Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
Bende hiç oyuncak almadım valla oyuncak sonrada alınır daha eksik çok yaw kredi kartını patlattım gene bitmedi
Ben de piyanolu oyun halısı dışında hiç oyuncak almadım ya, zeka kartı falan aldım. Çok oyuncak iyi değil zaten gelişimi açısından, ahşap oyuncak alıp sonrasında Lego’ya geçmeyi düşünüyorum. Bir de Adım Adım Set diye bir şey var 9.aydan 3 yaşa kadar her ay farklı gelişimsel seviyelerine uygun etkinlikler var çok faydalı onlar. O seriyi tamamlayan çocuk hemen belli oluyor kreşte falan, inşallah bebo sever de öyle şeyler yaparız. Ama evciliğin de yeri ayrı tabi biraz büyüsün ona göre alınır çok kalabalık yapıyor evde oyuncak ya

Yaa benim annem de ilk kızıma yapmıştı agız nendili kenarı iğne oyalı. İncecik birseydi etrafındaki iğne oyası. Öyle tülbent kenarı gibi koca koca danteller düşünme yani. cok nostaljik güzel birseydi bence ben sevmiştim. Sizinki de oyle birseydir tahminimce

En incesinden yap dedim artık ama çok saçma geliyor ben almışım carterstan badisi ağız mendili ve önlüğü takım o seriye iğne oyalı ağız mendili ne alaka yani fjfjfj ben nostalji sevmiyorum sanırım hele herşeye iğne oyası dantel falan nefret ediyorum ya benim için gereksiz geliyor. Daha çok batıyor

Allah sabır versin bacım, benim eşimin telefonunda whatsapp instagram vs hepsinde sessizde annesi telefonlarını bile açmıyor ajdkdksk ona rağmen ben sinir oluyorum. Bir de anneci olsa uykusunda boğmam muhtemel
Ben bunlara taktığım için çocuğum olmadı ya. Psikologla terapi almasam tüp bebek peşinde koşacaktım. Tüp bebek parasına terapi aldım herşeyi kafada bitirdim de öyle çocuk oldu djdjdj yük anacım kendimize. Ben herkesi hasta kabul ettim

Bizim de whatsapp grubu var Yanyana daha da çok konuşurum ben ama mesajlardan anlamışsındır, mesleki deformasyon Bizde tersi olarak benim eşim demez niye aramadın vs diye hiç ben derim arayalım diye hatta. Çoğunlukla benimle konuşurlar o yanımda olur ama bazen katılmaz kenarda uyuklar Çok garip yani anne çocuğuna bu kadar düşkün ama öyle rahat ve beklentisiz yetiştirmiş ki o ona öyle düşkün değil. Saygı, hatır dışında bir şey beklememiş ne bir başarı ne bir şey. Eşim 8 senede bitirdi okulu ben sıkmasam daha da bitiremezdi. Kardeşi 26 yaşında daha yeni bitirdi üniyi, ne bir kariyer hedefi var ne düzgün bir planı var okuduğu bölümde çalışmak istemiyor. Çok çok iyi ve efendi ama aşırı amaçsız. Eşim de aynıydı bir yola sokana kadar göbeğim çatladı. Babasına bana iş bulur musun demesi bedelli için konuşması aylar sürdü. 7-8 sene sevgili olduk evlenmeden önce ve eşim ben evleneceğim dediğinde şaşırmışlar çünkü hiçbir hazırlık yapmamışlar maddi olarak. Nişan parasını eşimin birikiminden kullandılar. Yine de beyaz eşya mobilyanın büyük kısmını hallettiler kart borcuna girip ama altınlardan eşime takılanları verdik tabiki o da çoğunu karşıladı o zaman için. Bana takılanları önce bozdular sonra olaylar karışınca (babama demedik ama annem olaya dahil oldu halen araları garip malesef) altın olarak geri verdiler.
Aslında seninle aynı yani ailesi eşim bir şeyi direk istese yaparlar sanırım ama asla istemediği için bilemiyorum. Gaz vermezler ama gaz alırlar. Mesela şu ara araba almak istiyoruz aşırı lazım gurbetteyiz çocuk da olacak. Koca göbeğimle her yere yürüyorum sıcakta okulda millet acıyor bana hocam bırakalım eve diye valla gülüyorum ağlanacak halime Demiyorlar ki alın bir şeyler yapmaya çalışırız falan yok asla. Hesabınızı yapıp öyle alın ocakta maaşlara pek zam gelmeyecek diyorlar Atanmadan önce onların arabasını kullanıyorduk biz gitmeden önce satıp emlak aldı babası. Hani eğer size lazım olursa alın götürün falan demediler hiç. Zaten ne ben ne eşim istemez ama insan bekliyor yine de. Bebeğe bile baştan beri ben de elbise alacağım da sen haber edersin bana dedi kv de. Annem o zamana kadar iki battaniye bir kundak ördü, bebeğe bir şeyler aldı. Kv hiçbir şey yapmadı, annesinin ördüklerini verdi sadece. Ben kıyafet almaya başlayana kadar bir çöp dahi almadı. Daha geçen hafta ne lazım ben de alayım diye sordu. Ben de attım iki üç parça elbise. Bir hastane çıkışı, ucuzlarından üçlü zıbın takım, ince müslin, ağız mendili ve ben attığım için bir de dış kundak aldılar sadece. İlk torunları yani. Eşim ona bile niye attın diyor bana. Dedim kırmamak için attım yoksa iki parça elbise alamayacak değilim her şeyini aldım yani. Dedi onlar altın takar dedim inşallah ama hiç sanmıyorum Bana 10ar gram iki bilezik taktılar sadece evlenirken o da gidiyordu az daha Dedim göstermelik bir bilezik daha olsun sonra alıp bozun yani yok yapamayız dediler peki dedim Annem acayip kurulmuştu kv de 20-30 gr arası bir bileziği var takar sürekli. Bende öyle bilezik olacak gelinime takardım diye ki takar da ama alyansı bile yok kadının onu bile bozmuştu sıkışık zamanda almadı sonra. Ya benim saygımı asla etkilemez bu durum yapmak zorunda değiller diye düşünüyorum ama olup da yapılmayınca insana koyuyor biraz. Bunu diyince eşim de ev verdiler der hep. Ev de dededen torunlara kalma yani verecekler tabi mecbur torunuma diye bırakmış dedesi. Gelirleri çok yok ama mal varlıkları var. Varlık içinde darlık gibi böyle değişik hayatları. Annem de o kadar çalıştı zorla bir ev bir arabaları var o da eski yani. Ama borç harç ellerinden gelenin fazlasını yaptılar abimlere. Ben annemlere yük olmamak için kendi bileziğimi kendim aldım mesela. Aman nerelere geldi konu. Ahh anlatacak ne çok şeyim varmış ya Böyle gıcık olduğum şeyler var ama senin kadar kurulmadım henüz o da eşim sayesinde. Ben daha laçkayım o mesafeyi koruduğu için iyi oluyor dengeli oluyoruz

Ben kaçırmışım kuşum güle güle giy inşallah ❤

Of arsızlık bence ya banada 2 tane 7 gram taktılar düğünden sonra bozup borçları ödedik. Nişanı falan eşim o zaman kredi çekmişti onunla yaptık. Sadece beyaz eşya ve mobilya aldılar kalan salon gelinlik vs. Her şeyi biz ikimiz yaptık. Benim ailemin durumu daha kötü onlara göre yinede 2 bilezik aldılar. Bunların taktıklarını da eşim çektiği krediden aldı. Sonra düğüne yakın 5bine bir bilezik almışlar öyle düğünde takarız diye. Onuda ev tutacaktık o dönem kapora paramız yoktu bozdurup ödedik. Bir yerden bulalım 5 bin hallolur demediler. Sürekli ağlanırlar para yok diye 2 kuruşluk şeylere bile o kadar cimriler ki. Kv de de öyle kocası cimri hani uyar sen yap çocuklara de hiç yani. Eşim için çok rahat büyüdü ne istese yaptık diye bahsediyorlar geçen ki biz küçüklükten beri sevgiliyiz asla öyle bir şey yok iğrenç bir ailelerdi maddi manevi. 18 yaşında kimsenin telefonu yoktu onun vardı diyo yani 18 yaştan bahsediyoruz ve bu eski bir dönem değil eşim 27 yaşında. Benim telefonum vardı onun yoktu faceden konuşurduk. Akıl tutulması yaşıyorlar o derece tuhaflar bende hoşlanmıyorum o yüzden. Haftada 1 2 kez öyle görüntülü ararlar. Eşim normal samimi konuşur ama çok düşkün değil Allah tan tavırlarının saçmalıklarının farkında. Görümcemde arsız değişik. Tek iyi yönü hani aşırı vıç vıç değiliz sürekli görüşelim şeyimiz yok. Karışma vs. Çok fazla yok o sınırı iyi çizdiğime inanıyorum.

Ay o kadar itici ki koca adamlara bebek muamelesi yapmaları.teyzemin daha ne uç noktalar var bide ya üzülüyorum bazen 40 oldu hala saçmalıkları ile uğraşıyor.

Evet evet aynen öyleler işte Benim eşim ve ablası akademik açıdan çok başarılılar. Ve zekalarını annelerinden aldığını iddia ederler öyle bir yüceltme. Kv’m küçümsemek için demiyorum ama ilkokul mezunu ve bahsettiğim şekilde kendini geliştirme azmi yok. Kb’m ise iyi bir ünide mühendislik eğitimi almış yurt dışı deneyimi falan var. Ama çocukları anneye çekmiş. Delirirsin yani. Bazen diyorum sürekli okuyor falan ya herhalde bana çok bağlı olsunlar diye de dua ediyor

Kızlar magnezyum olarak ne kullanıyordunuz?
Bu ilacı değiştircem kesinlikle ya. Dün ikinci kez içtim bunda da sabaha kadar midem ağrıdı. Uykularım zehir oldu çözemiyorum bir türlü formülünü ya

Kızlar magnezyum olarak ne kullanıyordunuz?
Bu ilacı değiştircem kesinlikle ya. Dün ikinci kez içtim bunda da sabaha kadar midem ağrıdı. Uykularım zehir oldu çözemiyorum bir türlü formülünü ya
Ben magnimore plus iciyorum canim ben de bi sikinti yapmadi. Benimde mide aksamlari cok zorluyor ya boyle sanki asit icmisim gibi yemek borum yaniyo gaviscon icip yatiyorum Allahtan gece okadar olmuyo.

Kayınvalidem turşu vs yapmış bize. Bizim için çok uğraşma biz az kişiyiz dedim, aa ben de olcam artık gelenimiz gidenimiz olur yenir dedi. Accuk gerildim ben kendisi hep sen yapabilirsen hani bebo uslu olursa ben giderim ihtiyacın olursa gelirim diyor ama en azından 1 sene bakarım da diyor. Nabacük

Valla gecen senelerde kayin aile baska sehre tasindi o sehirde diger oglu var onun cocguna bakmak icin. Istanbuldaki evi satti biraz kredi cekti tabi ki biz de ortak olduk neden bilmiyorum oturmadigim eve kredi odedim . Sirf kucuk oglunun cocugu bakilacak diye. Sonra babasinin memlekette kucuk bi arsasi var bos dedi ki satalim 3 e bolelim . Ki benim babam olsa hayatta 3 bolmez iki kardese paylastirir. Boyle hayal satiyo soyle yaparsiniz boyle yaparsiniz . Kv devreye bi girdi ben orda ev yapicam yazlari gidip oturucam dedi ki annesinin ayni yerde 3 katli evi var gidince orada oturuyor yani ama cimrilik o bicim haa ama soyle bisey de var. Esimin bekarken aldigi araba da onlarda. Ona hic laf yok. O kadar tup bebek tedavisi gorduk tek basimiza evlendik insan der ki oglum al arabani sat ne lazimsa hallet. Yokkk olu taklidi devam.Dedim ki esime allahtan benim arabam var yoksa napicaktik alacaktim benimkini diyo he anan verirsi bize sanki kendi mali Ama biz kredilerine hala yardim. O gunden sonra tamamen sogudum sevmiyorum sevmicem de allahtan cok az gorusuyoruz gelselerde 3-4 gun kalip gidiyorlar. Saygimi kaybetmissin sevgimi cok beklersin ama saygida da kusur etmem buyuktur sonucta. Sevmedigimi de belli etmem ama oyle surekli arayip da sormam. Anca kenara altin atsn nereye goturecek acaba o altinlari. Esimde o evde bizim de hakkimz var nasilsa diyo. Ya Allah gecinden versin de ihtiyacim oldugunda yardim etmeyen sonra etse ne olur yani. Anneme desem neyi var neyi yok koyar . Bakalim cocuga ne takacaklar daha bi igne almadi anca oruyo sevimsiz sevimsiz seyler alayim hastane cikisi dedi yok dedim. Parasini vereyim de se olur yani senin zevkindeki hastane cikisini napim . Ayy actirmayin kutuyu demistim.

Haa bi de en komigini yazmadim , babasi tup bebek zamani dedi ki oglum kredi cekeim devlet memuru emeklisi oldugu icin daha fazla cekebiliyor ben de zannettim ki kredi cekip verecek biz ve odeyecek , ben cekeyim siz odeyin dedim istemem ben bi sekil hallederim .

ben de anneme domates turşu yaptırttım gelenim gidenim çok olur elimin altında olsun diye her sene yapma ben alırım derdim o yüzden panikleme aynı şeyi düşünmüş olabilir. baktın yerleşmeye çalışıyor anne bak ben toparlandım zaten evden çalışıyorum siz düzeninizi bozmayın minvalinde söylersin. daha da gitmezse geçmiş olsun

Kız yok kendi diyo 1 sene papalandırcam diye ben çok gelen giden de istemiyorum öfff

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…