2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Son ultrasonlardan değil 6 7 haftalıkken ramzi net görünüyor max 8 hafta. Sonrasında değişiyor

Biri sata göre 5+6 ama 6+1 çıkmıştı
Diğeri 7+2 ama 8+0 çıkmıştı ikiside vajinal ultrason şimdiden teşekkür ederim

Eklentiler

• IMG_20230102_143342.jpg
    IMG_20230102_143342.jpg
    89,1 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20221223_154344.jpg
    IMG_20221223_154344.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 64
Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bebeğin cinsiyetini ortaya koyacağına inandığı bir test icat etmişti: Eğer kadının sağ memesi daha sıkı ya da sağ gözü daha parlaksa, bebeği erkek olacaktı; eğer sol memesi daha sıkı ya da sol gözü daha parlaksa kız. Bir başka eski inanışa göre, erkek bebekler rahim içinde kızlara göre daha yukarıda dururlar; bu inanış 20. yüzyıla kadar gelmiştir.🤔

Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bebeğin cinsiyetini ortaya koyacağına inandığı bir test icat etmişti: Eğer kadının sağ memesi daha sıkı ya da sağ gözü daha parlaksa, bebeği erkek olacaktı; eğer sol memesi daha sıkı ya da sol gözü daha parlaksa kız. Bir başka eski inanışa göre, erkek bebekler rahim içinde kızlara göre daha yukarıda dururlar; bu inanış 20. yüzyıla kadar gelmiştir.🤔
ya ben kalp atisini duydugum ilk saniye erkek hissettm esimede surekli erkek diyorum bu😁 ramziye gorede durusu erkek bakalim merak icindeyim

Kızlar ben bu hafta hesabı olayını karıştırıyorum 🙈 doktor 16. Haftada üçlü test var o zaman gel dedi mesela 15+1 olunca 16.hafta mı sayılacak yoksa 16+0 da mı gideceğim

ya ben kalp atisini duydugum ilk saniye erkek hissettm esimede surekli erkek diyorum bu😁 ramziye gorede durusu erkek bakalim merak icindeyim
Öncelikle sağlıklı olsun🤲🏻sağlıkla kucagimiza alalım🤗 bende öyle hissediyorum ilk andan itibaren,bebişim erkek diye,hâlbuki daha önce hiç böyle bir düşüncem olmadı,bende merakla bekliyorum 🤗😊

Kizlar bana ne olur ne olmaz diye yatış verdiler aktif kanamam yokmuş şuan serum bağladılar doktor geldiginde ultrasondan bakacakmis sorun olmazsa yarin taburcu edeceklermis
Çok geçmiş olsun🍀🤗inşallah herşey yolundadır 🤲🏻

X