2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kizlar gögüs ucu agriniz varsa batikon çok çok iyi geliyor. Hemen iyi geliyor.
Bebegimin agzinda beyaz seyler olunca 2 ayri dr meme ucuna batikon sür emzirdikten sonra. Diger emzirenee kadar zaten uçmuş olacak bebegini emzir dedi agzi yeşil olabilir zararli degil dedi. Denedim. Hem gögüs ucuma hem bebişin agzindaki dilindeki beyaz şeyleri hemen iyi geldi.

Hepsinin denedin kuzum

Canım göğüslerim dolu dolu değil, evet emiyor ama doymuyor mesela ağlıyor

Amerika'da bir grup doktor diyormuş ki anne sütünde D vitamini yokmuş, madem ki anne sütünde D vitamini yok demek ki olmaması gerekiyor
Bunu duymuştum ama kulaktan dolma bilgi sanıyordum
Bir yazı okumuştum gögüslerden süt akması da kriter değilmiş aslında, aslında kriter bol çişli kakalı bezler

Sen yine de sık sık emzir canım, inşallah çoğalır sütün, kafanı rahat tutmaya çalış, bebek uyurken sende uyu, bak ben evim bokta götürse 1 saate yakın uyuyorum her gün, hem dinlenmiş okuyorum hemde sütüm artıyor

Birde bizde bazen yemiyor biberonda kalıyor maması 1 saat bekletiyorum yemeyince atıyorumve bir bakıyorum bitmiş mama
Ayyy aynı bizim evet bazen 10-20 cc yemiyor bazen 30 cc bırakıyorlar 90 yapıyorum belli olmuyor kalıyor hep yazık oluyor. Memnun kalırsan bana da haber verir misin canım

Ben galactago kullanıyorum tablet. Baya etkili tavsiye ederim dr.unuza da danışın tabii. Bana hastanedeki emzirme danışmanı önermişti. Kokusu felaket yalnız çemen kokuyor :)

Bayıldımmm çok cool Bunlar da bizim bayramlıklar . Biz biraz klasik takıldık ilk bayramımız diye

Eklentiler

• C90BFED5-1239-4C28-AF59-6676CBB0B318.png
    709,6 KB · Görüntüleme: 81
  • 8EC5E383-B771-477D-A449-ED1A2683C525.png
    740,6 KB · Görüntüleme: 80
Kuzum benim 3. Haftada düşmeye başladı bakım yapmıyorum doktorun verdiği kremi bile sürmedim
Temiz kuru tutun hava alsın dedi doktorlar ama kanama devam ediyo nasıl kuru tutucam ped koyuyorum sonuçta nasıl hava alacak sen nasıl yaptın bu şekilde sürekli kanamadan dolayı nemli orası sonuçta

Amerika'da bir grup doktor diyormuş ki anne sütünde D vitamini yokmuş, madem ki anne sütünde D vitamini yok demek ki olmaması gerekiyor
Bizim de doktor D vitamini ve Demir anne sütünde yeteri kadar yok hatta yok denecek kadar az o yüzden bebeklere D vitamini ve Demir kesinlikle direk başlanıyor D vitamini kemik erimesi , raşitizm başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa Demir de kansızlık beyin gelişimi gibi bir çok rahatsızlığı beraberinde getiriyor dedi. Bebek mama alıyorsa demir 4. Ayda başlanabilir sadece mama tüketen bebeklerde kan testi yapılarak demir değerlerine bakılır yeni mamalarda artık günümüzde yeteri kadar vitamin var ve bebeklerin ihtiyacını yeteri kadar karşılıyor aynı şekilde D vitamini de öyle dedi. Ama D vitamini direk başlanmalı demişti canım anne sütünde olmadığı için. Demir zaten 4. Ayda direk başlanıyor her bebeğe dedi. Bizimkiler full mama alıyor Demir vitaminleri düşük kanda o yüzden biz bugün 2. Ayda demire erken başladık mama almalarına rağmen düşük zaten bir kızım kan takviyesi almıştı. Ama D vitaminine sana öyle demesine şaşırdım her doktorun yöntemi farklı bir de bence anne hepsini bilip içine sinen gibi davranır. Ama ben olsam D vitamini ile ilgili yapılan çalışmaları okurdum eksikliğindeki durumları vs

Temiz kuru tutun hava alsın dedi doktorlar ama kanama devam ediyo nasıl kuru tutucam ped koyuyorum sonuçta nasıl hava alacak sen nasıl yaptın bu şekilde sürekli kanamadan dolayı nemli orası sonuçta
canım kanaman çok mu fazla? Bana ikinci defa dikiş atıldıktan sonra ben 8-9. günden sonra oturup kalkmaya başladım, şuan mesela iki hafta bitti ama ben de yeni yeni dikişlerimin gerginliğini hissetmeden oturuyorum, yeni yeni soluma doğru değilde üstüme oturmaya başladım. O yüzden kendini stres etme canım her vücudun iyileşme süreci farklı, senin yapacağın tek şey o bölgenin bakımına, temizliğine, kuruluğuna azami derecede dikkat et, bir iki defa bile olsa ihmal etme.

Kaçıncı gün kaynadı canım benim 9 gün olmasına rağmen hiç birleşme olmamış çok rahatsızım oturup kalkamıyorum birde bakımını nasıl yaptın
canım benim 14.gün hala kesi yeri acıyor, diğer taraflar iyileşti gibi ama kesinin olduğu yerde hassaslık var. Dikişlerim düşmeye başladı ama daha 4 tane falan.

Canım doumadıgından ağladığına emin misin belki gazı vardır benim ki de ağlıyor çişli bez önemli olan araştır biraz yeteri kadar çiş yapıyorsa doyuyodur. Mama verince ağlamıyor dşye de doyduğunu düşünme mama bebekleri bayıltıyo benim düşüncem daha uzun süre tok tutuyor
Bunu duymuştum ama kulaktan dolma bilgi sanıyordum

Bir yazı okumuştum gögüslerden süt akması da kriter değilmiş aslında, aslında kriter bol çişli kakalı bezler
Aynen öyle hatta kaka değil çiş önemliymiş bol bol işiyorsa tamam yani doyuyo

Bizde İnek sütüne alerji var canım yüzünde böyle kırmızı sivilceler çıkmıştı ki ayrıca kakasında kanka vardı bir ara makattan baya çiş gibi kan akmıştı ben süt diyeti yapıyorum mama da neocate kullanıyoruz alerji için artık kakasıda düzeldi yüzündekilerde geçti bir doktora gidebilirsin

Bana doktorum hiç bişey demedi Fito krem verdi bitek. Dediğin gibi kanamadan dolayı sürekli ıslak bide ben idrarımı tutamadım doğumdan sonra komple altıma kaçırdım her çişte, hasta bezi takıyordum yani benim ekstra ıslak kaldı dediğim gibi hiç bişey yapmadım ben cişten çise bez değiştim o kadar kremi de aklıma gelirse sürdüm kullanmadim gibi bişey hala kızım durmadigindan tuvalete gidemedigim için bı miktar altıma kaçırmam devam ediyor ama dikislerim düştü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…