2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Papatya0593 Papatya0593 seni gördük daha iyi olduk 😍 ikincinin telaşından buraya pek bakamıyorsun diye düşünmüştüm. Sağlıcakla gelsin inşallah. Yardımcın hayırlı olsun çok iyi yapmışsın. Günümüz çocukları çok hareketli, bakabilmek başlı başına iş çok yoruyorlar. Yanında biri olması gerekiyor hamileyken(hatta değilken de).
Okullar açılıyor, ben de bakıcı buldum bugünlerde başladı. Ben evdeyken geliyor 2 3 saat beraber oynayıp vakit geçiriyorlar alışma günleri yapıyoruz. Başka bir bakıcı bulmuştum aslında, hastalandım dermanım yok başkasıyla görüşürsen görüş dedi resmen ekti beni. 2 kere gelmişti, ücret göndereyim demek ve haber vermek için aradım akşam, açmadı da dönmedi de. İki ayağımı bir pabuca soktu ama her şeyde bir hayır var derler ya yeni bulduğum bakıcı çok çok daha içime sindi. Hiç gözüm arkada kalmayacak, şen şakrak bir kadın çok iyi vakit geçiriyorlar.
Dil gelişimi iyi gidiyor. Kelimesi oldukça çoğaldı. Her şeyi anlıyor, bir şeyleri getirip götürmesini istersem yapıyor. Erken dillenenlere boyu kısa kalacak derlermiş geçen öyle bir şey dediler tüm hevesim kaçtı. Batıldır diye düşünmek istiyorum, 15 seneye kadar belli olur gerçekse 😑 Bazen farklı kelime duyunca kahkaha atıyor. Tozuttun, cozuttun, bıcırık gibi kelimeler çok hoşuna gidiyor baya güldürüyor onu. Buzdolabı hayvan magnetleri ile hayvan isimlerini çok tekrar ediyoruz kendi söyleyemiyor olsa da seçebiliyor. Tepelere çıkma isteği biraz azaldı. Bir ara pencere önlerinden zor indiriyordum günümüz hayır olmazlarla geçiyordu. Ayakkabı sevdamız var, evde terlikleri var onları giyip dolaşmayı çok seviyor. Kız çocuk olunca, üstüne giydiklerini artık ayırt ediyor tek renk şeyleri giyerken pek tepkisi yok. Biraz süslü resimli bir şey giyerken ciciii deyip seviyor gülüyor. Bundan sonra alışverişler ona göre yapılacak :)
13 ve 14. Dişlerimiz üstten geliyor şu günlerde. Çoğu gece uyanıyor, 1 saat evi geziyoruz sonra uyuyor. Gündüz uykularımız da kısaldı 1 kere 1 saat kadar uyuyor ama her diş çıkarma döneminde kısalıyor diş çıkınca normale dönüyor. Sabırla bekliyorum gündüz uykusunun normale dönmesini. Bizde durumlar böyle
Bir de babaya acayip yapıştı. Hiçbir yere salmıyor. Bazen 2 dk için ağladığı bile oluyor. Ben onu da dişin zor çıkmasına bağlıyorum 🤷‍♀️ Nerede bir sorun olursa diş diyorum ama bilmiyorum artık 😃
Canım bakıcı işi gerçekten zormuş, ben evde olmama yanımda bakılacak olmasına rağmen çok zorlandım , Şükür sende içine sineni bulmuşsun olanda hayır vardır
Dil gelişimi maşallah kesinlikle batıl olduğunu düşünüyorum boyla alakasının canım hiç bir mantıklı açıklaması yoktur kesin😅
Herşeyi çok güzel maşallah, bakıcısına da kolaylıkla adapte olurda seni yormaz inşallah ,
Babaya benim oğlanda yapışık ben alıştım bazen diyorum sen mi doğurdun ben mi , ben evdeyim o gidip geliyor diye onu gördüğü zaman ondan ayrılmak istemiyor diye yorumluyorum 😅

Birdenbire kesmek yerine, 2 sağı emziriyorsan 1 solu emzir, sonra 3 sağı emzir 1 solu emzir derken o şekilde iltihaplanma falan yaşamazsın. Birden kesersen canın yanar,farklı sorunlarla karşılaşırsın. Günlere yaymayı dene.

Ben 9 aydan sonra çalışmaya başladım, evdeyken emziriyordum ben yokken mama verildi. Mama ile uyumaya alıştı ama gece uyanıp mama istemez,gece uykusu güzel. Sıcaklarda çok uyanıyordu su veriyordum uyuyordu. Zaten gece beslenmesini artık bedenleri kabul etmiyor gazlanıyor, gazlanmaya meyilli bir bebek de olabilir. Diş çıkarırken geceleri uyanınca emmek istiyordu, emince gündüz iştahı az oluyordu. Gece beslenmesi gündüz beslenmesini etkiliyor kesinlikle. 1 aydan fazla oldu emzirmeyi bıraktım. Uyurken mama ile uyuyor maalesef, ona devam ediyoruz. Mama öğünü sayısını zamanla azaltıyorum. Günde 4 kere veriyordum, bugünlerde 3 e düştük. Her şeyi yiyor ama yine de emme isteğini tatmin etsin istiyorum. 2 yaşa kadar böyle devam ederiz diye düşünüyorum.Siz neler yapıyorsunuzu bilmek isterim, yanlış yapmıyorumdur umarım. Mamaya karşı çok önyargı var, bazen kafam karışıyor ana yüreği
En doğrusunu yapıyorsunuz bence gün gün azaltarak ilerlemek başka türlü zor olur zaten. Gece uykusu için verdiğiniz ölçüleri de azaltarak bitirebilirsnz. Başka hiç birfikrim yok inanın.
Bide süt veriyor musunuz bebeğinize. Ben uyutmadan yada gün içi bi biberon veya bir bardak süt vermek istiyorum artık meme kesildikten sonra süt içme alışkanlığı olsun hem faydalı hem ek gıda dışında doyurucu birşey olsun diyerek.

Dünden beri solu vermedim zaten bi ağırlaşmış anltamam annem nasıl dediyse öyle yapıyorum üstüne buz koyarsın soğuk duş aldırırsn göğsüne kesilr faln demişti ben de kendimce yapıyorum dediklerini. Sizde buz uygulamış miydiniz bide 2 sağ 1 sol ver derken nasıl tam olarak detaylı anlatabilir misiniz size zahmet.

En doğrusunu yapıyorsunuz bence gün gün azaltarak ilerlemek başka türlü zor olur zaten. Gece uykusu için verdiğiniz ölçüleri de azaltarak bitirebilirsnz. Başka hiç birfikrim yok inanın.
Bide süt veriyor musunuz bebeğinize. Ben uyutmadan yada gün içi bi biberon veya bir bardak süt vermek istiyorum artık meme kesildikten sonra süt içme alışkanlığı olsun hem faydalı hem ek gıda dışında doyurucu birşey olsun diyerek.

Dünden beri solu vermedim zaten bi ağırlaşmış anltamam annem nasıl dediyse öyle yapıyorum üstüne buz koyarsın soğuk duş aldırırsn göğsüne kesilr faln demişti ben de kendimce yapıyorum dediklerini. Sizde buz uygulamış miydiniz bide 2 sağ 1 sol ver derken nasıl tam olarak detaylı anlatabilir misiniz size zahmet.
Mesela bir sefer sağ bir sefer sol emziriliyor ya, iki emmede sağ verip sonrakinde sol göğüs emzirirseniz az emzirdiğiniz için solda süt azalacaktır ama ağrınız da olmaz yavaş yavaş azalır. Ben emzirmeyi bıraktığımda sağdım mesela ama saat aralarını açarak. Önce günde iki sağdım iki üç gün sonra bir kere sağdım. Sonra bir gün sağdım bir gün sağmadım derken hiç ağrım şişliğim olmadan süt azaldı. Bir buçuk ay kadar oldu hemen hemen.

Sütü çocuk doktoru önermedi bize. Artık önermiyoruz kansızlık yapıyor, yoğurt yesin peynir yesin dedi

Mesela bir sefer sağ bir sefer sol emziriliyor ya, iki emmede sağ verip sonrakinde sol göğüs emzirirseniz az emzirdiğiniz için solda süt azalacaktır ama ağrınız da olmaz yavaş yavaş azalır. Ben emzirmeyi bıraktığımda sağdım mesela ama saat aralarını açarak. Önce günde iki sağdım iki üç gün sonra bir kere sağdım. Sonra bir gün sağdım bir gün sağmadım derken hiç ağrım şişliğim olmadan süt azaldı. Bir buçuk ay kadar oldu hemen hemen.

Sütü çocuk doktoru önermedi bize. Artık önermiyoruz kansızlık yapıyor, yoğurt yesin peynir yesin dedi
Aaa şaşırdım süt konusu bende danışayım en iyisi.
Evet anladm bende sol memeyi hiç kızıma vermicem o hâlde kendim gün içi 2 kere sağaym 2 3 gün öyle sonra 1 kere sağarm sonra hiç sagmam bide soğuk duş çok etkili oluyormuş galiba onu da ara ar yaparım. 5 6 güne çözerim inşallah haa bide sağım yaparken hepsini bosaltmam yarı yarıya yapsam yeterli olur diye düşünüyorum. Sol bittikten sonra da sağa geçerim azalta azalta keserim inşallah

Canım bakıcı işi gerçekten zormuş, ben evde olmama yanımda bakılacak olmasına rağmen çok zorlandım , Şükür sende içine sineni bulmuşsun olanda hayır vardır
Dil gelişimi maşallah kesinlikle batıl olduğunu düşünüyorum boyla alakasının canım hiç bir mantıklı açıklaması yoktur kesin😅
Herşeyi çok güzel maşallah, bakıcısına da kolaylıkla adapte olurda seni yormaz inşallah ,
Babaya benim oğlanda yapışık ben alıştım bazen diyorum sen mi doğurdun ben mi , ben evdeyim o gidip geliyor diye onu gördüğü zaman ondan ayrılmak istemiyor diye yorumluyorum 😅
Benim oglan bakici evdeyken bana gelmiyor biliyormusun:) kiz gidince arkasindan agliyor. Wcye gidiyor kapisinda bekliyor. Kucagima aliyorum bakiciya gitmek istiyor:)) sizde durumlar nasil gerci yeni yeni alismaya baslamistir bakiciya.

Benim oglan bakici evdeyken bana gelmiyor biliyormusun:) kiz gidince arkasindan agliyor. Wcye gidiyor kapisinda bekliyor. Kucagima aliyorum bakiciya gitmek istiyor:)) sizde durumlar nasil gerci yeni yeni alismaya baslamistir bakiciya.
Benim ki de alıştı canım, Aşağıya iniyor onla, sonra oyun odasına kendi götürüyor falan ama bazen de beni istiyor o kucağına alınca istemiyor beni al diyor bazen ama işte ben hep yanlarındayım altını bile değiştirtmedim nerdeyse ,uykusunu ben uyutuyorum onun da etkisi vardır heralde başabaşa kalmıyorlar, bizim de 1 ay olacak nerdeyse

Aaa şaşırdım süt konusu bende danışayım en iyisi.
Evet anladm bende sol memeyi hiç kızıma vermicem o hâlde kendim gün içi 2 kere sağaym 2 3 gün öyle sonra 1 kere sağarm sonra hiç sagmam bide soğuk duş çok etkili oluyormuş galiba onu da ara ar yaparım. 5 6 güne çözerim inşallah haa bide sağım yaparken hepsini bosaltmam yarı yarıya yapsam yeterli olur diye düşünüyorum. Sol bittikten sonra da sağa geçerim azalta azalta keserim inşallah
Evet zaten çok sağım yaparsanız süt üretimi artar. Rahatlatacak kadar sağın, vücut süt gerekmiyor diye üretmeyi bırakıyor

Kesin benimki de öyle olacak. Dün teyeee diye eteğine yapıştı giderken. Ben evdeyken böyle ben yokken iyice alışır

Kızlar aah aah o kadar sevinmiştim yeni bakıcım çok iyi diye. Kadın gece bel ağrısından uyuyamamış. Kendime güvenemiyorum belim eskiden rahatsızdı ben herhalde ameliyat olucam dedi. Yine başka bakıcı arıyorum. Kızla da o kadar iyi vakit geçirdiler ki. Bugün ilk kez tüm gün bıraktım ne ağlamış ne bizi sayıklamış. Zaten fark etmiştim iki günde çok alışmıştı. Akıllı uslu oyun oynamışlar, hiç zorluk çıkarmamış. Bakıcı bulana kadar idare ederim dedi. Pazartesi okula başlayacağım, vakit de kalmadı. Dua edin 🤲

Kızlar aah aah o kadar sevinmiştim yeni bakıcım çok iyi diye. Kadın gece bel ağrısından uyuyamamış. Kendime güvenemiyorum belim eskiden rahatsızdı ben herhalde ameliyat olucam dedi. Yine başka bakıcı arıyorum. Kızla da o kadar iyi vakit geçirdiler ki. Bugün ilk kez tüm gün bıraktım ne ağlamış ne bizi sayıklamış. Zaten fark etmiştim iki günde çok alışmıştı. Akıllı uslu oyun oynamışlar, hiç zorluk çıkarmamış. Bakıcı bulana kadar idare ederim dedi. Pazartesi okula başlayacağım, vakit de kalmadı. Dua edin 🤲
Ay çok üzüldüm, bakıcı işi bu yüzden çok zor ya asla belli olmuyor ne olacağı, inşallah daha iyisi bulunur canım , çokta az kaldı anlaşan anlaştı bu hafta bulabildiğin tüm numaraları ara😑dua edelim, hayırlısıyla evladına en iyi şekilde bakabilecek biri çıksın karşına

Canım ben Anadolu’nun küçük bir ilindeyim, bakıcı tam gün 9.30-5 diye anlaştık, çocuklara yardım özellikle oğlanın tabii , yemek yapımı, birde günlük ev işime yardımcı oluyor, detay temizlik değil ama mutfak toplama arada da sil süpür yapıyor oğlan uyurken şuan, öyle anlaştık , 14 veriyorum
Çok iyi anlaşmışsın canım sevindim darısı başıma inşallah.

Reglim 5 gün gecikince bi test yaptım ve sonuç çift çizgi 🫣 hastaneye gitmek için bekleyeceğim biraz daha, inanılmaz karışık duygular içindeyim şuan 🥲 oğlum bu ayın 25’inde tam 18 aylık olacak. Biraz daha bekleme niyetindeydim ama beklersem de tek çocukla yetineceğimi hissediyordum. Planlı değildi süpriz oldu Hayırlısı bakalım 🫠

Reglim 5 gün gecikince bi test yaptım ve sonuç çift çizgi 🫣 hastaneye gitmek için bekleyeceğim biraz daha, inanılmaz karışık duygular içindeyim şuan 🥲 oğlum bu ayın 25’inde tam 18 aylık olacak. Biraz daha bekleme niyetindeydim ama beklersem de tek çocukla yetineceğimi hissediyordum. Planlı değildi süpriz oldu Hayırlısı bakalım 🫠
Ayy çok güzel haber🥰 canım valla insan rahatladıkça bu fikirden gerçekten uzaklaşıyor arada da nerdeyse 26 ay olacak çokta az değil aslında, gözün aydıın 🥰🌸

Hayırlı olsun, nasibi varmış senin istemeni bekleyemedi 😄🤲 💕

Sağlıkla gelsin

Kızımı sütten kesme operasyonu başarıyla tamamlanmıştır 🤲🤣😅 o kadar mutluyum ki
İlk 2 gece çok çok zordu ama son 2 gece çok rahat geçti dün gece 1 kez kalktı o da eşim kucağında pispisladi uyuduu hemen.
Tek sıkıntımız gece uykusuna yatma. Ne ben nasıl uyutacağımi biliyorum ne o nasıl uyuyacgini bilmiyor.
Sürekli memede uyuduğu için başka türlü yapamıyoruz iki gece bebek arabasında sallayarak uyuttm 2 gece de bacağımda salladım ama öyle hemen gelip yatmıyor bacağıma uykudan sersemlesiyo gel oje surcem diyip bacağıma yatırıyorum eşim el tırnaklarına ben ayak tırnaklarına sürüyormus gibi yapıyorum 5 10 dakka ve mayişmaya başlıyor öyle dalıyor. Uykusu gelir gelmez bacağıma yattığı vakit tam olacak inşallah ❤️

Kızımı sütten kesme operasyonu başarıyla tamamlanmıştır 🤲🤣😅 o kadar mutluyum ki
İlk 2 gece çok çok zordu ama son 2 gece çok rahat geçti dün gece 1 kez kalktı o da eşim kucağında pispisladi uyuduu hemen.
Tek sıkıntımız gece uykusuna yatma. Ne ben nasıl uyutacağımi biliyorum ne o nasıl uyuyacgini bilmiyor.
Sürekli memede uyuduğu için başka türlü yapamıyoruz iki gece bebek arabasında sallayarak uyuttm 2 gece de bacağımda salladım ama öyle hemen gelip yatmıyor bacağıma uykudan sersemlesiyo gel oje surcem diyip bacağıma yatırıyorum eşim el tırnaklarına ben ayak tırnaklarına sürüyormus gibi yapıyorum 5 10 dakka ve mayişmaya başlıyor öyle dalıyor. Uykusu gelir gelmez bacağıma yattığı vakit tam olacak inşallah ❤️
Ay hadi gözün aydın o uyku geçişi de zamanla oturur şimdi bocalaması çok normal canım

Oturur canım merak etme ama pes etme artık memeyi unuttur, yanında falan giyinme görmesin
Kız hiç istemiyor zaten şaşırıyorum adını bile anmıyorr. Öyle üstüne birşey falanda sürmedim ilk gün pis iyy faln yaptım o kadar. Dikkat edicem zaten biraz vicdan yaptım ama mecbur işte

X