2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kekik hamilelere zarar verir mi?
Rahim uyarıcı olan adaçayı, Cezayir menekşesi, kekik, mazı, meyan kökü, ökse otu, pelin otu, ravent, rezene, yarpuz gibi bitkilerden de uzak durulmalıdır. Düzenli olarak tüketilmeleri ile beraber günlük 1-2 tatlı kaşığı gibi bir miktarda tüktildiğinde gebeliği oldukça riske atar.
ben hamile kalmadan önce adetlerim gecikirse sabah akşam iki fincan çayını yapıp içiyordum aynı gün adet söktürüyordu rahim uyarıcı olduğu doğrudur canım baya kuvvetli hemdee. şimdi de yemeklerde azcık bişey atıyorum ama o kadardan bişey olmaz heralde çayını yapıp içmediğimiz sürece :KK66:

Kekik hamilelere zarar verir mi?
Rahim uyarıcı olan adaçayı, Cezayir menekşesi, kekik, mazı, meyan kökü, ökse otu, pelin otu, ravent, rezene, yarpuz gibi bitkilerden de uzak durulmalıdır. Düzenli olarak tüketilmeleri ile beraber günlük 1-2 tatlı kaşığı gibi bir miktarda tüketildiğinde gebeliği oldukça riske atar.
Çay olarak her gün düzenli tüketilirse zararlı olur bence arada sırada yemeklerin içine bir fiske koyulması zararlı olmaz diye düşünüyorum 🤔

Yilbasindan hemen once gittim subat basina tarih verdi 5 hafta sonrasina yani. Gun sayiyorum resmen gecmiyor. Ama sizinde 1 ayiniz daha gecmis kendime de motive oluyor sizlerin gitme zamani geldikce. Aksam paylasin bakalim kac haftalik buyuklukte cikacaklar. Ve cinsiyetleri belli olcak mi ? Sizin kiziniz olacak gibi geliyor bana. Cerito ceren diye andirtiyor olabilir 🤭
Çok zor geçiyor ama geçiyor ilk başlarda çok zorlandım daha çok var diye ağlıyordum evde 😀 her şekilde sancılı bi süreç eve ultrason alsak bi tane iyi olur 😀 benim ismim Ceren🤭 ne yalan söyleyim bana da kız gibi geliyor ilk başlarda erkek hissediyordum ama iki haftadır falan doktor çat diye kız diyecek gibi hissediyorum 🙈

Biz sizinle aynı ilerliyoruz 🙈 bende dün gece biraz dikkatli dokundum sanki hafif bi hareket var gibi hissettim.Eşime de söyledim o da baktı hissediyorum dedi ama bilemiyorum 😀😀 Benim arkadaşım 4,5 aylık hamile erkek olacak hala hissedemedi belki böyle çürütürüz 😀🤭
Ben dokununca değil de,oturdugum yerde sürekli sabit bir yerde hissediyorum, daha çok ortada, şeyimin üstünde gibi. Kıpır kıpır çok hareketli anlatamam. Bu kdr sık başka bir kıpırtı olamaz çokk nadiren duruyor :) İnşallah diyeyim ne diyeyim hayırlısı neyse o olsun:)

İnşallah çok teşekkürler ❤️🥹 evet kalp duruşu olayı beni de biraz tedirgin ediyor yalan olmasın rüyalarıma bile girdi .Ama elden ne gelir ki Allah verdi Allah alır .Rabbim kimseye yaşatmasın inşallah 🙏🏼 sizin de az kalmış bir ay var diye geziyordum şimdi saatler kaldı ,hayırlısıyla gelsin muayne vaktiniz ❤️
Canım şu tulum peyniri olayınıda soracaktın sanırım unutma olur mu bizide haberdar edersennnn çok mutlu olurum 🥰😍

Ben dokununca değil de,oturdugum yerde sürekli sabit bir yerde hissediyorum, daha çok ortada, şeyimin üstünde gibi. Kıpır kıpır çok hareketli anlatamam. Bu kdr sık başka bir kıpırtı olamaz çokk nadiren duruyor :) İnşallah diyeyim ne diyeyim hayırlısı neyse o olsun:)
Yaa ben o kadar değil henüz 🙈❤️ hayırlısı olsun kıpır kıpır bir kızımız gelir belki 🥹❤️

Ben bir de steteskopla dinleyeceğim annemden bi alayım da akşam 😀 duyanlar varmış 😀🤷🏼‍♀️

ben hamile kalmadan önce adetlerim gecikirse sabah akşam iki fincan çayını yapıp içiyordum aynı gün adet söktürüyordu rahim uyarıcı olduğu doğrudur canım baya kuvvetli hemdee. şimdi de yemeklerde azcık bişey atıyorum ama o kadardan bişey olmaz heralde çayını yapıp içmediğimiz sürece :KK66:
.
Çay olarak her gün düzenli tüketilirse zararlı olur bence arada sırada yemeklerin içine bir fiske koyulması zararlı olmaz diye düşünüyorum 🤔
Tabi bu bir tercih meselesi kızlar,benim pandemi sürecinde vazgeçilmez cayimdi tum aileyi alıştırdım hicde hasta olmadık cok şükür,normalde cok severim hicde hazırını kullanmam ben dağlardan doğal toplarım,bol baharat yemekleri da cok severim,ama bu süreçi hic birseyle riske atmak istemem,herşeyden vazgectim(cay,kahve,kereviz,maydanoz,baharat v.s)eger en ufak bir zararı varsa,yemesem daha iyi(benim gibi cok sayida kayıpları yaşayan,cok sayıda basarisiz tüp bebek tedavi gören beni daha iyi anlarlar)

Ben bir de steteskopla dinleyeceğim annemden bi alayım da akşam 😀 duyanlar varmış 😀🤷🏼‍♀️
Ben de kendime stetoskop almayı düşünüyorum 16. Haftadan sonra duyuluyor kalp atışı dediler evde dinlerim ☺️ önceden ultrason yokken onunla dinlerlermiş annem öyle söyledi

.
Tabi bu bir tercih meselesi kızlar,benim pandemi sürecinde vazgeçilmez cayimdi tum aileyi alıştırdım hicde hasta olmadık cok şükür,normalde cok severim hicde hazırını kullanmam ben dağlardan doğal toplarım,bol baharat yemekleri da cok severim,ama bu süreçi hic birseyle riske atmak istemem,herşeyden vazgectim(cay,kahve,kereviz,maydanoz,baharat v.s)eger en ufak bir zararı varsa,yemesem daha iyi(benim gibi cok sayida kayıpları yaşayan,cok sayıda basarisiz tüp bebek tedavi gören beni daha iyi anlarlar)
Evet canım sen de haklısın herşeyi ince düşünüyorsun yaşadıklarından dolayı

Ben de kendime stetoskop almayı düşünüyorum 16. Haftadan sonra duyuluyor kalp atışı dediler evde dinlerim ☺️ önceden ultrason yokken onunla dinlerlermiş annem öyle söyledi
Bende 15.haftadan sonra diye duydum .Valla evde dursun bize eğlence çıkar 😀

canim saglik ocagindaki ebe hanim bana demisti. dahiliyeye idrar kan tahlili yaptirmaj icin gitcektm bi sira onda bulabiliyodm cunku. ebe de dahiliye gebeysen bakmaz kadin dogumdan randevu alip.yaptirman lazm bisi varsa dahiliye ilgilendiren o yonlendirme yapar dedi yani bosa randevu alma dahiliyeye bence
Sağol canım öyle yaparım direkt o zaman.
----
Bu arada ilaç yazdırmak konusunda bilgisi olan var mı? Özele gidiyorum kontroller için. Sonuçları kendi doktoruma atacağım. Önereceği ilaçları aile hekimine desem (orada kan verdiğim için), doktorun önerdiklerine yazdırabiliyorlar mı acaba?

Sağol canım öyle yaparım direkt o zaman.
----
Bu arada ilaç yazdırmak konusunda bilgisi olan var mı? Özele gidiyorum kontroller için. Sonuçları kendi doktoruma atacağım. Önereceği ilaçları aile hekimine desem (orada kan verdiğim için), doktorun önerdiklerine yazdırabiliyorlar mı acaba?
Evet canım ben yazdırdım o şekilde kendi gittiğim doktor özel muayenehanesi var bazı ilaçları devletin karşılaması için sağlık ocağında yazdırabilirsin dedi o şekilde yazdırdım ben

Kızlar lutinus fitil kullanan var mı? Benim birkaç kez kahverengi lekelenmem olduğu İçin tedbir amaçlı verdi dr ama fitilden sonra akıntı oluyor ya onunla birlikte birkaç parça kahverengi adet bitimindeki gibi sümüksü bir şeyler gelmiş dr kahverengiden korkma kırmızı okursa bilgi ver dedi ama bilmiyorum endişelendim basına gelen oldu mı acaba son adetten kalan şeyler mi atılıyor fitille birlikte

Kızlar lutinus fitil kullanan var mı? Benim birkaç kez kahverengi lekelenmem olduğu İçin tedbir amaçlı verdi dr ama fitilden sonra akıntı oluyor ya onunla birlikte birkaç parça kahverengi adet bitimindeki gibi sümüksü bir şeyler gelmiş dr kahverengiden korkma kırmızı okursa bilgi ver dedi ama bilmiyorum endişelendim basına gelen oldu mı acaba son adetten kalan şeyler mi atılıyor fitille birlikte
Canım benimde pembe kanama dan sonra kahveye dönmüştü o birkaç gün içinde dediğin gibi akıntım oldu benimde progestan fitil kullanıyorum bende

Lutinus ben kullandım daha yeni bıraktım,evet bendede 8ci haftada kahverengi pembemsi akinti gelmişti dr normal dedi,hata kan sulandirici kullaniyorsan ondan oluyor dedi,kirmizi adet kanamasi olmadı sürece sorun yok canım

kızlar taksit taksit soruyorum soruları ama :) doktora gitmeme daha çok var merak ediyorum oje sürmek veya saç kremi kullanmak zararlı mıdır acaba ? hem duşta ıslak saça uyguluyorum hem de saç şekillendirici olarak duştan sonra kullanıyorum. uçlarına sürüyorum ama zararı yoktur herhalde değil mi ?

X