Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Merhabalar herkese. Mühendislik mezunuyum kpss b grubundan hazırlanıyorum. Daha önce sınava girdim ama hiç sınav gününe kadar çalışamadim doğum yaptım cenazemiz oldu derken hep bir aksilik cikti. İnşallah bu sene bir şey olmazsa sonuna kadar çalışacağım bende 💪 90 almam gerekiyor. Oyuzden şimdi bebeği uyuttum ders başına gececegim 🤭
İnşallah bu yıl o yıl olur güzel anne 😍. Hoşgeldiiiin 🤗

En az iki daha doğru bence. Benimki tamamen tembellik 🤭
Yok ya öyle deme en doğrusu max 3 ders olacak şeklinde olmalı bence hani çünkü buda kafa yani 3 ders bile kafanın 3 e bölünmesi demek aynı günde. O yüzden ben günde 1 ders çalışıyorum kafa sağlığım için 😂😂.
Bu işin şakası tabide ama hani konular bitmişse tekrarlar yapılacaksa o zaman günde kaç ders olduğu önemli değildir bence yoksa ilk kez konulara çalışılıyorsa dediğim gibi fazla ders olmaz zaten anlayamayız kopuk kopuk olur öyle oluyor

Kızlar selam
Bayağıdır bildirim yapamıyorum
Şehir dışına çıkmak zorunda kaldık geldik falan derken anca oturdum ders çalışmaya
Sürekli birşeyler çıkıyo ve ben ders çalışamıyorum yetiştiremeyecegim gibi geliyo acayip stres oluyorum
Dün çalıştıklarım
20. Yy da Osmanlı mondros işgaller konusu 7 video izledim 10 tane testini çözdüm
3 test Türkçeden çözdüm
5 test te coğrafya dan
Bu arada genel kültürden sadece tarih ve matematiğim kaldı diğer dersler bitti tarih de 10 güne kadar biterse sadece matematiğim kalıyo ondan sonra da eğitim bilimlerine geçeceğim
Matematik ile eğitim beraber götüreceğim
Allahım şu tarih bir bitseydi 🙈

Canım bırakmamak önemli bu süreçte. Evet evli olanların yükü bir tık daha fazla bizden anlıyorum. Ama bu yükün altından başarıyla kalkanlar var. Youtubeda görüyorum zor da olsa yapmış sonuçta. Sen de bunlardan biri olabilirsin. Burada mıydı tam hatırlayamadım çorba karıştırırken bile not okuyorum demişti birisi. Bıraktığımızda bizi elemek zaten çok kolay, bırakmayıp son dakikaya kadar mücadele edenler kazanıyor bu sınavı. Morali bozuk olsa bile çalışmayı bir an bile bırakmayanlar, hareket halindekiler, pes etmeyip ilerlerleyenler kazanıyor. Ev işi bittiğinde hemen dersin başına geç. Ben de bekarım ama annemle yaşıyoruz. Sadece yemek işi annem de onu da pek beceremediğimden. Geri kalan temizlik, sofra kaldırma, çamaşır vs. aklına gelecek işler bende. Hızlıca işi bitirip ders çalışabilecek zaman oluşturuyorum. Boşluk bulduğumda masanın başına oturuyorum. Kendimize vakit oluşturacağız. Oluşturmak zorundayız. Sizle konuştuğumdan beri temizliği de üstünkörü yapıyorum bu arada :KK70: yani daha önce detaylı süpürme silme yapıyordum şimdi daha yüzeysel yapıyorum. Temmuza kadar bu şekilde gitmek zorunda. Sınavdan sonra istemediğimiz kadar özgür vaktimiz olacak canım, kimse kalk ders çalış demeyecek. O yüzden sınava kadar bol sabır gerekiyor. Sonrası özgürlük olacak inşallah.
Canım öyle yapıyorum zaten bulduğum her fırsatta ders adına bi şeyler yapmaya çalışıyorum. Ama işte yeterli gelmiyor çalışmam kendime. Gerçekten iyi çalıştım diyemiyorum hiçbir zaman bu zaman zaman modumu düşürüyor. Yine de bırakmayacağım inşallah

Anladığım kadarıyla en çok zorlandığın ders bitmiş ve bu senin için bir artı. Eğitim bilimleri ezber ama sanki onlar daha bi akılda kalıyor en azından ben öyle düşünüyorum bu yüzden önce tarih gibi daha nankör dersleri bitirmek mantıklı. Ütü yaparken vs dinliyorum diyorsun ama gayet güzel çünkü kulak dolgunluğu olur hani farkında olmadan öğrenirsin ve bence tarih gibi bir ders de sürekli bu şekilde dinlenmeli yoksa başka ne şekilde akılda kalır bu ders inan bende bilmiyorum. Tamam test çözmek çok önemli evet ama konuyu bilmiyorsan milyon tane çöz boş yani.
Ev işleri kısmına bende katılıyorum evet asla ve asla bitmez ancak benim gibi üstünkörü geçebilirsin galiba 😅. 2021 kpss ye girerken eve resmen 2-3 ay bişey yapamamıştım ama sınavdan sonra temizledim 😁.
Bunların dışında canım inşallah yavaş yavaş da olsa bitecek sen yeterki böylede olsa devam et. Belkide hepsini bitirmeden bile istediğin puanı alırsın hiç belli olmaz bu işler 🌸 Allah kolaylıklar versin, hayırlı atanmalar nasip etsin bizlere inşallah ☺️
Eğitim bilimlerinde fena değilim zaten canım orda sadece ölçme ve rehberlikte konu çalışacağım. Diğerlerinde soru üzerinde gitmeyi planlıyorum. Tarihim de iyidir ilgim var o yüzden rahatlıkla iş yaparken dinliyorum. Şu tarihi aradan çıkarsam vstandaşlığa ce biraz matematiğe eğilmek istiyorum. Bir de dün bir alan denemesi çözdüm sonuç çok kötü 🤦🏻‍♀️ tabi daha bütün konularda baştayım.
Ev işlerini her zaman detaylı yapmıyorum çoğu zaman günlük rutini hallediyorum ama o bile çocukla çok vakit alıyor. İnşallah güzel sonuçlar alırım alırız bu çalışmayla

Kızlar selam
Bayağıdır bildirim yapamıyorum
Şehir dışına çıkmak zorunda kaldık geldik falan derken anca oturdum ders çalışmaya
Sürekli birşeyler çıkıyo ve ben ders çalışamıyorum yetiştiremeyecegim gibi geliyo acayip stres oluyorum
Dün çalıştıklarım
20. Yy da Osmanlı mondros işgaller konusu 7 video izledim 10 tane testini çözdüm
3 test Türkçeden çözdüm
5 test te coğrafya dan
Bu arada genel kültürden sadece tarih ve matematiğim kaldı diğer dersler bitti tarih de 10 güne kadar biterse sadece matematiğim kalıyo ondan sonra da eğitim bilimlerine geçeceğim
Matematik ile eğitim beraber götüreceğim
Allahım şu tarih bir bitseydi 🙈
Ay kız aynı gidiyomuşuz tıpkısının aynısı bak heyecanlandım şimdi 🤪. Bendeki tarih de bitseydi ne güzel olurdu çünkü artık iyiden iyiye konular birbirine girmeye başladı 😅. Birde çalışırken diyorum ki aaa kolaymış sonra bir soru görüyorum ve diyorum ki ooo tarihcim saygılar ver elini öpeyim ben çekiliyorum 😂

Canım stres yapmana gerek kalmamış çünkü bence eğitim bilimleri daha akılda kalıcı daha kolay öğreniliyor bu yüzden onuda kısa sürede bitirirsin. Zaten sonra bişey kalmıyor denemelerle ilerleyeceksin inşallah veya hem soru bankası hem deneme bilemiyorum herkesin tarzı farklı 😊

Ay kız aynı gidiyomuşuz tıpkısının aynısı bak heyecanlandım şimdi 🤪. Bendeki tarih de bitseydi ne güzel olurdu çünkü artık iyiden iyiye konular birbirine girmeye başladı 😅. Birde çalışırken diyorum ki aaa kolaymış sonra bir soru görüyorum ve diyorum ki ooo tarihcim saygılar ver elini öpeyim ben çekiliyorum 😂

Canım stres yapmana gerek kalmamış çünkü bence eğitim bilimleri daha akılda kalıcı daha kolay öğreniliyor bu yüzden onuda kısa sürede bitirirsin. Zaten sonra bişey kalmıyor denemelerle ilerleyeceksin inşallah veya hem soru bankası hem deneme bilemiyorum herkesin tarzı farklı 😊
Ay ne güzel aynı olmamız ☺️
İnklap tarihi daha çabuk geçecek gibi ben 10 güne kadar bitirmeyi planlıyorum inşallah 🙏
Benim de tarihte zorlandığım oluyo 😄 yani atıyorum 18 soruluk testten 6 7 yanlışım çıktığı bile oluyo ama zamanla daha da azalacak yanlışlarımız ona inanıyorum 👍
Tek korkum matematik çok korkuyorum ama 15 net bile yapsam bana yetecek onu bile çıkarabileceğimden emin değilim ☹️
Eşimin işinden dolayı doğunun ücra bir köşesindeyiz hiçbir imkanım yok dershane falan olsaydı keşke en azından denemelere girerdim
Sizler giriyor musunuz denemelere kızlar ?

Ay ne güzel aynı olmamız ☺️
İnklap tarihi daha çabuk geçecek gibi ben 10 güne kadar bitirmeyi planlıyorum inşallah 🙏
Benim de tarihte zorlandığım oluyo 😄 yani atıyorum 18 soruluk testten 6 7 yanlışım çıktığı bile oluyo ama zamanla daha da azalacak yanlışlarımız ona inanıyorum 👍
Tek korkum matematik çok korkuyorum ama 15 net bile yapsam bana yetecek onu bile çıkarabileceğimden emin değilim ☹️
Eşimin işinden dolayı doğunun ücra bir köşesindeyiz hiçbir imkanım yok dershane falan olsaydı keşke en azından denemelere girerdim
Sizler giriyor musunuz denemelere kızlar ?
Ah matematik 🤦‍♀️

Daha konular bitmeden deneme yapmayı gözüm kesmez. Dershaneye denemeye gidemem çok pahalı, evde alıp yapıcam ben canim🤷‍♀️

Çanlar pamuk eller telefona🤗

Şimdi bir öğretmen olarak düşünün ve yazın. Matematik yapamayan bir öğrenciniz var ve kpss ye girecek, matematikten hangi konuları öğrenirse üstesinden gelir. Kpss sınavında çok kolay sorularda var biliyorum. O yüzden sizi öğretmenim olarak dinliyorum 😍🤩🤗🤗

Mrb kızlar, çok karışmış durumdayım fikirlerinize ihtiyaçım var. Türkçeyi çografya tarih 2 kez bitirdim, vatandaşlıklığı yazıyorm ocakta matematiğe başlıcam. Matematiğim 0 hiç bişi bilmiyrm ama uğraşıcam şimdi size sormak istediğim şey şu. Bu yıl düz memurluk alım senesi matemetiğim zayıf olduğu için sadece gygk mi çalışıp düz memurluk için mi cabalaşam yoksa eğitimede eğilsem mi şöyleki bir koltukta ki karbuz taşımaya çalışırken gygkden de olmak istrmiyorm olmazsa seneye eğitim sınavı yine var diye düşünüyorm çalışıp eğitimden seneye daha yüksek alırm diyorm. İkisinide bir seneye sığdırıp az puan almaktan korkuyorm siz ne dersiniz yetişir mi ikiside özellikle eğitim bitirmiş olan arkadaşlar lütfen yardım edin eğitim çok mu ağır mat ile eğitimi bu seneye yetişir mi ???? Acayip anneye bağlı minik bi kurabiyem var lütfen onu da gözardı etmeyin 😊 (çalışmak için çok bol vaktim yok)
Canim düz memurluk merkezi atamada 92 üstü oluyor hep. Ama açıktan alımda ise tamamen mülakata bağlı. Mülakat girince işin içine torpil giriyor. 87 puanla çok kapıdan döndüm atanamadim.
Ondan puanın 90 alacak kadar bile olsa garanti değil düz memurluk açıktan alımlar

Çanlar pamuk eller telefona🤗

Şimdi bir öğretmen olarak düşünün ve yazın. Matematik yapamayan bir öğrenciniz var ve kpss ye girecek, matematikten hangi konuları öğrenirse üstesinden gelir. Kpss sınavında çok kolay sorularda var biliyorum. O yüzden sizi öğretmenim olarak dinliyorum 😍🤩🤗🤗
Temel kavramlar
Üstlü sayılar
Köklü sayılar
Çarpanlara ayırma
Mutlak değer.
İlk bir kaç problem de basit oluyor.

Selamlar kızlar
Durum bildirimi yapmaya geldim.
15 günlük program yapmıştım, coğrafya matematik problemler, tarih ve Türkçe videoları için. 10 gün sorunsuz bitti. Son 5 gün kaldı inşallah onu da bitiririm.

Yeni 20 günlük program yaptım, o da matematik turkce kampı gibi olacak.
Yeni programda 5 saatin altına düşmemeye çalışacağım bir de.

X