2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Annişlerrrrr benim önceki gebelik sıkıntılı olduğu için 4 ay önce işten ayrılmıştım şimdi de çok şükür yine gebeyim ama aklıma sürekli önceki gebelik geliyor böyle zihnimi dağıtmak için evde neler yapmamı önerirsiniz? Bir arkadaş örgü başladım demişti kitap da okuyorum
Örgü olabilir canım ilmek hesabi yaparken nefes almayı unutuyor insan🤣
Ben çalışmasam ve sürekli etegime yapışan 2 bebe olmasa muhtemelen örgü veya makrome çanta işine girerdim 😊
Yapması da takması da çok zevkli😊

Rabbim hayırlısını sağlıklısını nasip etsin canım hepimize inşallah 🤲 ağır antibiyotik tedavisi gördüm demiştin o ilaçlar geç yumurtlamana sebep olmuş olabilir
Kırk kere de sormuşlardı hem acil doktoru hem uzman doktor hamile değilsin dimi diye
Gerçi kadın doğum doktoru bugün döllenmeden önce kullanılmış ilaçlar zararı olmaz dedi ama insanın içi içini kemiriyor tabi

Annişlerrrrr benim önceki gebelik sıkıntılı olduğu için 4 ay önce işten ayrılmıştım şimdi de çok şükür yine gebeyim ama aklıma sürekli önceki gebelik geliyor böyle zihnimi dağıtmak için evde neler yapmamı önerirsiniz? Bir arkadaş örgü başladım demişti kitap da okuyorum
Sayilarla boyama diye bi etkinlik var. Normal tuvale sayi yazmislar minik minik icinden fircalar ve boyalar cikiyor. Hemde evinizde duvariniza asabilceginiz kendi el emegi yaptiginiz bir sonuc ortaya cikiyor. Ben 2 tane yaptim. Bildigin bitince ressam olmusum gibiydi. Hemde bi tanesi her aksam takintili halde isten sonra 3 4 saat ayirmama ragmen 1 ay falan surdu. Gecti bile 😁 tek dikkat etmeniz gereken nokta kasnaga gerili olarak belirtmis olmalari o sekilde olursa direk asabilceginiz sekilde geliyor. Bi tane ornek fotosu koydum 😊 olculere de dikkat etmenizde yarar var.

Eklentiler

• Screenshot_20221207-184852_Trendyol.jpg
    Screenshot_20221207-184852_Trendyol.jpg
    82,4 KB · Görüntüleme: 41
Sayilarla boyama diye bi etkinlik var. Normal tuvale sayi yazmislar minik minik icinden fircalar ve boyalar cikiyor. Hemde evinizde duvariniza asabilceginiz kendi el emegi yaptiginiz bir sonuc ortaya cikiyor. Ben 2 tane yaptim. Bildigin bitince ressam olmusum gibiydi. Hemde bi tanesi her aksam takintili halde isten sonra 3 4 saat ayirmama ragmen 1 ay falan surdu. Gecti bile 😁 tek dikkat etmeniz gereken nokta kasnaga gerili olarak belirtmis olmalari o sekilde olursa direk asabilceginiz sekilde geliyor. Bi tane ornek fotosu koydum 😊 olculere de dikkat etmenizde yarar var.
Yaaaaa çok hoooşşşş bayıldım çok çok teşekkür ederim 😍😍

Örgü olabilir canım ilmek hesabi yaparken nefes almayı unutuyor insan🤣
Ben çalışmasam ve sürekli etegime yapışan 2 bebe olmasa muhtemelen örgü veya makrome çanta işine girerdim 😊
Yapması da takması da çok zevkli😊
Eveet ona da başlayacağım gerçekten hiçbir bilgim yok örgü ile ilgili ama iyi ki YouTube var 🤣🤣

Sucuğu aldığın yere güveniyorsan kasap sucuk yiyebilirsin canım her gün olmamak şartıyla
Zaten ilerleyen dönemde o da mide yanması yapıyor yediğine yiyeceğine pişman oluyorsun🤣

Canım iyice pişirirsen yiyebilirsin bişey olmaz ben yiyorum
Ayy içime su serptiniz .Şu grup iyi ki var.Sucuklu tostu bile sorabiliyorum 💃🏼 teşekkür ederim anneler ❤️🙏🏼

Bugün canım gecikmenin 7.gunu 500 küsür çıktığını söyledi doktorum
Tamamen aynıyız canım önce dış gebelikten suphelendi doktor sonra cok kucuk bir kese olusmus ama değer cok fazla artmadigi icin risk hala var dedi. Geç döllenme olduğunu biz düşünüyoruz da doktorlarimiz niye bize bunu söylemiyor su an hcg 3500 ve minik bir kese var

Tamamen aynıyız canım önce dış gebelikten suphelendi doktor sonra cok kucuk bir kese olusmus ama değer cok fazla artmadigi icin risk hala var dedi. Geç döllenme olduğunu biz düşünüyoruz da doktorlarimiz niye bize bunu söylemiyor su an hcg 3500 ve minik bir kese var
İlk gördüğünde kaç mm olduğunu söylemiş miydi peki?
Gerçi böyle panik yapıyoruz da ben ikizlerde ikinci keseyi 5+5te görmüştüm 3 mm demişti doktor o zamanlar

Önceki gebeliğiniz düşük ile mi sonuclanmıştı. Benimde bir önceki gebeliğim 6. Ayda sonlandırılmıştı hamile olduğumu öğrendiğimden beri korku ataklarım gelmeye başladı bir şey olursa diye😞

Kizlar misafirlikteydim bargamot aromali siyah cay irkam ettiler bir cay bardagi ictim ama tam bitirmedim sonra dedim bitki cayina giriyor mu diye siyah cay diye ilkten brisey olmaz dedim ama icim icimi kemiriyor ben aromali cay icmem normalde zaten cok korktum ya bitki caylari dusuk yapiyor diye 😭

İlk gördüğünde kaç mm olduğunu söylemiş miydi peki?
Gerçi böyle panik yapıyoruz da ben ikizlerde ikinci keseyi 5+5te görmüştüm 3 mm demişti doktor o zamanlar
Hayir soylemedi cok kucuk dedi alttan muayenede zorla gördü. Vala bilmiyorum bosuna mi panik yapıyoruz gerçi her hamilelik farkli sonuçta dedigin gibi. 5+0 dedin dimi

Kizlar misafirlikteydim bargamot aromali siyah cay irkam ettiler bir cay bardagi ictim ama tam bitirmedim sonra dedim bitki cayina giriyor mu diye siyah cay diye ilkten brisey olmaz dedim ama icim icimi kemiriyor ben aromali cay icmem normalde zaten cok korktum ya bitki caylari dusuk yapiyor diye 😭
Burada baska arkadaslarin doktorlari da demisler ihlamur vs 1 bardakta kalmak sartiyla serbest diye. Hatta suan iciyorum ben. 1 bardak heleki normal caydan bergamot lu da olsa birsey olacagini hic sanmam. Doktorunuza sorarsiniz ama icinizi ferah tutun herseyin fazlasi zarar azi karar. :)

Burada baska arkadaslarin doktorlari da demisler ihlamur vs 1 bardakta kalmak sartiyla serbest diye. Hatta suan iciyorum ben. 1 bardak heleki normal caydan bergamot lu da olsa birsey olacagini hic sanmam. Doktorunuza sorarsiniz ama icinizi ferah tutun herseyin fazlasi zarar azi karar. :)
Ayy ne bileyim zaten aromali siyah cayi sevmemde misafirlikte olunca bide hamileuimde diyrmedim azicik iceyim dedim tamda bitirmedim ama korktum valla ya herseyden tedirgin olur oldum biliyorum dunyaya gelecgi varsa gelecek zaten ama insan korkuyor tesekkur ediyorum 😊

Önceki gebeliğiniz düşük ile mi sonuclanmıştı. Benimde bir önceki gebeliğim 6. Ayda sonlandırılmıştı hamile olduğumu öğrendiğimden beri korku ataklarım gelmeye başladı bir şey olursa diye😞
İçini ferah tut canım hepimizin riskleri var kötüyü düşünmeyelim olacak olana dur diyemeyiz ama morali yüksek tutmaliyiz

Ayy ne bileyim zaten aromali siyah cayi sevmemde misafirlikte olunca bide hamileuimde diyrmedim azicik iceyim dedim tamda bitirmedim ama korktum valla ya herseyden tedirgin olur oldum biliyorum dunyaya gelecgi varsa gelecek zaten ama insan korkuyor tesekkur ediyorum 😊
Inanin olcagi varsa oluyor. Doktor daha onceki kimyasal gebeligimde yatis verdi 1 hafta rapor aldim ve devamli yattim. Oturur pozisyonda bile durmadim. Hatta online doktor randevulari aldim onlara danistim hafif kayik otursam olur mu gibisine sordum. O kadar özene gene düştü gene düştü. Size diyorum ama simdi bi islaklik hissediyorum korka korka tuvalete gidiyorum. Ama inanin eger tutunacaksa napsanız düşmez. Hele bi bardak bile olmayan çaya imkansiz desem yeri. Güzel düşünelim pozitif enerjimizi yollayalım ❤

Benimde 5. Ayda sonlandırıldı canım pıhtılaşma bozukluğu varmış zaten sorunlu kanamalı bir gebelikti sonra erken suyum geldi.Çok geçmiş olsun senin süreç nasıldı🥺

X