2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Herkese merhaba 2024 ağustos annesiyim. Sizlere birşey sormak istiyorum. Ben sezeryan düşünüyorum malum kendime gelene kadar odaya çıkarmayacaklar beni. Bu süre içinde bebeği önceden odaya mı çıkarıyorlar ya da ameliyathaneden çıkarıp gösteriyorlar mi yoksa ilk buluşma anne ile mi oluyor ayıldıktan sonra? İlk doğum acıbademde olmuştu orada kapalı bebek yatağı içinde kimseye dokundurmadan gösterip annenin gelmesini beklemişlerdi ama bunda başka özel bi hastanede olacak nasıl yapıyorlar merak ediyorum

Kızlar ya ben akşam bir avuç taze nane yedim dün de yemiştim maydonoz ve nane maksat belki faydalıdır süt yapar diye. Şimdi okudum yenmemesi gereken ilk iki şeyden biriymiş süt azaltıyormuş. Ya ne yesem ya sütü azaltıyor ya gaz yapıyor gerçekten artık ne yiyeceğimi şaşırdım ya

Oyy yerim ne tatlış ya mercan kuş
Bende bu mandal fikrini 3. Aya yapayım güzelmiş bende 1. Ay 40 günlük ve bugün 2. Ay çekimi yaptım . 2. Ay böyle oldu Pinterest de görmüştüm bu fikri
Ayy çok güzellll
Bnde boyle kalpli gördüm, ama malzeme grekli tabii.
Bu ipliyi usg kağıtlarını 1.ayda yapim dedim, küçükken, 40 günlükken yaparım dedim elbise faln gıyddrım bayrama denk gelıyor

Ben sadece baklagil yemiyorum, mercimek falan içiyorum gerçi ama kimyon koyuyorum içine. Bir de direk süt içmiyorum, yoğurt şeklinde falan tüketiyorum. Aşırı gazlı bir bebek değilse bence çok da şeyapmayin ya benimki gazlı gerçi ama bu kadar kendimi kısıtlarsam gazdan ziyade benim mutsuzlugumdan o da mutsuz bir bebek olur. Şimdi en azından gazlı ama kısmen mutlu bir bebek

Bazı hastaneler bebeği odaya senden önce getrıyor ama busefer bnım hastanemin sistemi bebeği bnım katımdaki hemşire odasına alıp bekletiyor, aşıları yapılıyor, bn odaya gelınce bebişimde gelmişti

5 saat uyur mu neden acaba gündüz de mi olabiliyor benim ki bir iki defa gece 4 saat uyudu max
Vallahi bizimki uykucu bir de ben kıyamıyorum uyandırmaya genelde kendisi yapıp kaka yaparak uyanıyor ama 1.02 sefer 5 saate kadar uyudu genelde dediğin gibi 3,5 saat civarı kendisi uyanıyor ama uyanmıyorsa da ben uyandırmıyorum işte kıyamıyorum

Ben bir daha hayatta yaklaştırmazdım inanılmaz bir şey ya kadının yaptığı kocama da söylerdim kadının tarafını tutarsa da onu kovardım ne bu ya

Ben genel anestezi ile sezeryan oldum özel hastanede sezeryandan yarım saat sonra bebeğimi giydrip odamıza çıkarmışlar ailem ve eşim görmüş odada bekletmişler ama kesinlikle anne gelmeden bebeği kimse kucağına almasın diye talimat vermişler bebeğimden 40 dk sonra da beni odaya getirmişler ayılmıştım zaten bebeğimi göğsüme verdiler hemen ten tene temas olsun diye

Aaa ben bilmiyordum ben hep maydanoz ve roka yedim şimdi sen yazınca baktım da dediğin gibi maydanoz süt azaltıyormuş roka da gaz yapıyormuş ay ne yesek bakmamız gerekiyor herhalde ya

Çok teşekkürler sağlıkla büyüsün yavrularınız

Ayy çok güzellll
Bnde boyle kalpli gördüm, ama malzeme grekli tabii.
Bu ipliyi usg kağıtlarını 1.ayda yapim dedim, küçükken, 40 günlükken yaparım dedim elbise faln gıyddrım bayrama denk gelıyor
Bu kalpleri trendyoldan gül yaprakları aldım yaptım kıyafetler de 6 aylık yazlık almıştı eşim beğenip neye niyet neye kısmet
Ama bu ultrason fotoları çok tatlıymış ya

Almışım ne giydircem diye bakarken buldum senin cicileri de gördüm bayıldım çok güzel elbiseleri
Eşim almış yazlık dedi bunları giydir dedim seni mi kırıcam
Zaten böyle böyle aldıklarımızı hatırlıyoruz yoksa unutulup gidecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…