2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Teşekkür ederim kuzum evet bu 6 haftalık bide kimyasalım var pıhtılaşma testi verdim pıhtılaşma çıktı o yüzden istiyorum 🥰

Evet ya bu kadar net beklemiyordum bu testten 😂çok şükür çiçeğim 🌹

Yaaa yerim seni sende alıcaksın güzel haberi inşallah 🥰😘

Amin inşallah canım çok teşekkür ederim 🦋

Yaaa bak sen tuttumuşsun dediğin gibi 🤭teşekkür ederim kuzum 😍 darısı sizlere olsun 🥰
Anladım o zaman tabi doktoruna diyecen belki diyecek takip et şimdilik..ben mesela karnımdan iğne vurduruyorum ve fitilim var.

Allah yardımcın olsun gerçekten böyle durumlarda insan eş dahil herşeyden soğuyor. İşin içine aile girdi mi -hangi taraf olduğu önemli değil- huzur gerçekten bozuluyor. Eşin, annesinin sözü ile kız kardeşinin evden gitmesini istiyorsa bundan sonra onun tarafının da gelmemesini göze almalıdır diye düşündüm. Ki böyle olunca hersey daha kötüye gidiyor. Neden orta yolu bulmak varken ılımlı olmak varken insanlar mutluluğa çomak sokuyor anlamıyorum. Biz de çok sorunlar yaşadık ama ben arayıp kendim konuştum derdini öğrenmek icin. Hatta lafların arasinda huzurumuzu bozduğunu,onun için kavga ettigimizi bile söyledim. Akşamına eşimi aradı ayri mi yatiyorsunuz gibisinden sorular basladi. Ama bana haksizlik yapıldigi zaman susmadim tepkimi gosterdim (saygısızlık yapmadan) Herkes birbirinin hassas noktasını öğrenmiş oldu. Eşinin bu kadar anneci olmasina ne gerek var evlenmişsin gitmişsin yani.. Sana burada anca fikrimizi soyleyebiliriz canim aksi hâlde kimse kimsenin evliliği kötüye gitsin istemez ama eşin eğer çok tepki gostermeyecekse ararsin kayınvalideni. Agzını ara bakalım sana da soyleyecek mi eğer söylemez ise kendin soyle ben kimseye soğuk davranmadm, muhtemelen konuşmanın gerisi gelir. İnşallah elini ayağını çekerler sizden 🙏🏻
Canım benim de bugüne kadar hiçbir saygısızlığım olmadı onlara karşı ne ses yükselttim ne hakaret ettim ne ağır bir laf. Biz geçen yaz Haziran ayında yine onlar yüzünden öyle bir tartıştık ki eşim evi falan terk etti benim ailem duydu araya girdi ben geri adım atmadım boşanma kapılarından döndük. Ve dönüş o dönüş bir daha da en ufak bir kırıcı söz bile söylemedik birbirimize. Ta ki bu bayrama kadar. Onun ailesi hep bizim toz pembe, muhteşem bir evliliğimiz var zannetti. Ablasının evliliğinde daha ufak tefek sorunlar vardı onlara kafa yordular. Mesela onların problemlerini bilirken üzülme, üzülme olmuyor. Ama bana gelince asla duymamalılar çünkü eşim annesini üzemez. Şimdi arar konuşurum ve bunları eşime söylememesini de sağlarım ondan yana endişem yok. En kötü eğer bunları da ona yetiştirirseniz ben de ablasını ararım onunla da konuşurum derim. Sırf o hamile üzülmesin diye bile eşime bir şey diyemez. Ama bilmiyorum ki hangi derdime çare olur ne değişir bundan sonra.

Teşekkür ederim kuzum evet bu 6 haftalık bide kimyasalım var pıhtılaşma testi verdim pıhtılaşma çıktı o yüzden istiyorum 🥰

Yaaa bak sen tuttumuşsun dediğin gibi 🤭teşekkür ederim kuzum 😍 darısı sizlere olsun 🥰
Takipli olduğun bi doktorun varsa sor mutlaka kuzum pıhtılaşma önemli ne zaman nasıl başlanır daha iyi bilir 🧿 Hayırlı uğurlu olsun çiçeğim güzelce sımsıkı tutunsun annesine , sağlıkla büyüsün 🤲🏼🧿♥️

Ohhh ne de güzel olmuş kuzum tatil 🌺 inşallah doktora gerek kalmayacak 😍

inşallah bebişlerimiz kavuşalım hepimiz kuzum 😍 kuzum vallahi iğne yapacak mı ben de bilmiyorum Regl olunca gel dedi. İnşallah olumlu sonuçlanır herşey 🙏

inşallah gerek kalmaz kuzum inşallah 🙏 tüplere nasıl detaylı basılıyor kuzum?

bir dahaki ay inşallah pozitif olacak kuzum testin ❤️
Regl olunca gel dediyse ilk ay sadece klomen kullandıracaktır canımm 🙏😍

merhaba guzel kızlarr
Mervenur277 Mervenur277 ve unuttugum tum kardeslerım tebrık ederım rabbım hayırlısı ile kucagınıza almayı nasip etsin :KK200: :KK200:
olmayanlara da versın ınsallah tez zamanda hayırlısı ile duam budur

bende regl bıttı yumurtlama gunumu beklıyorum daha once hıc test almadım bende genelde kasık agrısı ile belirti veriyor :KK70:

Anladım o zaman tabi doktoruna diyecen belki diyecek takip et şimdilik..ben mesela karnımdan iğne vurduruyorum ve fitilim var.
Canım acaba iki gün sonra tekrar kan verip mı gitsem yoksa bu gün gideykm mi doktoruma
Takipli olduğun bi doktorun varsa sor mutlaka kuzum pıhtılaşma önemli ne zaman nasıl başlanır daha iyi bilir 🧿 Hayırlı uğurlu olsun çiçeğim güzelce sımsıkı tutunsun annesine , sağlıkla büyüsün 🤲🏼🧿♥️
Öğrenince gel başlayalım demişti kuzum olmazsa ben gideyim öğleden sonra belki progestan falan da verir inşallah canım 🤲🏻
Maşallah kuzum bebiş geliyor bence güzel yarın verseydin 25 çıkardı saglıkla ilerlesin inşallah balım ayagını sürü son gücünle çek bizi yanına 😂😂😂
Kendimi sürücem aşkım hemen gelin diye 😂😂

Canım bence eşin gelince yüz yüze konuşun mesajda tartışmaya girip moralini bozma. Kardeşin de senin ailen sonuçta, eşinle sakin bir dille konuştuğunda kalmasında bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Sen şu an arayıp eşinin ailesine bişey dersen suçsuzken suçlu olursun. Bu sefer bak gördün mü suç bastırıyor bizi arıyor vs diye eşini doldurabilirler. Eşin sadece oradan dinlediği kadarını biliyor. Sen neden içeride oturduğunu vs. sakin bir dille anlat bir de senden dinlesin konuyu. Buna rağmen eşin hala sana karşı tavır alıyorsa sıkıntı var demektir. Sen değerlisin kimsenin seni uzmesine izin verme 🌸 öncelik kendinsin, eşin ailesiyle aradaki bağı koparamayip seni ezip geçiyorsa sıkıntı var demektir. Seni kırıp incitmek istemiyorum bir şey soyleyip açıkçası. Eşine bir şey söylemek de haddime değil ama böyle durumlarda gerçekten çok sinir oluyorum. Sonuçta evlenmişsin senin ailen önceliğin eşin, kendi anne babana karşı da onu ezdirmemelisin. Sen sakin davranıp konuşmayı dene bence, fevri de olma. Aklından da şunu hiç cikartma sen değerlisin ve önceliğin kendinsin. Kimsenin seni uzmesine,kirmasina izin vermemelisin. Bu dünyaya bir defa geliyorsun🌸
Canım çok teşekkür ederim güzel yorumların ve verdiğin motivasyon için. Geldiğinde güzel güzel konuşup işleri yoluna koyacağımıza keşke inancım olsaydı. Beni öyle bir tahrik edecek ki bundan eminim sonra ben de sakin kalamayacağım. Çünkü bir kere ok yaydan çıkmış doldurmuş kendisini bana karşı. Sürekli kardeşimin bencil olduğunu düşünüyor. Okul bitmeden iş bulsaymış, bize neymiş, biz anası babası mıymışız, bir de onun iş bulmasını maaş almasını mı bekleyecekmişiz. Kardeşimi de görseniz kendi odasından çıkmaz. Abi kahve ister misin abi meyve ister misin, şakalaşır, sevecendir. Gün boyu evi temizler düzenler, niye ben yapıyorum her işi asla demez. Sadece yemek yapmayı bilmez. Bizde hafta içi yemekleri eşim yapar ben ondan 2-2 buçuk saat sonra eve geliyorum. Hem sana hem de ona mı yemek yapacağım diyor. Ya nedir Allah aşkına yemek yapmak dediğin. Yemekleri akşamdan ben yapsam demek ki isteyince yapabiliyormuşsun der her zaman bunu benden bekler. Yapmasam bunları diyor. Çocuk yemek de beklemez bu arada zaten zayıftır iştahsızdır. Biz bu akşam yalnız kalalım desen gider arkadaşında kalır. Yani evde ha varlığı ha yokluğu. Ama yok bir yerden acısını çıkartacak ya şu anda da bu konuda zor durumda olduğumu biliyor buradan saldırıyor.

merhaba guzel kızlarr
Mervenur277 Mervenur277 ve unuttugum tum kardeslerım tebrık ederım rabbım hayırlısı ile kucagınıza almayı nasip etsin :KK200: :KK200:
olmayanlara da versın ınsallah tez zamanda hayırlısı ile duam budur

bende regl bıttı yumurtlama gunumu beklıyorum daha once hıc test almadım bende genelde kasık agrısı ile belirti veriyor :KK70:
Çok teşekkür ederim canım darısı sana olsun 🥰

Günaydın kızlar 🌸
Ben de 🧿 gören arkadaşları can-ı gönülden tebrik ediyorum Allah hayırla kucağınıza almayı da nasip etsin darısı isteyenlerin başına olsun inşallah 🙏
Böyle bir konunun ardında can sıkıcı şeyler yazmak istemezdim ama kimseyle konuşamıyorum size anlatmak istedim somut tavsiyelere ihtiyacım var 🙏
Biz üç yılı geçkin bir süredir evliyiz evliliğimizin ilk iki yılı çok sıkıntılı geçti eşimin ailesi yüzünden ama eşime kalsa benim yüzümden. Bir ablası var. Yapış yapış bir aileler anne abla ve eşim özellikle. Baba figürü dışarıda bunun. Asla alışamıyorum tarzlarına ve onlar gibi olamıyorum sabahtan akşama kadar aile bireyleri sürekli birbirini över sonra da hep beraber kendilerine nazar duaları okurlar falan tuhafıma gidiyor her şeyleri.
Neyse geçen iki yılın ardından başka bir eve taşındık ortam değişti işler biraz yoluna girdi derken bir yıldır aramız gayet iyiydi. Tek bir tartışmamız bile olmadı diyebilirim. Geçtiğimiz bayram tatili ve sonrasındaki bir hafta izindeydik. Hem benim ailemin yaşadığı şehre hem de eşimin ailesinin memleketine ziyarete gittik. Uzak yerlerde her ikisi de. Eşim benim ailemin yanında aşırı rahattır ama onun ailesinin yanında asla öyle olamıyoruz. En basitinden eşim 15 yıldır neredeyse sigara kullanıyor ama ailesinden hep gizlemiş üzülürler diye. Ben de kullanıyorum ve benim de hep gizlememi istedi. Kv oğlunu içkisi sigarası olmayan ne bileyim her cuma vakti namaza giden biri olarak bilir herkese de bu şekilde sürekli oğlunu över bana bile!!!
Anneannesini seviyorum onunla hep iyi anlaştım bize gelip 20 gün kalmışlıkları bile vardı annesiyle birlikte. Ancak annesi ve özellikle ablayla hep bir ayar olma modundayım. Onlar teletabi gibiler ve benden de hep bunu bekliyorlar ben de o yapıda bir insan değilim. Bu bayramda köylerindeyken yanlarında çok zaman geçirmedim çünkü onlar sıcağı çok severler ve 40 derece havada balkonda otururlar bense dayanamıyorum ve geçip içeride oturdum klima altında. 8-10 saat de durduk köylerinde. Her neyse buna da bozulduklarını tahmin ettim ama içeri gelin dedim gelmediler. Oradan döndük iki hafta oldu eşim bir haftadır yurt dışında zaten bu hafta da olmayacak. Kv dün aramış anneanne beni sormuş neden bu bayram bize soğuk davrandı yanımızda bile oturmadı demiş. Bir derdi mi vardı demiş. Eşim de bunun üzerine bir yıldır güzel giden ilişkimizi yarım saatte mesajla b*k etti af edersiniz. Kardeşim üniden yeni mezun oldu 22 yaşında kız. Burada benim olduğum şehirde okudu ve buradan iş arıyor. Benim yanımda kalıyor bir ay kadar daha da kalacaktı. Ama eşim kıymetli ailesinin canı sıkıldığı için ben gelene kadar onu bizim evimizden gönder dedi. Eşim herkese o kadar güler yüzlü ve sevecendir ki herkes onu hep iyi bilir. Ama bu pis işleri hep benim yapmamı istiyor. Sokağa mı atacağım dedim ailesi düşünsün sen değil diyor. Benim 80+ yaşındaki anneannemi üzmezsin bundan sonra diyor. Bu arada kendisi de bizim memlekette aynı benim gibi davrandı ama ben yapınca suç oldu. Annesini arayıp içimde tuttuğum her şeyi yüzlerine kusmak istiyorum maksadınız ne diye sormak istiyorum. Ablası hamile ailecek herkes ona prenses muamelesi yapıyor şu an. Ama benim kardeşimi sokağa atmamı istedikleri için ona bile acımak gelmiyor içimden arayıp krize sokana kadar konuşmak istiyorum sonu ne olursa olsun. Bunun neticesi de muhtemelen boşanma ile biter.
Biliyorum çok uzun yazdım ama sabredip okur ve yardımcı olursanız mutlu olurum…
Kuzucum eşinle kendi başınıza kalsanız iyisiniz hoşsunuz bir sıkıntınız yok anladığım kadarıyla. Geniş aile faktörü mevcut. Eşin keşke etkilenmese ama bu görümceler eltiler kayınvalideler hep bi değişikler. Eşinle iyiysen hoşsan, başkasının dediğinin de birazını duy birazını duyma, bir şekilde de mesafe olarak uzaklaşmısınız zaten. Eşinle bunları da aşarsınız diye düşünüyorum. Çünkü birlikteyken bak bir senedir iyiymişsiniz. Aslında başarabiliyorsunuz. Dış faktörleri de bir şekilde sistemin dışında bırakması, Duymaması için de eşine (zor da olsa, anlasa da anlamasa da) destek ol kuzum. Zamanla o da rayına oturacaktır umarımm. İyi düşünmeye çalışıyorum ♥️🥰

Canım acaba iki gün sonra tekrar kan verip mı gitsem yoksa bu gün gideykm mi doktoruma

Öğrenince gel başlayalım demişti kuzum olmazsa ben gideyim öğleden sonra belki progestan falan da verir inşallah canım 🤲🏻

Kendimi sürücem aşkım hemen gelin diye 😂😂
2 gün sonra kan ver öyle git bu gün test yapmasaydın bilmezdin zaten hamiş olduğunu..2 günle bir şey olmaz☺️

Canım çok teşekkür ederim güzel yorumların ve verdiğin motivasyon için. Geldiğinde güzel güzel konuşup işleri yoluna koyacağımıza keşke inancım olsaydı. Beni öyle bir tahrik edecek ki bundan eminim sonra ben de sakin kalamayacağım. Çünkü bir kere ok yaydan çıkmış doldurmuş kendisini bana karşı. Sürekli kardeşimin bencil olduğunu düşünüyor. Okul bitmeden iş bulsaymış, bize neymiş, biz anası babası mıymışız, bir de onun iş bulmasını maaş almasını mı bekleyecekmişiz. Kardeşimi de görseniz kendi odasından çıkmaz. Abi kahve ister misin abi meyve ister misin, şakalaşır, sevecendir. Gün boyu evi temizler düzenler, niye ben yapıyorum her işi asla demez. Sadece yemek yapmayı bilmez. Bizde hafta içi yemekleri eşim yapar ben ondan 2-2 buçuk saat sonra eve geliyorum. Hem sana hem de ona mı yemek yapacağım diyor. Ya nedir Allah aşkına yemek yapmak dediğin. Yemekleri akşamdan ben yapsam demek ki isteyince yapabiliyormuşsun der her zaman bunu benden bekler. Yapmasam bunları diyor. Çocuk yemek de beklemez bu arada zaten zayıftır iştahsızdır. Biz bu akşam yalnız kalalım desen gider arkadaşında kalır. Yani evde ha varlığı ha yokluğu. Ama yok bir yerden acısını çıkartacak ya şu anda da bu konuda zor durumda olduğumu biliyor buradan saldırıyor.
Bence eşiniz artık yeni ailesinin siz olduğunun farkında değil. Sonuçta artık siz evlisiniz yeni bir hayatınız var. Kardeşiniz için evet sizde haklısınız ama mesela ben kendimi eşinizin yerine koyuyorum bende rahatsız olabilirdim görümcemin sürekli bizde kalması bir süre sonra beni de rahatsız edebilirdi ya da kaynımın. Ama yine de eşiniz siz ve ailesi arasında adaletli olmalı

Canım pıhtılaşman varsa koşa koşa doktoruna git derim. İğne ilaç başlaman gerekiyor sanırım. Bence koyulaşmasını bekleme veya doktorunu ara sor öyle bi şansın varsa

Canım pıhtılaşman varsa koşa koşa doktoruna git derim. İğne ilaç başlaman gerekiyor sanırım. Bence koyulaşmasını bekleme veya doktorunu ara sor öyle bi şansın varsa
Arayıp sorayım canım olmazsa doğru diyorsun bazıları kese gormeden iğne vermiyormuş ya şu an coraspin kullanıyorum zaten
Mervenur277 Mervenur277 Bebeişim şu anki halinde ateşini ölçme imkanın var mı? MErak ettim kaç çıkacak.
Tabi var canım ölçeyim

Tatlım anneannenin alınmasına gerçekten bir şey diyemem hatta üzüldüm bile ben onla zaman geçirmeyi seviyordum huylarımızı da birbirimize benzetirlerdi falan hatta. O da böyle yapış yapış cıvık bir insan değil hep mesafelidir boş konuşmaz çok bilgili tecrübelidir. Neredeyse 90 yaşına yakın olmasına rağmen aklı başında, hafızası yerindedir maşallah. Ama bir görümcem var 34 yaşında ailesinin yanına gelince zeka seviyesi 5'e falan düşüyor. Anneanneyle muhabbet etsem gelir kocama yapışır ne öpmesi biter ne sarılması ne dizine yatması boynuna sarılması. Kocamın yanına gelsem gider anneannesine tamamen kendisiyle ilgili konuşur ortamdan kopuk orada muhabbet eder. Sadece kocası yanındayken rahat ediyorum. Çünkü o da benim gibi. İkide bir bozar hatta onu. Geçen bir laf söyledi annesi de kızını savundu hah konuştu avukat dedi kayınvalidemden için. Hep birlikte gülüştüler, bu lafı ben desem ağlarlar bile. Kardeşime çözüm bulurum teyzem de var burada arkadaşları da var en kötü onu özel bir yurda yerleştiririm geçici olarak. Ama ne diyeceğim kocam seni istemiyor ablacım git buradan mı? Bunu hangi dille ifade etsem alınmaz ki bilmiyorum...
Müsade etmeyin. Kardeşim giderse bende giderim yaptığın ayıp diyin.

Hastane labına şimdi düşmüş kızlar hamileyimmm🤭 ama hiçbirinizin tahmin tutmadı 12 çıkmış sonuç bu sonuca doktor iğne verir mi acaba @savascii @imagination forever @TASUU @Tikabasa @melisaa93 melegim can melegim can Papatyamaviss Papatyamaviss Niqu Niqu ve diğer güzel anne adaylarim🥰
Oy kuzum erkenden de öğrenmişsin. Sağlıkla artsın kuzum 🍼🧿♥️😍 darısı bize darısı bizee, tüm bebiş isteyenlere. Sizleri gördükçe içimi umut kaplıyor. Ağustosa yetişmemiz lazım bizimde 🥰🤰

Kuzucum eşinle kendi başınıza kalsanız iyisiniz hoşsunuz bir sıkıntınız yok anladığım kadarıyla. Geniş aile faktörü mevcut. Eşin keşke etkilenmese ama bu görümceler eltiler kayınvalideler hep bi değişikler. Eşinle iyiysen hoşsan, başkasının dediğinin de birazını duy birazını duyma, bir şekilde de mesafe olarak uzaklaşmısınız zaten. Eşinle bunları da aşarsınız diye düşünüyorum. Çünkü birlikteyken bak bir senedir iyiymişsiniz. Aslında başarabiliyorsunuz. Dış faktörleri de bir şekilde sistemin dışında bırakması, Duymaması için de eşine (zor da olsa, anlasa da anlamasa da) destek ol kuzum. Zamanla o da rayına oturacaktır umarımm. İyi düşünmeye çalışıyorum ♥️🥰
Evet canım biz yalnızken hep iyiyiz hiçbir sıkıntımız olmaz. 8 senedir birlikteyiz sevgiliyken de hep iyiydik ta ki evlilik mevzusu açılıp da ailesi işin içine girene kadar. Ondan sonra hep dert hep sıkıntı. Fıtratları öyle rahattır ki hiçbir şey için acele etmezler, kendilerini asla yormaz, incitmezler. Onlara kalsa 35 yaşında anca evlenirdik 22 yaşında tanışmış olmamıza rağmen. Allah yorsun gönüllerini, Allah incitsin onların da kalbini ne diyeyim. Eşimin bana gelip ben senin ahını aldım, tüm bunlar benim ailemin başına bu yüzden geldi diyeceği günü sabırsızlıkla bekliyorum. Dilerim biz yeniden iyi oluruz bu dert onların omuzlarına biner.

Arayıp sorayım canım olmazsa doğru diyorsun bazıları kese gormeden iğne vermiyormuş ya şu an coraspin kullanıyorum zaten

Tabi var canım ölçeyim
Canım benim arkadaşıma progestan fitil verdi doktoru. Betası 1000 civarıydı ama sen yine de Sor bakalım bi doktoruna. Belki fitil verir birşey diyecektir

X