2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kızlar sperm testi çıktı da eşimin yorumlar mısınız anladığınız kadarıyla bir problem varmı

Eklentiler

• 5F135476-7DA9-404A-98D2-4A41BD67BF89.jpeg
    5F135476-7DA9-404A-98D2-4A41BD67BF89.jpeg
    142,5 KB · Görüntüleme: 55
Ayarları pek bilmiyorum canım buradan yazıyım sende buradan yazabilirsin.Banada pcos teşhisi ilk evlendiğim zaman konuldu.Hayatım boyunca hep düzensizdi reglilerim.Doktor paket gıda tüketme her gün yürüyüş yapıcaksın 1 saat kilonu biraz düşür normale dönücek sana hap veripte geçici çözüm sunmak istemiyorum kalıcısını sen yapıcaksın dedi ve dediği gibi yaptığımda düzene girmişti. Fakat 2 yıl sonra ben çocuk düşünmeye başladığım anda hem kilo artışım başladı hemde adetim 40-50 lere çıktı haliyle panikledim olmucakmı etmicekmi diye doktora randevu aldım direk 3 ay geçtikten sonra doktorda kilo ver dedi direk bende tekrar sarıldım diyete spora başladım.2 ay sonra 6-7 kilo verince adetim direk düzene girdi.Girer girmez hamile olduğumu öğrendim.Tek yapman gereken kuzum spor ve paket gıdadan uzak dur.Ben çok doktora gittim psikolojim alt üst oldu ovülasyon testleriyle cebelleşmekten .İnfertilite doktorumdan allah razı olsun bana inisülin dengeleyici bir hap yazdı iştahı falan kesiyordu pcosa iyi geliyormuş adı glukofen onun kilo vermemde çok faydası oldu ağzıma birşey süremedim.Birde doktor sakın ovülasyon yapmıcaksın boşuna kendini strese sokuyosun sen pcossun o testler doğruyu sana göstermicek dedi ve haklıydıda bir gün çok koyu bir gün çok silik diğer gün tekrar koyu gösteriyordu meğersem pcosta tsh yüksek olduğundan o testlerin bir faydası olmuyormuş bize.Test yapmayı bıraktım kafam rahatladı üstünede tatile çıktım döndüm gelicek aya pozitif başladım hiçte tahmin etmiyordum bir belirtim yoktu kurbanda akşama kadar koşuşturdum ağır falanda kaldırmıştım hiç dikkat etmedim bile ihtimal veripte üzülmemek için.grupta kızlar çok test atınca hadi yapiyim dedim gaza geldim aldım bi baktım pozitif.Sende bi kilo ver bak arkasından nasıl güzel haber gelicek inşallah canım birde ben çok moralsizdim boş yere sen yapma.
Böyle hayat hikayeleriniz beni o kadar çok umutlandırıyor ve mutlu ediyor ki anlatamam senin adına cok sevindim canım rabbim tüm isteyen ailelere hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏🏻 çok teşekkür ederim zahmet edip bana vakit ayırdıgın icin birde spor için salona mı gittin yoksa evde kendin spor mu yaptın

X