2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
12 haftaya kadar düzeltebilir de sağlıksız gebelik diyemeyiz kalbi atıyor büyüyor ama yat bol bol ayaklarını yükseğe uzat dedi hiç bir ilacımı kestirmedi tüp bebek birde çalışıyorum 20 gün rapor yazdı sonra heyet raporu dedi geçen hafta kese biraz daha büyümüştü bu hafta bebek büyüyünce kese küçük kalmış yine kese düzenli büyümüyor ben hamileyim diye sevinemiyorum umut kesilmez diyor gerçekten kese fotolarina bakınca benim kesem küçük baya
Canım ben ikizlere gebeyim. Ve ikiz olduğu ilk anlaşıldığında bir kesem baya büyüktü diğeri nokta kadardı doktor gelişmeyebilir bekleyelim bakalım dedi şimdi çok şükür diğerini yakaladı bile sen güzelce dinlen rabbim kalp atışını duymayı da nasip etmiş Allahın izniyle seninle olsun umut hiç kesilmez🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Canim ben simdi internetten arastirdim da biraz senin durumunu, bi forumda okudum bu durumu cokbyasayan varmis hepsi de üzülüp aglamislar cok fakat sonradan hepsininki gelismis🤲🏼 allah cok büyük karalar baglama olur mu.. bebegin orda kalbi atiyor, evelallah rabbim devamini da getirir inan lütfen 🤲🏼🤲🏼 bir kisi de sey demis doktoru bu durum yüzünden oksapar ve corasprin baslamis onu kullanmis ve hepsi bol bol su diyor, bol su ic
Ben de alabileceğim bütün ilaçları alıyorum şuan başından beri böyle ilerledik günde 3 estrofem 3 progestan fitil 1 corasprin 1 folbiol 1 prolutex iğne 1 oksapar iğne tıbbi olarak herşeyi yapıyoruz gerisi Allah'tan dedi yavrum çok zor tuttundu zaten bana inşallah sağlıkla gelirde yüzümü güldürür çok teşekkür ederim içimi rahatlattıniz bir nebze

Magnezyum eksikliginden buyuk ihtimal takviye almalisiniz doktorunuzea danisin ama ona danisana kadar magnezyum degeri yuksek soda icerseniz birazda olsa iyi gelecektir. Ama baska sebeptende olabilir tabi bilemiyorum genelde magzenyum eksikligi diyorlar.
Canım kanda sadece D vitamini eksik çıktı🙄
Canım merhaba siyatik olabilir esnetmende fayda var.
Onun ne olduğunu bilmiyorum ama sinir sıkışması diyor🥲 olabilir belki
Bende var canım ve ara ara geçiyor ara ara şiddetleniyor. Doktora gittim hamilelikte normal kalçadan bacağa kadar iner daha o ağrı dedi. Tek çözüm hamile pilatesi, yogası dedi.
Bende de aynı ara ara geçiyor ama mesela bugün çok şiddetliydi. Ben de ilerlemesinden korkuyorum işte😬

Dr banada yememi söylemişti ama bende yiyemiyorum. Alışkanlığım değil. Bence aparatif birşeylerde olabilir illa yemek diye birşey yok. Ekstra yoğurt vs yiyebilirsin
Bende gunde iki öğün yerim ekstra yiyemiyorum,acıkmıyorum,ama saat 3-4gibi bir bardak ballı süt içiyorum,findik,fistik,ceviz birer tane atıyorum ağzıma,yeterli bence🤷‍♀️

Kızlar birşey soracam sizlere devlet Hastanesi'ne gidienler sizlere bebeğin kalp atisni dinletiyorlarmi
Yok kuzum dinletmedi ama ben dinlemenin bebeği strese sokuyor tarzı birşey okumuştum o nedenle çok da dinleme taraftarı değilim, ama ultrason kagıdını her defasında istiyorum 😎 hatta ekrana da bakabilir miyim demeye de başladım, anladım ki devlette birşey demezsem doktor da bana birşey demeden sekreterine birşeyler yazdırıyor yolluyor

Merhaba tatlı anneler. Hepinize sağlıklı ve huzurlu bir hamilelik diliyorum.
Benim gibi 12. Haftada ya da civarında olup kalçada batma hisseden var mı? Ben yürürken neredeyse bacağımı ayırmak istiyorum. Her adımım artık batıyor. Bu normal mi acaba. Daha da beter olmasından korkuyorum ilerledikçe. Küçük bir batma değil baya rahatsız edici😒
Benim de aynı şekilde .Çalıştığım yerde fizyoterapist arkadaşlarım var bir de onlara soracağım yarın ne yapılabilir diye .Siyatik sinir sıkışması ise fizik tedavi ile sanırım hafifletilebiliyor .bol soda çok önemli bu süreçte ben çok az içiyorum ama ilerlemeden buna dur demek gerek.Dün gece benim de çok ağrım oldu 😕

Benim de aynı şekilde .Çalıştığım yerde fizyoterapist arkadaşlarım var bir de onlara soracağım yarın ne yapılabilir diye .Siyatik sinir sıkışması ise fizik tedavi ile sanırım hafifletilebiliyor .bol soda çok önemli bu süreçte ben çok az içiyorum ama ilerlemeden buna dur demek gerek.Dün gece benim de çok ağrım oldu 😕
Bizim tahmini doğum tarihi de aynı sizinle💕 belki de bu haftalarda normaldir. İşte onu çözmeye çalışıyorum. Bu hafta kontrole de gittim halbuki ama sormayı unuttum. Bebek şuan tam kalça hizasında diye okudum ve ağrılar hafifken ona bağlıyodum ama bugün gibi işte bazen baya artıyor, yürümeyi zorlaştırıyor. Bu şekilde giderse 6-7 aylıkta tekleyerek yürümem gerekicek diye korktum artık. Bana da haber verir misiniz fizyoterapist arkadaşlarınızın bilgilendirmesini?

X