2023 Bebeğini Umutla Bekleyenler

doktora gittim ovülasyonla takip ettiğim için pregesteron ölçtüreyim dedim, 21. gün testinde 4 kusur çıktı hastaneyi aradım doktorla konuştum, değeri sorunca meğer hiç yumurtlamamışım incir havuç kürü yaptım bu ay mesela..geçen aylarda 2 kere ölçtürmüştüm pregesteronu 12 falan çıkmıştı ve hiçbri şey uygulamamıştım, acaba hastane farklımı diye düşündüm ama hüsran bu ay da...4-5 gün var nedense bir burukluk oldu bende.
Bazen hayat çok tatsız tudsuz geliyor gözlerim dolarak yazıyorum Allah kimseyi aratmasın

doktora gittim ovülasyonla takip ettiğim için pregesteron ölçtüreyim dedim, 21. gün testinde 4 kusur çıktı hastaneyi aradım doktorla konuştum, değeri sorunca meğer hiç yumurtlamamışım incir havuç kürü yaptım bu ay mesela..geçen aylarda 2 kere ölçtürmüştüm pregesteronu 12 falan çıkmıştı ve hiçbri şey uygulamamıştım, acaba hastane farklımı diye düşündüm ama hüsran bu ay da...4-5 gün var nedense bir burukluk oldu bende.
Bazen hayat çok tatsız tudsuz geliyor gözlerim dolarak yazıyorum Allah kimseyi aratmasın
aynisi bendede oldu 2 ay adet olmadim test yaptim negatif dr gittim meger yumurtam olmamis.
bende ozman incir tarcin falan corekotu yemistim.
uzulme doktor demistiki bana adet senede enfazla 2 kez 10 gun oynar daha fazlasi olmaz.
yumurtlama olmamasida stresten olur uzulmussundur yada uyku duzenin bozulmustur demisti.
veren Allah uzulme sen ne yaparsan yap o vaktinde gelir
anliyorum biliyorum seni
en guzeli bosvermek bosverince hem ruhen hem bedenen rahatliyosun

Nedense bu ay ümitliydim , normalde o agrıyı hissederdim yumurtlama ağrısını 2 aydır tık yoktu ağrı herhalde arısütü iyi geldi dedim, arısütüne başladım 3 aydır devam ediyorum, ama bu ay keskin hissettim ovüde çift çizgiyi gördüğüm gün, meğer hiç olmamış yumurta..
çiğ badem , ceviz , fındık yiyorum .incir havuç kürüne başladım onuda bu ay başlamıştım..
profilimdeki resimde aslında ikizler, ama sülalemde yok: )) yaştanmı neden bilmiyorum her ay geçiyor 39 doğru gidiyorum şu an ve rüyalarıma girer oldu bebek mevzusu. herkes soruyor meraklı milletiz

Nedense bu ay ümitliydim , normalde o agrıyı hissederdim yumurtlama ağrısını 2 aydır tık yoktu ağrı herhalde arısütü iyi geldi dedim, arısütüne başladım 3 aydır devam ediyorum, ama bu ay keskin hissettim ovüde çift çizgiyi gördüğüm gün, meğer hiç olmamış yumurta..
çiğ badem , ceviz , fındık yiyorum .incir havuç kürüne başladım onuda bu ay başlamıştım..
profilimdeki resimde aslında ikizler, ama sülalemde yok: )) yaştanmı neden bilmiyorum her ay geçiyor 39 doğru gidiyorum şu an ve rüyalarıma girer oldu bebek mevzusu. herkes soruyor meraklı milletiz
herkes neden sorar bende bilmem iste laf dedikodu lazim ya millete ondan . ama onlari birakma ye faydali seyler fazla yemede kararinda ye

doktor ne dedi sana niye olmussun boyle sormadinmi

bende iste oyle olduktan sonra 1 kez oldum oda ilacla pesine hamile kalmisim eger ilac kullandiysan bitiminden itibaren iyi degerlendir

ilaç falan kullanmadım , üzüntüde etkiliyor galiba , doktora sadece pregesteron ölçtürdüm adetin 2. günü gel dedi, oda pazartesi fakat gitmem belki oraya iyi bir doktor bulamadım daha hep asistanlar karşıma çıkıyor

ilaç falan kullanmadım , üzüntüde etkiliyor galiba , doktora sadece pregesteron ölçtürdüm adetin 2. günü gel dedi, oda pazartesi fakat gitmem belki oraya iyi bir doktor bulamadım daha hep asistanlar karşıma çıkıyor
kiz etiketlesene yazarken:p
canim benim yumurtan olmamissa nasil adet olacan .. yani ben bu sekilde biliyorum..

Allah im sana sokturucu niye vermedi anlamadim ben simdi
yanlismi biliyorum ben Allah Allah

kizlar Allah askina sana ve herkese diyorum vakit kaybi para kaybi
evet veren Allah tobe Hasa doktorlar aracida iyi bir doktor bulun oyalamayacak para icin yapmiycak

uzuntu cok etkiliyo ibrahim saracoglu bile diyor ac izle bak ben tv de izlemistim kadin uzulurse adeti once gelir stresliysen gecikirmi ne oyle biseyler demisti hormonlar hemen etkileniyomus..
hemen etkiliyo..
takma kafana takma biseyi senden onemlimi Allah saglik versin bosver olan sana oluyo bak sen etkilemiyosun yazik

madem yumurtan olmamis
yumurta takibi yaptirsana onumuzdeki ay madem catlatma ignesi falan yapar daha iyi olur

hastanelerde asistan la karşılaştım genelde. doktorlar da pek önemsemiyor aslında. zaten kadın dogum polikilinkleri acayip kalabalık doktorunda umrunda olmuyorsun. tıp fak. den aldım randevu bu sefer fark ücreti verip doçente gidicem ama adetin ikinci gününden sonraya kalıcam. alabilirsem normal polikilinten alayım dedim onda da randevular bitmiş, bu ay ben çift çizgiyi gördüm istenilen büyüklükte olmamıştır diye düşündüm adette hiçbir sorun yok her ay olurum. bu ay yumurta takibi de yaptırıcam Allahın izniyle. geçen gittiğim hastane aşılama olmazsa takip yapmıyoruz dedi..Bu sebeple yaptıramadım orada.Şimdi ünv den aldım randevuyu.. E Eren61 evet üzüntü baş aktör

hastanelerde asistan la karşılaştım genelde. doktorlar da pek önemsemiyor aslında. zaten kadın dogum polikilinkleri acayip kalabalık doktorunda umrunda olmuyorsun. tıp fak. den aldım randevu bu sefer fark ücreti verip doçente gidicem ama adetin ikinci gününden sonraya kalıcam. alabilirsem normal polikilinten alayım dedim onda da randevular bitmiş, bu ay ben çift çizgiyi gördüm istenilen büyüklükte olmamıştır diye düşündüm adette hiçbir sorun yok her ay olurum. bu ay yumurta takibi de yaptırıcam Allahın izniyle. geçen gittiğim hastane aşılama olmazsa takip yapmıyoruz dedi..Bu sebeple yaptıramadım orada.Şimdi ünv den aldım randevuyu.. E Eren61 evet üzüntü baş aktör
insan olmayincada uzuluyo o onu tetikliyo kisir dongu aslinda
stresten olmuyosun
olmayinca yine stres yapiyosun.
bencede canim en iyisi ni yapmis olursun elinden geleni yap gerisi Rabbimin takdiri
..
geride kalana vah soyle vah biyle yapaydim deme olan olmus artik bende diyorum bazen oncedenmi ameliyat olsaydim belki daha once hamile kalirdim he he diyorum sonra Suphesiz RABBIM in gucu herseye yeter onlar bahane iste.
elinden geleni yap gerisi Allah in bilecegi
.
ama tek tavsiyem Hacet namazi kil heray birakma . olmazsa bi daha bidaha verecek olan Allah neyaparsan yap
nediyim Allah vesile kilsin inisAllah

saol canım sen geçen yazınca hacet namazınıda kıldım birkaç kez. bekleyelim biraz daha ..haftaya gidicem bakalım yine yazarım.

4 bucuk sene ki mayista 5 sene olacak her ay olup geberen ben 2 ameliyat gecti yasim 34 olacak.
1 sene hormon tedavisi gordum.
guya saglikliydimki ilk gebeligim kendiliginden hemen oldu 9 sene once . yani yasla alakasi yok emin ol buna . 20 yasindada olmayan var ona uzulme sakin sakin.. bende 5 sene once 28 29 dum ama olmadi olmadi..
ne yaparsan yap Allah in dedigi vakitte oluyo yirtin dovun ne yaparsan yap her konuda boyle her konuda biz insaniz elimizden geleni yapip tevekkul edicez Rabbimin takdiri ...
cunku
Rabbim uc sekilde sinar
1 verir sinar
2 vermez sinar
3 verip alir sinar
Allah im sinavimizda yardimcimiz olsun herkonuda ...

canım ya corekotu bal tarcın yapanların gec yumurtladıgını okumustum. acaba sende gec yumurtlamıs olabılır msıın. cunku progesteron 4 cıkmıs. normalde 0.5 falan cıkıyor. tahlılı yenı yaptırdıysan yenı yumurtlamıs olabılırsın. benım oncekı ay oyle olmustu.adetımın . günü yumurtlamıstım.

ovülasyon testi ile takip ettim, normal seyrinde gidiyordu yani 21. günü yaptırdım ölçümü, bal tarçın çörekotu aylar aylar önce denedim , sadece incirhavuç kürüne devam ediyorum bu ay başlamıştım, bu kürüde devam edip bırakıcam.. bu değer en az 12 13 normal değeri, eğer 17-18 olursa güzel bir değer dedi doktor, her ay güzel yumurtlama diye birşey yokmuş zaten, yumurtlama olsada belli bir olgunluğa gelmesi oda ayrı bir konu..yumurta takipi yaptırıcam bu ay.. ..doktora gidicem bakalım ne diyecek. bat a ise birkaç gün kaldı.

Kızlar merhabalar,
Bir sorum olacak. Kürtaj olmamın üzerinden 2 ay geçti . Doktor 3 aydan sonra denemeye başlayabileceğimi söyledi.Sizce folik asit içmeye başlasam mı ? Herhangi bir zararı olmaz sanıyorum. Ne dersiniz?

canım ya corekotu bal tarcın yapanların gec yumurtladıgını okumustum. acaba sende gec yumurtlamıs olabılır msıın. cunku progesteron 4 cıkmıs. normalde 0.5 falan cıkıyor. tahlılı yenı yaptırdıysan yenı yumurtlamıs olabılırsın. benım oncekı ay oyle olmustu.adetımın . günü yumurtlamıstım.
kiz limon naber okullar acildi yoksun :)

X