamlanınca kefir taneleri üstte birikiyor plastik bir süzgeçle süzüp taneleri tekrar maya olarak kullancaz hazır suyla yıkayıp cam kavonaza koyup üstünü geçecek kadar hazır su koyup dolaba kaldırıyoruz süzdüğümüz kefiri 4 gün içinde tüketiyoruz

Çok teşekkür ediyorum deneyeceğim mutlaka

Ya 2 çeşit mayası var sanırım, ben araştırdım anlamadım. Özetleyebilir misin? Bir de aktardan aldığımız mayayı 1 sefer mi kullanıyoruz?
Maya canlı oluyor her yaptığında üstünde toplanıyor plastik süzgeçle süzüp taneleri hazır su ile yıkayıp cam kavonoza alıyorsun üstünede su koyuyorsun o mayayı bir daha yine kullanıyorsun her yaptığında çoğalıyor maya zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…