2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar az önce size kakası yaptırılır dersi verirken kızım o an kriz geçiriyordu önce bacağımın arasına aldım ıkındı çığlık attı sonra kollarının altından tutup 100 yüze bakıştık yine çok güçlü ıkındı sonra tekrardan bacağımın arasına alınca bir kaka yapmış size anlatamam halbuki dün gece yapmıştı en son bu kadar çok beklemiyordum bayağı bir yaptı bugün de üst baş battı

Ay Cansu hayal ederek okudum resmen başım döndü kız bu kızlar bize huniyi taktırdı inşallah iki hafta boyunca böyle davranmazlar yoksa ciddi kafa yemelik
Ay hiç sorma cidden bugün sabrım taşmak üzereydi eşim gelsin diye dört gözle yolunu gözledim :/
Benimde başım döndü bir ara evde bayılıcam sandım koşturmaktan ya nasıl anlıyorlar tam uyutuyorum wc ye gitmek için kalkacağım kucağımda da değiller onlar yatakta ben yerdeyim kalkıyorum odadan çıkıyorum saniyesinde çığlığı basıyor ya şaka yapmıyorum tek gözü açık uyuyor resmen beni gözetliyor çığlık atan kızım ciddiyim ara ara gözümü açıp irkiliyor bana bakıyor geri kapatıyor gözünü şaka gibi nasıl hissediyor orada olmadığımı travma yaşadın istemiyorum ağladığı an yanında bitiyorum konuşmaya çalışıyorum illa kucağıma gelecek bi sesimi bastırırcasına çığlık atıyor. Ya biberon yıkamaya gidicem gidemiyorum ee bir bebek olsa alır kucağıma giderim bu sefer diğeri peşimden bana bakıyor ay kıyamam beni bıraktın burada der gibi bu sefer gidemiyorum ikisini ayırmak gibi geliyor bana kıyamıyorum. Şu çığlık nereden çıktı bilmiyorum nasıl çözdü bu çığlık işini ben napıcam mama hazırlamama müsade etmiyor asla gece neyse eşim oyalıyor ben hazırlayana kadar da o yokken gündüzleri napıcam böyle bilmiyorum diyorum 10 dk onalr uynamadan erkenden hazırlayayım saniyesinde ben odadan çıkınca gözünü açıp ağlıyor mümkün değil. Ay bilmiyorum cidden bir de üstüne annem arıyor kv arıyor zırt pırt telefonum çalıyor bir de niye açmadım diye trip yiyorum bugün cidden delirdim ve çok doldum. En son patladım anneme ya ben 2 çocuğa tek bakıyorum ha hani nasıl açabilirim telefonu Allah aşkına dedim işim var diyip kapattım sinirden.. sonra eşimi aramış canımı sıkkın ne oldu diye. Ya bi sor kızım nasılsın? İyi misin? Yok yok yok

Yine kafasına kadar battı çocuk bak hissediyorum

Aaa hayır Cansu telefonu açıp bide muhabbet edeceksin. Senin şu atak zamanında cidden insana ihtiyacın olacak annen yeğenlerine hep mi bakıyor sana gelemez mi
Yine kafasına kadar battı çocuk bak hissediyorum
Ahahsh bu sefer beline göbeğine bacaklarına ay bide gor işi bitti ya dikine tutup eşime götürdüm böyle tut kıpırdatma dedim eşya alıp geldim bi masum duruyo resmen sucunun farkında gram sesi çıkmadı temizlerken üst değişirken

Kızlar sezeryan ağrılarınız nezaman geçti? Bugün ameliyatın 4. Günü, yarın kızımın ilk kontrolü var nasıl gidicem bilmiyorum iki büklümüm hala, kesik yerim yanıyor yürüyünce. Acaba anormal mi, wcde idrar yaparken içim sızlıyor psikolojim bozuldu ya sanki bir ben böyle olmuşum gibi

Canim gerçekten sadece yatma. yürüdükçe hafifliyor agrı Dr demişti idrarinizi çok bekletmeyin oda agri yapiyormuş. 10 15 gün sonra agrı kalmayacak. Yani herkes farkli ama ben şuan 28 gün oldu hiç bir şekilde agri sizi yok. Hiç ameliyat olmamisim gibi

Çok normal. (benim de böyleydi en azından) Birkaç güne bir şeyiniz kalmayacak :) 7. Gün hemen hemen geçmişti. Aynı endişe bende de vardı iki büklüm ve sırt ağrısından duramıyordum ama kısa süreli oldugu için idare edebildim o gün.

Bu kusmalar ne zaman biticek şurup veriyorum iyiydi çok az vardı onada normal diyordu doktor bu gün yine fışkırarak kustu burnundanda geldi mama kıyamam bembeyaz oldu nasıl korktu boğuluyordu..göbeyi inmiyor onu ayrı düşünüyorum

Yürüyorum ama bu sefer da yanıyor dikişlerin başı ve sonu yanıyor zaten yapıştırma içi yanıyor yürüdükçe ateş tutuyorlar sanki ben de hemen yatıyorum dayanamıyorum öyle geçiyor yarın hastanede tekerlekli sandalyeyle gezicem öyle olursa napim
Bir de annemlerdeyim başka şehirde evime dönmek için gün sayıyorum uzun yola gidebilmem için toparlanmam lazım ya

O ne canım ilk kez duydum ne işe yarıyor mama niyetine mi geçiyor bir de mamadan farkı ne acaba
Hazır sıvı hale getirilmiş mama katı olandan pek bir farkı yok aslında. Bize hastanede taburcu olurken bunu vermişlerdi. Ama piyasada kalmamış artık diye duyduk o yüzden de bulunca on tane birden aldık mamayı degisince de elimizde kaldı

Kendi doktoruna da görün canım bu kadar ağrı normal değil 4. Günde eğilir kalkarken ve WC'de ağrır ama öyle iki büklüm olmadım ben normal yürüyordum

gecmiş olsun 10.gün özellikle hiçbirsey kalmıyor ancak ne kadar çok yürürsen o kadar hızlı iyileşirsin bol bol yürü yürüdüköe acın hafifleyecek

Normal canım maalesef ben mahvoldum 10. gün hafiflemeye başladı benim. Bedenimi ikiye ayırmışlar gibi ağrı çektim, yatsam kalkamadım kalksam yatamadım çocuğumu kucağıma bile alamadım emzirirken göğsüme yatırıyordum karnıma değmesin diye onu da yanımdakilere yaptırıyordum kendim yapamıyordum, altını bile günlerce değişemedim, klozete oturmak için bile dakikalarca uğraşıyordum. Hayatımda hiç öyle ağrı yaşamadım kardeşimin sezeryanında 3. günü geçmiş ağrısı hala inanamıyorum nasıl olur da 3. gün geçer diye

Reactions: The
Kendi doktoruna da görün canım bu kadar ağrı normal değil 4. Günde eğilir kalkarken ve WC'de ağrır ama öyle iki büklüm olmadım ben normal yürüyordum
Ben de iki büklümdüm canım maalesef herkes aynı şekilde olmuyor hiç artık dimdik yürüyemeyeceğim sanmıştım ağrıdan her gün ağladım 10 gün sürdü benim ağrılarım maalesef ve hiç geçmeyecek sandım. Allah'ım dayanamıyorum diye diye ağlıyordum bu nasıl ağrı diye evde bağırıyordum ben ağlıyordum annem ağlıyordu çok kötüydüm

Anlattıklarını birebir yaşıyorum ya çok zor, kişiden kişiye değişiyor demekki sen de yangı olmuşmuydu yürürken sanki kesiğe ateş tutuyorlar ya

Bu yangıdan dolayı iki büklüm oluyorum acaba bişe mi oldu dikişlere dedirtiyor bana, dışardan görünüşte bişey yok yapıştırma oldgu için

gecmiş olsun 10.gün özellikle hiçbirsey kalmıyor ancak ne kadar çok yürürsen o kadar hızlı iyileşirsin bol bol yürü yürüdüköe acın hafifleyecek
Yürümek istiyorum ama kesiğe sanki ateş tutuyorlar gibi yanıyor bu geçmiyor geçse birseyim kalmayacak

Ben heralde fazla ağrı kesici almışım

Bu yangıdan dolayı iki büklüm oluyorum acaba bişe mi oldu dikişlere dedirtiyor bana, dışardan görünüşte bişey yok yapıştırma oldgu için
Emin olmak için bence doktoruna bir sor. Ben voltaren fitil (ilk 3 gün) ve burofen ağrı kesici kullandım. Hatta dikişlerimin kızarıklığı iyice geçmedi diye bana ikinci kere antibiyotik de vermişti. Sen de bir doktoruna sor bence belki ağrı kesicini artırır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…