Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Gece içince o etkileri hissedemeden uyuyorsun işte canım. Bugün benim yine zor geçti ya. Ay neyimeyse üniversite sınavına girdim 30 yaşımda 😂 Sınava başvurduğumda tabi hamilelik falan yoktu ortada. Sabah erkenden kalktım Beşevler’e vermişler bir de evime aşırı uzak. Güç bela gittim. Arabayı okuldan çok uzak yere park etmek zorunda kaldım. Yürüdüm o sıcakta okula git gel. Daha kötüsü yarın da bu sınavdan iki tane var 🥲🥲 Sırf ödediğim para çöp olmasın diye giriyorum da tüm gün kendime gelemedim yarın nasıl olurum bilemiyorum artık 😓😓 Sınavdan çıkıp eve ulaştığım vakit de Ankara’yı sel götürdü yine. Yarın da olur aynısı sabah ortalık yanarsa öğleden sonra sel oluyor ☹️ Beni zor bir pazar günü daha bekliyor 😏
Allah kolaylik versin canım. Olsun ya bitince dinlenirsin o kadar parasını odemissin sonuçta 🤣 ben Antalya'da yaşıyorum burası da gündüz bı sıcak öğle sonu iki gündür garip bir şekilde yağmur fırtınaya dönüşüyor sonra yine geciuor tabi😂

Yeni bi öneri, burun aspiratörü. Serum fizyolojik de lazım tabii ama bazen yeterli gelmiyormuş, bebekler ağzından nefes alamadıkları için burnu tıkalı bebeklerde ani bebek ölümleri çok sık görülüyormuş, her emzirmeden önce burnunu açın diyorlar.

Yeni bi öneri, burun aspiratörü. Serum fizyolojik de lazım tabii ama bazen yeterli gelmiyormuş, bebekler ağzından nefes alamadıkları için burnu tıkalı bebeklerde ani bebek ölümleri çok sık görülüyormuş, her emzirmeden önce burnunu açın diyorlar.
Burun aspiratörü belli bir aya ya da bir yaşa da kadar olmalı bence de ama nedense bu serumlar bana çok masum gelmiyor sanki bir şey olacak gibi ciğere kaçacak gibi yani ben beceremem gibi onu kesin

Burun aspiratörü belli bir aya ya da bir yaşa da kadar olmalı bence de ama nedense bu serumlar bana çok masum gelmiyor sanki bir şey olacak gibi ciğere kaçacak gibi yani ben beceremem gibi onu kesin
Bana da çok korkunç geliyor ya, kendim burnumu bile sümküremem ayıptır söylemesi korkarım nedense annem ne çekmişti benden grip zamanlarımda 🫠

Philips Avent GöÄüs Kalkanı 2li Fiyatı, Yorumları - Trendyol Bide bunu öneriyorlar gümüşe nazaran bu göğüsteki sütü içine topluyor göğüs ucunun böylelikle nemli kalmasını sağlıyor göğüs ucu yaralanmasına çatlamasına iyi geliyormuş
Şimdi izledim bunu da evet, gümüş kapakta göğüs gümüşe değiyor neticede ama bunda hiçbir yere değmediği için daha rahatmış. Ama gümüşün iyileştirici özelliği de var diyorlar bilemedim hangisi daha iyi

Göğüs ucu kremi olarak Lansinoh'taki lanolin kısmında emin olamayanlar var, zararsız diyorlar ama bebek emmesin istiyor bazı anneler. O yüzden Lansinoh yerine Badger'in göğüs ucu merhemini önermişler, yine siz bilirsiniz ama aklınızda olsundu
Bide doğal olarak e vitamini ve kantaron yağını öneriyorlar zaten kantaron normalde de yaraları iyileştirme gibi bir özelliği var eğer krem kullanmak istenilmezse bu alternatif olabilir ay bu konularda sanki son aylarda konuşuluyor niye aceleciyiz ya😂😂

Bide doğal olarak e vitamini ve kantaron yağını öneriyorlar zaten kantaron normalde de yaraları iyileştirme gibi bir özelliği var eğer krem kullanmak istenilmezse bu alternatif olabilir ay bu konularda sanki son aylarda konuşuluyor niye aceleciyiz ya😂😂
Dkflflf ne biliyim ya ben erken uyandıkça bakıyorum bi şeylere

Kızlar tekrardan merhaba. İkili test için doktor aradı bugün normal değerlerde olduğunu sorun olmadığını söyledi. Raporu istedim ama raporda burun kemiği kısmında bilinmiyor yazıyor. Ama doktor hiç bir şey söylemedi olumsuz. Bir arkadaşımda da burun kemiği görünmediği için fetale yönlendirmiş. 11+1 di testi verdiğimde. Normal mi sizce bu burun kemiği görünmemesi deneyimleriniz nelerdir
Burun kemiği bebeğin duruşuyla alakalı olarak görünmeyebiliyor. Benim 12. haftada göremedi. Yine de ikili test raporum normal değerlerde çıktı. 13te gittim bebiş tam yan dönmedi. Pozisyondan ötürü net göremiyorum ama oluşumu var kesinlikle dedi. Yüzü ve simasından belli oluyor dedi. Bakalım bu 14. hafta yine soracağım gittiğimde. Bizim bebiş hep sırtüstü yatıyor. Yan dönsün diye uğraşınca çok hareketleniyor bu sefer yine göremiyoruz. Enseyi görebilmek için 15-20 uğraştık. 😁

Son düzenleme:
günaydın kızlar 🌸
kendi evinde daha çok mide bulanması başka evde bulanmaması gerçekmiş :KK70: 3-4 gündür kaynanamın evindeyim hem yemek yerken daha rahatım hem de midem evimdeki kadar kötü değil sanki. prilamın da etkisi olabilir tabi bilmiyom ama prilam iştah açmıyor bildiğim kadarıyla.
biliyorum insan evden çıkmak istemiyor ama imkanı olan ara sıra başka eve gitsin valla işe yarıyor 🙏🏻

günaydın kızlar 🌸
kendi evinde daha çok mide bulanması başka evde bulanmaması gerçekmiş :KK70: 3-4 gündür kaynanamın evindeyim hem yemek yerken daha rahatım hem de midem evimdeki kadar kötü değil sanki. prilamın da etkisi olabilir tabi bilmiyom ama prilam iştah açmıyor bildiğim kadarıyla.
biliyorum insan evden çıkmak istemiyor ama imkanı olan ara sıra başka eve gitsin valla işe yarıyor 🙏🏻
Bunu ben de yaşadım ya kesinlikle doğru bence de

IMG_7560.jpeg

13+5 günden bildiriyorum (ultrasona göre) benim karnım sertleşmeye başladı, bel ve kaşık ağrım hiç yoktu tam bu haftada baslarmıs ve normalmiş çünkü karnımız büyüyormuş. Doktor bu ağrılar artacak dedi 😃 sabah bir kalktım sert baya. Dar elbise giydiğimde bir de zayıfım göbek sert şekilde çıkıyor. Geri kalan her yer ince ama 😂 kasık karın ağrısı artanlara bildirilir iki günde bile hızlı büyümeye basladı…

13+5 günden bildiriyorum (ultrasona göre) benim karnım sertleşmeye başladı, bel ve kaşık ağrım hiç yoktu tam bu haftada baslarmıs ve normalmiş çünkü karnımız büyüyormuş. Doktor bu ağrılar artacak dedi 😃 sabah bir kalktım sert baya. Dar elbise giydiğimde bir de zayıfım göbek sert şekilde çıkıyor. Geri kalan her yer ince ama 😂 kasık karın ağrısı artanlara bildirilir iki günde bile hızlı büyümeye basladı…
saklayamıcaz artık desene 🤭 bizim burda eşimin akrabaları yakın oturuyor bize, hiç birine söylemedik daha ama göbüş söyler yakında 🤭

4. Aydan sonra acayıp bır sekılde büyüyor insan şok oluyor gerçekten benim suan 12 haftalık henüz bır şey yok bir ayım daha var sanırsam😅

X