Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Kızlar ben girdiğimiz sınavı çözdüm.
8 Türkçe yanlışım var 😔
Ders çalışmaya başladığım günden beri günlük Türkçe cozuyorum.
Demekki pratiklikle ben halledemiyorum bu konuyu.
Bana ne tavsiye edersiniz?
Bir hocanin taktik videoları feln?
Canim ben de harikalar yaratmadim ama nacizane şunu söyleyebilirim çünkü geliştiğimi hissediyorum.
Paragrafta günlük kaç soru cozuyorsun? Birincisi onu arttır. Ben 50 cozuyordum son zamanlar 60 70 falan kamp gibi yaptım zora alisiyim diye. İkincisi kaynak önemli zor kaynak olmalı gerçi zaten seninle aynı kaynakları çözüyoruz genelde. Bu arada tavsiye ettiğin paragraf kitabında ilerliyorum güzelmiş sağ ol🤗
Bir de taktik yani en son aşama artık ben gerçekten oldum hızlı okuyorum hızlı anlıyorum diyosan bence orda son bi pastanın üzerine konulan süs meyvesi gibi oluyo😂 sanırım şu an sende ise yarar. Yani bende yaradi mi emin değilim ama rüştü hocayı bi dinle dinledin mi?
Mesela deginilmemistir cümlelerinde önce şıkları oku hızlıca sonra soruya geç diyoya ben onu uyguluyorum sadece..diğer taktikler aklıma gelmiyo😂ise yarıyor mu emin değilim ama bazı sorularda evet bazı sorularda hayır.

Yani kesintisiz uzun süre çözmek gelistiriyo gibi geldi bana. Tabi bu biraz da şans sınavda iki şık arasında kaldığım da çok oldu🤷🏼‍♀️

Son düzenleme:
Canim ben de harikalar yaratmadim ama nacizane şunu söyleyebilirim çünkü geliştiğimi hissediyorum.
Paragrafta günlük kaç soru cozuyorsun? Birincisi onu arttır. Ben 50 cozuyordum son zamanlar 60 70 falan kamp gibi yaptım zora alisiyim diye. İkincisi kaynak önemli zor kaynak olmalı gerçi zaten seninle aynı kaynakları çözüyoruz genelde. Bu arada tavsiye ettiğin paragraf kitabında ilerliyorum güzelmiş sağ ol🤗
Bir de taktik yani en son aşama artık ben gerçekten oldum hızlı okuyorum hızlı anlıyorum diyosan bence orda son bi pastanın üzerine konulan süs meyvesi gibi oluyo😂 sanırım şu an sende ise yarar. Yani bende yaradi mi emin değilim ama rüştü hocayı bi dinle dinledin mi?
Mesela deginilmemistir cümlelerinde önce şıkları oku hızlıca sonra soruya geç diyoya ben onu uyguluyorum sadece diğerleri aklıma gelmiyo😂ise yarıyor mu emin değilim ama bazı sorularda evet bazı sorularda hayır.

Yani kesintisiz uzun süre çözmek gelistiriyo gibi geldi bana. Tabi bu biraz da şans sınavda iki şık arasında kaldığım da çok oldu🤷🏼‍♀️
Bende önce şıkları okuyorum canım. Ama dikkatim dağılıyor galiba, bende kötüyüm 🥺

Mesela deginilmemistir cümlelerinde önce şıkları oku hızlıca sonra soruya geç diyoya ben onu uyguluyorum sadece diğerleri aklıma gelmiyo😂ise yarıyor mu emin değilim ama bazı sorularda evet bazı sorularda hayır.

Ha bir de en en en önemlisi şu bence. Hızlı okuyup geçmek. Gercekten hizli okuyup gecceksin ama. Yani zaten zor bi metinse yine başa donuyosun yavaş okusan da anlamiyosun.
Üzerinde çok düşünmemek. Ne zaman ben bunları bıraktım gelistim. Hizli olunca paragrafın genel anlamını daha iyi kavrayıp şıklarda bagdastiriyosun. İlk çözümünde en yakın geleni yapıştır geç bekleme.
Tabi beklediklerimiz oluyor mutlaka ama o zaman boş bırakıp bi iki soru sonra dönüyorum ben.

Bende önce şıkları okuyorum canım. Ama dikkatim dağılıyor galiba, bende kötüyüm 🥺
İşte tam olarak bu olay bence. Paragraf=dikkati toplamak.
İşte bu yüzden oturup 1 saat gerekirse hiç kalmadan cozmeliyiz bence. Sınavda o kadar hafif geliyo ki sorular öyle yapınca. Çünkü sen uzun süre dikkatini orda tutmaya alışmış oluyorsun.

Ben de matematikte aslında gayet yapabildiğim sorulara sınavda takılıp kalıyorum işlem hatası falan yapıyorum saçma sapan. Ben de bunun için taktik istiyorum yarıda kaliyo sorum boş yere isaretleyemiyorum:KK43:
Ben sınavda denemelerde bile yapamadığım kadar matematik yapmışım 😔
Bir daha o kadar yapabilir miyim.bilmiyorum.

Mesela deginilmemistir cümlelerinde önce şıkları oku hızlıca sonra soruya geç diyoya ben onu uyguluyorum sadece..diğer taktikler aklıma gelmiyo😂ise yarıyor mu emin değilim ama bazı sorularda evet bazı sorularda hayır.

Canim deginilmemistir de bende şıkları okuyorum önce, kadir gümüşten öğrenmiştim.

Hızlı çözüyorum, hız sorunum yok, anlama sorunum var sanırım.
İnan çok kaynak bitirdim, 3. Tyt kaynağım hatta. Kpss kaynaklari basit diye tyt çözüyorum.

Senin matematikten kaç netin çıktı canim ?
Belki benimki seninkinden azdır 😊
Yok canım ya mümkün değil benim matematiğim çok çok iyi değil ki zaten. Orta halli. Zaman yetmedi daha doğrusu zaman da değil hızlı yapiyim diye çok işlem hatası yaptım geri döndüm sürekli.
14 ya da 16 soru isaretledim diye hatirliyorum

Yok canım ya mümkün değil benim matematiğim çok çok iyi değil ki zaten. Orta halli. Zaman yetmedi daha doğrusu zaman da değil hızlı yapiyim diye çok işlem hatası yaptım geri döndüm sürekli.
14 ya da 16 soru isaretledim diye hatirliyorum
Ya sen mühendissim ya, ondan iyi yapmisindir diye düşündüm.
Ben geçen sınavda 18 işaretledim, 2 yanlışım çıkmıştı. Ondan bu sene matematiğin üstüne çok düştüm.

3 tane video çözümlü kitap bitirdim, tyt kitapları. Ve öyle ince kitaplar değildi.
1. kitabta önce videolari izledim testlerin, ertesi gün o testleri ben çözmeye çalıştım.
2. Kitapta ben çözdüm, cozemedimlerimin video çözümüne baktım.
3. Kitap kamp şeklindeydi.
Yani beni çözüm videoları izlemek kurtardı.
Sinavda da ya yirmi altı netim var yata yirmi beş doğru bir yanlışım var. Bir soruyu tam hatırlamıyorum. Mutlak değer sorusunu çözdüm ama simavdaki bulduğum sonuçla evdeki bulduğum sonuç aynı değildi sanirim

Ya sen mühendissim ya, ondan iyi yapmisindir diye düşündüm.
Ben geçen sınavda 18 işaretledim, 2 yanlışım çıkmıştı. Ondan bu sene matematiğin üstüne çok düştüm.

3 tane video çözümlü kitap bitirdim, tyt kitapları. Ve öyle ince kitaplar değildi.
1. kitabta önce videolari izledim testlerin, ertesi gün o testleri ben çözmeye çalıştım.
2. Kitapta ben çözdüm, cozemedimlerimin video çözümüne baktım.
3. Kitap kamp şeklindeydi.
Yani beni çözüm videoları izlemek kurtardı.
Sinavda da ya yirmi altı netim var yata yirmi beş doğru bir yanlışım var. Bir soruyu tam hatırlamıyorum. Mutlak değer sorusunu çözdüm ama simavdaki bulduğum sonuçla evdeki bulduğum sonuç aynı değildi sanirim
Yani sınavdan sonra oturdum gayet çözdüm ben de bunu anlamıyorum sınavda çözemiyorum.
Video soru çözümü ben de izledim soru da çözdüm ama demekki yetersiz bir şeyler eksik. O zaman daha çok soru çözmek lazım.

Tyt soruları çok farklı gibi geliyo bana ya bizim sınavdan öyle değil mi? O yüzden hep bi soğuk duruyorum.

X