2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar bebislerinizin dil gelisimleri nasil ? Benim kiz bebek dilinde baya biseyler konusuyo ama anlamli pek kelime yok. Baba diyo otururken otta diyo mesela. Soylediklerimi anliyo bay bay yap diyorum hemen yapiyo, alkis veya burnun nerde agzin saclarin falan gosteriyo. Al veya ver dedigimde anliyo kopeklerin sesini taklit ediyo mesela. Anne demiyo genelde isteklerini aglayarak anlatmaya calisiyo. Normal mi yoksa biraz geride mi kaldik
Komut alması önemli canım. Dediklerini çok güzel anlıyor ve yapıyormuş ne güzel 🙂

Sezaryen konusunu en doğru şekilde doktorunuz yanıtlar.
Yaş aralığı yakın olunca elbet yorucu olur ama birbirleriyle çok güzel oyun arkadaşı olurlar. Bir zaman sonra çok rahatlarsın. Çevremden duyduğum hep bu yönde. Birinci bebek anneye zor ikinci bebek abla/abi ile büyüyor diye.
Evet ben de şimdi yorgunluğa alışmışken bir kerede bitsin gitsin istiyorum 😄 çok teşekkür ederim 🌸

Uykusu çok problem olmaya başladı o nedenle ayırmak istiyorum. Normalde bana kalsa asla ayırmam 🥲
Benimki de uyumak uykuya dalmak bilmiyor 🤦 senin oğlan seninle mi yatıyor ayrı mı benim kız ayrı yatıyor hiç kendimle yatirmadim sürekli memede emiyor bırakınca uyanıyor hemen ay bi sinir oluyorum anlatamam bazen kızıyorum da 🤐

Benimki de uyumak uykuya dalmak bilmiyor 🤦 senin oğlan seninle mi yatıyor ayrı mı benim kız ayrı yatıyor hiç kendimle yatirmadim sürekli memede emiyor bırakınca uyanıyor hemen ay bi sinir oluyorum anlatamam bazen kızıyorum da 🤐
Park yatağında yatırıyoruz canım ama bazen dediğin gibi hemen uyanıyor bu defa illa beni istiyor. Derin uykuya dalana kadar yanıma yatırıyorum. Kızsak da çözümü yok sabırlı olmalıyız 🙁

Selamlar. Herkes iyidir umarım🥰 Tek uykuya geçen arkadaşlar uyku saatleriniz ve süreleriniz nasıl? Bizimki tek uyku sinyali veriyor ama saatleri oturtamadık henüz.

Selamlar. Herkes iyidir umarım🥰 Tek uykuya geçen arkadaşlar uyku saatleriniz ve süreleriniz nasıl? Bizimki tek uyku sinyali veriyor ama saatleri oturtamadık henüz.
Nasıl tek uyku gün içi uyumayıp sadece gece uykusu mu yapıyor yani.
Benim kız Sabah 10 civarı uyanır öğlen 2 gibi uyuyup 5 te kalkar ve gece uykusuna 10 civarı yatardı hep, bu gayet düzenli giderdi ama son zamanlarda bakıyorum da gündüz uykusunu yapmıyor meme de hem emip hem uyuyo bi yarım saat kadar memeyi her çıkardığım da uyanır yani tam dalmaz sonra bı bakıyorum uyanmış oluyor ve gündüz uykusu tamamıyla yalan oluyor. Gundüz uykusu yapmadığı günler 8 9 gibi gece uykusuna yatar sabah da 9 10 civarı kalkar gece boyu 3 4 kere uyanıp emer

Gelmişken selam vereyim kızlar nasılsınız bebişler nasıl?
İyiyiZ şükür bu çocuklar büyüdükçe daha zor oluyor ya ikinciyi çok büyük hevesle isteyen ben artık istemiyorum 🤷🤣 bi inatlasmalar bi sinirli haller büyüdükçe yaramaz olanlardam benimki hele ki bide başkasını görünce beni umursamamasi çok kırıyor 🥴 diğer türlü de herşey yolunda şükür. Memeyi kessem mi kesmesem mi bu aralar fazla düşünmeye başladım bakalım hayırlısı..
Sen nasılsın, bebikler nasıl ❤️🌸

Sabah 10 12 arasi uyuyor cnm bide 4 te 45 dakkalik bi uyku yapiyor. Sabah erken kalkarsa 2 uyku gec kalkarsa tek uyku yapiyor karisik ya şu aralar

Nasıl tek uyku gün içi uyumayıp sadece gece uykusu mu yapıyor yani.
Benim kız Sabah 10 civarı uyanır öğlen 2 gibi uyuyup 5 te kalkar ve gece uykusuna 10 civarı yatardı hep, bu gayet düzenli giderdi ama son zamanlarda bakıyorum da gündüz uykusunu yapmıyor meme de hem emip hem uyuyo bi yarım saat kadar memeyi her çıkardığım da uyanır yani tam dalmaz sonra bı bakıyorum uyanmış oluyor ve gündüz uykusu tamamıyla yalan oluyor. Gundüz uykusu yapmadığı günler 8 9 gibi gece uykusuna yatar sabah da 9 10 civarı kalkar gece boyu 3 4 kere uyanıp emer
Yok canım gündüz iki uyku yapıyorduk o teke düştü gibi. Benimki sabah 7.30 uyanıyor 12ye kadar oyalamaya çalılıyorum. 12-15 arası uyuyor. Akşamda 20.30 gibi uyumuş oluyor. Ama öğle uykusundan önce 12 ye kadar uyanık tutmak zor oluyor. Erken öğle uykusu uyuyunca da 17-18 gibi yine uykusu geliyor. İkinci uyku istiyor. Bakalım inşallah düzene girer. Gündüz uykusuz nasıl duruyor senin kız maşallah ya🧿
Sabah 10 12 arasi uyuyor cnm bide 4 te 45 dakkalik bi uyku yapiyor. Sabah erken kalkarsa 2 uyku gec kalkarsa tek uyku yapiyor karisik ya şu aralar
Bizim de sizinki gibiydi şimdi ikinci uykuyu yaptırmamaya çalışıyorum tek uykuya düşürmeye çalışıyorum ben de. Yoksa akşam 10-10buçuğa kadar uyumuyor

Yok canım gündüz iki uyku yapıyorduk o teke düştü gibi. Benimki sabah 7.30 uyanıyor 12ye kadar oyalamaya çalılıyorum. 12-15 arası uyuyor. Akşamda 20.30 gibi uyumuş oluyor. Ama öğle uykusundan önce 12 ye kadar uyanık tutmak zor oluyor. Erken öğle uykusu uyuyunca da 17-18 gibi yine uykusu geliyor. İkinci uyku istiyor. Bakalım inşallah düzene girer. Gündüz uykusuz nasıl duruyor senin kız maşallah ya🧿

Bizim de sizinki gibiydi şimdi ikinci uykuyu yaptırmamaya çalışıyorum tek uykuya düşürmeye çalışıyorum ben de. Yoksa akşam 10-10buçuğa kadar uyumuyor
Benimki sabah ki uykusundan geç uyanıyor ya zorlamıyor galiba ama gündüz uykusu bence hep olmalı ya hem onun için hem benim için :)
sizde aslında sabah geç uyanmasını sağlasanz 1 2 gibi uyusa artık ikinci uyku istemez

Benimkinde sinyal yok. Bazen iki uyku yapıyor bazen tek uyku yapıyor ama hep böyleydi. Gece uykuları düzenli gündüz uykuları ortaya karışık 🙂 tek uyku yapıp 1.5 saat uyuduğu da oluyor, 2 seferde 3 saat uyuduğu da, tek seferde 3 saat uyuduğu da. Ben artık anlam verememekten çok yorulduğum için amaaan hayırlısı deyip bıraktım

Benimkinde sinyal yok. Bazen iki uyku yapıyor bazen tek uyku yapıyor ama hep böyleydi. Gece uykuları düzenli gündüz uykuları ortaya karışık 🙂 tek uyku yapıp 1.5 saat uyuduğu da oluyor, 2 seferde 3 saat uyuduğu da, tek seferde 3 saat uyuduğu da. Ben artık anlam verememekten çok yorulduğum için amaaan hayırlısı deyip bıraktım
Benimki de karışık olduğu için uyku sinyali verdiğinde fırsat bu fırsat deyip uyutuyorum 😄 her türlü gece canımıza okuyor nasılsa 😄 virgovirgo virgovirgo tek uykuya düşürmeye çalıştım ama çok erken uyandığı için kaldıramadı. Erken uyanmasını da geçe çekemeden böyle devam ediyoruz bakalım kışa nasıl olur 🥲

Benimki de karışık olduğu için uyku sinyali verdiğinde fırsat bu fırsat deyip uyutuyorum 😄 her türlü gece canımıza okuyor nasılsa 😄 virgovirgo virgovirgo tek uykuya düşürmeye çalıştım ama çok erken uyandığı için kaldıramadı. Erken uyanmasını da geçe çekemeden böyle devam ediyoruz bakalım kışa nasıl olur 🥲
Uyku sinyali veriyor, götürüyorum ama uyumuyor. Bugün de öyle oldu. Sabah 1.5 saat uyudu, ikinci uykuyu yapmadı. Çok hareketli, her yere tırmanıyor. Uyutmaya götürünce plan yapıyor sanki, yataktan kalkıp nereleri aşsam diye

Merhaba kizlar gecen ay tek seferlik bi deneyip sonra vazgecmistik bugun bas agrim icin norolojiye gidicem diye ne olur ne olmaz test yapayim dedim boyle cikti, kanda da 58 cıktı yumurtlama 26 siydi tahminimce suan ne dusunecegimi bilemiyorum 🫢 deger nasil sizce

Baya silik cıktı dün akşam

Eklentiler

• Screenshot_20240805_145408_Gallery.jpg
    Screenshot_20240805_145408_Gallery.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 18
Hayırlı olsun Canm 😁💗🙏 tekrar et 2 gün sonra
Merhaba kizlar gecen ay tek seferlik bi deneyip sonra vazgecmistik bugun bas agrim icin norolojiye gidicem diye ne olur ne olmaz test yapayim dedim boyle cikti, kanda da 58 cıktı yumurtlama 26 siydi tahminimce suan ne dusunecegimi bilemiyorum 🫢 deger nasil sizce

X