2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Doktor bir sonrakinde vajinal bakalım zorlamayalım dedi bende işine karışmak istemedim açıkçası
Diyorum ya 6 da vajinalde atıyordu 8 e göremedi başka doktor hatta vajinal bakın o zaman dedim orda bile derinden duydu makinalara baktım fark var biri daha eski diğeri daha yeni takılma o yüzden iyi bir yere git yada vajinal baktır

Diyorum ya 6 da vajinalde atıyordu 8 e göremedi başka doktor hatta vajinal bakın o zaman dedim orda bile derinden duydu makinalara baktım fark var biri daha eski diğeri daha yeni takılma o yüzden iyi bir yere git yada vajinal baktır
Bulunduğum yerde tek özel hastane var o yüzden biraz daha büyümesini bekleyip haftaya kontrole gittiğimde vajinal baktıracağım ☺️

Endişe yapma canım doktoruna haber ver . Alttan muayene ettiyse rahim girişimde kılcallar patlayabiliyor yada eğer çok bastırdıysa kanama alanını da atan hastalar varmış en iyi doktorun karar verir ara istersen ona göre iğne falan versin
Sağol canım karından baktı bastrmadı da hiç ama ayakta kaldm diye oldu heralde ben kayınvalidemde yatmaya devam edeym en iyisi yoksa evde rahat duramicam

Selam kızlar.. benim 28 aralık transfer 5.gün donmuş embriyo 8 aralık da adet günümdü. Cumartesi dr a gittik 4+6 haftalık 3.8 mm kese ve yolk kesesi göründü ama bebek görünmedi. Salı günü tekrar gittim kese 10 mm olmuş sağlıklı dedi ama yine bebek görünmedi ne zaman görünüp kalp atışı duyulacak ya ben çok stres oluyorum

Herkese iyi akşamlar. Buraya bir süre yazmamaya karar vermiştim ama bir birimizi hep bilgilendirdiğimiz için yazmaya karar verdim. 5 gün önce gebelik kesemin boş olduğuna emin oldu doktorum. Yolk sac bile yok bomboş. Dış gebeliği, kimyasal gebeliği çok okudum ama boş gebeliğin ne olduğunu tam bilmiyordum araştırmadım da açıkçası yaşayan varsa tecrübe yazabilir sevinirim. İlaçları bırak kendi düşmesini bekleyelim düşmezse cuma gel kürtaj günü verelim dedi. İlk öğrendiğim de yıkılmıştım ama zaten düzensiz beta artışı ile sinyallerini vermişti ama kondurmuyor insan. Tutsun diye dua ettiğim bebeğim şimdi düşsün de kürtaja gerek kalmasın diye dua ediyorum. Evde düşük yapan var mı zor mu kürtaj daha mı kolay. Biraz bilgi verirseniz çok sevinirim
Aynı durumdayım ve düşmüyor içmediğim şey kalmadı ama yok düşmüyor pazartesiye kadar bekliycem olmazsa kürtaja gidicem
Üzgünüm,Ne desek saçma gelecektir Rabbim tez zamanda en güzel yollari önünüze çıkarsın inşallah ben daha önce doğal yolla gebe kaldım ve boş gebelikte kendiliğinden düşmedi kürtaj oldum fiziksel olarak kolaydi adet agrisindan biraz daha yoğundu ama psikolojik olarak zor bir süreç oldu inşallah siz benden daha kolay atlatır ve herşey bittiğinde kendiliğinden gebe kalıp sağlıkla süreci gecirirsiniz herşey gönlünüzce olsun ☘️

Üzgünüm,Ne desek saçma gelecektir Rabbim tez zamanda en güzel yollari önünüze çıkarsın inşallah ben daha önce doğal yolla gebe kaldım ve boş gebelikte kendiliğinden düşmedi kürtaj oldum fiziksel olarak kolaydi adet agrisindan biraz daha yoğundu ama psikolojik olarak zor bir süreç oldu inşallah siz benden daha kolay atlatır ve herşey bittiğinde kendiliğinden gebe kalıp sağlıkla süreci gecirirsiniz herşey gönlünüzce olsun ☘️
Bu süreci yaşamış ve yaşayacak olan herkes için çok zor elbette acınızı o zaman yaşadığınız hüznü hala hissedebiliyorsunuz biz kadınlar hem bunca acıyı içimiz de saklayıp hem yarınlara umutla bakabiliyoruz ve hala her şeye rağmen anne olmak istiyoruz. Rabbime şükür ki bu süreçte umut hüzünden daha ağır basıyor. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim umarım kürtajım da kolay geçer ve sonraki sürece hızlıca dönebilirim.

B
Selam kızlar.. benim 28 aralık transfer 5.gün donmuş embriyo 8 aralık da adet günümdü. Cumartesi dr a gittik 4+6 haftalık 3.8 mm kese ve yolk kesesi göründü ama bebek görünmedi. Salı günü tekrar gittim kese 10 mm olmuş sağlıklı dedi ama yine bebek görünmedi ne zaman görünüp kalp atışı duyulacak ya ben çok stres o
Selam kızlar.. benim 28 aralık transfer 5.gün donmuş embriyo 8 aralık da adet günümdü. Cumartesi dr a gittik 4+6 haftalık 3.8 mm kese ve yolk kesesi göründü ama bebek görünmedi. Salı günü tekrar gittim kese 10 mm olmuş sağlıklı dedi ama yine bebek görünmedi ne zaman görünüp kalp atışı duyulacak ya ben çok stres oluyorum
Merhabalar canım benim transferimde 27 Aralık blastokist transferi ve 8 Aralık regl günümdü fakat şuan 7+0 görünüyor benim Pazartesi kalp atışı İçin gideceğim inşallah 🤲 o zaman da 7+3 oluyor benim hesabım ile

Transfer günümz aynı canım bn bebeği ve kalp atşlarnı 6+5 te gördüm ama senin bebğn geriden geliyor geç döllenme sanırm telş yapma 1 haftaya bebğn 2 haftya kalp atşlarnı duyarsın inş🙏 Doktorun herhangi bir şey söylemedi mi transfer tarihyle uyumlu olmamasıyla ilgili

Herkese iyi akşamlar. Buraya bir süre yazmamaya karar vermiştim ama bir birimizi hep bilgilendirdiğimiz için yazmaya karar verdim. 5 gün önce gebelik kesemin boş olduğuna emin oldu doktorum. Yolk sac bile yok bomboş. Dış gebeliği, kimyasal gebeliği çok okudum ama boş gebeliğin ne olduğunu tam bilmiyordum araştırmadım da açıkçası yaşayan varsa tecrübe yazabilir sevinirim. İlaçları bırak kendi düşmesini bekleyelim düşmezse cuma gel kürtaj günü verelim dedi. İlk öğrendiğim de yıkılmıştım ama zaten düzensiz beta artışı ile sinyallerini vermişti ama kondurmuyor insan. Tutsun diye dua ettiğim bebeğim şimdi düşsün de kürtaja gerek kalmasın diye dua ediyorum. Evde düşük yapan var mı zor mu kürtaj daha mı kolay. Biraz bilgi verirseniz çok sevinirim
Geçen sene bende boş gebelik yaşadım sonrasında kürtaj oldum kürrtajdan korkmayın zaten anestezi altında ve çok kısa bir işlem oluyor sonrasında regl kadar bile bir ağrı yaşamadım ben inşallah en kısa zamanda sağlıkla tekrar bir hamilelik yaşarsanız üzülmeyin

X