2024 ikiz gebelik

Ay şimdiden hiç bir üstüm olmuyor bana dahada büyüse düşünemiyorum artık . Mide bulantınız oldu mu hiç benim başlarda da hiç olmadı baya bi yedim yani bide hep yattım . Şimdiden nasıl ağırlaştım 30. Haftada ve üstü kendimi düşünemiyorum 😂 penguen gibi paytak paytak yürüyorum
Ben hiç kusmadım ama bir şeyler yiyince rahatladığım hafif bulantı hissim oldu. O yüzden ben de yedim bolca🤣

Olmadım ama bir kaç gün bir haftaya yakın oluyor diyorlarsa bilmiyorum şimdi kişiden kişiye değişebilir ve dikkate de bağlı
6 gün oldu ilk iki gün kanamam geldi sonra sarı akıntı şeklinde bazen kahverengi leke gelmeye devam ediyor tedirgin oluyorum doktor yarın bi kontrole gel dedi. kırmızı kanaman gelirse gece gündüz direk hastaneye muayeneye git dedi. Tedirgin oluyorum kasılmam da oluyor arada dikişler atacak diye korkuyorum.

6 gün oldu ilk iki gün kanamam geldi sonra sarı akıntı şeklinde bazen kahverengi leke gelmeye devam ediyor tedirgin oluyorum doktor yarın bi kontrole gel dedi. kırmızı kanaman gelirse gece gündüz direk hastaneye muayeneye git dedi. Tedirgin oluyorum kasılmam da oluyor arada dikişler atacak diye korkuyorum.
Allah yardımcın olsun canm yarın hayırlı haberlerle gel

Bandaj i ilk defa duydum benimde korkum hergecen gün rahim kısalır korkusu birde bu aralar sürekli ıslaklık oluyor sıvı akıntı geliyor kullandığım progestan fitilden mi kaynaklı yoksa aminyon sıvısimi korkmaya başladım sizde öyle bir durum var mi
Onu bilmiyorum ki canım . Bandaj dediğim yani korse . Azerbaycanlıyımda bazı sözler sizde nasıl diyiliyor bilemiyorum o yuzden yanlış yazmışda ola bilirim 🥰

Birde sizin tansiyon düşüklüğü oluyor mu benim hep düşük çıkıyor halsizlik ellerimde kollarımda boşalmalar oluyor bayılma hissi geliyor bir saat önce hastaneden geldim 9/6 çıktı tansiyonum serum yaptık hala geçmiş değil. Bide kendimi çok ağır hissediyorum ya 25+6 dayım ama çok ağırlaştım yürüyemiyorum resmen biraz ayakta kaldım mı belim ağrıyor baskı oluyor 10 kilo aldım ilk 4-5 ayda çok aldım fazla kilo almıştım 5 ve sonrası sadece iki kilo aldım kalan 8 kiloyu ilk aylarda aldım bulantım yoktu diye çok yiyordum ve düşük tehlikesinden dolayı hep yattım ben sabit kalınca daha kolay alıyorum siz kaç kilo aldınız ben bşraz fazla aldım da bide ağır hissediyor musunuz
Canım bendede tansiyonum çok düşüyordu bir kere 3 gün tansiyonum kalkmadı başım çatlıyordu ağrıdan . 90/50 di bende . Sonra bir kaç gün evvel de öyleydim yine düşmüştü. Hamilelikte tansiyon düşüklüğü oluyor onun pek zararı yok .yüksek tansiyonun zararı var die biliyorum Ben . Ağrılar bendede 29 haftadan başladı giderek şiddetlendi onların olması normal . Benim ağrıdan ayağa kalkamamışlığım bile var . Şimdi 33 haftalık hamileyim sancılarım çok şiddetli ayağa kalkamıyorum. Tuvalete girib çıkınca dahada şiddetleniyor . Doğuracakmısım gibi 🥺 malesef bebekler beklemeye niyetli değil . Nst girdim ordada sancılarm çıktı . Artık yerleride çok dar olmuş . Başları doğum pozisyonj almış o yuzden 34 haftada sezeryana giricem . Yani inşAllah Pazartesi giriyorim. 🥰🥺 Ama çok korkuyorum sezeryandan

Ben 5 gündür yatmaktan iyice karnımı taşıyamaz oldum ayağa kalkıyorum acayip aşaya baskı yapıyor çok gerginim daha 21. Haftada böyleyim belkide serklejdan dolayıdır bilmiyorum. Zor yürüyorum. Sende de oluyormu baskı karnında.
Korse takmanızı öneririm . Hamilelik korse si . O bebekleri taşımanıza çok yardımcı oluyor ve baskıyı aradan kaldırıyor. Ben onsuz gezemiyorum bile . Sanki düşeceklermiş gbi oluyor korsesiz gezince 😂

Serklaj beni çok tedirdin yaptı herşeyden korkar oldum hastaneye gittim bugün bebeklerimin keyfi yerinde çok şükür. Rahim uzunluğum 25 olarak ölçtü aynı hala rahim ağzı kapalı sıkıntı görmedi. Kasılmalarım için magnezyumun dozunu artırdı.endol fitile progestana devam. Sürekli yatma 1 saatte bir kalk evin içinde az dolaş otur dedi. Ayakta çok kalma iş yapma dedi doktor. Kahverengi sarı akıntıya normal dedi dikiş atıldığı için olabilirmiş daha.

Serklaj beni çok tedirdin yaptı herşeyden korkar oldum hastaneye gittim bugün bebeklerimin keyfi yerinde çok şükür. Rahim uzunluğum 25 olarak ölçtü aynı hala rahim ağzı kapalı sıkıntı görmedi. Kasılmalarım için magnezyumun dozunu artırdı.endol fitile progestana devam. Sürekli yatma 1 saatte bir kalk evin içinde az dolaş otur dedi. Ayakta çok kalma iş yapma dedi doktor. Kahverengi sarı akıntıya normal dedi dikiş atıldığı için olabilirmiş daha.
Canım inşAllah sağlıcakla alırsın bebeklerini kucağına . Aynen ev isleri falanda tapma bende hep uzanıyorum kaynanam yapıyor ev islerini . 2 günüm kaldı benim darısı başına canmm❤️

Canım inşAllah sağlıcakla alırsın bebeklerini kucağına . Aynen ev isleri falanda tapma bende hep uzanıyorum kaynanam yapıyor ev islerini . 2 günüm kaldı benim darısı başına canmm❤️
Yapmıyorum uzanıyorum hep. İnşallah sağlıcakla kucağına almak nasip olur.🧿 Bizlerde o günleri görürüz inşallah🙏

Aynen 😂 2 günü iple çekiyorum. Ve korkuda var aslında 🥲. Sanki ölücekmisim gibi hiss ediyorum . Sizdede öyle bir hiss oluyormu 😂 . Tik tokta karsıma kötü şeyler çıktıda onu gördüğümden beri korkuyorum malesef 🥲
Bebeklerinizle kavuşacağınız bir düğün bir parti gibi düşünüp girin sezaryene. Ben hep öyle düşünüyorum 🤍🤍🐣🐣

X