2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Henüz alışverişler için erken ama gebelik, doğum ve bebek kitapları aldınız mı? Önerebileceğiniz kitaplar varsa yazarsanız sevinirim. 16. Haftamda Türkiye’ye geleceğim, bir çok kitap almak istiyorum özellikle bebek için. Bebeğimin türkçeyi öğrenmesi lazım ve tek kaynağı ben olacağım 😢 Başka bir başlıkta uyumak isteyen tavşan diye bir kitap önerisi vardı onu ekledim hemen listeme. Kitap tavsiyelerinizi bekliyorum.🌺

İnşallah sağlıklıdır yavrum bu ara hep strese maruz kalfım çok üzüldğm ağladım
ben de birkaç gündür korkuyorum da düşünmemeye çalışıyorum belirtim de yok anlamıyorum bir şey olup olmadığını

Hayırlı akşamlar kızlar burayı takip etsemde pek aktif değilim ama sizlere bişey danışmak istiyorum. Ben bi kaç gündür hormanlardanmıdır bilmiyorum ama bebeğimi istemiyorum sanki sonrada böyle düşündüğüm için üzülüyorum. Saçma sapan düşünceler geliyor benim gibi olan var mı yoksa tekmiyim.😥😥
Muhtemelen daha geri haftalardasın 10. Hafta gibi yok oluyor o durum bende öyşeydin çok vicdan azabı çektim istemiyor muyum ne oldu şimdi vs gibi sonra bir okudum normalmış hakkaten 10. Haftadan sonra geçiverdi

Henüz alışverişler için erken ama gebelik, doğum ve bebek kitapları aldınız mı? Önerebileceğiniz kitaplar varsa yazarsanız sevinirim. 16. Haftamda Türkiye’ye geleceğim, bir çok kitap almak istiyorum özellikle bebek için. Bebeğimin türkçeyi öğrenmesi lazım ve tek kaynağı ben olacağım 😢 Başka bir başlıkta uyumak isteyen tavşan diye bir kitap önerisi vardı onu ekledim hemen listeme. Kitap tavsiyelerinizi bekliyorum.🌺
Pearson yayınlarının çocuk ve bebek kitapları çok güzel.

Hanımlar merhaba, benim artık psikoloijim bozuldu mide bulantısı ve sürekli yemek yeme isteği, yedikten sonra bulantı, yemekten çnce bulantı ve halsizlik artık dayanılmaz hal aldı bu durum umarım 9 ay sürmez, 10+3 daha bir 15 olaydık

Gebelik hormonlarından bir de iki çocuğun sorumluluğu var, benim de 3. gebelik istememe durumum olmadı ama baya duygusal anlar yaşıyorum, kendime ve onlara yetemiyorum hissi, enerjim düşük, midem feci halde, bir ara depresyonda mıyım diye ciddi ciddi düşündüm ama öyle de değil, az kaldı bir kaç haftaya daha iyi hissedeceğimi düşünüyorum
Belkide bedenen bitik durumdayım zaten herşey kokuyor ama herşey kusmuyorum ama sürekli midem bulanıyor suyu bile zorla içiyorum halsizlik zaten en büyük sorun evi saldım artık çocukları yedirip içirebiliyosam ne âlâ diyorum geçecek diye kendimi teselli etmeye çalışıyorum bakalım.

Hamile kaldığımı paylaştığımda birkaç kişi herkes hiç yaşamadığın şeyler yaşayacaksın demişti gerçekten öyle kızlar belirtiler hafiflese acaba bir şey mi oldu bulantım olsa bir yerim ağrısa sızlasa ne zaman geçicek bu günler modu :) bir gün çok iyi çok enerjiğim diğer gün hasta gibi halsiz mide bulantıları :) gerçekten 2. Trimester umarım gebeliğin balayıdır yine hep şükür ediyorum ama insan bazen yorulmuyor değil :)

Seninle aynıyız canım ben gece yatmadan 2 tane prilam alıyorum. Bulantım hiç geçmiyor, ama gündüz nispeten akşama göre daha az, akşam hem kusma hem bulantı hat safhada, sanırım 3. ilacı atmam lazım kusmamak için ama onun için de direniyorum
Benimde anlattığın gibi canım gündüz bulantım yok gibi aksam ilacın saati gelsin hemen başlıyor :KK43:

Ya ben sütcüden süt alıp yoğurt yapıyorum . Onudamı yememek lazım. Kafam karıştı şuan . Doktorum evde yapılmış yoğurt ye demişti çünkü hazır olmasın diye ama çiğ sütten yapıyorum tabi
Bende evde yapıyorum.sütü iyice kaynatıyorum tabi bişe olmaz bu kadar ince düşünmeyin 🤣

Günaydın güzel anneler 🥰🥰🥰 sabaha müko bir boğaz ağrısı ile uyandım 🤢🤢 gece de aslında zencefil bal limon da yapmıştım ama... Bunun arkası burun akıntısı nefes alamamak , vallahi bezdum canımdan 🤭 bir de ben izinde olduğum zaman çok sacmasapan besleniyorum işyerinde hep daha bir düzenli daha mantıklı yediklerim. Suyuma bile çok özel gosteriyorum ama evde yalan oluyor malesef... Sizde ne var ne yok 🥰

X