2024 Ağustos Ayı Burç Yorumları

ağ2.jpg

AĞUSTOS 2024 KOÇ BURCU​

Koçlar ve yükselen koçlar, Ağustos ayında sizi neler bekliyor canlarım benim.

Bir kere ana konu aşk olacak, eğlence olacak, tatil olacak, keyif olacak. Nihayet koçlar tatil yüzü görebilirler.

Nihayet eğlenmeye başlayabilirler. Nihayet çoluk çocuğuyla, oh be sevdiklerimle bir aradayım diyebilirler.

Ana tema koçlarda eğlence, keyif, dostluklar, kutlamalar, nişanlar, nikahlar. Tatlı davetler üzerinden ilerliyor.

Tam olarak öyle. Koçların gerçekten eğlenebileceği bir ay.

Ha, ne zaman sıkıntı olabilir? İşte çocuklarla da ilgileneceği için belki çocukların sorumluluğu biraz olabilir.

İşin içinde bir düğün, nişan, daveti varsa bununla ilgili hazırlıklar yorucu olabilir.

Onun dışında gerçekten keyif alacağı, eğleneceği, çocuklarıyla, sevdikleriyle, sevgilisiyle, sevdiğiyle, eşiyle mutlu vakit geçirebileceği bir ağustos olabilir.

Ana çatı bunun üzerine kuruluyor.

Tabii ki arada sıkıntılı şeyler olacaktır.

Ne gibi? Oğlak dolunayından kalanları hala temizliyoruz.

Nedir o? İşte vergiler, borçlar, iş, kariyer, toplumdaki imajım, bunları düşünmeye devam edecek.

Bununla beraber yakın çevresi ve kardeşleriyle de çok yakın ilgilenmek durumunda kalabilir.

Kardeşleri gelir gider, o gider gelir. Veya onların hayatındaki bir karmaşaya el atması gerekebilir.

Yakın çevre, kardeş ilişkileri mücadele alanı olurken onlara tavsiyem kendilerini yoracak, uzun uzadıya konuşmalar yapmasınlar.

Gerçekten, ben işimi konuşarak yaptığım için herhalde derdini çok uzun anlatanları görünce bazen ben öyle yapınca da diyorum ki yüreğin nasıl tükenmiyor? Koçlar yüreğinizi tüketmeyin.

Gerçekten yüreğinizi tüketmeyin.

Çok kavga edebilir, çok çırpınabilir, yüreğini tüketebilir.

Yürek tüketme. Bir sakin ol. Bir cümle, yani on cümleyle değil de bir cümleyle anlatabiliyorsan bir cümleyi seçmeni, laftan anlamayanlara çok laf anlatmaya çalışmamanı, konuşmalarında, düşüncelerinde, söylemlerinde abartılı olmamanı, aşırıya kaçmamanı, kızgın konuşmalar yapmamanı tavsiye ederim.

Özellikle 14 Ağustos, artı eksi beş gün konuşmalarında çok kırıcı, çok aşırı ve abartılı olabilirsin.

Trafikte hız yapma, insanlarla, kardeşlerinle, akrabalarınla iletişiminde nazik olmaya çalış.

En azından öfkeni dengelemeye çalış. Yakınlarında birilerinin telaşına destek olman da gerekebilir.

Hukuki konular, iletişim konuları, yetişkin yardıma ihtiyacın var veya desteğe ihtiyacın var.

Onlar her şeyden kaynaklı olabiliyor.

Kardeşler evinde daha çok olaylar var. Ama kendisinin de seyahatiydi, tatiliydi, gitmesiydi, gezmesiydi, böyle bir yorulacağı bir süreç.

Özellikle bu tarihe dikkat ediyorsun.

19 Ağustos'tan sonra da hem özel hayatını, hem arkadaşlık ilişkilerini biraz daha gözden geçirmeye başlayacaksın gibi görünüyor.

İş hayatında seni bir değişim dönemi bekleyecek. Bunun adımlarını da Ağustos sonuyla beraber almaya başlayacaksın.

Sağlığını ve işini Ağustos sonuyla beraber ön plana almanı tavsiye ederim. Çok iyi dinlenmeni diliyorum.

Çok iyi dinlen. Eylüle zımba gibi gir. Eylülde sana bağışıklığın ve sağlığın çok lazım olacak. Çünkü yoğun bir tempo var.

Çalışacaklar, parayla ilgili garanti veremem.

Uranüs, Boğa'da çok para da kazanıyorlar, az parada kazanıyorlar. Çok da harcıyorlar. Ne zamandan beri? 2018'den beri.

Parayla ilgili her şeye açıklar. Bir anda çok para kazanmaya da açıklar.

Bir anda çok para kaybetmeye de açıklar. Deli gezegen Uranüs para alanlarını paraladı. O yüzden açıksınız her zaman.

Bir kere koçlar her zaman yıldızı yüksek ve şanslı insanlar. İşleyen demir her zaman ışıldar.

Yani ışıldaman dileğiyle ve çalışarak hem hakkını alman, .hem de parlaman dileğiyle sevgili koç. Eylül'de görüşelim.

AĞUSTOS 2024 BOĞA BURCU​

Peki, ya sevgili boğalar, Ağustos ayı sizin için de aşk ayı olabilir mi?

Aşkla ilgili güzellikler var. Bir kere aşkta ciddi ilişkilere açıklar bir kere Ağustos'ta.

Sadece Ağustos'ta değil esas onlar aşklarını nihayet kararlarını Eylül ayında verecekler. Ağustos biraz daha acaba mı falan diye geçebilir ama Eylül'de Ağustos sonuyla beraber aşk evlerine güneş gelecek işte Merkür orada bütün gezegenler tutulmaydı yeni aydı derken aşkın iyisi Ağustos'un sonunda saklı ama Ağustos ayında da bir ilişkileri varsa hali hazırda bu gayet ciddi güzel ilerleyecektir.

Bir ilişkileri yoksa Venüs'ün de desteğiyle aşka ve ilişkilere çok açık olacaklar bir kere onu söyleyeyim.

Ağustos ayının en çok para harcayanı boğa olabilir, parasına dikkat edecek. Bununla beraber dikkat etmezse ne yapar?

Ev alabilir, para çıkabilir elinden. İşte araba alabilir, para çıkabilir elinden. Paranın hem çok geldiği hem çok gittiği şey diyebilir yani.

Ne kadar çok kazanıyorum ama ne kadar da çok harcıyorum diyebilir. Parayla alakalı bir mücadelesi, bir koşturması, ek işler vs. Ağustos'ta bunlar da boğanın hayatında çok bariz bir şekilde görünüyor.

İki tane dolunayımız ve yeni ayımız var. Birisi aslan yeni ayı, birisi kova dolunayı. Aslan yeni ayı, boğaların hayatında evde bir düzenlemeyi beraberinde getirebilir.

Anneyle, babayla, aile içi ilişkilerle evde bir düzen değişikliğini getirebilir ya da taşınma ve ev değişikliği, ev alım satımı gibi konuları gündeme getirebilir.

Aynı şekilde kovadaki dolunay kariyerleriyle ilgili bir planlama sürecine götürebilir. Boğalara uyarım şu; ağustos'un 19'undan sonraki süreç, 15 günlük süreç siz de birazcık patronların sözünü verdi tutmadı.

Sana bir terfi söylediler, yapmadılar. Zam dediler, yapmadılar.

Patronların ve otorite figürlerle bir takım hesaplaşmalar ve yüzleşmelere girebilirsin.

Yani sen niye benim istediğim şeyi yapmadın veya niye beni oyaladın diyebilirsin.

Boğalar, Ağustos'un sonunda hayatlarında onları kandıran, oyalayan, bir yerde bekleten insanları keşfedecekler. Gözler öyle bir açılacak ki sen bana bunu söylemiştin, ya bunu yaparsın ya beni kaybedersin diyecekler.

Resti çekecekler. Bu ay boğalar hem sinirli hem kararlı, hem net.

Ona göre yaklaşın. Yani yalan söyleyecekseniz veya onu oyalayacaksanız asla tahammül etmeyecek. Tahammülleri çok az olacak ağustos boyunca.

Ve kariyerlerinde patronlarına da, ailelerine de ayar verebilirler. Yani yeter, beni oyalamayın. Benim bir planım var.

Benim bir iş düzenim var. Benim düzenimi bozmayın diyecek.

Tayin, atama, yükseliş, emeklilik gibi konularda veya iş değişikliği gibi konularda Ağustos sonuyla beraber bir hızlı değişim dönemine giriyor.

Ağustos'un sonu, Eylül-Ekim, iş değişikliği, kariyerde bir başa veya bir iş kurma planı içerisine girebilir boğa burçları.

Aşk hayatları da gayet güzel ilerleyecek. Gayet beğenildikleri ve çekiciliklerinin yüksek olduğu bir ay olacak. Ama birazcık sanki yerleşim ve kariyerle ilgili konular ön planda gibi görünüyor.

Benim onlara tavsiyem ailenizde huzurluysanız, yattığınız o yatakta, yuvada huzurluysanız bu en önemlisi.

Lütfen evinizi huzurlu hissedeceğiniz hale getirmenin bir yolunu bulun eğer değilseniz. Öyleyseniz de o huzuru arttırmanın bir yolunu bulun.

Çünkü eviniz sizin kaleniz, en güvenli alanınız. Dolayısıyla burada ne kadar mutluysanız, bu da dışarıya o kadar yansıyacak gibi.

Bir de boğa için huzur çok önemlidir. Para da önemlidir, ama o parayı da harcarsa hiç mutlu olmaz. Boşa para harcatmayın boğaya.

AĞUSTOS 2024 İKİZLER BURCU​

Evet sevgili ikizler. Ağustos ayında seni ne bekler? Bir görelim bakalım Ağustos ayında tavsiyeler neler, uyarılar neler?

Ağustos ayı, ikizler burcunun çok verimli olabileceği bir ay.

Çok güzel, bir kere her konuda verimli olabilir. İşinde, aşkında, hayatında.

Fakat şöyle bir durum var. Hani çok sağlam bir motor düşün.

Çok çalışırsa ne olur? Yanar. Değil mi? Hararet yapacak.

Bak şu an motordan hiç anlamam ama bir örnek vermeye çalıştım burada.

Şu an demek istiyorum. Hararet yapıyor işte.

Beyin motorlarınız diyelim, beyin motorlarınız hararet yapabilir.

Hakikaten söylüyorum şimdi.

Peki. Mars 8 dar boşuna geçti zaten biliyorsun ve Jüpiter'le de kavuşacak.

Jüpiter bu etkiyi arttıracağı için İkizler burcu inandığı fikirlerle ilgili, normalde hiç olmamakla beraber bu aralar çok fanatik olabilir.

Çok çalışabilir, çok takıntılı olabilir, çok mücadeleci olabilir.

Bu huyları da onun başına iş açabilir.

Ne yapar mesela? Evet, çok çalışıp, hararet yapıp hakikaten sigortaları atabilir.

Birazcık sinirlerine hakim olmalı. Spor yapıyorsanız aktif olarak spor yaralanmalarına dikkat etmelisiniz.

Hiçbir fikirde, hiçbir insan için, hiçbir konuyla alakalı aşırı fanatik olmamalısınız. Yani ben gerçekten şuna inanırım.

İnsanları çok müdafaa ediyoruz bazen. Müdafaa edersin adaleti gerektiren bir durum varsa.

Ama o müdafayı yaparken gözünle hep onun başındaymışsın gibi yapmamalısın.

Çünkü sen onun her dakikasına şahit değilsin. Belki de yanlış biliyorsun. Müdafanızı yapın, adaleti arayın.

Ama bunu yaparken çok fanatik, çok emin veya çok öfkeli tavırlar sergilemekten kaçının diye tavsiye etmek istiyorum.

Birazcık gerçekten hararet yapabilir.

Çok çalışabilir. Nereye yetişeceği belli olmayan bir şekilde .oraya, oraya, oraya herkes ederken kendini ihmal ettiğini fark edebilir.

İkizler birazcık dinlenmeli. Çok çalışıyorsa da mecburen dinlenmeyi de bilmeli.

Belki şöyle olabilir, spor salonunda saatlerini geçiriyor olabilir.

Ya bir çalışma var burada, bir azim var, bir emek var ama dikkatsiz hareketler, yanlış hamleler, sinir krizleri, çıldırmalar, bu modlara hiç girmemeye gayret edin.

Gerçekten birileri sizi çileden çıkarmak için özel çaba harcıyor gibi gelebilir. Bu da sizin çenenize, elinize, dilinize yansıyabilir.

Dolayısıyla sakin, sizin de sakin olmanız gerekiyor.

Bu konuda uyarmak isterim. Ama kardeşleriniz, akrabalarınız, sevdiğiniz insanlardan çok güzel destekler alacağınız, yurt dışı, yurt içi, bir sürü seyahatler yapabileceğiniz, eğitim, hukuk ve ticaret konularında başarı elde edebileceğiniz ve ayın sonuna doğru evde, yuvada, ailede, kariyerde huzuru yakalayabileceğiniz bir ağustos bekliyor size.

Sadece biraz sizi çileden çıkaranlara karşı temkinli olmanızı tavsiye ederim. Düşünmeden harekete geçmeyin, lütfen.

İkizler için bu ay seyahatler, eğitimler, ticaret ve iletişim çok önemli olacak. Bütün bu konu başlıkları altında harekete geçecekleri çok fazla konuşacakları, çok fazla iletişim kuracakları ve çok fazla gezecekleri bir ay olabilir.

Aslında çok başarılılar ama biraz sinirlerine hakim olmaları gerekiyor. Yeni yerler de görebilirler, yeni eğitimlerde alabilirler.

AĞUSTOS 2024 YENGEÇ BURCU​

Yengeçler ne yapıyorlar bu ay?

Yengeçler bu ay dertleri para, para kazanmak.

Gerçekten kazanacaklar maşallah. Gelirleri artmaya başlayabilir.

Para kazanmaya başlayabilirler.

Veya başlattıkları işleri ilerletip daha güzel bir noktaya getirebilirler.

Ama bir o kadar da harcamaları olabilir.

Şimdi şöyle söylemek istiyorum.

Gelirlerini dengeleyecekler. Bir para kazanma kaynağı, yolu bulacaklar.

Belki iş bulacaklar, iş kuracaklar.

Fakat bununla beraber resmi sorumluluklarını da yerlerine getirmen lazım.

Nedir o? Vergilerini ödemek, vergi ve borçlarla alakalı harekete geçmek, maddi konularla ilgili dikkatli davranmak.

Bunlar önemli olacak. Yani boylarından büyük işlere kalkışmamalarını tavsiye ederim.

Şöyle olabilir, gerçekten çok para kazanacaklar çünkü.

Evelallah, kısmetleri açık. Ama nasılsa kazanıyorum, hadi bir borca gireyim de bir şeyin altına gireyim derken biraz dikkat etmelerini tavsiye ederim.

Para kazanıyorum diye ayaklarını yorganına göre uzatma noktasında dikkatli gitmelerini tavsiye ederim, almayın demiyorum tabii ki bir mülk edinin, mal edinin, bu ay bir desteğiniz var.

Bir miras alabilirler. Ellerine bir para geçebilir.

Elinize para geçiyor. Konu bu parayı nasıl değerlendirdiğiniz.

Aynı zamanda bu ay enteresan bir şekilde ses kısılmaları, boğaz ağrıları, boyun ağrılarıyla karşılaşabilirler.

Birazcık bu bölgeleri desteklemelerinde fayda var.

Seslerini yormamalarını da tavsiye ediyorum.

Bekletilmiş bir ameliyat, bir sağlık sorunu, bir kriz çözülmesi gereken varsa bu ay bunu çözmeleri gerekebilir.

Özellikle 19 Ağustos'tan sonra. Eğer eğitim alacaksanız, başvuru yapacaksanız yurt dışına gidecekseniz, pasaport vize işleminiz varsa, hukuki bir işiniz varsa, herhangi bir konudan dolayı danışmanlık alacaksanız sakın dolandırılmayın.

Çünkü birileri seni şuraya götüreceğim, seni şu okula başlatacağım, sana şu hukuki desteği vereceğim deyip maddi olarak dolandırabilir.

Buna çok dikkat edin. İnanç sömürüsü ve maddi sömürülerle ilgili ayın 19'undan sonra özellikle biraz daha gözünüzü açmanız gerekiyor.

Biraz da yakınlarınızdan destek görmek isteyip sen hatalısın, sen yanlış yaptın sözleri duyarsanız kalbiniz daha çok kırılır.

O yüzden adımlarınızı dikkatli atın.

Peki bu ay aşkta şanslılar mı?

Evet. Parada şanslılar mı?

Evet. Sadece işte arada böyle bazı tuzak sorular var.

Onlara dikkat etsinler. Bir de genital bölge, cinsel organlar bu bölgeleri de biraz dikkatli korumalarında, havuz, deniz malum, mikrop kapmamanız da fayda olduğunu düşünüyorum sevgili yengeçler.

Bu ay ana konu sizin için parayla başlıyor.

Ve inançlarınızı sömürtmemek, inandığınız değerleri çiğnetmemek ya da birilerinin sizi kullanmasına müsaade etmemek üzerinden devam ediyor.

Mine Ölmez​

AĞUSTOS 2024 ASLAN BURCU​

Aslana Ağustos'un kralıyla kraliçesi diyelim.

Krallar, Kraliçeler. Bu hafta, daha doğrusu bu ay böyle mi yaşayacaksınız? Yoksa tahtınızda bir zorlanma var mı?

Aslan. Bak burçlardan koç, boğa ve aslan, bunların astrolojide özel bir yeri var. Eski astrologlara göre bunlar da üç burç.

Oldum olası bunlar liderlik. Hani boğanın liderliğini tartışıyoruz. Şöyle boğa Venus insanı ama dediğim dedik.

Sessiz sedasız yapacağını yapıyor. Bunlar bulundukları yere ihtişam, bolluk, girişim hareket getirir.

Boğa bereket, koç hareket, aslan da liderlik özelliklerini koyar. Bu üçünün bir ayrı yeri var. Bereket, hareket ve lider.

Kesinlikle öyle. Bak bunu etrafınızda gözlemleyin göreceksiniz.

Ama her boğa olan evde muhakkak bir koç vardır.

Ya çocuk olarak doğurur, ya koca olarak alır.

Eve bak, boğa olan eve mutlaka koç girer.

Mutlaka koçla boğanın yolu kesişir.

Sevsin, sevmesin. Beğensin, beğenmesin. Onların yolu kesişir.

Ya doğurursun, ya baban koçtur, eve bir boğa doğar.

Ya baban boğadır, eve bir koç doğar. Aslan içinde şöyle bir şey var.

Aslan bulunduğu yerde bir takım şeyleri değiştirir.

Bu ay da öyle yapacak. Bulunduğu ortamda, evde, eşinin hayatında, sevgilisinin hayatında, ailesinin hayatında, kendi hayatında çok radikal kararlar vererek bir şeyleri değiştirecek.

Bundan sonra yoluna başka bir şekilde devam ettiğini göreceğiz aslan burçlarının. Bambaşka bir tavırda devam ettiğini göreceğiz.

Bir kere öncelikle doğum gününüz tekrar tekrar kutlu olsun.

Güneş sizin burcunuzdayken gücünüz çok fazla. Yaptırım gücünüz çok yüksek ama bu gücü doğru kullanmanız lazım.

Elinizde bir alev topu olduğunu düşünün.

Bu alev topuyla bir şeyleri yakmak değil, aydınlatmak, ışıtmak, kendinize de bir fayda sağlamak üzerine hareket etmenizde yarar olduğunu düşünüyorum.

Bazı arkadaşlarınız, dostlarınız, dedikoducu insanlar sizi çok sinirlendirebilirler.

Siz sakın o merkezinizden çıkmayın.

Bu ay özellikle 19 Ağustos'tan sonra ilişkinizle ilgili gördüğünüz bazı durumlardan kaynaklı ilişkinizle ilgili yeni bir karar vermek isteyebilirsiniz.

Hadi artık evlenelim veya bu ilişkiyi gözden geçirelim veya sen niye benden bunları sakladın gibi 19 Ağustos'tan sonra ilişkileriyle ilgili çok radikal kararlar vereceklerini söyleyebilirim.

Bu ayın kilit noktası ben kendimi keşfetmek ve ilişkimi düzenlemek üzerine olacak.

Kendilerinde de birçok konuda yenilikler yapacaklar. Bu ay aslanlar bir devrim yapabilir.

Aslında güzel gelişme, kendinde mesela bir bakmışsın saç baş her şey değişmiş.

Tavır değişmiş. Eda değişmiş. İlişkisine bir bakmışsın çat diye bitirmiş. Sevmediğim yerde olmayacağım.

İstemediğim yerde olmayacağım.

Kandırıldığım yerde olmayacağım. Ben daha iyisine doğru gidiyorum gibi net kararlar verecek.

Ve çok başarılı olabilir bu ay eğer istersen.

Çünkü Jupiter desteği çok fazla.

Yani ayın kral ve kraliçeleri net aslanlar, aslanları kızdırmayın.

Çünkü çifte şansları var. Gerçekten kızdıran bir iş varsa başka işe gider.

Kızdıran bir sevgili varsa başka tarafa gider. Kızdırmayın. Şansları çok, kısmetleri açık.

Bu ay bir aslana blöf yapmaya gelmez. Sakın. Sakın özellikle ayın 19'undan sonra yalan mı söylediniz?

Bir şeyde onu kandırmaya mı çalıştınız?

Çok ağır tepkiler alabilirsiniz.

Tepkilerini kontrol etmekte zorlanabilir aslanlar.

Bu ay tepkilerinizi kontrol etme konusunda dikkatli olun.

İmajınızı yenileyin, kendinize güzel bakın ama kavgalardan ve tartışmalardan kaçının.

AĞUSTOS 2024 BAŞAK BURCU​

Bana bakın. Ağustos, özellikle yükseleni başak olanlar için geri çekilme ve dinlenme ayı kesinlikle.

Onu söyleyeyim. İnziva ayı diyelim.

İnziva. Vallahi tam doğru kelimeyi söyledim.

İnziva. Ağustos sizin kesinlikle dinlenmeniz gereken bir ay olacak sevgili başaklar.

Bütün yılın yorgunluğunu atmanız için size bir fırsat.

Ben söylüyorum, lütfen ne yapın ne edin dinlenmenin bir yolunu bulun.

Çünkü öncelikle 19 Ağustos'ta yaşayacağımız Kova dolunayı sizin için sağlık ve iş alanlarını şöyle bir tarayacak.

Yani sağlıkta ihmal edilen bir şey var mı? Bağımlılık var mı?

Yanlış bir şey var mı? Bağışıklık düşük mü? Dişler, kemikler veya tansiyon, vücut dengesiyle ilgili bir sorun var mı?

Yanlış beslenme var mı? Bunların hepsi bir gözden geçecek.

Spora başlayabilir, diyete başlayabilir, sağlıklı beslenme programına girebilir.

Gerçekten sağlığa ihtiyacın olduğunu göreceksin.

Ve sana hastalıkta, sağlıkta yanında olanlar iyi gelecekler.

Ağustos ayında yanında görmek istediğin insanlar gerçekten seni özden sevenler olacak gibi görünüyor.

Ağustos ayının özellikle 19'undan sonra evcil hayvanlarına, birlikte çalıştığın insanlara, çalışma hayatına ve sağlığına çok dikkat etmen, nazik ve hassas olman gerekiyor bu konularda.

Dinlenmenin tam zamanı. Aynı zamanda Ağustos'un sonunda özel hayatıyla ilgili de bazı blokajlarla ve zorluklarla karşılaşabilir 19 Ağustos'tan sonra.

Yani sevgisizlik, soğukluk, resteşmeler, dalgınlık, yanılgılara açık olacak. Lütfen Ağustos sonuyla beraber başlayan ve Eylül boyunca devam edecek olan ilişki sorgulamalarınızda adil, dikkatli ve net olun.

Yanlış gözle görmeyin. Gerçekten aldatılıyorsanız, gerçekten kandırılıyorsanız alacağınız kararlar size ait.

Ama vesvese ve evhamla ilişkilerinizi bozmamaya çalışın.

Ortağınız ya da sevgiliniz, eşiniz sizin birazcık stres sebebiniz olabilir gibi görünüyor. Ama 19'undan önce, güzellik sizinle Venus.

Aşk sizinle, sevgi sizinle. İşte ektiğiniz tohumlara dikkat edin ki biçtikleriniz size pişmanlık getirmesin.

Yani çok seviniyorum, çok mutluyum ama bir şeylerin üstünü örtüyorum derseniz 19'dan sonra pişman olursunuz.

Onun dışında ben gayet iyi gidiyorum, kararlıyım diyenlerin daha tatlı tatlı ilerleyeceği, ufak tefek sorunlar olup onları da yüzeysel olarak atlatabilecekleri bir süreç.

Size bağlı biraz da süreci yönetiminizle ilgili.

Ayrıca bir düşmanınızla, bir dedikoduyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

Özellikle yükseleniniz başaksa. Dinlenin diyorum. Geri çekilin. Kötüyle kötü olmamaya çalışın.

Bu ay, şu 12 ayın içerisinde kendinize ayıracağınız yegane ay.

Dinlenme ayınız. Çekilin, dinlenin. Gerçekten. Çok çalışmam lazım. Ben nasıl dinleneyim? Akşam evinde dinlen.

Kimseyle muhatap olma. Kimseye dil dökme.

Telefonunu sessize al. Aç izlediğin filmleri izle.

Kendine zaman ayır. Bak, bu ay senin.

Dinlenme, geri çekilip doğuma, Eylül'e hazırlanma ayın.

Geri çekilme zamanı.

AĞUSTOS 2024 TERAZİ BURCU​

Terazi, sen hiç evde durma canım. Terazi, geze geze ayın gezgini.

Tek ne var biliyor musunuz? Terazi bu ay çok gezebilir.

Nişan, nikah, kutlamalarla oralarda buralarda, onun düğünü, bunun derneği derken gezebilir.

O da var, o da var, öteki de var. Partiler. Düğün dernek gezme deil angarya gibi geliyor ama bir şey söyleyeceğim; terazi salon insanıdır ama.

Giyinsin, süslensin, yapsın makyajını.

Ya işte giysin. Yani şöyle şıpıdı kıyafetini giysin.

Bir deniz kenarına gitsin. Ne bileyim.

Ormanlık yerini seviyor, arkadaş kalabalığı var, toplum kalabalığı var.

Kalabalıklar içerisinde boy göstermeler var.

Endamını sergilemeler var. Bunu düğünlerde yapar, nikahlarda yapar, davetlerde yapar, kutlamalarda yapar.

Artık nasıl yapar bilmiyorum ama kalabalıklar içerisinde bazen kendini zaman zaman yanlış hissedebilir Ağustos'tan.

Ağustos'un en gezgini sensin. Ne zaman hoşuna gitmeye başlayacak?

Ağustos'un ortalarını geçtikten sonra hem aşkta hem hayatta yok ya öyle de değilmiş, o kadar da kötü gördüğüm gibi değilmiş hayat diyecek.

Çünkü beni son ikinci evinde olacak.

Çok güzelim, çok yakışıklıyım, çok iyiyim, çok vericiyim.

Neden aradığım gönlüme iyi gelen sevgiyi bulamıyorum sorgulamasını Ağustos ayında yapabilir.

Bununla beraber evlenebilir, yuvasını kurabilir ama evlenirken ‘acaba gerçekten seviliyor muyum’ sorgulamasını da yapabilir.

Karşısındaki insanın onu gerçekten neden sevdiğini çözümlemeye çalışabilir.

Bunlara çok kafa yorabilir.

Ya da işte bazıları platonik aşklara yakalanabilirler.

Bazıları birine aşık olup kimselere söyleyemeyip içinde taşıyabilirler.

Böyle de bir durumu söz konusu olabilir gerçekten.

Ama bir dilekleri, bir hayalleri usul usul gerçekleşebilir.

Hamilelik süreçleri olabilir. Hamile kalabilirler.

Eğer istiyorlarsa bu konuda şanslılar ya da erkekler baba olma haberi alabilirler.

Bir hobileriyle alakalı boy gösterip kendilerine sunum yapma, reklam yapma konusunda çok şanslı olabilirler.

Fakat işte 19-25 Ağustos arası özellikle birazcık manipülatif, yalancı, iş hayatında özellikle yalan söyleyen, kandıran veya hayal kurduran, heveslendirip yarı yolda bırakan insanlara dikkatli olsunlar.

Her vaade hemen inanmasınlar. Özellikle iş hayatlarıyla ilgili.

Ama bu ay hem aşk hayatlarında hem çocuklarla ilgili konularda hem kendileri, hayalleri, istekleri ve umutlarıyla ilgili konularda çok çok destekleniyorlar.

Bir kere şunu söyleyeyim, bu ay yurt dışına gidebilir, eğitim alabilir.

Hukuki bir girişimini başarıyla sonuçlandırabilir. Vizyonu inanılmaz gelişiyor.

Buradan uzaklara uğurlayabiliriz teraziyi. Vallahi gidebilir.

Oralara buralara gezilerek gidebilir. Ülke değiştirebilir.

Uzun süre bir iki ailene bir yurt dışına veya şehir dışına bir yere gidebilir.

Gezerek, öğrenerek bir eğitime başlayabilir.

Üniversite hazırlığı yapabilir. Evet, bu yıl üniversite kazanmak konusunda teraziler çok şanslı.

Hepsi kazansın. Emek veren bütün çocuklar kazansın.

Ama her yıl bir şanslı oluyor, Jupiter 9. evde olduğu için bu sene biraz teraziler de baya şanslı.

İnşallah güzel insanları görürsünüz. Siz zaten güzelin en güzeline, iyinin en iyisine layıksınız. Sizin öyle yaratılışta bir prens ve prenses tarzları var.

Kabalığı hiç sevmez. Kötülüğü hiç sevmez. Kimseyi kırmak istemez, eleştirmek istemez.

Sabaha kadar terazi konuşabilirim, terazi sizden nefret etsin istiyorsanız onu eleştirin.

O çünkü kimseyi eleştirmek istemez. Eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Kırıcılık olarak algılıyor. Kırıyor beni diye algılıyor.

AĞUSTOS 2024 AKREP BURCU​

Herkesi rahatlıkla eleştiren sevgili Akrep orada mısın?

Eleştirmeyi bırak. Akrep nasıldır? Mutlaka devirir dağları.

Bir kere hisleri çok kuvvetli olacak. Akrebin kendi doğrudur.

Ama onun dediği sana uymayabilir. Doğrudur. O kendisine doğrudur.

Doğru bir insandır. Sezgileri, evet. Ama işte bak her zaman akrepleri, danışanlarımı dahi uyarırdım.

Öğrencilerimi de. Ben her şeyi hissediyorum deyip bazen o kadar yanılıp kaybediyorlar ki.

Bazen de çünkü hisleri güçlü olduğu kadar paranoya yapma, güven duyguları da sarsılmış olduğu için burçlar içerisinde kimseye en güvenmeyen akrepler.

Hayatı boyunca güvenilir insan arar, kimseye güvenemez. Tek aradığı da odur biliyor musun?

Bu ayın en iyi kariyer yapanı oluyor. Bir kere kariyer konusunda çok başarılılar.

4 Ağustos'ta kariyer hayatlarında çok büyük bir başarı elde edebilirler.

Tayin, atama, yükseliş, terfi, zam gibi konularda şanslı olabilirler. Ağustos'un başında kendilerini var etmek, markalaşmak, yükselmek, başarı elde etmek açısından akrepler çok şanslı.

Anneleri ve aileleriyle ilgilenebilirler Ağustos'un başında.

19 Ağustos'la beraber baba, otoriteler, aile ile alakalı konularda biraz sorumlulukları artabilir.

İşte babasına destek olması gerekebilir, evde bir hastası varsa ona bakması gerekebilir, ev taşıması gerekebilir, yer değiştirmesi gerekebilir.

Biraz böyle emlak konuları, ev konuları, ev düzenini oluşturma gibi konular Ağustos'un ikinci yarısından itibaren çok önemli olacak.

Evini arındırsın, temizlesin, eşyalarını yenilesin yapabiliyorsa eve özenme, itina gösterme dönemi olabilir.

Ama aile ve aile büyükleriyle ilgili de birazcık zorlanabileceğini düşünüyorum açıkçası.

Aynı zamanda ‘kime yetişeceğimi bilemedim ben gerçekten. Hangisine yetişeyim, çocuğuma mı yetişeyim, eşime mi yetişeyim’ duygusunu ağustos sonunda Akrep burcu yaşayabilir.

Biraz aşk hayatlarında, çocuklarına karşı bir gönül koyma, beni sevmiyor mu duygusuna kapılabilir.

Bu arada akrep kıskançtır. Sevdiğini çok kıskanır. Bir akrep varsa hayatınızda ona sevdiğinizi hep göstermeniz lazım.

Çocuğuysanız eğer seni çok seviyorum, sık sık söyleyin. Sevgi pıtırcığı biraz. Evladınız akrepse sık sık ona onu sevdiğinizi söyleyin.

Yani o sevgisiz yaşayamaz. Ve çok sevildiğini bilmek ister. İşte Ağustos'un sonunda sevgiye ihtiyaçları biraz daha fazla artacak.

Ve sevdiklerini duymaya da ihtiyaçları biraz daha fazla artacak. Sarın, sarmalayın, sevin, kucaklayın.

Akrepleri Ağustos'un sonunda sevgisiz sakın bırakmayın. Bak çok net söylüyorum.

Düğünleri varsa, bir önemli günleri varsa istemedir, nişandır, sevdikleriniz olarak akrebi yalnız bırakmayın.

Akrebi güzel günlerinde yalnız bırakmayın. Çünkü hassaslaşıyor 19 Ağustosla beraber. Desteğe ihtiyaçları olabilir, sevgiye ihtiyaçları olabilir.

Bu konuda uyarmak istiyorum.

Ama kariyer, emlak, ev, taşınma gibi konularda başarılılar, şanslılar. Bununla beraber arkadaşlarıyla, dostlarıyla özellikle Ağustos'un sonuna kadar bu konuda şanslı olacaklar.

Bir arada olmak konusunda da şanslılar.

Dilekleri, hayalleri, niyetlerini hayata geçirmekle ilgili de şanslılar. Ama 19 Ağustos'la beraber sevgiye ve ilgiye ihtiyaçları artıyor.

Mine Ölmez

AĞUSTOS 2024 YAY BURCU​

Yaylara gelelim, ağustosun esas gezgini yaylar diyelim.

Akrep davet gezgini, yol da var onda ama bu yay bildiğin seyyah gezgini. Bu yol gezgini.

Ağustos en sevdiği zaman niye? Çünkü Ağustos ayında güneş 19. evine yerleştiği için. Sevgili yay tam bir gezginsin sen bu ay.

Onun dokuzuncu evi çok güzel bir alanı Aslan burcu tarafından yönetiliyor.

Güneş burada olduğu için pasaport vize işlemleri varsa halledebilir, üniversite başvuruları varsa bunları yapabilir, kayıt ettirebilir, kendine bir eğitime başlayabilir, hukuki girişimleri güzel ilerleyebilir, ticaretle ilgili güzel ilerleyebilir, reklam, tanıtım, internet, medya, iletişim içeren bütün konularda şanslı olabilir.

Odaklanacağı şeyler kesinlikle geziler, yurt dışı seyahatleri ve eğitimler olacak. Ufkunu geliştirmek onun için önemli olacak.

Bu ay boyunca enteresan, rehber ve yol gösterici rüyalar görebilir.

Rüyalarını yorumlamakta zorlanıyorsa bununla alakalı sesli tabire başvurabilir.

Biz öyle yapıyoruz vallahi. Her sabah elimizde.

Rüya varsa sesli tabirden bakıyoruz. Siz yaylar.

Tam sizin alanınız. İlahi konular, dini konular, rüyalar.

Böyle biraz daha mistik, dini ve ilahi konulara merak sarmaya başlayabiliriz.

Ve şunu söyleyeceğim yaylara mistik konular, dini konular, felsefi konular, ilahi konular hayatınızda önemli olmaya başlayabilir.

Size mistik olarak, ilahi olarak yol gösterecek, ruhu şifacı lider özellikleri olan insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer evlendiniz ayrıldıysanız bir daha evlenmeyi düşünüyorsanız bu ay gerçekten ikinci bir şans vereceğiniz, ikinci baharınızı yaşayacağınız bir insanla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek.

19 Ağustos'la beraber kardeşleriniz ve akrabalarınızla ilgili birazcık can sıkıcı durumlar olabilir.

Kavgalar, belki kırgınlıklar, belki takıntılar yaşanabilir.

Komşu, kardeş, akraba ilişkilerinize 19 Ağustos'tan sonra dikkat edin.

Hiçbir şey olmazsa onlarla ilgili koşturmanız sizi yorabilir.

Aynı zamanda aile içinde birazcık değerinizin anlaşılmadığını düşündüğünüz durumlar yaşanabilir.

Bunun dışında kariyerde şanslılar.

Aşkta şanslılar. İletişimde, eğitimde şanslılar.

Manevi konularda çok şanslılar.

Ve gerçekten bir şeyimi kaybetmiştim ama Allah daha iyisini verdi diyebilir bu ay yay.

Bak bunu söylüyorum sana.

Ve aklının fikrinin ekmeğini yiyebilirsin bu ay. Aklını çalıştır.

Özellikle teknolojik konularda bir iş yapıyorsan bu ay çok büyük bir başarı elde edebilirsin.

Sıcak Ağustos ayının size şans getirmesini diliyoruz.

Yol gezginisin, gez dolaş, bedenen tatilde ol. Ama beyin hep işe çalışsın.

Özellikle yazılım veya internet işi yapan, reklam işi yapanlar için çok şanslı etkiler var.

AĞUSTOS 2024 OĞLAK BURCU​

Oğlak bu ayın en çok yine para düşünenlerinden, yatırım düşünenlerinden.

Geleceğimi nasıl kuracağım kaygısı yaşayabilir.

Miras alabilir. Tazminat, nafaka varsa alabilir.

Hakkı varsa alabilir. Bununla beraber değerli menkul değerler mi diyoruz onlara?

Menkul değerlerle ilgili varsa yatırımları onların karşılığını almak için harekete geçebilir. Bu ay benim onlara şöyle bir tavsiyem olacak.

Bakın ekonomi hiçbir bakımdan her zaman kestirilebilen bir şey değildir.

Yani mesela şu çıkacak, bu inecek, yatırım tavsiyesi vermek hiçbir zaman doğru değildir.

Ama ben oğlaklara şunu söylemek istiyorum.

Eğer bir yatırım yapacaksanız önünü sonunu çok iyi düşünün.

Herkes buraya gidiyormuş ben de onu yapayım diye sakın düşünmeyin.

Gerçekten her zaman kazandıran ne varsa hani biliriz hepimiz az çok bu her zaman kar ettirir veya şu her zaman kazandırır dediğiniz bunun üzerinden gitmeye çalışın.

Risk almadan, kendinizi kötü duruma sokacak harcamalar yapmadan ağustos ayını tamamlamaya çalışın.

Ama akıllı davrananlar gerçekten bu ay büyük bir zenginliğe kavuşabilirler.

İnşallah hepiniz kavuşursunuz. Ama biri bin olabilir.

Fakat dediğim gibi heyecan yapıp hatalı hamleler de yapmayın.

Yaylar bu ay bir iş kurabilirler. Ya da uzun zamandır kurdukları bir işten bu ay para kazanmaya başlayabilirler.

Borçları varsa onları ödemeye başlayabilirler.

Özellikle bu ay onlara hem gelirlerini düzenlemek, hem yatırımlar hem de para kazanmakla ilgili bir sürü şans ve fırsat vaat ediyor.

İş bulamıyorsa, iş arıyorsa bu ay çok yorulacağı, çok çalışacağı ama çok da para kazanacağı bir iş bulabilir.

Mesela bu ay bulduğu işte çok çalışır, durmak nedir bilmez.

Gerçekten yorucu bir iş olabilir. Ama bu iş ona iyi de gelebilir.

Birazcık sinirlerine dikkat edecek. En başta da uyarmıştım.

Sağlığına sinirsel olarak dikkat edecek. İhmal etmeyecek kendini, kafasına göre ilaç kullanmayacak.

Öfkesini kontrol edecek. Bir de yanında çalışan insanlara karşı birazcık dikkatli olsun.

Yalan, el çabukluğu, dil çabukluğu, evden bir şeyler araklamalar bunlara dikkat edin.

Ama yanınızda çalışan insanların size yalan söylemediğinden ya da birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarının size yalan söylemediğinden özellikle 14 Ağustos, artı eksi beş gün emin olun.

Sakın sinirlerinizi yıpratmayın çünkü sinirleriniz ve sağlığınız bu ay size çok lazım olacak.

Para konusunda son derece şanslılar.

Ayın sonuna doğru işte onların da gezi, seyahat, Allah'ım herkes yazın başında yaptı ben sonunda tatil yapıyorum diyebilir.

Başında yaptıysa bile sonunda bir tatil bir kaçamak daha yapabilir oğlaklar ama ağustos ayı para konularını çok ön plana çıkarıyor.

Harcamalarına dikkat etsin. Lüks harcamalar yapması gerekebilir.

Bazen de zorunluluktur ya. Evleneceksin, altın alacaksın, kıyafet alacaksın.

Zorunlu lüks harcamalar olabilir. Onun dışında para konusunda şanslı görünüyorlar.

AĞUSTOS 2024 KOVA BURCU​

Sevgili kovalar en çok konuşulanı olacaklar.

Bu ayın kova en çok konuşacağımız burcu aslında. Aslan ayı ama kovanın da ayı aslında.

Evet özellikle Ağustos'un ikinci yarısından itibaren en çok kovaları konuşacağız. Kova burcundaki dolunay onların hayatında herkese açıklayacakları kararları beraberine götürüyor.

Ben bundan sonra buradan gideceğim. Beni bundan sonra burada göreceksiniz.

Ben bundan sonra böyle tavır alacağım şeklinde anonsları olabilir kovaların.

Kovaları çok konuştuğumuz, başarılarına hayret ettiğimiz ve nasıl da sabredip sabredip sabredip de sonunda yeter dediklerini net gördüğümüz bir ay olabilir Ağustos ayı.

Birincisi bu ay ilişkilerini düzenleyecekler. Evlenebilir.

İlişkisinde önemli kararlar olabilir. Ben bunu söylediğimde hep şey diyorlar yani, ya evlenebilir ayrılabilir ne alaka?

Çünkü herkesin hayat planı farklı. Açı aldığı yer, evlilik alanı, burada bazıları için evlilik alanında bir bitişe işaret ederken, bireysel haritada bunu ancak görebiliriz, bazıları için de bir yeniliğe, bir başlangıca işaret ediyor. Sonuç olarak mercek altına alınan konu onun ilişkileri oluyor.

Ağustos'un ilk 15 günü özellikle ilişkiler çok mercek altında olacak ve ilişkileriyle ilgili en yüksek hayırlarına bir karar almak isteyecekler.

Bu kararı almalarında da karşı tarafın dürüstlüğü veya onların ilişkide ilerletebilirim, yapabilirim düşüncesinin hakim olması etkili olacak.

Hiç fark edemese bile, 19 Ağustos'tan sonra çok net olarak fark edebilir.

Ona yalan söyleyen biri varsa, ondan bir şey kaçıran, çalan, gönül hırsızlığı, duygu hırsızlığı, fark etmiyor, para hırsızlığı, çalan birileri varsa 19 Ağustos'tan sonra bunu fark edecek.

Yalnız onlara şunu söylemek istiyorum, çocuklarıyla çok yorulabilirler, çok meşgul olabilirler. Onları en çok sevdikleri çok yorabilir.

En çok sevdikleri insanlar onları en çok yorabilir.

Çocuk peşine koşturmak, aşk peşine koşturmak, sevgili peşine koşturmak ya kardeşimin nişanı var, onun şusu var, bunun busu var, benim nişanım var, sevdikleri şeyler için ve sevdikleri kişiler için çok koşturabilirler.

Dolayısıyla bu koşturmacada da biraz zayıf düşebilirler. Bağışıklıklarına özellikle 14 Ağustos'tan itibaren dikkat etmelerini tavsiye ederim.

Maddi konularda da Ağustos sonuyla beraber şansları oldukça açık olacak. Ancak ayın ortasından itibaren farkındalıkları çok açık olacak.

Kararları da çok keskin olacak. Yani kovaları kandırmasanız iyi olur. Çünkü çok net ve biraz da keskin kararlar verebileceklerini düşünüyorum.

Biraz da kendilerine dikkat etsinler. Her böyle lafın peşine de düşmesinler.

AĞUSTOS 2024 BALIK BURCU​

Balık Ağustos ayının nesi olacak bu hafta, bu ay?

Anam! Balık Ağustos'ta çalışıyorsun canım ya sen. Balık Ağustos ayının bir kere ona da bir inziva lazım, onu söyleyeyim.

Bir çekilme lazım. Çünkü bu dolunaylar onun bayılmadığımız evler, çalışma, iş, angarya, eve iş getirdin, uyudun, uyumadın.

Ay bugün yemek yemeyi unutmuşum. Allah'ım ne kadar yoğunum günleri. Evet, aynen öyle. Yoğunluk içerisinde olabilirler.

Bir kere önce şunu söyleyeyim. Sağlığımıza dikkat edelim. Altıncı ev konuları, hep boş işler, yorucu işlerle uğraşmaktan yorgun düşebilirler.

Özellikle kalp, dolaşım, tansiyon gibi sorunlara dikkat etsinler. Benim böyle hiçbir sorunum yok.

Dikkat edin bu bölgelerinize. Sıcakta mesela kalmasınlar. Güneş yanıkları, güneş lekeleriyle ilgili çok dikkat etsinler.

Hakikaten öyle. Çünkü karanlık bir alandan alıyorsunuz bu etkiyi, kovadaki dolunay Ağustos ayında yanlış bir ürün kullanımı veya yanlış saatlerde dışarıda olmaktan kaynaklı ciddi sıkıntılar yaşayabilir.

Kafanıza güneş geçmesin, hakikaten samimiyetle söylüyorum. Siz biraz daha bunlara dikkat edin.

Güneş yanığı, sıcaktan veya güneşten kaynaklı sorunlara dikkat edin. Ayrıca baş dönmeleriniz varsa veya başınızda bir ağrı varsa bununla alakalı harekete geçin.

Bu ay genel sağlıklarını, şimdi haritada bunu ancak anlayabileceğimiz için genel olarak siz sağlığınıza, tansiyonunuza dikkat edin.

Çok tuzlu tüketmeyin, çok ödem tutmamaya çalışın.

19 Ağustos öyle bir dönem, milat olacak ki balıkların hayatında. Ak koyun, kara koyun belli olacak.

Yapmadıkları, elini taşın altına koymadıkları bir şey varsa bunu artık mecbur olarak yapmak zorunda kalabilirler.

Askerliktir, resmi işlerdir, evliliktir, ilişkiyi ilerletmektir. Vefa borcu olan birine o borcu ödemektir. Bununla alakalı ellerini taşın altına koyacaklar.

Birazcık yanıltılmaya ve yanılmaya ya da yanıltmaya açık bir süreçte olabilirler. Aldatmaktan ve aldanmaktan kaçınmalarını tavsiye ederim.

Onlar da kullandıkları ilaçlara, yedikleri yiyeceklere, mide bağırsak problemlerine 19 Ağustos'tan itibaren çok dikkat etsinler.

Bu ay sizden gizlenen bir şeyi duyabilirsiniz, arkanızdan bir dedikodu dönebilir veya bir konuşmayı duyup bundan dolayı yeni kararlar alma yoluna girebilirsiniz.

Bir kere sizin için sadece Ağustos değil, Eylül çok önemli bir ay. Bir dönüm noktası yaşanacak hayatınızda.

Sağlığınıza bu anlamda hem dikkat edin, hem de her kuru gürültüye pavuç bırakmayın, her sizi yormak, üzmek isteyen insana da prim vermeyin diye söylemek istiyorum.

Balıklara ben şunu tavsiye edeceğim; Ağustos ve Eylül, daha Eylül gelmedi yine konuşuruz ama Ağustos ve Eylül'de ne olur öncelik ruhunuz ve sağlığınız olsun.

Hayatta hiçbir şeyin sizden daha değerli, sağlığınızdan daha değerli olmadığını ve sizin huzurunuzun her şeyin üstünde olduğunu sürekli kendinize tekrar edin lütfen.

Geçmeyen hiçbir dert yoktur, geçmeyen hiçbir sorun yoktur.

Ve elini taşın altına koyduğun zaman kalmayan hiçbir taş yoktur. Yaparsınız, başarırsınız. Bunları hep kendinize söyleyin.

Kendinizi çok yıpratmamaya çalışın.

Mine Ölmez​

Ağustos 2024 Koç Burcu​

Koç-2

Ağustos burç yorumlarını incelemeye Koç burcundan başlayalım. Ağustos ayı, Koç burçlarının çok yoğun olduğu ve bu yoğunluk nedeniyle zorlanacakları bir zaman dilimi olacak. Ancak bu yoğunluk güzel şeyleri de beraberinde getirecek. İşiniz başınızdan aşkın durumdayken aynı zamanda neleri başarabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca ileride karşılaşacağınız diğer yoğunluklara da hazırlık yapmış olacaksınız.

Koç burçları için 14 Ağustos-16 Ağustos arası zorlu geçebilir. Bu dönemin zorlu geçmesinde yakın çevrenizden insanların etkisi olabilir. 22 Ağustos’ta ise çalıştığınız ortamda huzursuzluklar çıkabilir.

5 Ağustos’ta meydana gelecek Merkür gerilemesi, iş ve günlük hayattaki işler konusunda sizde kafa karışıklığı yaşatabilir. Bu kafa karışıklığı sonucunda hayat planınızda bazı değişikliklere gidebilirsiniz.

Ağustos 2024 Boğa Burcu​

Boğa-2

Sevgili Boğa burçları, bu ay kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz. Yaptığınız iyilikler size yorgunluk olarak dönebilir. Bu nedenle her konuda olduğu gibi sizinle ilgili olmayan konularda da sınırınızı bilmeniz gereken bir aya giriş yapıyorsunuz.

Gezegeniniz Venüs, 4 Ağustos-29 Ağustos günleri arasında Başak burcundan geçecek. Bunun sonucunda sanatsal çalışmalarınıza ağırlık verebilirsiniz. Ancak bu günlerde Venüs engellerle karşılaşabilir. Çünkü Mars ve Satürn bu tarihler arasında Venüs’e karşıt açıdalar. Bu doğrultuda 16 Ağustos civarında kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Bu baskı genellikle yakın çevrenizden gelebilir.

5 Ağustos’ta Merkür retro hareketine başlayacağı için programlarınızda düzenlemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu konuda inat etmeyin ve yeniliklere açık olun.

19 Ağustos’ta yaşanacak Kova dolunayı sizin için önem arz edebilir. Bu tarihte kendinizi profesyonel olarak göstermeye çalışabilirsiniz. Bu çalışmalar sırasında daha büyük fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken etrafınızdaki seslere kulak tıkayın ve kendi bildiğiniz yoldan şaşmayın.

Ağustos 2024 İkizler Burcu​

Ikizler-1

Kafası karışık ikizler burçlarının bu ay kafalarının daha da karışacağını söyleyebiliriz. Ağustos ayında farklı duygular yaşayabilirsiniz. Ve bu duygular sonucunda kendinizi sıkışmış şekilde bulabilirsiniz. Bu hislerle boğuşurken zorluklarla cesurca savaşmalısınız.

Sebebi fark etmeksizin ağustos ayında kendinizi bir savaşın ortasında bulacaksınız. Ancak savaştığınızı kimseye belli etmek istemeyeceksiniz. 14 Ağustos’ta Mars ve Jüpiter burcunuzda kavuşum yapacak. 16 Ağustos’ta ise Mars, Satürn ile kare açı oluşturacak. Bu doğrultuda kendinizi kanıtlamanızla ilgili telaşa düşebilirsiniz. Ayrıca otoriteleri memnun etmek için üzerinizde baskı hissedebilirsiniz.

Bütün bu olumsuz durumlar ders almanız için imkan sağlayabilir. Bu olaylar size kötü hissettirse de planlarınız konusunda düzeltme yapmanıza yardımcı olabilir.

Merkür, Mars-Jüpiter kavuşumunun kesinleştiği 14 Ağustos’ta Aslan burcuna dönecek. Bu durum sizi sıkıntılarınız konusunda alternatif yollar aramaya itebilir. Yani sıkıntılar sonucunda kırılmak yerine bu sıkıntılardan değişip gelişerek çıkabilirsiniz.

Ağustos 2024 Yengeç Burcu​

Yengeç-1

Ağustos 2024 burç yorumlarına Yengeç burcu ile devam edelim. Sevgili Yengeçler, bu ay kendinizi yolunuzu kaybetmiş şekilde bulabilirsiniz. Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn, ağustos ayında sizi bir sıkışıklığa sokabilir. Bu sıkışıklar nedeniyle kendinizi varoluşsal sancı yaşarken bulabilirsiniz. Ayrıca bu duygulara belirsizlik hissi de eklenebilir. Ancak tabii ki hepsi geçecek!

Ağustos ayında aklınız cüzdanınızda kalabilir. 4 Ağustos’ta Aslan burcunda yaşanacak Yeni Ay, sizin için finans konularında yeni bir döngü başlatacak. Ayrıca geri hareket eden Merkür, 14 Ağustos-28 Ağustos tarihleri arasında tamamlayacak. Böylece önemli işlemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazı varlıklar el değiştirebilir ve farklı hesaplar arasında para transferi yaşanabilir. Bu hesaplar siz ve yakınlarınızın hesapları olabilir.

19 Ağustos’ta oluşacak Kova Dolunayı, karşı karşıya kaldığınız işlemlerin sonuçlanacağını gösteriyor. Bu tarih sonunda yaptığınız bir anlaşma bitebilir ya da bir şey kaybedebilirsiniz. Yine de kendinize olan güveniniz sonucunda bu olumsuz olaylardan zarar görmeden çıkabilirsiniz.

Ağustos 2024 Aslan Burcu​

Aslan-2

Aslan burçları, ağustos ayı sizin için yeniden doğuş dönemi olacak. Merkür’ün geri hareketleri 14 Ağustos-28 Ağustos tarihleri arasında yaşanacak ve bu hareketin sonları Aslan burcunda olacak. Bu olay sonucunda eski hikayeleri unutup yeni hikayeler peşinde koşabilirsiniz.

18 Ağustos ve 19 Ağustos tarihlerinde Merkü’de ve Kova burcunda bir Dolunay yaşanacak. Bu tarihler dahiliğinizin en çok farkında olduğunuz dönemler olacak. Ayrıca bu tarihlerde iş birliği yapmaya hazır olun. Bazı ortaklıklar gündeme gelebilir. Merkür 28 Ağustos’ta doğrudan harekete geçtiğinde bu ortaklıkların devamı konusunda net bilgilere kavuşacaksınız.

Ağustos ayının gergin havası sizi de vurabilir. Siz bu baskıyı daha çok iş alanında hissedebilirsiniz. Bu dönemde herkesin yükseldiğini sizin ise yerinizde saydığınızı düşünebilirsiniz. Ancak bu hislere kapılıp kendinizi daha da dibe çekmeyin. Aksine sizi motive edecek ortamlar ve sohbetlere katılarak alanınızda ilerleme konusunda adımlar atabilirsiniz!

Ağustos 2024 Başak Burcu​

Başak-1

Ağustos 2024 burç yorumlarında şimdi sıra Başaklarda. Sevgili Başak burçları, ağustos kendinizden şüphe etme ayı olacak. Çok da haksız değilsiniz! Bu ay, kendinizi sorgulayıp bilinmeyene teslim olacaksınız. Öz eleştiri yapacak ve bu eleştiriler sonucunda geçmişte kaybettiklerinize kavuşacaksınız.

Ağustosta Venüs Başak burcuna geçecek, ayrıca 5 Ağustos'ta Merkür de aynı burçta geri hareket etmeye başlayacak. Bu durum sonucunda kabul ettiğiniz roller ve istedikleriniz arasında kalabilirsiniz. Bu ayda hissedeceğiniz huzursuzluğun sebebi takdir edilmeme duygunuz olabilir. Bu duygu sizi incitse de kendinizi bulma noktasında size yardımcı olacak.

Merkür 14 Ağustos’ta Aslan burcuna dönecek ve 19 Ağustos’ta Kova burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu tarihlerde tıkanıklık hissiniz artabilir. Ancak bu hissiniz sayesinde duygusal olarak bir dinlenme yaşayabilirsiniz.

Ağustos 2024 Terazi Burcu​

Terazi-1

Sevgili Terazi burçları, bu ay yaşayacağınız rahatsızlıklar size yol gösterici olacak. Eğer bu birkaç hafta boyunca yaşayacağınız sıkıntılara katlanırsanız önünüz açık.

Ağustos ayında yaptığınız bazı planlarla ilgili gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Bunlar akademik ya da tatil planlarınız olabilir. Bu planlardaki sorunlarla uğraşırken sağlığınızdan olabilirsiniz. Lütfen kendinizi yormayın ve akışına bırakmayı deneyin. 4 Ağustos’ta Venüs Başak burcuna geçtiğinde sağlığınızı ön plana alabilirsiniz ve daha sağlıklı bir beslenme sistemi oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme sonucunda sizi zorlayacak olaylara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Bu ay hissedeceğiniz ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklarla sağlıklı beslemeniz sayesinde kolaylıkla savaşabilirsiniz. 16 Ağustos’ta Mars ve Satürn arasında meydana gelen kare açı, bu rahatsızlık hissinizi en üst düzeye çıkarabilir. Bazı planlarınızın iptal olduğuna şahit olabilirsiniz. Ancak Venüs, 29 Ağustos'ta Terazi burcuna geçtiğinde kendinizi daha iyi bir ortamda bulacaksınız.

Ağustos 2024 Akrep Burcu​

Akrep-1

Ağustos ayında Akrep burcu olarak kendinizi finansal açıdan engeller aşmaya çalışırken bulabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz grupta ek görevler almak için çaba gösterebilirsiniz. Ancak bulunduğunuz grupta yaşanan huzursuzluk ortamı sizi kötü etkileyebilir. Bu grup hem iş ortamı hem de sosyal çevre olarak düşünülebilir.

Ağustos ayında karşılaştığınız bazı zorluklar sizi yıldırmasın. Bu zorluklar sayesinde bazı konularda güncellemeye gideceksiniz. Böylelikle sizi hataya sürükleyen şeylerden vazgeçip sizi olumlu anlamda etkileyen olgulara başvuracaksınız.

14 Ağustos ve 19 Ağustos arasında yaşadığınız huzursuzluklar üst seviyeye çıkabilir. Bu tarihlerde Merkür kariyer evinize geri dönecek. Böylelikle beklenmedik gelişmelere açık olmalısınız. Kariyer konusunda alacağınız kararlar sizi ve çevrenizi etkileyebilir. Bu alanda meydana gelen değişiklikler bazı planlarınızı iptal etmenize neden olabilir.

Ağustos 2024 Yay Burcu​

Yay-1

Sevgili Yaylar, bu ay ailesel ve kişisel problemlerinizle uğraşabilirsiniz. Kişisel problemleriniz ve profesyonel hayatınız arasında meydana gelecek gerilimler sizi biraz yorabilir. Eğer bir ilişki içindeyseniz partnerinizin bu ay büyük bir başarıya imza atabilir ve sizi yanında isteyebilir. Bu isteği gerçekleştirmemeniz büyük sorunlara yol açabilir.

Ağustos ayında sizi yolunuzdan şaşırtacak kişilerle uğraşabilirsiniz. Bu insanlarla uğraşmak yerine onları kendi hallerine bırakabilirsiniz. Çünkü onları ciddiye almak hedeflerinize ulaşma konusunda sizi sekteye uğratabilir. Bu olumsuz kişilerle daha çok 14 Ağustos ve 22 Ağustos tarihlerinde karşılaşabilirsiniz. Ayrıca 16 Ağustos’ta yaşanan Mars-Satürn karesi nedeniyle hanenizde sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ağustos 2024 Oğlak Burcu​

Oğlak-3

Ağustos ayında tatil planlarınız olabilir ancak bu tatil pek istediğiniz gibi geçmeyebilir. Tatilde yaşayacağınız sıkıntılara rağmen keyif alma konusunda kendinizi zorlayacaksınız. Ancak bu zorlama sizi sağlığınızdan edebilir. Ve zamanınızı boşa harcamanıza neden olabilir. Ayrıca iş hayatınızda yaşadığınız problemler de bu yorgunluğunuzu üst seviyelere çıkarabilir. Yani bu ay sizi epey yoracak!
Merkür, 5 Ağustos-14 Ağustos tarihlerinde seyahat ve eğitim alanınızda geri gidecek. Bu durum sonucunda eğitim alanındaki planlarınızı gözden geçirebilirsiniz. 16 Ağustos’taki Mars-Satürn karesi nedeniyle işinizde bir duraksama yaşayabilirsiniz. Böylece bir huzursuzluğa kapılabilir, tükenmişlik hissedebilirsiniz. Bu sorunlarla başa çıkmak için meditasyon yapabilirsiniz.

Ağustos 2024 Kova Burcu​

Kova-1

Sevgili Kova burçları, ağustos ayı sizin için finansal krizlerin yaşanacağı bir dönem olacak. Venüs ve Satürn, para evlerinizde karşıt açıda olacak. Ayrıca Merkür, 5 Ağustos-28 Ağustos tarihleri arasında ilişki evinizde geri hareket edecek. Bu ay, yaptığınız anlaşmaların maddeleri tekrar gündeme gelebilir. Ve bu gündeme gelme durumu daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu konuda sakin kalmalı ve en doğru yolu bulmaya çalışmalısınız.

19 Ağustos’ta yaşanacak Kova Dolunayı, hayatınızda büyük değişikliklere yol açabilir. Bu tarihlerde farkındalığınız artabilir. Ayrıca 16 Ağustos’taki Mars-Satürn karesi nedeniyle hayatınızda bulunan ve işe yaramayan şeylerden kurtulma kararı alabilirsiniz.

Ağustos 2024 Balık Burcu​

Balık-2

Ağustos ayı, ortak bir karar alma konusunda sorun çıkardığınız bir zaman dilimi olacak. Bu durum ilişkilerinizde sorun yaşamanıza neden olabilir.

Bu ay, evinizdeki tadilatlarla ya da taşınmayla uğraşabilirsiniz. Bu nedenle sosyal ilişkilerinizin en aza indiği bir döneme giriyorsunuz. Eğer bir ilişki içindeyseniz ağustos ayında ufak tefek sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle destek alma konusunda partnerinizden istediğinizi alamayabilirsiniz.

14 Ağustos-16 Ağustos tarihleri arasında sıkıntılarınız zirveyi bulabilir. Ancak bu sorunların kalıcı olduğunu düşünmeyin. 22 Ağustos civarlarında hayatınız rayına girmeye başlayabilir. Bütün bu sorunlarla uğraşmamak için ay başında meydana gelen sorunlarda daha yapıcı davranabilirsiniz.

Kaynak: manisa kulis haber

Ağustos Ayında Meydana Gelecek Astrolojik Olaylar

a-jpg.3460044

4 Ağustos'ta yılın üçüncü Merkür gerilemesi başlıyor. Merkür'ün kendi evindeki hareketi 12 burcu da özellikle iletişim konularında uyarıyor.

b.jpg

Başak burcunda meydana gelen Merkür gerilemesi, 16 Ağustos'tan itibaren Aslan burcuna geçiyor. Bitti sandıysanız, yanıldınız.​

Ağustos ayı zor geçecek! Stresli dönemlerin habercisi Merkür, 30 Ağustos tarihine kadar gerilemeye devam ediyor. Tabii 16 Ağustos tarihinden itibaren Aslan burcundaki konumuyla biraz rahat nefes almamızı sağlıyor...

a.jpg

Ağustos ayının en zor günü: 20 Ağustos gezegenlerin kare açılanması ve Balık burcunda doğan dolunay ile işler iyice karışıyor!​

20 Ağustos tarihine kadar ne yaparsanız yapın, ama ani kararlar vermeyin! Özellikle Başak, Kova Aslan burçları için zorlu geçecek ayın ancak 20'sinden sonra şansınızı dönebilir.

b.jpg

Ağustos ayının en güzel günü: 3 Ağustos!​

1 Ağustos tarihinde başlayacak olan Mars, Jüpiter Trinesinin etkileri en yoğun olarak bugün ortaya çıkacak. Sosyolojik ve psikolojik anlamda, güçlendiğiniz ve enerji dolu olduğunuz bir gün olacak. Önemli kararları almak için son gününüz, saatler 00.00'ı vurduktan sonra retronun etkisine hazır olun. Haliyle Ağustos ayında, aşkı ve mutluluğu arıyorsanız romantizm için son tarih 3 Ağustos.

Zira ayın geri kalanında kimseye aşk yok!

c.jpg

İşte Karşınızda, Ağustos Ayında Meydana Gelecek Astrolojik Olaylar​

• 1 Ağustos Mars Jüpiter Trine: Eğlence dolu anlar, maceraperest düşünceler ve heyecan hayatınıza hakim oluyor.
  • 4 Ağustos Başak burcunda Merkür Gerilemesi: Aman dikkat, iletişim, seyahat ve teknoloji konularında aksaklıklar meydana gelebilir.
  • 16 Ağustos Aslan burcunda Yeni Ay: Yeni başlangıçların habercisi ayın enerjik evresinde, Merkür de Aslan burcunda gerilemeye başlıyor.
  • 20 Ağustos Güneş ile Neptün Karşıtlığı: Gerçeklik ile hayal dünyası arasında dengesizliklerden söz edebiliriz. Bu dönemde gezegenlerin kare açılması ile oldu dediğin olmaza dönebilir!
  • 24 Ağustos Balık burcunda Dolunay: Ruhunuzun derinlerini keşfetmenin tam zamanı!
  • 27 Ağustos Mars ile Neptün Karşıtlığı: Ayın yorgunluğu bitmeye başlıyor...
  • 31 Ağustos Boğa burcunda Uranüs Retrosu: Şifa enerjisi sizi sarıyor. Yenilenme ve huzur Zodyakın 12 borcunu etkisi altına alıyor.

astroirem

agustos (5).jpg

Koç: "Kapıyı Vurup Çıkma"​

Sabır ve sükunet içerisinde kalabilirsen, Ağustos ayında ödüllendirilecek burçlar arasında yer alıyorsun. Cesaretin bedelini ödedin, şimdi sırada zaferini kutlamak var.
Ağustos ayı özellikle iş hayatına dair yaşadığın bıkkınlıkların son bulmasını sağlayacak. Fakat bu dönemde ani iş değişiklikleri ve istifalardan kaçınmalısın. Biraz daha sabır.

Boğa: "Dönüşüm Rüzgarları Esiyor"​

Ağustos ayında geçmiş hatalarınız ve pişmanlıklarınızla yüzleşeceksiniz. Retro başladığında, resmen başınız önünüze eğmeli ve hayattan ne beklediğinize karar vermelisiniz.
Ani bir kararla değil, uzun uzun düşünerek sonuca varmalı ve değişimi kabul etmelisiniz.

İkizler: "Bilginin İzinden Yürü"​

Ağustos ayı, pek çoğumuzun aksine İkizler burçları için dengenin ayı olacak. Yeni bilgiler ve geçmiş tecrübelerle inşa edilen başarılar gündemde yerini alacak.
Profesyonel yaşamınızda ilerleme için kendinize ve yeteneklerinize güvenin.

Yengeç: "Geçmişe Veda"​

Geçmiş yaraları geride bırakmanın zamanı geldi... Ruhunuzun derinlerinde kırık dökük ne varsa veda edin. Ağustos ayında süregelen retronun, tüm gücüyle acıları silmesine izin verin.
Yas tutun ki iyileşmeye başlayın.

Aslan: "Kendi Işığında Yürü"​

Ağustos ayı aşk getirmese de para getirecek! Kârlı alışverişler, mantıklı ortaklıklar ve finansal kararlar için stratejik hamlenizi yapın.
Gelecek için çok düşünün, doğru kararı verin. Her zamanki gibi kendi ışığınıza ve bilginize güvenin.

Başak: "Gerçekler Ayrıntılarda Saklı"​

Ağustos ayı retronun stresli yüzüyle biraz gergin başlasa da ikinci yarısında şifası ile gelecek. Belki kalbiniz kırılacak ama vücudunuz iyileşecek.
Kayıpların arkasındaki kazancı, vedaların ardındaki merhabayı, en önemlisi ayrıntılardaki gerçeği göreceksiniz.

Terazi: "Zarafet ve Denge"​

Her zaman aradığınız denge Ağustos ayında saklı! Ummadığınız anda, daha doğrusu umutlarınız bittiği anda yeni ay doğacak.
Özel hayatınız ile profesyonel yaşamınız dengeye ulaşacak. Omuzunuzdaki yükleri atmanın zamanı geldi.

Akrep: "Güçlenerek Ayağa Kalk"​

Ağustos ayı bazı stresleri değişim için değerlendirmenizi sağlayacak. Zira eski alışkanlıklarınıza veda etmeniz için daha iyi bir zaman olamazdı. Kendinize yaptığınız yanlışları gördüğünüzde, hayatınıza resmen çeki düzen vereceksiniz.
Şimdi eskisinden çok daha güçlüsünüz!

Yay: "Maceraya Kapılacak Cesaretiniz Var"​

Her zaman heyecanı arayan Yay burçları için 20 Ağustos'tan itibaren yeni bir dönem başlıyor. Hayallere kapılmanızı sağlayacak bu enerji, önünüzü açacak.
Düşlediğiniz geleceği, gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Hobilerinizi işe, vaktinizi nakite çevirebilirsiniz.

Oğlak: "Kariyerde Zirve"​

Azmi, disiplini ve hırsıyla tanıdığımız Oğlak burçları Ağustos ayının kazananı olacak. Başarıyı adım adım inşa etmenizin haklı gururuyla kariyerinizin zirvesine ulaşacaksınız.
Belki kısa bir tatile, zafer turuna ya da iş seyahatine de çıkabilirsiniz.

Kova: "Yenilen ve Tazelen"​

Ağustos ayı Kova burçlarına, yepyeni bir sosyal hayat vaat ediyor. Duygularınızı daha iyi anlayacağınız, huzura varacağınız bir döneme başlıyorsunuz. Biraz başınızı dinlemek, sakinleşmek ve iç sesinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz.
Kişisel farkındalıklarla baştan ayağa değişeceksiniz. Belki de görünüşü bile değiştirmek isteyeceksiniz.

Balık: "Ruhsal Uyanış ve Farkındalık"​

Sapla samanı ayırmanın zamanı geldi! Gerçeklerin su yüzüne çıkmasını bekleyin. Ağustos ayında karanlık sırlar bir bir açığa çıkarken her ihanetin bedeli de ödenecek. Yaşadığınız farkındalığın yanında adaleti sağlayan da siz olacaksınız.
Bu uyanışın sonunda huzur ve sevgi var.

astroirem - Onedio Üyesi

ağ2s.jpg

1. Koç Burcu​

Aşk hayatınızda bir değişiklik yapmak sizi uzun süre mutlu edecek gibi duruyor. Ağustos ayında yaşanacak gökyüzü olaylarında, ilişkilerinizdeki eski sorgulamalarınızı ve hesaplarınızı yeniden ortaya çıkarabilir. Hayatınızda bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bu durumu kabullenerek gücünüzü en iyi şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Kamu, devlet ya da hukuksal bir alanda çalışıyorsanız, iş ortamınızla ya da yakın çevrenizle ilgili yaşayabileceğiniz bazı değişimler şaşırtıcı olabilir. Eleştiri ya da tavsiyelerin size yardımcı olacağına inanarak kabul etmelisiniz. Bazı durumlar için ise beklemek bedel ödemekten daha iyi bir seçenek olabilir.

2. Boğa Burcu​

Boğa burcu ise, 7 Ağustos'ta İkizlerden Yengeç'e geçecek. Bu değişimde Boğa burçlarının ilişkilerinde daha mutlu olmasını sağlayacaktır; belirsizlikler sizi daha görünür olacaktır. Bu Ağustos ayı, tüm fırsatları size sunmak istiyorum der gibi bakıyor. Uzun süredir beklediğiniz ve aradığınız güveni bulabilme olasılığınız ise çok yüksek duruyor.

Çevrenizden, evlilik, yeni bir iş veya ev değiştirme gibi hayatınızın önemli kararlarında yardım alabilirsiniz. Sadece ayağınıza gelen değişiklikleri kabul etmemezlik yapmayın deriz. Sizi fırsatlara çekecek olaylar 3 Ağustos'ta Kova dolunayı ile başlayacaktır.

Uzun zamandır bitiremediğiniz işler varsa artık bu işleri sonuçlandırabilirsiniz. Ek olarak, iş birliği halinde çalışarak büyük kârlar da elde edebilirsiniz. Ancak, kişisel anlaşmazlıklardan ve inatlaşmalardan kaçmanızı tavsiye ederiz.

3. İkizler Burcu​

Sizi rahatsız eden ve özellikle parasal konularda partnerinizle olan anlaşmazlıklara son verecek bir süre içine giriyorsunuz İkizler burçları. Venüs'ün yengeç burcuna geçişi de sizin için daha fazla şefkat ve güç isteği getirmesi muhtemeldir. Bulunduğunuz ilişkilerde merhamet arayışına öncelik vereceksiniz. Bazı aile konuları ile ilgili önemli olaylar yaşayabilirsiniz.

Parasal konularda tutkulu ve ısrarcı yaklaşımlarınız sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ayrıca, 5 Ağustos'ta yönetici gezegeniniz Merkür'ün aslan burcuna geçmesi, daha önce taviz verdiğiniz sorunları yeniden ortaya çıkarabilir.

4. Yengeç Burcu​

Ortaklık ve iş birliği gibi işleriniz varsa, bu alanda beklenmedik fırsatların ortaya çıktığını görebilir ve parlayabilirsiniz. Bu nedenle, özellikle ilk yarısını iyi değerlendirmenizi tavsiye ederiz. 7 Ağustos'ta Venüs Yengeç burcuna geçtiğinde duygusal olarak güçlenmeniz de söz konusu olacaktır. Yeni insanlar ve çevreler sizi destekleyebilir.

Bunların yanında, Yengeç burçları, duygusal hayatları ile ilgili geçmişten gelen insanlarla ani karşılaşmalar yaşayabilir, bu nedenle de inişli çıkışlı gelişmelere şahit olabilirsiniz.

5. Aslan Burcu​

Adeta bir anka kuşu gibi küllerinizden yeniden doğmanıza yardımcı olan gücünüzü kendinizle yeniden buluşturacağınız günler sizin için çok yakında diyebiliriz Aslanlar. 3 Ağustos'ta Kova burcunda bir dolunay ve 19 Ağustos'ta Aslan burcunda gerçekleşecek yeni ay var.

Bu gökyüzü hareketleri sizi olumsuz etkileyen koşulları hayatınızdan çıkartmak için birçok fırsat sunabilir. Bu ay, kötü bir ilişkiniz veya sorunlu diye tabir edebileceğiniz bir kariyeriniz varsa, bunları değiştirmeye de karar verebilirsiniz.

6. Başak Burcu​

20 Ağustos'ta yönetici gezegeniniz Başak burcuna geçecek, bu da sizi yoran ya da uzun süredir uğraş verdiğiniz sorunlara son vermeniz anlamına gelecektir. Bu ay, alım satım ile ilgili hedefleriniz ya da işleriniz varsa gökyüzünün de desteğiyle bu isteklerini gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

Var olan geliriniz veya mal varlığınızla ilgili yatırım planları yapabilirsiniz. Bunları uygulamak için uygun günler belirlemek üzere bir zaman çizelgesi oluşturabilirsiniz. Bu ay sadece bunları yaparken kötü olarak nitelendirebileceğimiz tek şey, çok gergin ve öfkeli olmanızdır. Bu nedenle bu duygular ile başa çıkmanızı tavsiye ederiz.

7. Terazi Burcu​

7 Ağustos'ta yönetici gezegeniniz Venüs Yengeç burcuna geçtiğinde, çeşitli hesaplaşmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sürece kadar çözmeniz gereken sorunlar da oluşabilir diyor gökyüzü. Spesifik olarak iş hayatınızda bazı konularda düzenleme yapmak isteyebilirsiniz.

İlişkilerinizde uzun süredir devam etmeyen her şey yeniden düzenlenmeye başlıyor desek yalan olmaz. Bu noktada, uzlaşmacı tutumunuz karşılığında alacağınız olumlu tepki de size olumlu bir karşılık getirecektir.

Hayatınıza yeni bir kişi girebilir ya da çevrenizdeki insanların size karşı ilgisi artabilir. Belki de tek yorucu olabilecek olan durum, 19 Ağustos'taki Aslan yeni ayı, görevlerinizin biraz artmasına neden olabilir.

8. Akrep Burcu​

3 Ağustos'ta Kova burcunda gerçekleşecek olan dolunay, 2020 yılınında Şubat ayında baktığınızda yaşadığınız sorunları çözebilir. Yatırımsal konular ile ilgili gündeminiz varsa, iyi düşünerek ve sağlam adımlarla ilerlemelisiniz. Bu ay, bazı olumsuzluklarla ilgili olarak "sınavı geçtiniz" tadından mesajlar ile karşılaşabilmeniz de muhtemeldir.

Bu ay da iç sesiniz size doğru ve iyi şeyler söylemeye devam edecektir ve sevgi ve aşk konularında bulunduğunuz ilişkilerde daha güvenli hissedebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Mars'ın tüm hızıyla koç burcunda hareket etmesi, sizi biraz öfkeli hale getirebilir.

Bu ay, mümkün olduğunca, tahammül sınırlarınızı aşan şeyleri yönetmek zorunda olmadığınızı ve değiştirebilecek gücün sizde olduğunu unutmayın deriz.

9. Yay Burcu​

7 Ağustos sonrası Venüs Yengeç burcuna geçecek ve yakın zamanda maddi sorunlar nedeniyle aldığınız hasarı telafi edebileceğiniz fırsatları bulabilirsiniz. Bu durum sizlere yeni kazançlar getirebilir sevgili Yaylar. Bu dönemde özellikle varsa borçlarınızı kapatmak mümkün olabilir.

15 Ağustos'ta Uranüs gezegenin gerilemeye başlaması, özellikle ilişkilerle ilgili geçmişteki bazı konuların birdenbire ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumu yönetmek için nasıl hareket edeceğinize siz karar karar vermelisiniz. 17 Ağustos tarihinde, Aslan burcunda ilerleyen güneş ve Merkür bir kavuşum yapacak. Yeni bir dönemece girebilir ve belirsizlikleri ortadan kaldırabilirsiniz ve bu dönemde yeni ilişkiler kurabilirsiniz.

10. Oğlak Burcu​

Bu ay beklentilerinizi gerçekleştirmek için daha hızlı hareket edeceksiniz ve her konuda çabuk davranacaksınız. Ağustos ayında Oğlak burçları, evlilik ve duygusal dünyanızı değiştirme şansınız da olabilir. Sizi gerçek duyguları görmezden gelmek ve mantıklı olanı yapmak zor olabilir. Ancak bu durum ne kadar zor olsa da artık yapılması gerekenleri yapma zamanı geldiğini söyleyebiliriz.

7 Ağustos'ta Venüs Yengeç burcuna geçtiğinde ilişkileriniz daha ılımlı ve pozitif olabilir. İş bitirici yönünüz ve çekici yapınızla önünüze gelen fırsatları değerlendirebilir ve hayatınızda büyük değişiklikler yapabilirsiniz. Duygusal olarak cesur olmak isteyebilirsiniz bu dönem. Aynı zamanda, yakın çevrenizdeki kişiler sizlere çözemediğiniz sorunlarla ilgili güçlü bir destek sağlayabilirler.

11. Kova Burcu​

Bu ay, düştüğünüz yerden yeniden ayağa kalkma zamanı diyebiliriz sevgili Kovalar. Ağustos ayında, emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz fırsatlar olabilir diyor gökyüzü. Bununla birlikte, gökyüzü, hareket halinde olmanızı da istiyor. Eski hayal kırıklıklarınızı hatırlamayı bırakın ve unutmaya çalışın deriz.

19 Ağustos'ta aslan burcundaki yeni ay, sizlere yaşamın en önemli ipuçlarını verebilir. 7 Ağustos'ta Venüs Yengeç burcuna geçtiğinde, ilişkilerinizle ilgili gizli kalmış bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Geçmişten aldığınız tecrübelerle yola çıkarak bu yeni rotada önemli başarılar elde edebilirsiniz.

12. Balık Burcu​

Hedeflerinizi gerçekleştirmeye başlamanın zamanı gelmiş olabilir Ağustos ayında sevgili Balıklar. Belki konuşulanlar hep yarıda kalmıştı. Ancak, artık projelerinizin somutlaşmaya başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bazı durumları somutlaştırmak sizin için çok zor olmayacaktır. Maddi kazançlarınızdaki uzun süredir var olan engeller artık ortadan kalkabilir. Ek olarak, bu ay hedeflerinize giden yola başlamanız ve hedeflerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Özellikle 20 Ağustos'tan sonra beklenmedik yardımların ve fırsatların ortaya çıkabileceğine dikkat çekiyor gökyüzü. Ayrıca, parasal anlamda, borçlarınızı veya ihtiyaçlarınızı karşılamak bu dönem çok daha kolay olabilir. Parasal olarak ilerleme ve büyüme kaydedebilirsiniz.

KAYNAK: HABER MERKEZİ

agustos (1).jpg

Koç Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Yaratıcılık ve sevgi evinizde parlayan Güneş, olumlu etkiler sunuyor. İş hayatınızda daha hırslı ve tutkulu, sosyal ilişkilerinizde ise aktif olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Organizasyon yetenekleriniz güçleniyor. Güneş'in de bu eve girmesiyle birlikte, işinizde olumlu ve güçlü atılımlar meydana gelecek; rekabetçi yapınız ortaya çıkacak. Aşk yaşamınızda, canlılıklar meydana gelecek. Bazılarınız ciddi beraberliklerin temellerini atacak. Bazılarınızın yaşça büyük biriyle yaşayacağı aşk, değerli tecrübeler kazandıracak. Çocukları olanlar için yaz okulları gibi sosyal aktiviteler gündeme gelecek. Bu dönem sanatla ilgilenenler; düşünce birliği içinde olduğu kişilerle bir araya gelerek ortak faaliyetlerde bulunacaklar. Yeni fikirlere açık olmanıza rağmen günlük yaşantınızın kurallarından vazgeçmeyerek herkesi şaşırtabiliyorsunuz. 6-28 Ağustos arası sürecek Merkür retrosu kapsamında, sizden yaşça büyük kişilerin fikirlerine karşı gelmemeli ve çevrenize gereken saygıyı göstermelisiniz. Uzun yıllara dayanan dargınlıkların temellerini atabilirsiniz. Uranüs, Neptün, Satürn ve Plüton geri hareketine başlıyor. Merkür'ün geri hareketine büyük gezegenler de eşlik ediyor. Bulunduğunuz ortamlara dikkat etmelisiniz. Uzun süredir ihmal ettiğiniz kontrollerinizi yaptırmalı ve bir diyetisyenle konuşmalısınız.

Boğa Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Bu ay uyumlu beraberlikler içinde olacaksınız, birçok konuda daha anlamlı konuşmalar yapacaksınız ve dostluklarınız daha da pekişecek. Finans gezegeniniz Merkür'ün, Venüs ile yaptığı uyumlu açı sayesinde birçok iş imkanı ortaya çıkacak, yeni iş fırsatlarıyla ilgili yakın çevrenizden önemli ve güzel destekler alacaksınız. Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Medya ve iletişim konusuyla ilgileniyorsanız, bu ay en güzel yazılarınızı yazabilir veya yeni bir kitap çıkarabilirsiniz. Bu arada, kırgınlık yaşadığınız kardeşlerle bir araya gelebilirsiniz. Yönetici, çalışma ve sağlık gezegeniniz Venüs ise sosyal ilişkileriniz ve aile ile ilgili konularda olumlu destek vermeye devam ediyor. Merkür'ün geri hareketiyle birlikte, komşuluk ilişkilerinizde aksayan konuları düzeltecek ve birçok dargın arkadaşınızla barışma fırsatı yakalayacaksınız. Sosyal ilişkileriniz canlanacak. Topluluklarda öfkeli davranışlar içinde olmayın, bu tür tepkili haller sizi olumsuz etkileyebilir. Aşk ve sosyal yaşantısına her zaman dikkat eden ve disiplinli olmaya özen gösteren siz, bugünlerde sıra dışı davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Sağlık gezegeniniz Venüs, iskelet sisteminizi korumanız gerektiği konusunda sizi uyarıyor. Kol ve bacaklarınız hassaslaşabilir. Ağır yük taşımamalı ve bileklerinizi zorlamamalısınız.

İkizler Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Kendinizi ve aile ilişkilerinizi ön plana alacağınız bir ay sizi bekliyor. Uzun transit gezegenleriniz geri hareketine devem ediyor. Çalışmalarınızı ve hareketlerinizi dikkatli bir şekilde değerlendirmelisiniz. Zararlı konumlardan kendinizi korumalısınız. Yönetici gezegeniniz Merkür neredeyse ay boyu retro harekette olacak. Düşündüğünüz konuları yaşama geçirme konusunda sabırsız bir davranış sergileyebilirsiniz. Maddi konularda daha sahiplenici ve hırslı olacaksınız. Aile içi toplantılar düzenleyebilir ve arkadaşlarınızı ağırlama konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. Özellikle, sürpriz misafirler gündemi meşgul edebilir ve bütçenizin dışına çıkabilirsiniz. Güneş ve Merkür arasındaki olumlu etkileşim; finansal konularda çevrenin etkisinde kalmadan, kendinize yönelik olumlu tavırlar içinde olmanızı sağlayacak. Ev ve aile ile ilgili konular gündeminizde olacak. Mars'ın etkisiyle birlikte oturduğunuz yerde tadilatlar ve değişimler olabilir. Ailenize yönelik çabalarınızda artış meydana gelecek. Kazançlarınızın artmaya başlamasıyla birlikte, maddi harcamalarınızda aşırıya kaçabilirsiniz. Neptün, kariyer evinizde geri gitmeye devam edecek. En zor olayların bile, birden çözüldüğünü görmek için üstün bir çaba sarf etmenize gerek kalmayacak.

Yengeç Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Yüksek olan özgüveniniz nedeniyle, duygu ve düşüncelerinizi güçlü bir şekilde ifade edebilecek, kendinizle ilgili cesur kararlar vereceksiniz. Yaşamı olumlu yönleriyle algılamanız nedeniyle, çevrenize güzel mesajlar vereceksiniz. Birçok Yengeç burcu, bu dönemde kendisiyle ilgili güzel değişimler yaşayacak. Sözleriniz anlamlı ve etkileyici, tepkilerinizi ölçülü ve politik olacak. Renkli kişiliğinizi ortaya çıkarmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Meraklı yapınızı ortaya dökmekten korkmayacak, ilişkilerinizi sorgulayacaksınız. Partnerinizi her konuda kolayca ikna edeceksiniz. Retro Merkür; düşüncelerinizi, kazançlarınız konusunda yoğunlaştıracağınızı gösteriyor. Bu dönem, ailenizin de parasal katkılarının olacağı durumlar söz konusu olabilir. Dış görünüşünüze daha fazla para harcamak isteyeceksiniz. İletişim konusunda kararlı adımlar atacaksınız. Özellikle, yakın dostlarınızla iş birliği içinde olacaksınız. Etkileyici ve yapıcı konuşmalarınızla istediğiniz iletişimi kurabileceksiniz. Mars, entelektüel yönlerinizi ön plana çıkaracak. Zeki ve sivri dilli tavırlarınızla yüzeysel konulara kişilik ve karizma dolu bir tavır katacaksınız. Gücünüzün farkındasınız ve yaşamla ilgili kararlarınızı verirken hiç kimseden etkilenmek istemiyorsunuz. Zekanızın işlek ve enerjik olması sizinle ortak çalışmalar içinde olan kişileri de olumlu etkileyecek.

Aslan Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Aslan burçları, ağustos ayının büyük bir bölümünde bireyselliklerini ön plana çıkaracak ve arzuları doğrultusunda kararlar verecek. Dış görünüşleri ve özel çabaları önem kazanacak. Manevi duygularınızın atağa kalkmasıyla sizden beklentileri olanların isteklerine elinizden geldiği kadar karşılık vermeye çalışacak, dostlarınızla birlikte yalnız kalmak isteyecek ve onların sırlarına ortak olacaksınız. Devam eden projelerinize hız verirken, kendi inisiyatifiniz doğrultusunda olaylara yön vermek isteyeceksiniz. Fedakarlıklarınızın karşılık görmeyeceğinizi zannederek susmayı tercih ediyorsunuz. Fakat, yardım etme duygunuz oldukça yoğun olduğu için birlikte çalıştığınız kişilerin işlerini kolaylaştırmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Duygularınızın derinleşmesi ve olayların gidiş yönünü görebilmeniz, paylaşım içinde olduğunuz kişileri olumlu etkileyecek. Güçlü ve popüler kişiler ilginizi çekmeye devam edecek. Birçok parti ve sosyal ortamlara katılacaksınız. Gücü sevdiğiniz için, aşkı da güçlü çevrelerde arıyorsunuz. Sosyal adalet duygularınızın atağa kalkmasıyla grup toplantılarında, haksızlıkları yerici konuşmalar yapabilirsiniz. Sanatsal faaliyetlerin gündem kazanması da söz konusu olacak. Aile büyüklerinin sağlığı yine önem kazanıyor. Ev içi kazalara dikkat edilmeli ve yaşlı aile bireylerini kollamalısınız.

Başak Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Olaylar karşısındaki duygusal tepkilerinizin derecesini iyi ayarlayarak, günlük yaşantınızdaki dengeleri bozmayacaksınız. Devam eden projelerinize hız verirken, kendi inisiyatifiniz doğrultusunda olaylara yön vermek isteyeceksiniz. Uzun transitlerinizden Neptün, Uranüs ve Satürn geri hareketine devam ediyor. Aile ve çalışma yaşantınız, ortaklıklar ve evlilik konularında birtakım yavaş giden olayları yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini gezegenlerin etkisiyle hissedeceksiniz. Bu ay aşk ilişkilerinizi; aileniz ve sevdiklerinizle paylaşmak isteyeceksiniz. Aşırı görev düşkünlüğü içerisinde, üstünüze vazife olmayan konularda da çaba sarf ederek, yoğun bir ay geçirebilirsiniz. İlişkilerinizde dikkatli olmalı ve sözlerinize dikkat etmelisiniz. Sert çıkışlardan uzak kalmalısınız. Sizin için duygusal tatmin çok önemli. Üstelik çevrenizle bütünleşmek sizi farklı kılıyor. Yalnızlığı sevmeyen yapınız sizi kalabalık ortamlara süreklerken, aynı zamanda karşılaşacağınız kişilerden olumlu etkiler almanıza neden oluyor. Merkür'ün geri hareketi düşünce karışıklığı verebilir. Bu nedenle, size söylenen her şeyin altından farklı anlamlar çıkarmamalısınız. Bu dönemde çevrenize çok çabuk kızabilirsiniz fakat kin tutmayacak ve affedici bir tavır içinde olacaksınız. Liderlik yeteneklerinizi ilişkilerinize yansıtacaksınız.

Terazi Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Üç büyük gezegen ufuk çizgisinin altında geri hareketini yapıyor. Çevresel koşullarınız, yakın ilişkileriniz, sağlık ve çalışma alanında yaşadığınız hoşnutsuzluklar nedeniyle uzun vadede gerçekleştirebileceğiniz bir dizi önlemler alacaksınız. Gezegenlerin çoğunluğu horoskop dairesinin doğu yarısında toplanmış bulunuyor. Arzularınızı gerçekleştirebilecek fırsatları yakalayacaksınız. Mesleki anlamda yeni başarıların temelini atılabilirsiniz. Kendi inisiyatif ve düşüncelerinizin ön planda olduğu bir döneme giriş yapıyorsunuz. Yaşam enerjinizin yüksek olması motivasyonunuzu artırıyor. Bu yüzden, kişisel isteklerinizde doğru ve arzulu yaklaşımlar içinde olacaksınız. Yeni kişilerle tanışmanız mümkün. Fakat başlayan bir ilişki varsa, dikkatli olmanız gerekiyor. Fikirlerinizi söylerken politik olmaya özen göstermelisiniz. Bazı geleneksel kalıplarınızı fazla abartabilir ve kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Sosyal yaşamınızı sorgulayabilir, derin algılama gücünüz nedeniyle rahatsız olabileceğiniz anlamda yorumlar yapabilirsiniz. Şimdiye kadar düşünmediğiniz konuların yarattığı olumlu etki, vizyonunuzun değişmesine neden olacak. Bu dönemde ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olmalısınız. Kariyeriniz ve mesleki konularınız ön planda olurken, işinizle ilgili yoğun günler sizi bekliyor. Merkür'ün geri hareketi sizi huzursuz edebilir. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece sağlığınız bir sorun yaratmayacak.

Akrep Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Sosyal ilişkiler desteğiyle güçlenen bir kariyer peşindesiniz. Fakat Merkür geri giderken istekleriniz sizin için imkansız hale gelebilir. Yanlış anlaşıldığınız konular gündeme gelebilir. Karşıt düşünce yapısı içinde olacağınız kişilerden uzak kalmaya çalışın. Hırslı yönlerinizin ön planda olması nedeniyle bulunduğunuz topluluklarda lider ve öncü olabilecek aktivitelerle dikkat çekmek arzusundasınız. Başarılı da olacaksınız. Deli cesareti denilen ruh durumu bu ay sizde fazlasıyla mevcut olacak. Entelektüel konularda daha belirgin çalışmalar içine gireceksiniz. Meraklı yönleriniz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Bu dönem ön planda olma isteğinizi körükleyen çalışmalar içinde olacak, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Toplumda göze çarpacak çalışmalar yapmak istiyorsunuz. Vizyon dolu çalışmalar sizi bekliyor. Gücünün farkındasınız. Engelleri hızlı bir şekilde atlatacaksınız. Kararlı ve temkinli hareket etmenize rağmen, aile yakınlarınızın düşüncelerini de önem vereceksiniz. Yenilikler konusunda temkinli hareket edeceksiniz. Çevrenizdeki kişiler, alışkanlıklarınız konusunda tepkisel davranabilirler fakat düşüncelerinizi inatla savunmanız nedeniyle yetersiz kalacaklar. Bu dönem yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alıyorsunuz. Katılacağınız grup toplantılarında fikirlerinden etkileneceğiniz kişilerle tanışacaksınız. Bazıları, sizin için önemli kişiler sınıfına girecek ve isteklerinizi onlarla birlikte gerçekleştirme imkanı bulacaksınız.

Yay Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Yönetici gezegeniniz Jüpiter, ay boyunca yedinci evinizde ilerleyecek. Düşüncelerinizdeki iyimserlik tablosunu destekleyecek. İçsel disiplininizi sevecenlikle kurmayı başaracaksınız. Konuşmalarınız akıcı ve uyumlu olacak. Birçoğunuz zihinsel aktivitenizi doğru bir şekilde kullanırken aynı zamanda içten ve doğal davranacak. Karşı tarafın size sunacağı tekliflere açıksınız. Bu ay ön planda olan maddi kaygılarınız, çevre ile olan ilişkilerinizde karmaşık duygular yaşamanıza neden olabilir. Fakat iletişim konusundaki yeteneklerinizi başarılı bir şekilde sergileyeceksiniz. İşinize yükselmek istiyorsanız, doğru insanlarla birlikte olmalısınız. Maddi konuların sizin için her zaman çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Kariyerinizle ilgili başarı, size parayı da getirecek. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz. Kendinize olan güveniniz sayesinde birçok iş başaracaksınız. Madde ve para kaynaklı konularda; ön sezilerinizin yüksek olması, sizin için önemli bir unsur. Ön planda olan maddi kaygılarınız, çevrenizle olan ilişkilerinizde karmaşık duygular yaşamanıza neden olabilir. Bazen kibirli davranışlar sergileyebilir ve çevrenizin tepkilerini üzerinize çekebilirsiniz. İnsanları idare etme konusunda becerinizi göstermek zorundasınız. İşinizle eğlenceyi ustaca birleştirirseniz, her şey sizden yana olacak. Yine bu ay şans oyunlarına olan ilginiz artacak. Fakat yine temkinli davranmanızda fayda var. Ön sezilerinizin sizi yanıltabileceğini unutmayın.

Oğlak Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: Bu ay, üstünlük duyguları içinde tavır sergileyeceksiniz. Uzun transit gezegenleri Satürn, Plüton ve Neptün geri hareketini sürdürürken kardeşler ve yakın bağlarınızın güçlü olduğu kişilerle ilgili sorunları askıya alacak, değişim süreci yaşadığınız iş ve kariyerinizle ilgili konular üzerinde yoğunlaşacaksınız. Ortaklıklar, evlilik ve finans konularında çevresel faktörlerin büyük rol oynayacağı bir tablo ortaya çıkıyor. Merkür geri giderken, düşündüğünüz konuları gerçekleştirme çabası içinde eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak ve yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. Meslek ve kariyerinizle ilgili idealleriniz ve istekleriniz ön plana çıkarıyor. Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Çevrenizde sizi kuşatan akıllı kişilerden faydalanmasını bilmelisiniz. Bazı dostlarınızın iyi niyetli yaklaşımları karşısında, siz de gereken karşılığı vereceksiniz. Egonuzun yüksek olduğu bir ay içindesiniz. Çevrendeki kişilerin fikirleri ikinci planda kalacak, kişisel inisiyatifiniz her konuya hakim olacak. Karşınıza çıkacak şartlarla mücadele edecek, taviz vermeyeceksiniz. Ketum ve kararlı davrandığınız zaman, şartlar sizden yana olacak. Bazılarınız daha ciddi girişimcilik sergiliyorsunuz. Aktif ve hareketli bir performans sergilemenize rağmen, dikkatli olmalısınız. Aynı frekansta olacağınız kişilerle ortak fikirler üreteceksiniz. Şartlarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

Kova Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: İsteklerinizin birçoğunu çevresel koşullar belirleyecek ve siz bunları belli aşamalardan sonra gerçekleştireceksiniz. Çünkü siz özgürlükçü ve kendi sınırlarınızı çizen biri olarak, ilişkilerinizi kendiniz yönlendireceksiniz. Güneş, bu evde ilişkilerinizi güçlü pozisyonlarda değerlendirmenize yol açacak. Arkadaşlık ve dostluk kavramlarının ön planda olduğu bir ay. Beraberliklerinizde yoğun duygular içinde, fedakarlık sınırlarınızı aşan davranışlar içinde olacaksınız. Çevrenize karşı uyumlu, yardımsever bir şekilde davranacaksınız. Günlük hayatınızda hareketli ve bol aktiviteli günler yaşayacaksınız. Bazılarınız, iş arkadaşları ile veya yanlarında çalışan kişilerle duygusal yakınlaşmalara girebilirler. Zeki ve güzel konuşmalarınızla dikkat çekeceksiniz. Seçimlerinizi fikirlerinize uygun kişilerle yapmak isteyebilirsiniz. Kendinizden küçük veya büyük bir partnerle aşk yaşayabilirsiniz. Yardımsever bir kişilik yapısıyla karşılık beklemeden vermekten hoşlandığınız için çevreniz tarafından aranılan kişi olacaksınız. Düzensizlikten nefret eden siz, daha verimli işler çıkaracaksınız. Bazılarınız iddialı bir tutum içindeyken, bazılarınız da iş hayatınızda yeniliğe ihtiyaç duyacak. Sosyal bağlantılarınız ve becerileriniz hareket kazanacak. Cesur ve radikal kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecek. Fazla yoğun düşünmeniz ruh sağlığınız üzerinde negatif etki yapabilir. Sizi mutlu edecek hobilerinize daha sık zaman ayırmalısınız.

Balık Burcu 2024 Ağustos Ayı Burç Yorumu: İş hayatınızdaki yoğunluk sizi yorgun düşürebilir. Fakat bu konuda herhangi bir şikayetiniz olmayacak. Çünkü, sevdiğiniz bir iş ile uğraşırken, zamanı ve kendinizi unutuyorsunuz. Bu ay ilişkiler, ortaklıklar ve evlilikle ilgili konular gündem kazanacak. İş arkadaşlarınızın uyumlu kişilerden olmasına özen göstermenize rağmen küçük tartışmalara da engel olamıyorsunuz. Gireceğiniz toplulukların aranılan kişisisiniz. Güzel ve ahenkli konuşmalarınızla çevrenizi büyülüyorsunuz. Yakın arkadaşlarınızla ve kardeşlerin de katıldığı topluluklarda güzel iş birlikleri içinde olacaksınız. İş yemeklerinin yoğun olduğu ortamlarda bulunacaksınız. Aktif ve hızlı düşünüyorsunuz. Hızlı hareket ederek çalışma yaşantınızda müthiş bir performans sergileyeceksiniz. Düzen ve sistem sizin için önemli olacak. Fakat aceleci davranışlar detayları ve küçük ayrıntıları gözden kaçırmanıza neden olabilir. Merkür geri giderken, hatalarınızdan hızla geri döneceksiniz. Daha önce kaçan fırsatlar tekrar size sunulabilir. Sessizce çalışarak, kişisel hırslarınız doğrultusunda kendinizi ispat etmeye çalışacaksınız. Yanınızdaki kişilerden belli bir düzen anlayışı bekliyor, fikir alış verişi içinde olacağınız kişilerle birlikte hareket etmek istiyorsunuz. Aceleci yönlerinizi, Güneş'in sebatkar davranışlarıyla birlikte kombine olarak kullanacaksınız.

Asrolog Filiz Özkol - alem

Ağustos ayındaki yeni ay aşk ve ilişkilerde yeni başlangıçları beraberinde getirebilir.

Ağustos Astrolojisi Burcunuza Neler Getiriyor?

Ağustos ayına bir yeni ayla başlıyoruz. Bu yeni ayın temasında aşk ve ilişkiler var. Yeni ay yeni bir aşkı beraberinde getirebilir ve bu aşkı haritanızda yeni ayın gerçekleştiği ev ve alanda bulabilirsiniz. Yeni ayın ardından Merkür retrosu başlıyor. Başak burcundaki Merkür retrosu özellikle gündelik iş ve uğraş alanımızda işlerin ters gitmesine sebep olabilir. Detayları kaçırabiliriz, unutkan veya sakar olabiliriz, Merkür retrosu becerilerimizi ve marifetli yanımızı test edebilir.

Yine yeni ayın hemen ardından Venüs de Başak burcuna ilerliyor. Bu transit özellikle toprak burçları olan Boğa, Oğlak ve elbette Başak için kısmetli olabilir. Maddi konularda ve ilişkilerde bu burçlara şans getirebilir.

Boğa’lar aşkı bulabilir.

Oğlak’lar yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda başarıyı yakalayabilir.

Başak’ları ise bu transit oldukça cazip ve çekici kılabilir.

20 Ağustos’ta ise Kova burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay sosyal yaşamda farkındalıklar getirebilir ve arkadaşlık ilişkilerimizle ilgili bazı kararlar alabiliriz.

Bu dolunay Uranüs’ten oldukça sert bir açı alıyor ve maddi konuların baskısını üzerimizde hissettirebilir. Bizi daraltan konularda özgürleşmeye çalışırken gerçeklerin ve maddi konuların yarattığı baskıyı hissedebiliriz. 22 Ağustos’ta Güneş’in burç değiştirmesiyle Başak dönemine geçiş yapıyoruz. Bu dönemde çalışmak, üretmek ve emek vermek, hizmet ve yardım etmek yönünde kararlı, istekli davranabiliriz.

30 Ağustos’ta Venüs’ün Terazi burcuna ilerlemesiyle aşkta ve ilişkilerde daha dengeli ve tutarlı olabileceğimiz bir sürece de adım atıyoruz.

Ağustos boyunca İkizler burcunda birlikte ilerleyen Mars ve Jüpiter zihinsel ve fiziksel olarak fazlaca yorulmamıza neden olabilir. Bu gezegenlerle negatif bir açı kuran Satürn ise durumu biraz daha zorlaştırabilir. Sosyal yaşam ve iş yaşamı arasında kalabiliriz. Kendimizi istediğimiz şekilde ifade etmekte zorlanabiliriz. İletişimde, yolculuklarda aksaklıklar meydana gelebilir.

Pınar Atmaca

Elle

agu (7).jpg

Ağustos ayı 2024 yılının zor aylarından biri. Hem Merkür retrosu hem de gökyüzündeki sert açılar yaz sonunda sabır sınavı gibi.

29 Ağustos’a dek ilişkileri ve parayı yöneten Venüs zor etkiler altında görünüyor. Jüpiter ve Satürn arasındaki sert görünüm, 2020’den bu yana devam eden düzenin artık değişmesi gerektiğini gösteriyor, bu değişim biraz sancılı olabilir. Merkür 5 Ağustos’tan 30 Ağustos’a kadar geri harekette olacak. Belgeleri, işleri iki kere kontrol etmekte fayda var. Merkür retrosu 15 Ağustos’a kadar Başak burcunda, daha sonra ise Aslan burcunda olacak. Başak evresinde iş koşulları, sağlık konularını tekrar değerlendirirken fazla eleştirel ve takıntılı olabiliriz. Aslan evresinde ise ego savaşları ve inatçılık ilişkileri bozabilir, ancak süreç boyunca planlı ve sakin davranmak, benmerkezci olmamak kurtarıcı olacaktır. 4 Ağustos’ta Aslan burcunda nispeten rahat bir Yeni Ay, 19 Ağustos’ta Kova burcunda sert etkiler barındıran bir Dolunay yaşayacağız. Bu Dolunay'da beklenmedik kontrol dışı olaylar yaşanabilir.

Bu ayın tüyosu: Büyük risk almamak ve kendi hayatımızda huzuru bulmak.

DAMLA YILMAZ
Vogue

agu (8).jpg

Koç ve yükselen Koç: Ağustos ayında seyahat ve iletişim trafiği oldukça hızlı. Geçmişte kaçırdığınız fırsatları ve projeleri tekrar değerlendirebilirsiniz. Merkür, 5 Ağustos sonrası geri harekette olacak. Ani kararlardan kaçınmak ve yakın çevre ve kardeşlerle ilişkide iletişimde sakin olmak gerek. Bazen kötümser hissedebilirsiniz, zihinsel anlamda yorgun olabilirsiniz, yazmak, düşünceleri kağıda aktarmak iyi gelebilir. Merkür retrosu iş, sağlık, aşk ve çocuklarla ilgili alanınızda. Ay boyu sakin, düzenli ve planlı olmalısınız, iş ortamında bazı aksilikler yaşanabilir. Sağlığa dair bazı tedavileri ertelediyseniz şimdi ciddiye almanız gerekebilir. 4 Ağustos’taki Yeni Ay size iyi gelecek, çocuk sahibi olmaya karar verebilir, varsa çocuğunuz ile daha çok vakit geçirebilirsiniz. Çok sevdiğiniz bir yere tatile gidebilir, eski dostlarla görüşebilirsiniz. 19’unda gerçekleşen Dolunay'da bazı çevre ve arkadaşlarla ilişkiniz kesmek isteyebilirsiniz. Bir süredir ilerlemeyen proje ve planlardan vazgeçebilirsiniz. 22 Eylül sonrası ruhsal ve bedensel sağlığınıza odaklanacak, rutinlerinizi ve işi toparlayacaksınız. 29 Ağustos sonrası imzalar, ortaklıklar ve ilişkiler gündemde. İlişkiler ve hukuki süreçlerden yana şanslı olacak, orta noktayı çok daha rahat bulacaksınız.

Boğa ve yükselen Boğa: Ağustos ayının ilk haftası maddi konular ve ilişkilerde beklenmedik haberler alabilirsiniz. Bu ay Merkür retrosu hem aşk hem de aile alanında gerçekleşiyor. Eski ilişkileri masaya yatırabilirsiniz. Aşk hayatında fazla eleştirel olmanız ya da takıntılı haliniz iletişimi zorlayabilir. Çocuğunuz varsa onunla ilişkinizde iletişim problemleri yaşayabilirsiniz ya da çocuklara dair konuları çokça düşünebilirsiniz. Daha önce başladığınız yaratıcı bir projeyi veya hobiyi yeniden ele alabilirsiniz.Merkür retrosu aile içinde eski konuları gündeme getirebilir, ailenize dair geçmiş konuları çözebilirsiniz. 4 Ağustos’ta gerçekleşen Yeni Ay ile gayrimenkul ve eve dair uzun süredir beklediğiniz bir şans ayağınıza getirebilir, hatta bazı Boğalar evlenme kararı alabilir. Ancak hayati kararlar için Eylül ayını bekleyin. Gelecek planlarınızı gözden geçiriyor, sosyal çevrenizle ilişkinizi değerlendiriyorsunuz. 19’unda Kova'daki Dolunay'da kariyerde ani durumları yönetmek gerekebilir. Yöneticiniz veya aile büyüklerine dair ani gelişmeler yaşanabilir. 22 Ağustos sonrası hayattan keyif almaya odaklanacak, 29 Ağustos’ta Venüs’ün teraziye geçişi ile çalışma arkadaşlarınızla uyumu yakalayacak, keyifle üreteceksiniz.

İkizler ve yükselen İkizler: Bu ay yönetici gezegeniniz Merkür 5 Ağustos itibarıyla geri harekette olacak. Aile, emlak, taşınma, yerleşim yeri, iletişim, seyahatler, kardeşler ve komşularla ilişkiniz gibi konuları gözden geçiriyorsunuz. Araba kullanırken ve seyahatlerde sakin olmak, planlı hareket etmek gerekiyor. Mars size güç veriyor; bu sebeple durmak ve beklemek zor olabilir. Özgüveniniz yüksek ve iyimsersiniz, ancak bu bazı pürüzleri görmenizi engelleyebilir. İletişimde duyarlı olmak, aklla ilk geleni çevre ile paylaşmamak ve Eylül ayında harekete geçmek daha olumlu sonuçları doğuracak. 4 Ağustos’ta gerçekleşen Yeni Ay size iyi gelecek, yeni fikriler bulabilir, oldukça yaratıcı olabilirsiniz. Kısa seyahatler olabilir, kardeşinizin hayatında yeni gündemler yaşanabilir. Ay sonuna dek Venüs ev ve aile alanında, aile içinde bazı konuları düzenlemek isteyebilirsiniz. Ev alım satımı veya tadilatı planlayabilirsiniz ancak bu süreç pek de kolay olmayacaktır. 19 Ağustos’ta Kova'da gerçekleşen Dolunay'da hukuksal süreçler, yurt dışı bağlantılı konular, eğitim, sınavlar, seyahatlerle ilgili ani gündemler yaşanabilir. 29 Ağustos’ta Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile keyfiniz yerine geliyor; daha sosyal ve aşkta daha şanslı olacaksınız.

Yengeç yükselen Yengeç: Bu ay iç dünyanıza odaklı olacaksınız. Yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler yoğun olabilir. 4 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile yeteneklerinizden para kazanabilir, yeni bir gelir kaynağı yaratabilirsiniz. Venüs, Başak burcunda olduğu için size yakın arkadaşlar, kardeşler, kuzenler ve yakın çevreden destek verecek. Ancak bu alanlarda bazı sorun ve anlaşmazlıklar yaşanabilir, özellikle iletişim araçları ve seyahatler sizi biraz yorabilir. Merkür de 5 Ağustos itibarıyla geri harekette olacak; bu sebeple kardeşiniz, kuzenler, komşularla ilişkinizde ve eğer sosyal mecralarda yazıp çiziyorsanız buralarda yanlış anlaşılmalar ve fikir ayrılıkları yaşanabilir. Kardeşinizin hayatında bazı zorluk ve engellere şahit olabilirsiniz, ona destek olmak da isteyebilirsiniz. Ay boyu eğitim, seyahatler, vize ve oturum süreçlerinde aksilikler ve gecikmeler olabilir. 19 Ağustos’ta Kova'daki Dolunay miras, nafaka, borç, kredi, burs, vergi ve ödemelerde bazı sorunları gösteriyor. 19 Ağustos civarı bankacılık işlemleri ve alım satımlarda temkinli olmakta fayda var. Eşin gelirlerine dair bir gündem de yaşanabilir. 29 Temmuz’da Venüs teraziye geçiyor. Ev, yuva, aile konularında uyumu yaşamak, ilişkileri yönetmek sizin için çok daha kolay olacak. Evinizi güzelleştirmek, eve yatırım yapmak da isteyebilirsiniz.

DAMLA YILMAZ - VOGUE

Aslan ve yükselen Aslan: Ağustos her zaman sizin ayınızdır, fakat bu sene biraz stresli bir Ağustos söz konusu. 4 Ağustos’ta burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay ile yeni başlangıçlar yapmak adına harekete geçmek isteyeceksiniz. Gelecek planları adına strateji kurmak için güzel bir Yeni Ay. Ancak yeni girişimler için Eylül ayını bekleyin. Çünkü Merkür, 5 Ağustos itibarıyla geri harekette olacak. Merkür retrosu varlıklarınız, yetenekleriniz, kazancınız, özgüveniniz, kişiliğiniz, dış görünüşünüzle ilgili alanda. Kısacası kendinizi, kazancınızı ve yeteneklerinizi gözden geçirecek, kendinizi değerli hissetmek isteyeceksiniz. Maddi konularda pürüzler söz konusu ancak sosyal çevrenizden destek gelecektir. Dikkat etmeniz gereken benmerkezci olmamak, acele etmemek. 19 Ağustos’ta karşıt burcunuzdaki Dolunay ilişkilere dair bir krizi gösteriyor. İlişkiler kopma noktasına gelebilir, bu sebeple iletişime özen göstermek önemli. Eşin veya ortağın hayatında ani bir gündem de yaşanabilir ve onunla ilgilenmeniz gerekebilir. 29 Temmuz’da Venüs Terazi burcuna geçtiğinde yakın çevre ve kardeşlerle olan ilişkiniz güçlenecek, kendinizi çok daha güzel ifade edeceksiniz.

Başak ve yükselen Başak: Ağustos'un ilk on beş gününde kendinize odaklısınız. İçsel huzurunuz, ruhsal ve bedensel sağlığınız önemli. Kendi kendinize gizli planlar yapabilirsiniz, hatta sakladığınız bir ilişkiniz dahi olabilir. Venüs, 5 Ağustos sonrası burcunuzda olacak; güzelleşmek, kendinize ve ilişkilere yatırım yapmak söz konusu. Fakat var olan ilişkilerde sorunlar daha çok göze batabilir. Kendinizi de karşınızdakini de fazlaca eleştirebilirsiniz. Zira bu ay yönetici gezegeniniz Merkür de burcunuzda retro harekette olacak. Aldığınız kararları ilişkilerinizi, en çok da kendi isteklerinizi ve kimliğinizi sorgulayabilirsiniz. Terapi için çok uygun bir zaman. Eylül ayında karşıt burcunuz Balık'ta bir ay tutulması yaşayacaksınız ve bu ay tutulması ile bir dönemi kapatacaksınız. Aslında Ağustos ayında bu sürece hazırlık yapıyorsunuz. 19 Ağustos’ta gerçekleşen Dolunay ile bir proje veya işin sonuna gelebilirsiniz, yurtdışı bağlantılı beklenmedik haberler gelebilir ve sağlığa özen göstermeniz gerekir. 22 Ağustos’ta Güneş burcunuza geçiyor, kendinizi çok daha özgüvenli ve sağlıklı hissedeceksiniz. 29 Ağustos itibarıyla Venüs Terazi burcunda olacak; kazançlarınızı artırabilir, size iyi gelecek objeler alabilir, parasal konularda uzlaşmacı olabilirsiniz.

Terazi ve yükselen Terazi: Bu ayın en çok gezen ve eğlenen burcu sizsiniz. Seyahatlere gidebilir, medyada yer alabilir, kutlamalara katılabilirsiniz. Bazı Teraziler için hukuki konular ve eğitimlere dair önemli gelişmeler söz konusu. 4 Ağustos’ta gerçekleşen Yeni Ay ile yeni arkadaş çevrelerine girebilirsiniz, arkadaşlarınızdan destek görebilir etkinlik ve organizasyonlara katılabilir, geleceğe dair plan yapabilirsiniz. Venüs bu ay Başak burcunda olacak. Ruhsal alanlarda kendini bulma, meditasyon, terapiye başlamak, danışmanlık almak adına kullanabilirsiniz. Bu ay Merkür geri harekette. Gerçek motivasyonlarınızı keşfedebilirsiniz. Bazı konuların ardında yatan sebepleri görebilirsiniz. Eski dostlarla görüşebilir, konuşabilirsiniz. Etkinlik ve organizasyonlar iptal olabilir, gecikebilir ye da beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Bazı arkadaşlarla aranız bozulabilir. 19 Ağustos’ta gerçekleşen Dolunay ani olayları gündeme getirebilir. Özellikle finansal konularda tepki gösterebilirsiniz. Riskli yatırımlar için hiç uygun bir ay değil. Nafaka, telif, miras, kredi, borç alanları aniden gündeme gelebilir veya bu alanlarda krizler yaşanabilir. Eğer ilişkide partnerinizin sizi kısıtladığını hissediyorsanız tartışma yaşayabilirsiniz. Çocuğunuza dair bir konu ile ilgilenmeniz gerekebilir. 29 Ağustos’ta Venüs burcunuza geçiyor, estetik, güzellikle ilgili girişimlerinizi bu tarihten sonraya alabilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrep: Bu ay hem kariyer hem de aile ve eve dair konularda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. 4 Ağustos’ta gerçekleşen Yeni Ay ile kariyerde bazı gelişmeler yaşayabilir, öne çıkabilirsiniz. Merkür geri harekette olduğundan yeni bir işe girmek için Eylül ayını beklemek mantıklı olacaktır. Ancak kariyer planları yapabilir, görüşmelere gidebilirsiniz. Bu ay Venüs başak burcunda, arkadaşlar, sosyal çevre içinde zaman zaman aksilikler yaşanabilir. Gitmek istemediğiniz davetlere, buluşmalara gitmek durumunda kalabilirsiniz. Eğer yaratıcı bir iş yapıyorsanız işinizi daha ciddiye alıp çok çalışabilirsiniz, ekip içinde sorumluluğunuz artabilir. Bununla beraber bu ay gelir gider dengesini sağlamak zor olabilir. Merkür 5 Ağustos itibarıyla geri harekette. 15 Ağustos’a dek ekip içinde ve organizasyonlarda aksilikler çıkabilir, 15’i sonrası ise kariyerinizi tekrar ele almak, görevlerinizi düşünmek ve eşin ailesine dair konularda bazı sorunları çözmek gerekebilir. 19 Ağustos’ta gerçekleşen Dolunay ani ve beklenmedik gelişmeleri gösteriyor. İlişkilerde gerilim, aile, anne ve babaya dair durumlar, ev ve emlak konusunda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir, iyi yönetmek gerekiyor. Venüs 29 Ağustos sonrası Terazi burcuna geçiyor. Spiritüel çalışmalar yapabilir, kendi içinizde huzuru bulabilirsiniz.

DAMLA YILMAZ - VOGUE

Yay ve yükselen Yay: Ağustos ayında ilişkiler, eşiniz, ortaklıklar, hukuki süreçler, danışmanlık aldığınız ya da verdiğiniz konular oldukça aktif görünüyor. Çokça toplantı ve görüşme yapabilirsiniz. 4 Ağustos’ta Aslan burcundaki Yeni Ay ile uzaklara bir seyahat, yabancılarla ilgili konular, medya, yayıncılık veya hukuki bir konu gündeme gelebilir. 5 Ağustos itibarıyla Merkür geri harekette olacak. Kariyer alanınızda gerilemeye balayacak olan Merkür, 15 Ağustos’a dek mevkiniz, konumunuz, toplumdaki yerinizle ilgili içsel sorgulamaya sebep olabilir. Eşin ailesine dair eski konular açılabilir. 15 Ağustos sonrası ise seyahatler, dava ve hukuki süreçler, ticaret, yabancılarla ilişkiler ve eğer öğrenci veya akademisyen iseniz eğitimde aksilik ve pürüzler çıkarabilir. Eski bir dava yeniden gündeme gelebilir, seyahatlerde aksilikler yaşanabilir. İletişimde ve belgelerde titiz olmak gerek. 19 Ağustos’taki Dolunay ani, kontrol dışı bir durumu gösteriyor. Kardeşiniz, yakın çevrenizde birinin hayatında ani bir gelişme olabilecek gibi; sizin de sağlığınıza dikkat etmeniz gerek. Çalışma koşullarında ani bir gelişme, evcil hayvanınız varsa ona dair bir konu da standart rutini bozabilir. 29 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna geçiyor. Sosyal hayatta aktif olacağınız, arkadaşlarla ilişkinizi güçlendireceğiniz, keyifli bir süreç olacaktır.

Oğlak ve yükselen Oğlak: Bu ay rutinler ve iş alanında oldukça aktifsiniz. İş yerinde, çalışma arkadaşlarıyla planlar yapmak, işi büyütmek adına strateji oluşturmak söz konusu olabilir. Bazı Oğlaklar tedavi süreçlerinden de geçiyor olabilir. Eğer salığa dair ertelediğiniz konular varsa, bu ay ilgilenmek gerekebilir. 4 Ağustos’ta Aslan burcundaki Yeni Ay maddi konularla ilgili yeni kararları gösteriyor. Miras, nafaka, kredi, borç, vergi, sponsorlu işler, eşinizle, ortağınızla birlikte karar verdiğiniz finansal alanlarda yeni bir dönem başlayabilir. Eskiye dönük bir borç da ortaya çıkabilir. 19 Ağustos’taki Dolunay ani, kontrol dışı bir durumu gösteriyor. Çocuğunuzun ani bir masrafı çıkabilir, beklenmedik harcamalar olabilir, riskli yatırımlara bu ay dikkat etmek gerekiyor. Finansal konularda yapılandırmaya gidebilir, bazı eksikleri fark edebilirsiniz. Bu ay Merkür geri harekette olacak. Yurt dışı, yabancılarla ilgili alanlar, hukuki konular, eğitimler, seyahatlerde bazı gecikme ve engellerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin bir belgeyi tekrar almanız gerekebilir. 22 Ağustos’ta Güneş’in Başak burcuna geçişi ile rahatlayacaksınız. Yabancılara dair konular, seyahatler, iletişim ve medya alanları düzelecektir. Venüs 29 Ağustos’ta Terazi burcuna geçiyor ve kariyerinizde çok daha verimli bir sürece giriyorsunuz.

Kova ve yükselen Kova: Bu ay Mars ve Jüpiter’den aldığınız destekle oldukça yaratıcı olabilirsiniz, aşk hayatınız heyecanlı görünüyor. Eğer bir birlikteliğiniz varsa çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz. 4 Ağustos’ta Aslan burcundaki Yeni Ay ilişkilerde yeni bir dönemi gösteriyor. Varolan ilişkinizde yeni bir döneme geçiyor olabilirsiniz, eski bir sevgili geri dönebilir. Ancak bu ay Merkür geri harekette, bu sebeple yeni bir ilişkiyi çevreden saklamak isteyebilirsiniz. Önemli kararları ertelemek mantıklı olacaktır, yavaş ilerlemek gerekiyor. Merkür retrosu finansal yatırımlar, cinsellik, ortaklıklar, ikili ilişkilerle ilgili alanda; bu alanlarda temkinli olmak gerekir. İlişkilerde, ortaklı işler ve sözleşmelerde acele ile verdiğiniz kararları ay sonunda yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Dolayısıyla ay başında ortaklı konular, yatırımlar, özel ve resmi ilişkilerde son kararı vermeyin, mümkünse Eylül ayına erteleyin. 19 Ağustos’ta burcunuzda bir Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay civarı Uranüs etkisi ile kadersel ve beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Aile ilişkileri, anne babanız ya da evinize dair konularda stres yaşanabilir. 29 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna geçiyor ve size destek veriyor. Yurt dışı bağlantılı işler, seyahatler eğitim, medya, hukuki konular, yabancılarla ilişkilerde şanslı bir süreç başlıyor.

Balık ve yükselen Balık: Ağustos ayında Venüs’ün karşıt burcunuzda olması, sözleşmeler, ortaklıklar ve partnerinizle ilişkileri güzelleştirecek, sorunları çözmenize yardımcı olacaktır. Eğer bir ilişkiniz yoksa karşınıza yeni ilişki fırsatları çıkabilir. Zaman zaman eleştirel ve soğuk davranışlarınız olabilir, beklentilerinizi karşılanmadığını düşünebilirsiniz ancak bu ay süregelen ilişkileri dengede tutmakta yarar var. 4 Ağustos’ta Aslan burcundaki Yeni Ay ile sağlığa dair konuları ele almak isteyebilirsiniz, check-up yaptırabilirsiniz. Sokaktan evcil hayvan sahiplenebilirsiniz. İş ortamında şartlar değişebilir, yeni projeler alabilir, liderlik yapabilirsiniz. Ancak bu ay Merkür geri harekete olacağından planlarda acele etmemekte yarar var. İş yerinde iletişime, belgelere ve e-mail'lere özen gösterin, atladığınız projeler olabilir. İlişkilerde aceleci olmayın, yeni bir ilişkiye başlamayın ve Eylül'ü bekleyin. 19 Ağustos’ta Kova burcundaki Dolunay'da kadersel ve beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Seyahatlerde, yolda kazalara dikkat etmek gerekiyor. Yakın çevre, komşular, kardeşlerle ilgili kontrol dışı durumlar yaşanabilir, hiç ummadığınız kişilerden sürpriz haberler duyabilirsiniz. İletişimde sakin kalmak önemli olacak. 29 Ağustos’ta Venüs, Terazi burcuna geçiyor. Finansal alanlar, vergi, kredi, miras konularında daha şanslı olacak, eşinizden maddi manevi destek göreceksiniz.

DAMLA YILMAZ - VOGUE

X