Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Ay araştırmasaydım keşke gebelik zehirlenmesi falan diyor yoktur dimi öyle bişi
Ay yok ya nerden çıkardın öyle bir şey gebelik zehirlenmesi bir belirti vermez ki ateş falan bir sürü belirtisi var bide sen ne bakıyorsun internete ona baksan böbreklerin iflas ediyordur o yüzden bakma sakın

Ay araştırmasaydım keşke gebelik zehirlenmesi falan diyor yoktur dimi öyle bişi
Bu belirtilerden sadece birini yaşıyorsun diye zehirlenme yaşamıyorsundur o zaman başı ağrıyanda aynısıdır başı dönende mesela benimde ara sıra başım dönüyor kız sakın bakma öyle şeylere

Eklentiler

• IMG_9659.png
    IMG_9659.png
    230,9 KB · Görüntüleme: 26
Bu belirtilerden sadece birini yaşıyorsun diye zehirlenme yaşamıyorsundur o zaman başı ağrıyanda aynısıdır başı dönende mesela benimde ara sıra başım dönüyor kız sakın bakma öyle şeylere
Düşününce bu sıcakta 3 lt içmwk lazım en az ben o kadar içmiyorumdur ya

Ya bide su sadece idrar yoluyla değil terlede atılan bir şey öyle düşününce normal evet zaten bizim normalde 2 litre üstü içmemiz lazım
Evet normalde hiç terleyen biri değilim ama su kesiyorum günlerdir oradan da atıyorumdur tamam rahatladım 🥹 yine de rengi çok koyu en başından beri öyşe

Hanımlar idrar renginiz nasıl? Ben o kadar su içiyorum ki son günlerde sıcaktan, normalde içsem bembeyaz olur şimdi neredeyse kırmızıya çalan bi kahverengi (umarım yemek yiyen yoktur 🫠) normal mi ki acaba

Hatta o kadar suya 1 kere çıktım tuvalete, gelmiyor da, neden acaba Allah Allah tüh durduk yere canım sıkıldı
Canım korkma, gebelikte zaten biraz koyulaşması normalmiş. Hatta gebelik belirtisi diye söylerler. Benimki kopkoyu sarı, hatta kahverengiye yakın. Az su içmekten oluyor. Veya içsen de yetersiz geliyor muhtemelen. Bir bedende iki kişiyiz. Bebeğimiz içimize işiyo 🤣 plesantadaki suyu içiyo, normal yani

Valla sonucunda demiş gibi olduk artık. Görümcem geldi aldı valizini sen bizde kal dedi. Çocuk doğdu 15 gün annem baktı kadın hala gitmedo evine ya. Kızında kaldj ama tabi torun görmek bı de bayram girdi araya diğer görümcem geldi derken onları bekledi bayram sonu dönerim dedi. Bayram olunca barışma Faslı bize geldi eşim evde yok ben yatak odasındaym bebekle. Baktım ayak ayak üstüne atmış uzanmış dedikodulu yapıyor kızına. Şöyle yapıyor böyle diyor falan.ay kadın kabusum oldu resmen bağırdım çağırdım ya niye dedikodumu yapiyosun ayıp değil mi falan. Baktım gidiyor eşyalarını almış evinde sana mutluluklar falan seninde evinde sana mutluluklar dedim artık cinlerim geldi. Yani iki aya yakın huzurumu kaçırdi. Şimdi de kendi annemin evine giderim kalırım aynı sokaktalar misafir gibi de ona giderim eşim varsa bı iki gün kalırım yoksa annemde kalıyorum kimsenin laf sokmasına gelemem bı değil beş değil. Kendi evlatlarına da gittiklerinde huzur vermez kovmaktan beter eder kimseyi bı hafta çekemez ama kendi birine gidince iki ay kalmak istyor
Çok enteresan bir kişilikmiş gerçekten. Böyle kayınvalidelerin içinde bulunduğumuz dönemde hala var olmasını da anlamıyorum. Dedikodusunu yapmak falan nedir.. Bence iyi yapmışsın canım valla bizden önceki nesil bunu yapmadığı için ömür boyu hor görülüp ezilmişler işte görüyoruz. Artık tabir-i caizse maymun gözünü açtı. Evin huzurunu kaçıran kendi evine dönsün 😏

Aşırı ağız kuruluğu yaptı bende yan etkilerinde yazıyor. Ya bilmiyorum uyku gibi değil de sanki yarı baygın gibi bişey yaptı beni böyle gerçekten alkol almış sızmış gibi ama rahat değil huzurusuz şekilde aklım karıştı sanki oğlum bseyler diyodu falan tam hatırlamıyodum sabah uyandigimda. Doktordan gelince içtim saat 3 4 gibi akşam 8 de falan o hale geldim heralde. Şimdi iki gündür içmiyorum bu seferde bende kazinti bulantısı hisler başladı işte gece içeyim bugün bı de öyle deneyim bakım.
Gece içince o etkileri hissedemeden uyuyorsun işte canım. Bugün benim yine zor geçti ya. Ay neyimeyse üniversite sınavına girdim 30 yaşımda 😂 Sınava başvurduğumda tabi hamilelik falan yoktu ortada. Sabah erkenden kalktım Beşevler’e vermişler bir de evime aşırı uzak. Güç bela gittim. Arabayı okuldan çok uzak yere park etmek zorunda kaldım. Yürüdüm o sıcakta okula git gel. Daha kötüsü yarın da bu sınavdan iki tane var 🥲🥲 Sırf ödediğim para çöp olmasın diye giriyorum da tüm gün kendime gelemedim yarın nasıl olurum bilemiyorum artık 😓😓 Sınavdan çıkıp eve ulaştığım vakit de Ankara’yı sel götürdü yine. Yarın da olur aynısı sabah ortalık yanarsa öğleden sonra sel oluyor ☹️ Beni zor bir pazar günü daha bekliyor 😏

Canım korkma, gebelikte zaten biraz koyulaşması normalmiş. Hatta gebelik belirtisi diye söylerler. Benimki kopkoyu sarı, hatta kahverengiye yakın. Az su içmekten oluyor. Veya içsen de yetersiz geliyor muhtemelen. Bir bedende iki kişiyiz. Bebeğimiz içimize işiyo 🤣 plesantadaki suyu içiyo, normal yani
Katılıyorum benim de çok koyu ilk günden beri. Ben de susuzluğa bağlıyordum da ilk günler de çok koyuydu o zamanlar su içiyordum🤷🏻‍♀️

B bbbbulutttttt canım aklında kalmaması için doktora sor yine ama ikili testte zaten down sendromu vs var mı diye bakılıyor. Biliyorsun o sendromda burun kemiği gelişiminde sorun oluyor. Eğer sendrom olsa doktor doktor senden nipt isterdi. Bence sorun yoktur. Bir de benim bebeğiminde yanılmıyorsam 11 haftanın sonunda burun kemiği göründü.. nipt temiz geldi. Bir hafta sonra daha net görünür diye düşünüyorum. İçini rahat tut ama aklına takılmaması için de sor:)

Amann neden bu kaynanalar boyle. Benim esim laf soyletmez , bende asla karismalarina izin vermem. Ama bi irite oldum kadindan ben de aramak istemiyosun arasinda istemiyorum halbuki bana yaptigi cok bisey de yok ama istiyor ki herkesi idare ettigi gibi beni de idare etsin ama ben uyuzum , inadim istemiyosam kimse yaptiramaz. Evlenmeden once beni ariyo kizim gerdek gecesi namaz kil soyle o da kilsin , he dedim kilariz bilmiyo ki benim kocsm deist😂😂 kalbine iner. Bize geliyo mesela kalmaya odama giriyo goya duzeltiyo , cekmeceleri aciyo en nefret ettigim sey donumdan sanane. Dus aliyo mesela benim odamdakinde 🙄 ne alaka yahu zaten bi tane daha var o misafirler icin. Ben evde yokken geldiyse cok geriliyorum biseyleri kurcalicak diye. Yok babanla kp le yani senin corap cekmeceni duzeltelim falan😂😂 abuk subuk seyler.
Iste munasebete girerken kocama nasil yaklasmam gerektigini falan anlatiyo . Ben annemle bile konusmam . Sanki 18 im olmusum 40 . Bigun kocama dedim ki ya sen uyar ya da ben cok pis kalbini kiricam . O gunlerden beni uzagim . Cok aramiyorum ara sesini duyayim diyo asiri yogun calisiyorum onu bahane ediyorum ama cocuk olduktan sonra isim var. Zirt pirt foto video isticrk😔
Konuyu yeni okuyorum gerçekten çok saçma ya normal gelmiyor bana bu kadar özele müdahil olmak sapık gibi. Mesafenizi çizmişsiniz en azından inşallah bebiş doğunca darlamaz

Herkese merhaba. 12 haftalık hamileyim. Dilerim ki bu topikteki her anne adayı, bebeklerine sağlıkla kavuşurlar 🙏🏼🌸 12. Haftada olup, kasık ağrıları yada kasıktaki sızlamalarda azalma yaşayanlar var mı acaba? Teşekkürler
Amiinn❤️ben bugün 13 oldum ara ara ağrı oluyor kasıkta onun dışında tam kasık değilde bikini bölgedi ve bacağın birleştiği bölgelerde ağrı oluyor birde bikini bölgesinde hafif hiçbir sıkıntı yok ama çok şükür doktora sormadım fazla olmadığından

Konuyu yeni okuyorum gerçekten çok saçma ya normal gelmiyor bana bu kadar özele müdahil olmak sapık gibi. Mesafenizi çizmişsiniz en azından inşallah bebiş doğunca darlamaz
Darlasa da ben taviz vermem cok muhattap olmuyorum direk esime havale ediyorum korkuyolar😅 gerci kayinpederimin agzi var dili yok Allah var. Karisi cekistiriyo onu 😂

X