2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
6+1 de karından ultrasonla keseleri gördük bugün. Keselerden birinin kaybolma ihtimali olabilir demişti doktorum geçen hafta, ama küçük olan büyüğe yetişmiş. İkisinde de yolk sac oluşmuş ve derinden de olsa kalp atışlarını duyduk. Yani ikiz oldukları kesinleşti benim miniklerin :) Haftaya Cumartesi tekrar gideceğim net duymak için pıt pıt kalp atışlarını ♥️♥️♥️♥️

Cevabiniz icin çok teşekkür ederim canım evet daha detayli olsa daha iyi olablrdi daha once 2 ve 5 aylik Düşüklerim var oyuzden daha fazla endiseliyim. Riskli gebelige gidecegim fakat bir turlu sevk yazmadilar bidahaki gidisimde yazcaklarmis o da ayin 25 inde. Yani riskli gebelige gidene kdr 10 haftalik olcam insaallah buda bir ayrı saçmalık bukadsr gec sevketmeleri. Bende anlamadım oyle bekliyorum. Yani neye gore kime gore veriliyor anlamadim bu konuda tek gen igne hap kullanan var sdce igne varmi onu merk ettm bna sdce igne verdiklerinden endiselendm biran.ama size bile öyle vermişler bakalım baska dr a gidecegim zaten bir hafta sonra orda sorarm insallah
Yok hiç endişelenme canım zaten ben şu an bu gebeliğimde iğne bile kullanmıyorum perinatologum hiç gerek yok 8. Haftada testler yapıyoruz gerekirse o zaman baslycaz dedi önce Allah'a sonra ona güvendim bekliyorum 🤗

Hayirli geceler kizlar 💐
İftar davetim vardi yeni gittiler ama ben cok kotu oldum belim bacaklarim kasıklarım ağrıyor 5+4'üm bu kadar erken gebelikte bu denli yorgunluk normal mi 🥺
Çayin bulasiklarini bile toplayamadim yattim vajinamda tuhaf kasilmalar var 😭😭

Arkadaslar 3 genimde heterozigot var
Dr bana sadece oksapar igne verdi. Onunda bilgisi yoktu hocaya sorduda verdi bir arastirma hastanesinde hap filanda dedi hoca igne filan ama bn tam anlayamadm dr bana sadece igne yazmis. Herkes hap ile birlikte ignemi kullaniyor merak ettim ve genleriniz nedir yazarsaniz sevinirim baska bir dr a gidip sorayim ona gore
Benim doktor hapla beraber kullandiriyor canım hatta lekelenme olunca hapı 3gun atmadım kesti. Sonra lekelenme geçince mutlaka hapa devam dedi . Normalde benim pıhtılaşma ciddi değil dedi ama etkilerini malesef bilemiyoruz hiç riske atmayalım hiçbir zararı yok ikisini de mutlaka kullanicaksin dedi belki 3dusuk oldu ondan dedi bilmiyorum canım . Doktorum araştırma Hastanesi'nde iyi bir hoca bende güvendim ikisini birden kullanıyorum bu sefer nasip inşallah sağlıkla kavuşuruz bebislerimize🤲🤲

Dr bana sadece oksapar igne verdi. Onunda bilgisi yoktu hocaya sorduda verdi bir arastirma hastanesinde hap filanda dedi hoca igne filan ama bn tam anlayamadm dr bana sadece igne yazmis. Herkes hap ile birlikte ignemi kullaniyor merak ettim ve genleriniz nedir yazarsaniz sevinirim baska bir dr a gidip sorayim ona gore
Benim mthfrA1298c homozigot,beta fibrinogen heterozigot ,faktör XIII heterozigot, PAI 4G/4G
Bu sonuçlarla şehir Hastanesi'nde ki doktor ne ilaç ne iğne verdi bana ve bir kürtajım bir de ölü doğumum var ama özelde gittiğim doktor hemen coraspin ve enox 4000 başladı riske atmamalıyız dedi

Benim doktor hapla beraber kullandiriyor canım hatta lekelenme olunca hapı 3gun atmadım kesti. Sonra lekelenme geçince mutlaka hapa devam dedi . Normalde benim pıhtılaşma ciddi değil dedi ama etkilerini malesef bilemiyoruz hiç riske atmayalım hiçbir zararı yok ikisini de mutlaka kullanicaksin dedi belki 3dusuk oldu ondan dedi bilmiyorum canım . Doktorum araştırma Hastanesi'nde iyi bir hoca bende güvendim ikisini birden kullanıyorum bu sefer nasip inşallah sağlıkla kavuşuruz bebislerimize🤲🤲
Bnmde iki dusuk var cnm oyuzden dahada dikkat etmeye calisiyorum bir hafta sonra iyi bir dr var ona gidip danisacagim. Rabbim insallah evlatlarimizi bize bagislar. Cevap için teşekkür ederim🙏❤️

Benim mthfrA1298c homozigot,beta fibrinogen heterozigot ,faktör XIII heterozigot, PAI 4G/4G
Bu sonuçlarla şehir Hastanesi'nde ki doktor ne ilaç ne iğne verdi bana ve bir kürtajım bir de ölü doğumum var ama özelde gittiğim doktor hemen coraspin ve enox 4000 başladı riske atmamalıyız dedi
Yani bu genlere igne ilac vermeyen doktorlrn aklina tüküreyim. Devlet bu konuda daha yetersiz sabirim bnde her gittiğimde soledgmde anca o da bir hocaya sorduda igne yazdi. Bir hafta sonra bir ozel dr a gidecegim bnde en iisi onada daniscm tşk ederm. Devlet 4-5 gub lekelenmem oldu ilac yazmadı ozele gttm yazdi hemen gecti oyuzden ozel ve devlette riskli gebelik karisik takip olmak en iisi sanirim. Rabbim hepimizin evlatlarini bizlere bagislasin aminnn
Benimde bir kurtaj bir olu dogumum var Rabbim tekrr yasatmasin evlatla hicbirimizi sinamasin aminnn 🙏

Hayirli geceler kizlar 💐
İftar davetim vardi yeni gittiler ama ben cok kotu oldum belim bacaklarim kasıklarım ağrıyor 5+4'üm bu kadar erken gebelikte bu denli yorgunluk normal mi 🥺
Cnm ozellikle ilk uc ay kendini yorma hatta bnce hamilelk boyunca cok yorulacak isler yapma derim. Ayaklarinin altina yastik koy dinlen geçer insallah 🙏

Bende de ilk 3 gün iyiydi ilaç ama sonradan baş dönmesini ve halsizliği arttırıyor güzelim ya.. Ben de aynıyım senin gibi midem mahvoluyor :KK43:
Bende içmiyorum daha çok kusma başladı hatta ilaçtan sonra vallahi çok perişan halim sürekli uykum geliyorum ya kusuyorum yada halsizim evde bide oğlum var hiç enerjim kalmıyor vicdan yapıyorum bu seferde iyice moralim bozuluyor içime kapandım resmen 🥺

Benim 4 aylık olana kadar sürdü tiksindim ise doğum yapana kadar en çok buz dolabı kokusu ve yağ salça kokusu beni bitiriyordu birde hamburger etinin pişirme kokusu 😰🤮
Benimde aynı bu yazdıklarında daha şiddetli Allahım 2 ay daha böyle olursam ben çok perişan olurum çünkü çok halsiz kalıyorum rengim ruh gibi bununla nasıl başa çıktın neler midene iyi geliyordu mesela

Hayirli geceler kizlar 💐
Canım benimde öyle oluyor

image.jpg

Benim testler böyle . Normal kadın doğum doktorlarının pek bilgiisi olmuyor . Bana iğne yazdı Onuda ben ılk kan testıyle benım 2 dusugum var bız kızımda hemen basladık hamıle oldugumu anlayınca dedım . Birde corasprıne basladık dedım doguma kadar kullandım dedim . Benim bilgime dayanarak yazdı bana .

Hayirli geceler kizlar 💐
Ben de çok çabuk yoruluyorum canım. Geçtiğimiz günlerde bulaşık yikayacakken dayanamadım yarıda bırakıp uzandım. Bir anda uyku hali geliyor bir de çok ayakta kalırsam belim çok ağrıyor. Zorlamiyorum ben de. O an işimi yarıda bırakıp uzaniyorum

Herkese selamlar
Bende aranıza katılcagım gibi sezinliyorum... Tahmini dogum tarihi 10 Aralık gözükse de Kasım gibi dogum olur dıye dusunuyorum... Bu 2.gebelıgım..yaş 32.. Daha dün öğrendim.. Bugun kan testi vermeye gidicem.. Hepimize simdiden hayırlı kolay saglıklı dogum lar nasip etsin Allah ☺️🌸

Hayirli geceler kizlar 💐
Ya davet mavet yok ılk 3 ay yorgunluk yok . Ben dün iki iş yaptım solugu hastanede aldım . Vallahi dinlenin kızlar pişman olmamak adına dinlenin .

X