2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar biz henüz bebek arabası almadık, pusetimizde yok 😬 bana kullanıp memnun kaldığınız modelleri yazar mısınız
Çok ağır olmasın, bebek arabası tek elle kolay açılıp kapanabilen, çift yönlü olsun
Artık havalar güzel, yarım saatte olsa çıkarız minnoşumla
Cybex easy twist ve Aton M aldık canım. Çok da beğendik kullanımını 🥰

Kızlar biz henüz bebek arabası almadık, pusetimizde yok 😬 bana kullanıp memnun kaldığınız modelleri yazar mısınız
Çok ağır olmasın, bebek arabası tek elle kolay açılıp kapanabilen, çift yönlü olsun
Artık havalar güzel, yarım saatte olsa çıkarız minnoşumla
Kuzum ben çook araştırdım bu konuyu bende bu hafta sonu alicam araba prego scala modele karar verdim youtubeda videosu var çok hafif travel sistem küçük tekerlekli ☺️

Arkadaşlar selam. Size uzun zamandır yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim. Kızımın 10 gündür geçmeyen bir pişiği var. Prima premium care kullanıyoruz. Saatte bir bezini değiştirip bapanthol baby kullanıyorduk başından beri. Pişik olunca krem değişti ancak yinede geçmedi. Artık saatte bir yıkıyoruz popoyu güzelce kuruluyoruz hametan medacassol karıştırıp en üste sudo crem dedi doktoru. Burada şöle bişi okudum sütü çok olan annelerin bebekleri ön sütü alıp doyarsa sütün yağlı kısmına ulaşmadığı için o kısımda çok gaz oluyormuş. Her gaz çıkarışında bir pıt kaka geliyor yani kakanın olmadığı an çok nadir. Bunu yaşayan var mı aranızda ya da nasıl bir çözüm buldunuz gerçekten çok üzüyor bu süreç beni.

Arkadaşlar selam. Size uzun zamandır yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim. Kızımın 10 gündür geçmeyen bir pişiği var. Prima premium care kullanıyoruz. Saatte bir bezini değiştirip bapanthol baby kullanıyorduk başından beri. Pişik olunca krem değişti ancak yinede geçmedi. Artık saatte bir yıkıyoruz popoyu güzelce kuruluyoruz hametan medacassol karıştırıp en üste sudo crem dedi doktoru. Burada şöle bişi okudum sütü çok olan annelerin bebekleri ön sütü alıp doyarsa sütün yağlı kısmına ulaşmadığı için o kısımda çok gaz oluyormuş. Her gaz çıkarışında bir pıt kaka geliyor yani kakanın olmadığı an çok nadir. Bunu yaşayan var mı aranızda ya da nasıl bir çözüm buldunuz gerçekten çok üzüyor bu süreç beni.
İlk önce geçmiş olsun, bizimde her bezde kaka var, Sleepy kullanıyoruz biz ve mustela pişik önleyici krem her bez değişiminde sürmüyorum kremi ben, pişik, 4 saat bezlş kaldığı da oldu, şimdilik pişik sorunumuz yok, ben biraz da bebeğin yapısına bağlıyorum pişiği
Pişik olmaması için her türlü önlemi almışsınız zaten ama yine de olmuş, belki cildi daha hassastır

Kuzum ben çook araştırdım bu konuyu bende bu hafta sonu alicam araba prego scala modele karar verdim youtubeda videosu var çok hafif travel sistem küçük tekerlekli ☺️
Canım baktım şimdi videolara falan, gerçekten güzel görünüyor, eşime attım müsait bir vaktinde mağazadan bakacak, sağolasın 🥰

İlk önce geçmiş olsun, bizimde her bezde kaka var, Sleepy kullanıyoruz biz ve mustela pişik önleyici krem her bez değişiminde sürmüyorum kremi ben, pişik, 4 saat bezlş kaldığı da oldu, şimdilik pişik sorunumuz yok, ben biraz da bebeğin yapısına bağlıyorum pişiği
Pişik olmaması için her türlü önlemi almışsınız zaten ama yine de olmuş, belki cildi daha hassastır
Bizimde son 10 gündür var. Eleminasyon yapıp dünden itibaren süt ürünlerini kestim özellikle çikolata süt ve çok fazla peynir yoğurt yeme dedi doktor, bir kaseden ya da yoğurt çorbası gibi bu şekilde yiyebilirmişim. Hergün mutlaka yumurta yerdim onuda beslenmeden çıkardım. Ön sütüde biraz sağıp başta gelen sütü döküp kalan sütü emzireceğim bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum umarım geçer pişiğide. Elimden gelen herşeyi yapıyorum ama yinede poposunu böle görmek çok kötü gerçekten

Artık memem o kadar elim gibi bir organa döndü ki üç saatte bir lönk çıkarıp sağıyorum bebem evdeyken poposunu yıkayalım demiştik suda çok ağlıyor diye göğsümü dışarı çıkarıp heran emzirecem gibi bırakmıştım öyle yıkamaya başladım eşimde karı susturucuyu mu çıkardın diye gülüyordu 😂 önceden çok şaşırdım ama anne olunca anladım gerçekten el gibi ayak gibi normal bir organ oldu benim için bebemi doyurayımda gerisi sorun değil bide ben normal doğururken odada 15 öğrenci vardı cataldaydim hepsi beni izliyorlardı 😂 mahremiyet durumu orda bitti bende
Ahahahha kız Allah seni doğru diyorsun 🤣 o 15 öğrenci neymiş ya ben herkes bakıyor diy evi garipserdim gerçi orda canının dersinde çokta tık oluyordur demi 🤣

Benim gördüğüm hemşirelerde çok tatlıydı gerçekten ama görev olarak ne yaptıklarını bilmiyorum sanki bebeğim orda yapayanliz cam fanusun icinde gibi geliyor çok üzülüyorum her gün görsem en azından içim rahat ederdi
Canım ben şöyle düşünüyordum onun orada bir sürü ablası var bir sürü de arkadaşı bar yalnız değil diyordum 🥲

Benimkide bırakmıyordu durmadan aradım telefonuna deli ettim onu gittim geldi kapıya vurdum🤭
Çok yol denedim ama yine de olmadı🤣 çocuklar doğunca bırakırım dedim bırakmadı bağımlı sanki wc ye bağımlı. Bir kocam var millet

Canım baktım şimdi videolara falan, gerçekten güzel görünüyor, eşime attım müsait bir vaktinde mağazadan bakacak, sağolasın 🥰
Rica ederim kuzum o kadar çok bebek arabası araştırdım ki anlatamam bütün isteklerimi bitek bu karşıladı bide bunun ottava modeli var onda port bebe 360 derece dönüyor ama daha pahalı ben gerek duymadım senin aklında olsun oda

Kız bebiş anneleri .. siz neler aldınz bayramda giydirmek için? Fotoları atın fikir olsun😍
Ben bu ikisini aldım canım çok da tatlı oldu ya bandanasıyla yicem 💗
0-3 ay aldım şuan 55 günlükler bayram da tam 2 aylık olacaklar. Ucu ucuna oldu diyebilirim yani bayram bitince giyemezler oysaki daha 51 cm yeni oldu boyları prematüre minnoşlarım😁 gerçi daha yeni doğdular 2 haftalık oldular düzeltilmiş normal boyları da işte ben 2 aylık olarak bakıyorum 😅🥲
Neyse yıkayıp giydirdim dendim ay çok da şeker oldular bayram şekerleri tam gözümde💝
Belkide kurutmaya attım diye mi biraz çekti ki? Neyse baya esnek kumaşı fitilli

Eklentiler

• IMG_5850.jpeg
    IMG_5850.jpeg
    75,9 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_5849.jpeg
    IMG_5849.jpeg
    76,7 KB · Görüntüleme: 60
Kızlar size yazmıştım bı kere hatırlarsınız belki doğum etmeden önce hastanede bı arkadaş bana bebeğini kucağıma vermişti. O arkadaşla konuştum şimdi bebeğim çok ağlıyor demişti, eşi evden kovmuş ve dövmüş kv sürekli küfür ediyormuş yatak odasından çıkamıyorum diyor nereye gidicem iki çocukla onu dusunuyorum diyor offf içim paramparca oldu elleri kırılsın şerefsiz köpeğin çok kötü oldum ya 😥
Ayy kıyamam yazık ya Allah’ın belası niye öyle davranıyorlar kıza ya neden yani

X