2023 Bebeğini Umutla Bekleyenler

Tüp bebek için nasıl karar verdiniz acaba kes olmazmı dedi doktorun bende rahim filmi.cektirmek istiyorum eğer bu ayda kalamazsam insallah gerek.kalmaz
canım benim 6 yıldır ikinci evladımı istiyorum bu süreçte geçen şubatta dış gebelik geçirdiğim bir hamilelik oldu.
ondan sonra dr bana yaşınız da gaçiyor artık tüp bebek sürecine başlayın dedi

D
Arkadaşım çok üzüldüm fakat inşaallah kat kat mutluluk olarak geri döner sana inan maneviyat her şey gerçekten de birbirimize dualar ederiz canım ben kendime dua ederken sizlere de dua ederim inş Kuran okudukça hem moral olunca umut olunca daha çok dua etmek geliyor insanın içinde moralsiz olunca şeytan elini kolunu bağlıyor birbirimize moral verelim arkadaşlar onun için bu konuyu açtım 2015'te olmadı ama 2016 da olur inş hepimiz için hayırlarla amin
Merhaba Free beta hcg hormonu ikili teste göre cinsiyet tamini duydunuz mu hanımlar

tüp bebekte süreç nasıl oluyor? bende artık tüp düşünmeye başladım ? ilaçmı veriyrlar?
canim adetin ikinci günü gidiyorsun rutin kanlar istenir. muayene olursun. folikül kisti veya kan sonuclarinda bir problem cikmazsa ikinci gün ignelere baslanir. iki güne bir yumurta kontrolü yapilir ilac dozlari gerekirse tekrar ayarlanir. 10-12 ün icinde yumurtalar gerekli olgunluga ulasir ve toplanir. esinde ayni gün sperm verir ve yumurtalarla spermler labaratuvar ortaminda gözlenir. ücüncü gün veya besinci gün duruma göre taze veya dondurulmus transfer yapilir canim. taze transfer 17-20 gün arasinda oluyor genelde.

canim adetin ikinci günü gidiyorsun rutin kanlar istenir. muayene olursun. folikül kisti veya kan sonuclarinda bir problem cikmazsa ikinci gün ignelere baslanir. iki güne bir yumurta kontrolü yapilir ilac dozlari gerekirse tekrar ayarlanir. 10-12 ün icinde yumurtalar gerekli olgunluga ulasir ve toplanir. esinde ayni gün sperm verir ve yumurtalarla spermler labaratuvar ortaminda gözlenir. ücüncü gün veya besinci gün duruma göre taze veya dondurulmus transfer yapilir canim. taze transfer 17-20 gün arasinda oluyor genelde.
canım iğne dediğin yumurta geliştirici iğne mi?
yumurta nasıl toplanıyor? can yakıyor mu?
3. gün veya 5. gün embriyosunun aynı ay içinde mi transferi yapılıyor? yoksa bir sonraki adeti mi beklemek lazım?
yoksa taze transfer dediğin yeni döllenmiş yumurtanın hemen transfer edilmesi mi?
ne çokkk sordum hakkını helal et kafanı şişirdim :)

Eklentiler

• IMG_0371.JPG
    IMG_0371.JPG
    36 KB · Görüntüleme: 23
canım iğne dediğin yumurta geliştirici iğne mi?
yumurta nasıl toplanıyor? can yakıyor mu?
3. gün veya 5. gün embriyosunun aynı ay içinde mi transferi yapılıyor? yoksa bir sonraki adeti mi beklemek lazım?
yoksa taze transfer dediğin yeni döllenmiş yumurtanın hemen transfer edilmesi mi?
ne çokkk sordum hakkını helal et kafanı şişirdim :)
canim evet yumurtalar gelisisn ve sayisi artsin diye yapiyoruz igneyi. embriyoalrin 3. güne veya 5. güne gidip gitmeyecegine embriyolog kaliteye göre karar veriyor. transferin duruma göre tedavinin oldugu ayni ay icinde de olabilir yani taze transfer olarak, yada dondurup bir sonraki adetten sonra da transfer edilebilir. senden toplanan yumurta sayisina, rahminin durumuna göre degisir bu durum. birde merkez de etkili tabii bazi merkezler taze bazilari dondurulmus transfer yapiyor. taze transfer dedigim embriyonun dondurulmadan ayni ay icinde transfer edilmesi

allah razı olsun canım benim. daha onceki rahim filmimde farklı yorumlar vardı. yarım rahimlisin demişti doktorum ama baskası hayır yarım degıl rahmın yan duruyor falan deyınce netleştirmek için ikinciyi cektirdim. velakin netleşti. önceki düşüklerde bilinmiyordu yarım rahimli oldugum. bilinseydi belkide yaşatırlardı :KK43: ama dediğin gibi bundada hayır vardır elbet..
kuzummm hadı hayırlı olsun tedavin inşallahh tutacak ben inanıyorum. transfer ne zaman olacak ayyyy cok heyecanlandım bennnnn. gelişmeleri hemen ama hemen yaz tamam mıı ? çünkü inan birimizin güzel haberi olsa kendi sıkıntımı unutuyorumm

Cok sagol canim benim insallah. Keske 3 asilama yapacagima direk tüp bebege baslasaydim tek pismanligim o. Asilamaya gore şansi cok daha yuksek oldugu icin umutluyum ama farkinda olmadan stres yapiyorum heralde strese bagli bazi hormonlarim yuksek cikiyor ona canim sikildi biraz ama bugunki randevumda onun icinde ilac verdi. Umarim yumurta kalitesini etkilememistir. Ve insallah fazladan yumurtalarim cikarda dondururum ilk sefer tutmazsa 2.ye hazir olanlardan direk transfer yaparlar tekrar ilaclara baslamak zorunda kalmam. Ben hep dua ediyorum sizler icinde akliniza gelirsem benim icinde dua edin olurmu Rabbim nasip edecekse olcak ama olumsuz olursa sonucum yikilirim heralde direk psikologa giderim diye dusunuyorum. :olamaz:Rabbim cabalarimizi bosa cikarmasin ve tez vakitte sen ve burdaki diger arkadaslarda hayirlisi ile evlatlarina kavusabilsinler.

Canım tedavin hayırlı olsun nerede başladın

Cok sagol canim benim istanbul besiktasta basladim. Sen tecrubelisin bu konuda bisi sorayim hemen sana :) ben bugun catlatma onleyici cetrotide igneyede basladim. Ayni gonal F gibi vuruluyor degil mi? Dikine. Igneyi vurur vurmaz hafif şisti kizardi kasinmaya basladi yandi birazda. Acaba normalmi boyle tepki vermesi yoksa bana dokundumu bu igne bilemedim.

Cok sagol canim benim insallah. Keske 3 asilama yapacagima direk tüp bebege baslasaydim tek pismanligim o. Asilamaya gore şansi cok daha yuksek oldugu icin umutluyum ama farkinda olmadan stres yapiyorum heralde strese bagli bazi hormonlarim yuksek cikiyor ona canim sikildi biraz ama bugunki randevumda onun icinde ilac verdi. Umarim yumurta kalitesini etkilememistir. Ve insallah fazladan yumurtalarim cikarda dondururum ilk sefer tutmazsa 2.ye hazir olanlardan direk transfer yaparlar tekrar ilaclara baslamak zorunda kalmam. Ben hep dua ediyorum sizler icinde akliniza gelirsem benim icinde dua edin olurmu Rabbim nasip edecekse olcak ama olumsuz olursa sonucum yikilirim heralde direk psikologa giderim diye dusunuyorum. :olamaz:Rabbim cabalarimizi bosa cikarmasin ve tez vakitte sen ve burdaki diger arkadaslarda hayirlisi ile evlatlarina kavusabilsinler.
canımm benim kıyamam ben sana ne kadar tedirgin oldugunu yazından bıle anladım. şimdiden ilki tutmazsa dıye bakıyorsun olaya. lütfennn olumlu düşün bence olacak senın olmaması için hiçbr neden yok. anladıgım kadarıyla sen yumurta toplanma aşamasına geldin. kendini sakinleştirecek birşey bul. ne kadar stres yapmsssın ki hormonların yükselmiş. aklına olumsuz düşünceler geldiğinde hemen düşüncelerini baska seye yönlendir. kızz olcak senın ben hissediyorum. ve heeep duamdasın canım

canımm benim kıyamam ben sana ne kadar tedirgin oldugunu yazından bıle anladım. şimdiden ilki tutmazsa dıye bakıyorsun olaya. lütfennn olumlu düşün bence olacak senın olmaması için hiçbr neden yok. anladıgım kadarıyla sen yumurta toplanma aşamasına geldin. kendini sakinleştirecek birşey bul. ne kadar stres yapmsssın ki hormonların yükselmiş. aklına olumsuz düşünceler geldiğinde hemen düşüncelerini baska seye yönlendir. kızz olcak senın ben hissediyorum. ve heeep duamdasın canım

Aminn canim benim insallahh agzin bal yesin emi :) tedirgin olmazmiyim hemde nasil muayeneye giderken bile kalbim hizli atiyor sanki heyecanlaniyorum adrenalin hormonum bile yuksek cikti zaten :) elimden geleni yapiyorum gerisi Rabbime kalmis insallah üzmücek bu kulunu inaniyorum. Canim ben varya tirnagimda kiymik kopsa nerdeyse aglamakli olurum okadar canim tatlidir bu igneler beni cok korkutuyor aslinda korkacak bisey yok pek acimiyor ama benim canim biraz fazla dayaniksiz olunca gozumde buyutuyorum. Onumuzdeki hafta ortasi yumurtalarim toplanacak buyuk ihtimal simdi buyutme asamasindayiz

Saye- Saye- INCIK BONCUK INCIK BONCUK , A anneveoglusu canlar tüp bebek ne kadar mal oluyor?

Canim tup bebek benim gittigim hastanede 5.000 tl + ilaclar. (Ilaclarim 3.295 tl tuttu simdiye kadar. Acilimini yazayim hemen sana. 1 kutu Gonal F fiyati 502 tl. 5 kutu aldim. 1 kutu Cetrotide yumurta catlamasini onleyen ignenin fiyati 139 tl. Bundanda 5 kutu aldim. 1 tanede ovitrelle catlatma ignesi 89 tl. Bu fiyatlar ozelde yaptirirsan raporsuz fiyatlari. Raporlu olursan cok daha uyguna gelir tabiki. Bide bana ilk ilaclara basladigimizda 3er kutu yazmisti 4 kutuda olabilir demisti bugun 5 e tamamladi. Yavasmi buyuyor anlamadim.

X