2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Canım çok şükür bin şükür güzel güzel kokla bir daha evladından ayrı kalma inşallah çok sevindim canım
Allah razı olsun canım inşallah 11 günlük oldu bugünde doktor artık sarılık olsada riskli değil dedi hemşire eve gidince uyur bol bol mayışık olur dedi ben bu bebeyi ne kadar sürede bir emzirsem 11 de eve geldik bir kere emdi altini aldım geri uyudu

Ben hipp organik mamasını veriyorum sen deyince baktım keçi sütü yazılmış doktora dedim mamasını güzel dedi değişmedi..Vitamin d şimdi verdim uzanıklı halde geri çıkarttı çok az
Peki gazini çıkarıyor musun emerken sen arada. Ben de gazini çıkarmıyorsam kusuyor

Kızlar sizdede kusma oluyormu emerken geri çıkartması hep olmasa bile her gün oluyor ama..midede sorun çıkmasa bile annemin içi rahat diğil o öyle deyincede ben strese giriyorum
Benimki sık sık kusuyor. Hatta anne sütünü daha çok kusuyor. Doktor anne sütü daha sulu ondan kusuyordur dedi. Evolvia ar ya da Aptamil ar mamalar varmış. Reflüye uygun anti reflü mama. Ondan alın dedi . Evolvia ar aldık bi kere denedim mama zor çözünüyor. Yenidoğan biberonun deliğinden akmadı,ememedi kızım onu da.

Ben de anlamıyorum neden bu alt değiştirme masasına oturduğu anda kıyamet kopuyor sanki boğazlıyoruz çocuğu öyle bir bağırıyor ki niye sevmiyor anlamadım. Ben sallamamaya çalışıyorum ki alışmasın.
Bende anlamıyorum ben gerçi bı çoğu şeyi anlamıyorum neden agliyor neden uyumuyor 😂 ay hiç umrumda değil alışırsa alışsın yeterki ağlamasın 😅

Kızlar lohusaların kırkının karışması diye bişey varmış. Kırkı çıkmayan 2 lohusa bir araya gelirse bebek hastalanırmış. Bunu yeni öğrendim. Hurafedir ama aklıma takıldı. Benim kızımın ilk kontrolünde doğum yapan bi kadın vardı. Doğum tarihi 12 Mart dedi hemşireye ben de aaa aynı gün yapmışız falan dedim .kadın benimle hiç konuşmadı cevap vermedi. Dün bu kırk karışmasını öğrendim. Aklıma takıldı. Kadınla kırkımız çıkmadan aynı odada bulunduk . Gerçek olmasa da canım sıkıldı bayağı .

Kızlar lohusaların kırkının karışması diye bişey varmış. Kırkı çıkmayan 2 lohusa bir araya gelirse bebek hastalanırmış. Bunu yeni öğrendim. Hurafedir ama aklıma takıldı. Benim kızımın ilk kontrolünde doğum yapan bi kadın vardı. Doğum tarihi 12 Mart dedi hemşireye ben de aaa aynı gün yapmışız falan dedim .kadın benimle hiç konuşmadı cevap vermedi. Dün bu kırk karışmasını öğrendim. Aklıma takıldı. Kadınla kırkımız çıkmadan aynı odada bulunduk . Gerçek olmasa da canım sıkıldı bayağı .
Kız hurafe onlar 😂 ona bakarsan doğum yaptığın gün hastanede bisuru kadın biarada oldunuz hepinizin kırkı karisti o zaman 😂

Bana da bunu verdiler suda tebeşir tozu gibi bişey değil mi? Sezaryenden sonra gazı çıkaramayınca bunu içirdiler. Etkisini bende biraz geç gösterdi ama tam gösterdi sonradan birkaç gün ishal oldum.
Evet toz tadı çok iç açıcı değil ama su yerine meyve suyu ile karıştırıp içilebilir ben öyle yapıyorum kabızlık durumuna göre kullanımı oluyor eğer üç gün falan tuvalete çıkılmadıysa iki ölçek gibi mesela

İshal yapıyor ilk başta mecbur sonra düzene giriyor ama

Benimki sık sık kusuyor. Hatta anne sütünü daha çok kusuyor. Doktor anne sütü daha sulu ondan kusuyordur dedi. Evolvia ar ya da Aptamil ar mamalar varmış. Reflüye uygun anti reflü mama. Ondan alın dedi . Evolvia ar aldık bi kere denedim mama zor çözünüyor. Yenidoğan biberonun deliğinden akmadı,ememedi kızım onu da.
Banada mamayı değişmedi doktor sanırım bu doktoruda değişicem..kusarken koku Geliyormu sizde?hiç rahat diğilim gece mamayı veriyor sonra yarım saat başının üstündeyim

Allah razı olsun canım inşallah 11 günlük oldu bugünde doktor artık sarılık olsada riskli değil dedi hemşire eve gidince uyur bol bol mayışık olur dedi ben bu bebeyi ne kadar sürede bir emzirsem 11 de eve geldik bir kere emdi altini aldım geri uyudu
Canım sarılık varsa şuan 2 saatte bir emzir, uyandır bir şekilde, uykuda şekeri düşmesin, ne kadar emerse o kadar iyi. Altını aç, ıslak mendille ayaklarına sür elini yüzünü yıka, bir şekilde uyandır canım. Biz öyle yaptık.

Banada mamayı değişmedi doktor sanırım bu doktoruda değişicem..kusarken koku Geliyormu sizde?hiç rahat diğilim gece mamayı veriyor sonra yarım saat başının üstündeyim
Canım mamadan sonra, kucağında dik tut. Çok aşırı mı oluyor kusması canım

Kızlar pazartesi sağlık ocağı çalışıyor mu bileniniz var mı

Bu yangıdan dolayı iki büklüm oluyorum acaba bişe mi oldu dikişlere dedirtiyor bana, dışardan görünüşte bişey yok yapıştırma oldgu için
Bence içinizi ferah tutun anlattıklarınızla aynı şeyleri yaşadım. Yangı çok kötüydü. Dik yürümeye çalışın biraz zorlayın kendinizi ve bir minoset :) biraz da sabır, az kaldı geçmesine. Benim de yapıştırma bu arada. İnsanın aklından felaket senaryoları geçse de bu normal bir süreç.

Her istediğinde ver canım en az 2saatte bir de emzir iki saat dolmamışken isterse de ver fazlasını çıkarır zaten. Benim bebeğim 1 aylık oldu bugün maşallah subhanallah daha 3-4 kere kustu fazla fazla emdiği zamanlarda oldu ama yutmuyor ağzında biriktirip atıyo bazen doymak için değil seni istediği içinde emer

Canım mamadan sonra, kucağında dik tut. Çok aşırı mı oluyor kusması canım
Dik tutuyorum ama belki az tutuyorum diye düşünüyorum en fazla 15 dakika..aşırı 2 defa olmuş mesela dün aşırı oldu yüzü bile beyaz oldu korktuk yedi yedi ve sonra hepsini çıkarttı..ama orda suç bendeydi ağlıyordu mama yeyerken bu ikinci oldu ağlayarak mama yeyerken öyle hepsini çıkariyor vermeyincede ağlıyorki acım diye ondan bende verincede hepsini çıkarttı..ama hep ağzından ufak ufak olsada yedikten sonra akıyor

Bizde ona çile deniyor.... Türkmenistan.. yani hemen hemen herkes inaniyor. Açikçasi bende inaniyorum. Ama dedigin gibi hastanede onlarca dogum yapmiş kadinlar var. Karismiyormu ki. 😒
Hani burda hastalanir degilde. Ya bir çocuk evlenemez bahti açilamaz Yada çocugu olamaz oyle inanislar var.
Birde mesela ölü le yeni evlenmiş çiftlerde de bu çile olur. Yani bizim burda ona inaniliyor nerdeyse herkes.
Ölünün 40 çilesi
Yeni evlenen çiftlerin 40 çilesi
Yeni dogan bebegin . Ve anne babasinin 40 çilesi.
Bunlarin 3 ü de bir birine bulaşmamasi lazimmiş.
Mesela eşimin arkadaşinin bebegi oldu 11 gün arayla. Eşimle arkadaşi görüşmek için tuz degiştirdiler. Yani eşim evden biraz tuz aldi goturdu oda oyle yapmiş.
Yani size saçma gelebilir ama burda böyle bisey var 🙃

• Komik
Reactions: The
X