2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Sanırım tuvalet eğitimi konuşulmuş ben de yazmak istedim. Benim kızım 13 aylık iken kakasını çiş diyerek söylemeye başlamıştı çiş diyor ve bir dk sonra kakasını yapıyordu lazımlık aldım yine çiş diyor ama asla lazımlığa oturmak istemiyor yanına oturup kakasını yapıyor zorlamak da istemiyorum sizce neler yapmalıyım
Maaşallah benim kız da 2 3 haftadır kakasını söylüyor ardından bezine yapıyor ama lazımlığa oturma süresi 5 sn falan. Biraz üstüne düşeyim dedim unutmasın diye, her haber verdiğinde oturtuyordum burası kaka için diye. Kaka sıklığı azaldı, günde 3 kez yaparken 1 e düştü. Tesadüf müdür bilmiyorum, stres olmuş olabilir diye üstüne düşmüyorum. Lazımlığı görünce kaka diyor, gerekli bilgiler var pratik yok o da zamanla

Bu arada kızlar hatırlarsanız alt değiştirirken kaçıyor, ağlıyor demiştim. Bir gün ben espiri olsun diye "bay bay kakaaa" dedim. O günden beri çocuk söyleyip baybay yapmaya başladı. Artık eskisi gibi ağlayıp huysuzlanmıyor. Deneyen olursa yazın 😄

Merhaba sevgili anneler. 2. Kez anne olacaklara sevgiler. Tebrik ediyorum. Art arda olması başta zor gibi gelse de büyüdükleri zaman iyi ki diyorsunuz.

Benim kızım uzun zamandır tek uyku uyuyor. Daha verimli bir uyku oldu. Sabah erken kalkıyor aslında.

Yerinde asla durmuyor. Kelimeleri var, gelişime göre yeterli. Alıcı dili daha aktif sanki. Her dediğimizi anlıyor bazen gizli saklı söyleyelim demeye başladık.

Tuvaletini yaptığı zaman anlıyoruz ama tuvalet eğitimi için genelde 2 ile 2 buçuk yaş arası daha uygun olabilir. Bunun için yapılan araştırmalara bakabilirsiniz. Ben oğlum da 1 buçuk yaş sonunda her istediğinde ya da oyun amaçlı tuvalete götürdüm. 2,5 yaşına doğru da artık bırakalım mı dedim ve bitti. Kızımda da aynısını yapmak istiyorum ama klozet almadık daha.

Evet ebet ya kendisi, Ben de güven hastanesinde doğum yaptım ilk olarak çocuk takip paketi satın almıştım şimdi kızım 1 yaşını doldurduğu için özel sağlık sigortası yaptırdık bu şekilde devam ediyoruz
Fiyat olarak tss ile çok fark oluyor mu ben hiç sormamistim ne kadar diye çok aşırı uçuk bir rakam değilse bende düşünebilirim . Siz ne kadar ödemiştiniz

Fiyat olarak tss ile çok fark oluyor mu ben hiç sormamistim ne kadar diye çok aşırı uçuk bir rakam değilse bende düşünebilirim . Siz ne kadar ödemiştiniz
açıkçası bana çok uçuk geldi ama eşim sağlık konusunda aşırı hassas olduğu için yaptırdık biz üç kişilik bir aileyiz hepimize 158 bine yaptırdık. Ankara’da özel hastaneler devlet hastanesinden beter oldu çünkü diğer özel hastanelere gitmiyoruz sadece güvene gidiyoruz ve kliniklerinde tamamını ödüyor sigorta

2. Çocuğu düşünenleri okurken 2 gün gecikmem şoku 🙈 acayip korkuyorum ya, hem istemiyorum hem kızım çok küçük daha nasıl bakarım 😢 Dua edin kızlar, nolur 🙏🏻

açıkçası bana çok uçuk geldi ama eşim sağlık konusunda aşırı hassas olduğu için yaptırdık biz üç kişilik bir aileyiz hepimize 158 bine yaptırdık. Ankara’da özel hastaneler devlet hastanesinden beter oldu çünkü diğer özel hastanelere gitmiyoruz sadece güvene gidiyoruz ve kliniklerinde tamamını ödüyor sigorta
Anladım imkan varsa mantıklı gerçekten ama benim için aşırı yüksek bir fiyat 🥹

2. Çocuğu düşünenleri okurken 2 gün gecikmem şoku 🙈 acayip korkuyorum ya, hem istemiyorum hem kızım çok küçük daha nasıl bakarım 😢 Dua edin kızlar, nolur 🙏🏻

Kızlar selam, dayanamadım bir test aldım ve evet, kızıma bir kardeş geliyor 🙈 hâlâ şoku atlatamadım.. hiç beklemiyordum

Kızlar ben bu ara hiç iyi değilim 🥺 hiç beklemedigim bir anda hamile olduğumu öğrendim. Kızım daha 16 ayı yeni bitirdi. Ve tam büyümeye başladı rahat edeceğim, kariyerime hedeflerime odaklanabileceğim dediğim anda bu gerçekleşti. Kafam çok karışık.. Bir yandan 2 çocuğa nasıl bakacağım tek başıma diyorum bir yandan hayallerimi hedeflerimi ertelemek belki de hiç ulaşamamak beni çok üzüyor. Bu psikolojiyle onlara da iyi annelik yapabilecek miyim, mutsuz bir anne olmak istemiyorum.. Bir yanım aldirsam mı diyor Bir yanım ileride ya pişman olursan diyor.. Ne yapacağımı bilmiyorum... Siz böyle birşey yaşadınız mı?

Bu arada 2. Çocuk istemiyorsanız çok dikkat edin, iyice korunun. Bizim ilk 3 sene olmamış aşılama yapmıştık o yüzden rahat davrandık, çok pişmanım 😢 siz dikkat edin bari 🙏🏻

Kızlar ben bu ara hiç iyi değilim 🥺 hiç beklemedigim bir anda hamile olduğumu öğrendim. Kızım daha 16 ayı yeni bitirdi. Ve tam büyümeye başladı rahat edeceğim, kariyerime hedeflerime odaklanabileceğim dediğim anda bu gerçekleşti. Kafam çok karışık.. Bir yandan 2 çocuğa nasıl bakacağım tek başıma diyorum bir yandan hayallerimi hedeflerimi ertelemek belki de hiç ulaşamamak beni çok üzüyor. Bu psikolojiyle onlara da iyi annelik yapabilecek miyim, mutsuz bir anne olmak istemiyorum.. Bir yanım aldirsam mı diyor Bir yanım ileride ya pişman olursan diyor.. Ne yapacağımı bilmiyorum... Siz böyle birşey yaşadınız mı?

Bu arada 2. Çocuk istemiyorsanız çok dikkat edin, iyice korunun. Bizim ilk 3 sene olmamış aşılama yapmıştık o yüzden rahat davrandık, çok pişmanım 😢 siz dikkat edin bari 🙏🏻

Öğrendiğin an heyecan mı daha yüksekti içinde yoksa kaçma isteği mi, bence bu sana yol gösterebilir. Bazı arkadaşlarım beklenmedik anda hamile kalıp 2 3 hafta sonra iyi ki olmuş diyorlardı. Hormonlar anneyi hazırlıyor diye düşünüyorum. Karar senin ve eşinin, hakkınızda hayırlısı olsun. Bebeklerimiz yaşıt, korunmasızlık yapmıyoruz ama onun da koruması yüzde yüz değil. Bir ihtimal olursa herhalde nasip deyip devam ederim. Normalde 4 5 yıl çocuk düşünmüyorum hatta belki tek çocukla kalacağım. Birkaç güne kendi kendine netleşirsin, iyi hissetmeye çalış, karar vermek için acele edip kendini sıkıştırma 🌸

Öğrendiğin an heyecan mı daha yüksekti içinde yoksa kaçma isteği mi, bence bu sana yol gösterebilir. Bazı arkadaşlarım beklenmedik anda hamile kalıp 2 3 hafta sonra iyi ki olmuş diyorlardı. Hormonlar anneyi hazırlıyor diye düşünüyorum. Karar senin ve eşinin, hakkınızda hayırlısı olsun. Bebeklerimiz yaşıt, korunmasızlık yapmıyoruz ama onun da koruması yüzde yüz değil. Bir ihtimal olursa herhalde nasip deyip devam ederim. Normalde 4 5 yıl çocuk düşünmüyorum hatta belki tek çocukla kalacağım. Birkaç güne kendi kendine netleşirsin, iyi hissetmeye çalış, karar vermek için acele edip kendini sıkıştırma 🌸

Desteğin için çok teşekkür ederim 🙏🏻 Hâlâ endişelerim olsa da sanırım doğuracağım. 3 sene vermeyen Allah şimdi veriyorsa bir hayır vardır diye düşünür oldum. Eşim de aldırma taraftarı değil zaten. Niyet edip, çok ağladığım gecenin sabahında gördüğüm rüya yol gösterdi aslında.. İçim ferahlayarak uyandım, sanki herşey yolunda gidecekmiş gibi bir mesaj vardı.. Belki 1-2 sene daha ertelenecek hayallerim ama bekleyeceğim, bu süreçte daha rahat hazırlanırım belki.. 2 çocuğumla birlikte de olsa yapabilirim dedim içimden. Allah benim durumumda olan herkesin yardımcısı olsun 🙏🏻

Desteğin için çok teşekkür ederim 🙏🏻 Hâlâ endişelerim olsa da sanırım doğuracağım. 3 sene vermeyen Allah şimdi veriyorsa bir hayır vardır diye düşünür oldum. Eşim de aldırma taraftarı değil zaten. Niyet edip, çok ağladığım gecenin sabahında gördüğüm rüya yol gösterdi aslında.. İçim ferahlayarak uyandım, sanki herşey yolunda gidecekmiş gibi bir mesaj vardı.. Belki 1-2 sene daha ertelenecek hayallerim ama bekleyeceğim, bu süreçte daha rahat hazırlanırım belki.. 2 çocuğumla birlikte de olsa yapabilirim dedim içimden. Allah benim durumumda olan herkesin yardımcısı olsun 🙏🏻
Bencede Rabb'im nasip ettiyse var bildiği. Hem daha iyi belki 1 2 yılda bu bebiş için kariyerinden uzak kalacaksn sonra için rahat bir şekilde işine dönersin yıllar sonra 2. Bebe için tekrar ara vermene gerek kalmayacak :)

Merhaba kizlar, benim kızım 9,5 kiloda kaldi ya cok mu zayif etrafimizda yasitimiz da yok. Bir de sanki boyle yedigini hemen cikariyo gibi geliyo bana biraz fazla yedirsem arkasindan hemen baya cok yapiyo buyuk tuvaletini. Boyle bisey olabilir mi yani vucut kullanmadan atiyo olabilir mi doktora bunu nasil sorabilirim bilmiyorum

Merhaba kizlar, benim kızım 9,5 kiloda kaldi ya cok mu zayif etrafimizda yasitimiz da yok. Bir de sanki boyle yedigini hemen cikariyo gibi geliyo bana biraz fazla yedirsem arkasindan hemen baya cok yapiyo buyuk tuvaletini. Boyle bisey olabilir mi yani vucut kullanmadan atiyo olabilir mi doktora bunu nasil sorabilirim bilmiyorum

Direkt böyle sor tatlım bence, benim kızım da 10 kiloda kaldı. Bu dönem hem hareketliler bence o yüzden fazla kilo alamıyorlar. 9 -11 kilo arası normal diye biliyorum ama sor yine de için rahat etsin

Direkt böyle sor tatlım bence, benim kızım da 10 kiloda kaldı. Bu dönem hem hareketliler bence o yüzden fazla kilo alamıyorlar. 9 -11 kilo arası normal diye biliyorum ama sor yine de için rahat etsin
Tesekkur ederim canim cevabin icin bu aralar gitmeyi dusunuyorum kafama takiliyo. Bu arada hayirli olsun ben de hamileyim bizim tam kaza sayilmaz ama bu kadar erken beklemiyordum ilk bebek tedaviyle olunca 😊 Bazen benim de gozum korkuyor ama insallah daha guzel olucak birbirlerine arkadas olucaklar

Merhaba benim kız da 10 kiloda kaldı. Zayıf değil normal. Yemek yer yemez kaka yapma bizde de var. Bu bir sorun değilmiş osman gönülal ı takip ediyorum o cevaplamıştı. Çok sık karşılaşılan bir durummuş, yıllarca devam edebilirmiş

Merhaba benim kız da 10 kiloda kaldı. Zayıf değil normal. Yemek yer yemez kaka yapma bizde de var. Bu bir sorun değilmiş osman gönülal ı takip ediyorum o cevaplamıştı. Çok sık karşılaşılan bir durummuş, yıllarca devam edebilirmiş
Icim rahatladi biraz tesekkur ederim. O doktoru biliyorum ben de. Istahi da yok bu aralar herseyi tukuruyor 😔

Icim rahatladi biraz tesekkur ederim. O doktoru biliyorum ben de. Istahi da yok bu aralar herseyi tukuruyor 😔

Dönem dönem iştahsızlık olabilir. Havalar etkiliyor bence. Sabah ve akşam güzel yerken öğlen pek iştahı olmuyor. Bir de yaz meyvelerinin hayatımıza girmesiyle yemekler cazibesini biraz kaybetti gibi. Damak tadı ve istekleri değişiyor

Merhaba. Yine uzun zaman oldu giremedim.

2.hamilelik benim de kafamda dönüp duruyor aslında. Kızımın bir kardeşi olmalı diyorum ama 2 yaşına girmeden düşünmüyorum tabii.

Olursa seneye belki.

Bu arada kilo meselesi konuşulmuş. Benim kızım da 10 küsur kiloda kaldı. Bir problem olduğunu düşünmüyorum. Kilolu olmasın. Sağlıklı olsun.

Bu arada kızımın alerjisi geçti diyebilirim. Alerji damlasını bıraktık. Pekçok şeyi de yiyip içebiliyor sıkıntı olmadan. Sadece yine de mama konusunda temkinliyim. Alerji mamasına devam ediyorum. Bazı günler çok çok iştahsız geçiyor çünkü. O zaman mama kurtarıcımız oluyor.
Alerjik bebeği olan anneler bunun sonsuza dek sürmeyeceğini bilmeli.😇
Sonbahar ve ilkbahar gibi alerji azdırdan dönemlerde neler yaşarız bilemiyorum tabii ama yazı gayet iyi atlattığımız kesin.

X