2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Devlet hastanesinde kesen biraz düzensiz dediler. Ben de özele gidip baktırmistim. O zaman iyi demişti doktor. Ama devletteki doktor çok bastırmıştı karnıma. Gerçekten de şekli bozuk gibiydi. Ozeldeki doktorum yanlış bakmış olabilirler demişti.
Aaa inanamıyorum o doktora körü körüne inansan belki de bebeğini alacaklardı yani ? 🙀

Evet evet ye eksiyi doğur Ayşe'yi ye tatlıyı doğur hakkiyi diye biliyorum ben de 😅 ama etrafımda eksi yiyen birinin oğlu, tatlı yiyen iki kişinin de kızı oldu 😅
Batıl inanç yaa biri hamileyken ekşi yiyor kızı oluyor aha demekki ekşi yiyince kız, tatlı yiyince erkek oluyor diye dilden dile günümüze kadar geliyor. Mesala mide yanması olursa çocuk çok saçlı olur saç yakar mideyi derler hiç alakası yok benim oğlumun doğduğunda kafasında iki tüy vardı mide yanmasından veryansın ettim son aylarda 🤣

Batıl inanç yaa biri hamileyken ekşi yiyor kızı oluyor aha demekki ekşi yiyince kız, tatlı yiyince erkek oluyor diye dilden dile günümüze kadar geliyor. Mesala mide yanması olursa çocuk çok saçlı olur saç yakar mideyi derler hiç alakası yok benim oğlumun doğduğunda kafasında iki tüy vardı mide yanmasından veryansın ettim son aylarda 🤣
Benim şimdiden yanıyor midem ama çocuğun daha saçı yok😅😅

Kizlar ben 7+6 yim kontrole gittigimde bebegin kalp atisi var dedi dinleyebilirmiyim dedigimde bu bebege ciddi zarar verir gerek yok suan ilerde duyarsin dedi ama kime sorsam dinletmisler sizede dinlettilermi
Bu dediğinizi ben de youtube da takip ettiğim bir doktordan duymuştum aslında ama muayeneye gittiğimde kalp atışını görelim sadece duymasak da olur dememe kalmadan doktor dinletti 🤷🏻‍♀️

Aaa inanamıyorum o doktora körü körüne inansan belki de bebeğini alacaklardı yani ? 🙀
Yanımda bir kadın yatıyordu. Ona kürtaj yapicaz seni demişler. Aldirmamis gitmiş evine. Şimdi o çocuğu bir buçuk yaşında. Yani körü körüne bir doktora inanmamak gerekiyor. Başka doktorlara da sormak gerekiyor

Kızlar sanki hissetmişim gibi ağrım olursa nasıl anlayacağım diye sormuştum 🥺 tuvalete girdim peceteye silince pembe açık renk geldi doktoruma söyledim hemen gel dedi alttan baktım kese büyümüş yolk saç da oluşmuş ama kese birazcık düzensiz bugün seni yatirmam lazım dedi yatış yapıldı kızlar lütfen kalpten dua edin ne olur bebeğime birşey olmasın😭 çok şükür ağrım sızım yok, progestan fitil verdiler iğne vurdular ve vitamin serum taktılar beklemedeyim 🥺
İnşallah sıkıntısız atlatırsın bol bol dua et

ben yurtdisindayim.ilk randevuda 5+2 gunluktu kan testi bile almadilar alt muayene yaptilar hersey guzel dediler.suan 6+2 yim ama ikinci randevuyu 9. haftaya verdiler :) diyemedim arada gelim kalp atisi dinletin bana.bazen sizlere imreniyorum kızlar keske bende istedigim zaman dr a gidebilsem :)
Size özel orada verdikleri bir besin takviyesi veya vitamin var mı?

Kızlar en çok tatlıya mı düştünüz tuzluya mı? Ben normalde tatlıyla aram yoktur ama öğrendiğim günden beri tatlısız bir günüm geçmiyordu ta ki bi kaç gün öncesine kadar.. şuan da tatlıdan hevesimi almış gibiyim😂 daha çok ekşiye döndüm😂 zaten başından beri iştahım maşallah dağlara taşlara öyle açık ki şimdiden kilo aldım o tatlıları yemekten😂
Benim canım zerre tatlı istemiyor daha ziyade sebze ve meyve çekiyor bugün havuca sardım

Size özel orada verdikleri bir besin takviyesi veya vitamin var mı?
ben kızımı Almanya’da doğurdum başından beri tüm muayenemi orda oldum. Bana femibion, diasparol magnezyum, d vitamini, glutatyon ve devamlı damardan demir takviyesi verildi. Ayrıca b12 takviyesi yapıldı.

Yanımda bir kadın yatıyordu. Ona kürtaj yapicaz seni demişler. Aldirmamis gitmiş evine. Şimdi o çocuğu bir buçuk yaşında. Yani körü körüne bir doktora inanmamak gerekiyor. Başka doktorlara da sormak gerekiyor
Keisnlikle katılıyorum mesela ben şimdiki doktorumdan memnunum ama hastane lanet olduğu için degistircem küçük bir şehirde yaşıyorum burda taş çatlasın 3 tane özel hastane var ve biz yatmadigimiz halde bizden 1700 TL istediler 2 serum 1 enjeksiyon 1 fitil için

Keisnlikle katılıyorum mesela ben şimdiki doktorumdan memnunum ama hastane lanet olduğu için degistircem küçük bir şehirde yaşıyorum burda taş çatlasın 3 tane özel hastane var ve biz yatmadigimiz halde bizden 1700 TL istediler 2 serum 1 enjeksiyon 1 fitil için
Ben yatış yaptım özel hastanede ve dediğiniz her şeyi yaptılar. 1000 lira almışlardı. Sizden gerçekten biraz fazla almışlar. Ayıptır sorması muayene ücreti ne kadar sizin? Bir de insan üzülüyor ya. Hani bu parayı çocuğuma harcardim diyor insan. Yine çocuğa harcaiyor tabi de devlette de bu hizmet var mesela. Sırf güvenemedigim için gidip bu hakkımı kullanamıyorum. Ne bileyim ya hayat çok pahalı Allah yardımcımız olsun

Ben yatış yaptım özel hastanede ve dediğiniz her şeyi yaptılar. 1000 lira almışlardı. Sizden gerçekten biraz fazla almışlar. Ayıptır sorması muayene ücreti ne kadar sizin?
Muayene ücreti 430 TL ama benim zaten bugün muayene ücreti yoktu daha 10 günü geçmediği için o dahil olmadığı halde bu kadar aldılar yani gerekli olsa tabiiki verilir hiç gözünün yaşına bakmam

Ben yatış yaptım özel hastanede ve dediğiniz her şeyi yap
Benim canım zerre tatlı istemiyor daha ziyade sebze ve meyve çekiyor bugün havuca sardım
Havucu aşırı tüketmeyin isterseniz. Bazı kaynaklarda havucta A vitamini çok oldugu için kesenin yerleşmesini zorlaştırdığı yazıyordu

X