2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
ucuncu gebeligi olanlar sizinde karniniz ciktimi. siskinlik oluyor tamam ama hafif belirgin gibi geliyor bana normalde zayif,gobekli olmayinca farkediyor insan 🙈
benim midem çıktı :KK48: normalde zaten biraz kilom var ama bu sefer midem şişiyor özellikle bugün pantolon çok sıkıyor daha şimdiden napacam bilmiyorum valla

Canım benim de düşüktür hep solgarın demir takviyesini kullanıyorum. Gentle iron ismi. Doktoruma söyledim kullanabilirsin demişti
Benim doktorum folik asit dışında tüm takviyeler yasakladı bana. Kalp atışını duyunca tahlil yapıp başlatır mı acaba?

benim midem çıktı :KK48: normalde zaten biraz kilom var ama bu sefer midem şişiyor özellikle bugün pantolon çok sıkıyor daha şimdiden napacam bilmiyorum valla
Ben de jean pantolonlarımı giyemiyorum. Midem şiş, giydiğim günler akşamları karnımın acıdığını hissediyorum. Likralı jean, kumaş veya beli lastikli giyiyorum

Kizlaaar merhabaa ben de aranıza katıldım :) yumurtlamayi 1 hafta geç gördüm.(8mart) 22'sinde regl bekliyordum ama gelen giden olmadı 23ünde beta 181, 25inde (başka labta) 339 çıktı dr'um yükselisin güzel olduğunu kan takibin yeterli olduğunu söyledi. ctesi kontrole gidicem çok heyecanliyim :) sanırım şu an 4+6 falan oluyorum. Cumartesi de tahminimce 5+3 falan olurum keseyi karından gorebilir miyiiz?

Kizlaaar merhabaa ben de aranıza katıldım :) yumurtlamayi 1 hafta geç gördüm.(8mart) 22'sinde regl bekliyordum ama gelen giden olmadı 23ünde beta 181, 25inde (başka labta) 339 çıktı dr'um yükselisin güzel olduğunu kan takibin yeterli olduğunu söyledi. ctesi kontrole gidicem çok heyecanliyim :) sanırım şu an 4+6 falan oluyorum. Cumartesi de tahminimce 5+3 falan olurum keseyi karından gorebilir miyiiz?
Merhaba benm 6 haftalık alttan baktı keseye 2 hafta sonra normal karından olcak diye düşünüyorum

Merhaba benm 6 haftalık alttan baktı keseye 2 hafta sonra normal karından olcak diye düşünüyorum
Kalp atışını duyabildiniz mi peki 6 haftalıkken kalp atışı duyuluyormus sanırım. Benim ilk gebeliğim süreçle ilgili pek bilgim yok 🙈

Canım senin iki kızın vardi dimi?ya kişiden kişiye değişiyor bu belirtiler galiba çok bulantı kız yada erkek demek zor galiba. Benim kızımda hiç kusma yaşamadım ama fark etigim andan itibaren aşırı mide yanması yaşadım yani sabah yatamıyordum inan yatakta o derece 😂 bunda da bilmiyorum gayet iyi uyuyorum midem arada bir bulanıyor gibi oluyor bazı şeylerin kokusunu almak istemiyorum hiç ama o sabah mide yanmalarim yok çok şükür😂bakalım ne cinsiyetiniz🤗
☺Benim 1 kız 1 erkek canım ara sıra bulanır gibi oluyor ama geçiyor kokuya duyarlı değilim sadece bacak ve kalçada kramp oluyor başka belirtin yok inş normaldir herşey hep kusarak hamilelik yaşadıgım için buda hiç belirti vermeyince korkuyor insan

Ben duydum ama duyamayan daha çok, genelde 7 haftalıkken daha rahat duyuluyor.
Sakın stres yapmayın yani duyamazsanız🌸
Kan vermediğim için gün gün takip ediyorum koyulasmayi gebelik testleriyle, başlarda uyku halim vardı ama şimdi hiç belirtim yok gibi hafif kasik ağrısı oluyor arada bir de tatlı bişey yersem midem yanıyor🙄 o yüzden biraz endişeliyim ama burada da pek çok kişinin belirtisi yokmuş biraz içimi öyle rahatlatiyorum. İnşallah duyabilirim ben de 🌸

sana da çok geçmiş olsun canım . inşallah bu bebişini sağlıkla kucağına alırsın . ben de birinin kalp atışını duydu doktor diğeri olmaz artık dedi bakalım hayırlısı olsun.

ben de çalısıyorum canım. kahvaltıda yumurta peynir zeytin salatalık ekmek , ara öğün meyve veya kuruyemiş, öğlen canım muhakkak ekmek arası döner çekiyor :KK70: ama sen yiyebilirsen et pilav salata , sonra yine ara öğün olarak meyve veya kuruyemiş süt akşama da sebze pilav yoğurt . bu diyetisyenimin bana önerdiği beslenme şekli. benim şu an midem bulandığı için genelde ekmek arası bir şeyle geçiştiriyorum :KK43:

grissini aldım , beyaz leblebi, çubuk kraker hemen ağzıma tıkıyorum :KK70: aç kalmamaya çalısıyorum aç kalınca midem daha çok bulanıyor . bazen de taze ekmek vs varsa hemen
ben şimdilik oruç tutuyorum bakalım bulantı kusmam yok şimdilik olmadığı sürece tutmayı düşünüyorum
Doktora sordum tutma dedi. İlk 3 ay çok önemliymiş güzel beslenmek lazımmış bende tam yapamıyorum ama yapmaya çalışacağım.

Çok geçmiş olsun canım bende Ekim ayında ikiz düşük yaptım hatta şöyle söyleyeyim ilk 5ve 6.haftalarda hep tek olarak gördüler lekelenmem vardı kalp atışı görünmüyordu bir hafta bekle bir hafta bekle hep öyle 2hafta geçti insan asla umudunu yitirmiyor tabi ben sonra kendi doktoruma gittim üniversite hastanesine ve yatarla yatmaz ikiz gebesin dedi şok oldum kaldim Direk birinin kalp atışı yok dedi diğerinde var olabilir onada bakalım dedi böyle olabiliyormuş biri yaşayabiliyor Muş ama malesef onda da kalp atışı yoktu ve artık bu saatten sonra olmaz 9a giriveksinbdedi doktorum hatta emin olmak için renkli olan yani kan akışlarını gösteren ultrasonla baktı ama en ufak bir kan akisi yoktu öğrendiğim gün yatisim verildi ve hap ile dusurttuler bebekleri çünkü direk kurtajda rahim içi yapışma oranı daha yuksekmis düşük yaptım ve küçük bir kürtaj yaptılar Allah hickimseye yaşatmasın😔. Ama umudunu kaybetme rabbim herşeyin hayırlısını bilir belki birinde vardır kalp atışı umarım kötu şeyler yaşamazsın rabbim bebeğini şana bağışlasın inşallah🤲
Öncelikle geçmiş olsun Allah tekrar yaşatmasın. Benin de ikinci kürtajımda fitil olarak verildi sonra kürtaja girdim sizin dediğiniz ilaç ile düştü böyle bir şey mi? Bana ikinci kürtaj olduğu için önce fitil verelim daha iyi olur dediler böyle okuyunca merak ettim.

Kızlar yediklerinizi yazmışsınız nasıl yiyosunuz ya Allah aşkına benim midem bulanıyor sürekli olarak canım hiç bişey istemiyor mutfağa girip dolabı açamıyorum kokuyor 🤦🏻‍♀️

Kızlar bende bugün randevum vardı kendi doktoruma gittim ya bende mi bir sıkıntı var bilmiyorum kızımda direk karından görülmüştü. Bu gebeligimde karından baktı sade keseyi gördu 14subat sat.yani 5+6 günlük şuan bu haftada duyulmasa da görülmesi gerekir kalp atışının dedi doktorum.vajinal olarak bakalım birde dedi şükür orda kalp atışını gördu duyulmuyordu tabi ama göz kırpmasi gibi bir nokta var diye gosterdi şükür gördük kalp atışını ama ben bı tedirgin neden rahat görülmüyor diye ama doktor olabildiğini söyledi böyle olan var mı aranızda . Bu arada dün sabahtan beri şükür lekelenmem kesildi doktor ecopirine yine başka iğneye devam dedi ve progestrona da devam ayy birde proloton deput iğne verdi onu yaotirdim Allah'ım nasıl bir ignedir o inanin akşam userinden beri bacağımı hissetmiyorum benim oksaparlar bir hiç yanında 😂
Ben 6+6 da karından dediğiniz gibi sesini duymadan kalp atışını gösterdi. Her şey yolunda dedi. Endişe etmeyin derim 🤗

Kızlar yediklerinizi yazmışsınız nasıl yiyosunuz ya Allah aşkına benim midem bulanıyor sürekli olarak canım hiç bişey istemiyor mutfağa girip dolabı açamıyorum kokuyor 🤦🏻‍♀️
Benimde 3 gündür başladı öncesinde güzel iştahım açılmıştı aslında, ceviz süt yumurta yiyordum ama şu an bunların hiç birini görmek bile istemiyorum :)) aşırı mide bulantısı ve baş dönmesi çok bende ne zaman geçer acaba

X