Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 9 45,0%
  • erkek

OY: 10 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,0%

• Ankete Katılan
    20
Oooo o zamana daha çok sorular gelecek 🤭😁 bu böyle bir iki yaşına kadar gidiyor her bebişim benzer şeyleri olduğunu ogreniyosun yani emme süreçleri sonra ve işlerin halleri tavırlari atakları agulama zamanları ek gıda falan derken bu sorular böyle 2 yasa kadar gidecek 🤣
Ahahhaha doğrudur valla 😂 Ya aile büyükleri de yok yakınımızda gurbetteyiz. İlk zamanlar gelirler yardıma ama en geç kırkından sonra başbaşa kalırız yine dolayısıyla ben de buraya yazarım tüm soruları biraz uğraştıracağız siz deneyimli anneleri 😅🥰

Anne kendini iyi hissedince olur emin olun💜 Bir de yatarak emzirme orta kulak iltihabina sebebiyet veriyor. Tabii bu her bebek icin gecerli degil. yatkinlik, kulak yapisi, bagisiklik vb. Durumlara gore değişiyor. Ama böyle bir risk var.
Anladımmm çok teşekkür ederim vallahi kitaplarda yazmayacak bilgiler bunlar 🥹

outoffit outoffit canım profil resmin çok tatlı olmuş 😍 Ben bugün çok daha iyi uyandım. Mide bulantım olabildiğince azdı. Hala şaşkınım 🙏 inşallah geçici değildir. Bugün nutellallı pankek bile yiyebildim, önceki günlere nazaran daha çok su içtim. Sen nasılsın? İlacı kullanınca daha iyi oldun mu? Ben şuan 8+6yım. Senin arkandan geliyorum 😅 10. Haftada durum nedir merak ediyorum.
Canımm çok teşekkür ederim 😍 Senden ilham aldık diyelim 😍 Ayy Eda çok sevindim çok şükür canım inşallah geçici değildir azalıyordur 🙏 Ben ilacı kullanınca iyi oluyorum evet en azından kusma olmuyor ya da bir iki kez çok az. Bulantım sürekli var kuzum onu geçiremiyorum, su da henüz içemedim 😒 Usul usul 12. haftayı bekliyorum ya ne yapayım 😏

Aynen ben 5.haftada 6 ya yakın gittim keseyi gördüm sonra 7 - 8 arası gittim kalp atışını duydum doktorunuz sizi öyle çağırır zaten tek der size bide şuan hiç gitmediniz mi sizin ki doğal gebelik mi çünkü folik asit almanız lazım ilk 3 ay çok önemli bence ne kadar erken başlarsınız o kadar iyi o yüzden gidedebilirsiniz şimdiden doktor size ilaç yazması adına veya düzenli gittiğiniz doktor varsa arayın diyin gebeyim onlar der zaten gelmek için erken ilaç için aradım dersiniz ama devlete gidiyorsanız birşey diyemem benim ki aşılama diye başından doktorum ilaçları verdi 5 haftalıkken gittim o aralıkta ilaçlarımı alıyordum 🥰
Evet folik asit kullanıyorum 7 aydır kullanıyorum zaten :)

Benimde öyle patlayacak şekilde ağrı olmadı sadece uçları acırdı oda arada sırada her zaman değil mesela benim hiç bulantım olmadı onu bile telaş ettim ben doktora gittiğimde kalp atışını duyana kadar korkarak bekledim doktorda herkeste durum aynı olmaz bazıları karnı büyümeden hamile olduğunı bile anlamaz dedi o yüzden bence belirtiyle bağdaştırmayın bebeğin durumunu kontrollerde umarım mutlu mutlu ayrılırsınız kese için 5 haftayı geçmesini bekleyin
Teşekkür ederim tamamdır öyle yapacağım 🌸

Aynen ben 5.haftada 6 ya yakın gittim keseyi gördüm sonra 7 - 8 arası gittim kalp atışını duydum doktorunuz sizi öyle çağırır zaten tek der size bide şuan hiç gitmediniz mi sizin ki doğal gebelik mi çünkü folik asit almanız lazım ilk 3 ay çok önemli bence ne kadar erken başlarsınız o kadar iyi o yüzden gidedebilirsiniz şimdiden doktor size ilaç yazması adına veya düzenli gittiğiniz doktor varsa arayın diyin gebeyim onlar der zaten gelmek için erken ilaç için aradım dersiniz ama devlete gidiyorsanız birşey diyemem benim ki aşılama diye başından doktorum ilaçları verdi 5 haftalıkken gittim o aralıkta ilaçlarımı alıyordum 🥰

Evet folik asit kullanıyorum 7 aydır kullanıyorum zaten :)
İyi o zaman gitmenize gerek yok hemen 5 haftalıkken gidersiniz sağlıkla kucağına almayı nasip etsin insallah Allah

Yaa bizim ilk bakalım nasıl olcak bir yandan da üzülüyorum ya evde süslü bakımlı dolanıyım istiyorum çocuk olunca daha da salmam inşallah😄😄
valla uyku duzeni oturmasi en erken 2 yil zaten ilk yil gece gunduz ayrimini pek anlamiyorlar. uyksuzluk zorlayabiliyor.. buyume ataklari dis cikarmasi konusma yurume gibi buyuk gelisim basamaklarindan once bir delleniyorlar :) 3 yasina geldi mi rahatca konusan aksam yatip sabaha kadar deliksiz uyuyan duzene gectigi zaman rahatliyorsunuz. ama tabi yine tutturmalari, basina buyruk hareketleri, onu yapmam bunu istemem bunu getir falan filan etrafinda donup duruyorsunuz.

Ay bende kanama yok ama bizde de ilişki yok. İçim rahat etmiyor en azından 12.haftaya kadar. Benim bazen rahat edesi geliyor 😛 o zamanda da beyimin etmiyor. Kardeş kardeş yatıyoruz yeto 😅
Galiba kanamam olmasada bizde yapamazdık kuzum ya benim kocamın klasik erkek aşermesi😂😂 yinede tedirgin olurdum yapmazdık dedi geçen ponçik kocam😂 bazen benden daha çok hamile ama neyse 😂😂😂

İlişki bizde de iki kez falan oldu sanırım o da tek taraflı diyebilirim. Ben sürekli kusucam dur kımıldatma kusarım, mideme bastırma kusarım, ani hareket yapma kusarım falan deyince adam da soğudu benden 😂 Ama halimden memnunum şimdilik şu bulantılar geçene kadar bana ilişmezse süper olur 🤣

Galiba kanamam olmasada bizde yapamazdık kuzum ya benim kocamın klasik erkek aşermesi😂😂 yinede tedirgin olurdum yapmazdık dedi geçen ponçik kocam😂 bazen benden daha çok hamile ama neyse 😂😂😂
Bizim riskli durum yoktu ama doktor 12. Haftaya kadar siz girmeyin risk almayın dedi zaten bu durumda canı isteyen varsa helal olsun😅

12.hafta bitene kadar kanama olmasa bile ilişki yasak 😃 ilk üç ay son üç ay derken 6 ay falan, kadınlar zaten anne olacağı için asla istek duymuyor ama beyleri düşünemiyorum 😂

İğne daha etkili diye biliyorum ama emin değilim😌 ilişki bizde de yok kocam isyanda😂 çocuğunnn izin vermiyo dedim😂 bakalım bana ne diyecek umarım bir sıkıntı yoktur
Ev arkadaşı gibi olduk biz de iyice. Usulca 12. haftayı bekliyoruz ama bakalım ondan sonra bizi neler bekliyor 😁 Yoktur inşallah, hayırlı haberlerini bekliyoruz🥰

İyi akşamlar. Ben bugün kötü oldum biraz . Böyle nefes alamıyor gibi hissettim. Kalbim çok hızlı atıyor sanki çıkacak gibi , ellerim titredi felan. Hormonlarım da tavan böyle ağlayasım geliyor. Böyle olan var mı aranızda
Ben geçen sene böyle bir durum yaşamıştım ama bir seferlik değil bir hafta kadar devam etti. Doktora gittiğimde tiroidlerimin fazla çalıştığını öğrendim. Rutinde belli aralıklarla kan alıyorlardı zaten onu da sormakta fayda var. 🌸 Ha bir de kan şekeri düşünce acıkınca falan da olabilir. Geçmiş olsun.

Ilk hamileligimde bzim cinsel hayatimiz dogurana kadar devam etti ilk 3 ay falan da simdiki gibi belirtilerim olmayinca normal duzenimiz neyse devam etmistik. Simdi mide bulantilari falan derken bizde sadece bir iki kez o da noldugunu anlamadim 😂 Kanamam falan yok riskli bir durum da yok ama mide bulantilari beni isteksiz yapiyor iyice kendi derdime dustum. Normalde riskli bir durum yoksa kanama vs gibi saglikli cinsel hayatin devami gebelikte de cok iyi derler hep.

Sınav haftası olduğu için çok yoğunum, daha önce hastane yatışım ve rapor aldığım da oldu gebeliğin ilk haftaları. Şu an konu yetiştirmekte zorlanıyorum izin alamam devlette olmama rağmen.😔 Ama tabi ki devam eden bir lekelenmem olsa asla riske atmam. 8. ve 10. haftada ten rengi iki damla geldi benim sadece. Sizin kaçıncı hafta bu arada?
Benim 6. Haftadan beri lekelenmem ara ara devam ediyor. Şuan 10+3 haftadayım. Siz yine de dikkat edin stres yapınca da lekelenmeler olabiliyor o yüzden stres yapmayın bir şey olmaz inşallah sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi 🙏🌸

İyi akşamlar. Ben bugün kötü oldum biraz . Böyle nefes alamıyor gibi hissettim. Kalbim çok hızlı atıyor sanki çıkacak gibi , ellerim titredi felan. Hormonlarım da tavan böyle ağlayasım geliyor. Böyle olan var mı aranızda
evet hamileligimin en basinda tam olarak bunlari yasadim soyle soyleyeyim neredeyse 8. haftaya kadar carpinti titreme aglama bas donmesi mide bulantisi. hatta kalp sorunumu ysiyorum vertigomu oldum bana ne oldu diye doktora gittim hicbirsey bulamadilar sadece gebelik belirtileri yasiyorsun dedi doktor. daha onceki hamileligimde bunlari hic yasamadigimdan hic anlamlandiramadim. Sukur gecti ama oyle bir haldeydim ki ben acaba yanlis mi yaptim hamile kalarak diye bile aglamisligim var esime ve anneme, oyle kotu hissediyordum o carpinti ve titreme cok kotu

Anladımmm çok teşekkür ederim vallahi kitaplarda yazmayacak bilgiler bunlar 🥹
Nasıl şimdi belli aralıklarla gidiyorsak doktora bebek doğunca da onun rutin kontrolleri olacak 🥰 özellikle ilk 1 yıl sıkı takip ediliyor. Her ay doktor ne yapmamız gerektiğini neye dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyor. O yüzden her türlü bilgiyi edineceksiniz siz de 🤗

Benim 6. Haftadan beri lekelenmem ara ara devam ediyor. Şuan 10+3 haftadayım. Siz yine de dikkat edin stres yapınca da lekelenmeler olabiliyor o yüzden stres yapmayın bir şey olmaz inşallah sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi 🙏🌸
Sınıf ortamı zaman zaman stres oluyor ama hemen hatırlayıp yatıştırıyorum kendimi. Hepimizin sağlıkla geçsin süreci inşallah 🙏❤️

X