2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
canım ucuz mama yiyen çocuklar sağlıksız mı oluyor aslan gibi oluyorlar hatta eskiden pirinç unu ya da unu suya katırıp yedirirlermiş hala da öyle yapan çok herkes de sağlıklı maşallah bütçemize göre alıyoruz en iyisini ama bence hepsi aynı bir de ben aldım bugün mama 400 e bize pahalı mama isviçre malı ama onlar için bir pizza parasından bile ucuz
Ben anne sütü içmiştim ama un maması da yapmışlar 😂 un+şeker 🥲

hayırlı olsun, inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.
97 kg ile hamile kaldım, totalde 8 kg aldım, bebeğim 3660 doğdu.
20 günlükken tartıldım ilk, 95kg ya düşmüşüm.
Ben almadım, bebeğim aldı. Sadece dikkat ettim aşeriyorum diyip şımarıklık yapıp yemedim pervasızca.
Çok kolay ve sorunsuz bir hamilelik geçirdim. Ne şeker ne tansiyon hiçbir problemimiz olmadı. Hamile kaldığım kg dan daha azım şuanda da vermeye devam ediyorum ☺️
M mira kaya64
Kıyas için yazıyorum 61 ile hamile kaldım 78 ile doğurdum, çoğuna göre zayıf hamile kaldım 17 kilo aldım, şeker çıktı, tiroid çıktı, taşikardi çıktı, son hafta da tansiyon çıktı, bebeğimde minicik doğdu 😬. Hiç alakası bence kişiden kişiye değişiyor, kafanızı böyle şeylerle hiç meşgul etmeyin, hamileliğin tadını çıkarın 🥰

Kızlar kullandığınız kanguru ya da sling modeli varsa link atar mısınız?
Gündüzleri biri uyur biri uyanıkken uyanık olan beni odadan ayrılmama müsade etmiyor gözü hep bende çıktığım an çığlığı basıyor ağlıyor kucağıma alıp ev işi yapıyorum o da çok sağlıklı gelmiyor o etrafı izliyor ama ben tek kolumla onu tutamıyorum ağırlaştı da artık kanguru alayım diyorum? Hem eşim de dışarda kanguruyla taşımak istiyormuş nerden geldiyse bu heves 🤣
Benim hemşire şunu önerdi ben de satın aldım ama henüz bağlamadım yine de geldi kumaşı da çok güzel

İlays Mabel Premium Pamuklu Esnek Wrap Sling (Babywearinge Özel Üretim Kumaş)

M mira kaya64
Kıyas için yazıyorum 61 ile hamile kaldım 78 ile doğurdum, çoğuna göre zayıf hamile kaldım 17 kilo aldım, şeker çıktı, tiroid çıktı, taşikardi çıktı, son hafta da tansiyon çıktı, bebeğimde minicik doğdu 😬. Hiç alakası bence kişiden kişiye değişiyor, kafanızı böyle şeylerle hiç meşgul etmeyin, hamileliğin tadını çıkarın 🥰
Çok şükür yine sağlıcakla almışsın canım aynen aynen bir çok kişide öyle söyledi alakasız diye sağlıkla gelsin kızım inşallah ❣️❤️

Bence de, ben de öyle düşünüyorum. Perişan olcam hasta olsam dert yine bana kalacak
Benim bebeğim 1 aylık oldu, bizde de şuan kvler var, biz bir yere çıkmayacağız, bayram da annemler bile bize gelecek bu bayram böyle, sen daha yeni doğum yaptın, hiç gerek yok bence, bebek sürekli emmek isteyecek, senin ağrıların olabilir, dinlenmek isteyeceksin

Canım ikisinden birini ben de almak istiyorum ama sağlıklı olanlar aşırı derecede pahalı bu konuda uygun fiyatlı hem de sağlıklı olanını biri söylerse ben de alacağım
Evet kanguruda ayaklar M şeklimde kalmalıymış o da babybjörn de var onlar da pahalı bilemedim 🤷🏻‍♀️ kimisi de sağlıklı değil diyor kafam karıştı

Kızlar aranızda Bebelac mamayı kullanan varmı?hipp iyi ama anne sütü olmayınca çok masraflı..doktora yazdım Bebelac önerdi
Canım tam tersi bebelac gold iyi diyorlar şu hazımsızlık kaka yapamama durumu için ben ben hatta sma dan önce ona geçecektim sma comfort bulamasaydım.
Hiç sorma biz sadece mama kullanıyoruz aşırı pahalı. 400 tl sma comfort ve sadece eczanede depolardan zor bulunuyor. Ee iki tane bebek çok şükür şikayetçi değiliz tabi 🙏🏻🤲🏻 ama hesaplamaya korkar olduk. Ayda 6 kutu alıyoruz maliyet bize minimum 2400 tl mama. Sma comfort bir de 400 gr kutusu çok da küçük. 1 kg luk mamalar var saha uyguna 0-6 ay arası için. Ama mama değiştirmeye şuan korkuyorum ya sevmezlerse iyi gelmezse kaka gaz durumu falan şimdi buna çok alıştırlar sürekli mama değiştirmekte iyi değil diyorlar şimdi değiştiririm iyi gelmez yine değiştirmek zorunda kalırsam allak bullak olacak bilemedim

Benim hemşire şunu önerdi ben de satın aldım ama henüz bağlamadım yine de geldi kumaşı da çok güzel

İlays Mabel Premium Pamuklu Esnek Wrap Sling (Babywearinge Özel Üretim Kumaş)
Ürün açıklamasında “
Dünya Kalça Sağlığı Enstitüsü’nün(Hyp Dysplasia Enstitute) önerdiği taşıma şekline uygun olan” diyor benimde aradığım bunlardan olmalı kalça sağlığı içinsağol canım bi araştırayım 😍

Kız senin dikişler tamamen düştü mü? Benim kanamam bitti nerdeyse ama hala dikişler düşmedi ya çekip atasim var 20 gün oldu. Kesi de çoktan iyileşti aslında
Kuzum benim dışta gözüken dikişler düştü bende biliyorsun sinir oluyordum iki tanesini çekip kendim çıkardım 😂😂 şimdi içte var bı tane sarkıyor her çişte onuda çekiyorum biraz baktım acıyor bırakıyorum henüz hazır değil düşmeye 😅 yine içte göremediğim bir dikişim daha var o ne alemde hiç bilmiyorum

• Beğen
Reactions: The
Arkadaşlar selamm. Benim bebiş 36 haftalık doğmuştu hatırlarsanız.. erken doğum yapanlara bu sorum . Bebeğin gelişimsel sürecini doğduğu haftaya göre mi yoksa düzeltilmiş haftaya göre mi yapıyorsunuz ?

Arkadaşlar selamm. Benim bebiş 36 haftalık doğmuştu hatırlarsanız.. erken doğum yapanlara bu sorum . Bebeğin gelişimsel sürecini doğduğu haftaya göre mi yoksa düzeltilmiş haftaya göre mi yapıyorsunuz ?
Benimki de 36 +5 de doğdu
Henüz bir ay kontrole götürmedik
Ama birşey söylememişti haftalık kontrolde

canım ucuz mama yiyen çocuklar sağlıksız mı oluyor aslan gibi oluyorlar hatta eskiden pirinç unu ya da unu suya katırıp yedirirlermiş hala da öyle yapan çok herkes de sağlıklı maşallah bütçemize göre alıyoruz en iyisini ama bence hepsi aynı bir de ben aldım bugün mama 400 e bize pahalı mama isviçre malı ama onlar için bir pizza parasından bile ucuz
Canım ben hiç bilmiyordum hipp pahalı diye başladım kullanmaya ama bir sordum her kese bakıyorum hipp kullanan çok az kişi var birde anne sütü olmayınca çok zor sadece korkuyorum ya bebişime iyi gelmezse diye..Sen hangisinden aldın?

Canım ben hiç bilmiyordum hipp pahalı diye başladım kullanmaya ama bir sordum her kese bakıyorum hipp kullanan çok az kişi var birde anne sütü olmayınca çok zor sadece korkuyorum ya bebişime iyi gelmezse diye..Sen hangisinden aldın?
Canım hipp ne kadar ben sma comfort kullanıyorum sanırım 400 tl

Canım tam tersi bebelac gold iyi diyorlar şu hazımsızlık kaka yapamama durumu için ben ben hatta sma dan önce ona geçecektim sma comfort bulamasaydım.
Hiç sorma biz sadece mama kullanıyoruz aşırı pahalı. 400 tl sma comfort ve sadece eczanede depolardan zor bulunuyor. Ee iki tane bebek çok şükür şikayetçi değiliz tabi 🙏🏻🤲🏻 ama hesaplamaya korkar olduk. Ayda 6 kutu alıyoruz maliyet bize minimum 2400 tl mama. Sma comfort bir de 400 gr kutusu çok da küçük. 1 kg luk mamalar var saha uyguna 0-6 ay arası için. Ama mama değiştirmeye şuan korkuyorum ya sevmezlerse iyi gelmezse kaka gaz durumu falan şimdi buna çok alıştırlar sürekli mama değiştirmekte iyi değil diyorlar şimdi değiştiririm iyi gelmez yine değiştirmek zorunda kalırsam allak bullak olacak bilemedim
Aynen bende çok şükür diyorum kilosunu MaşAllah toparladı bu mamayı sevdi ben şimdi korkar oldum değişmeye ama risk Edib denicem mecbur sevmese yeniden hipp alıcam.Birde bizde bazen yemiyor biberonda kalıyor maması 1 saat bekletiyorum yemeyince atıyorum🤷🏻‍♀️ve bir bakıyorum bitmiş mama

X