2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar sizi takipteyim ama yazacak gücüm yok bulsnti kusma beni bitirdi prilam da fayda etmedi pek . Boğazı.tahris oldu ya olucem sandım ne yapcam ben
Ben sizin kadar kotu olmamama ragmen doktorum gunde 4 tane icebilirsin dedi. Iki tane gece yatmadan bi tane sabah bi tane de oglen. Burda okumustum prilam ilac olarak sayilmiyomus sanirim o yuzden gonul rahatligiyla icin bence. Ben oglen icmiyorum, sabah unuttugumda o gunum cok kotu geciyo

Kızlar merhaba, bebeğini gören kalp atışını duyan herkese hayırlı olsun sağlıkla sıhhatle huzurla mutlulukla bebeklerimizi kucağımıza alalım 🍀

Alışveriş konusunda benimde birkaç eklemem olacak ben yarıladım alışverişimi. Önceden 20-30 tl olan şeylerin 5-6 katı fiyata çıktığını farkettiğim an asla acımadım. Çokta memnunum benden sonra bile ufakta olsa zam gelmiş. Kıyafet ağırlıklı almadım geçende bir indirimden 9 tane kısa kollu 0-3 ay zıbın, 10 tane 3-6 ay uzun kollu zıbın aldım. Bunları hep beyaz aldım önünde desenler var. Kızda olsa erkekte olsa kullanabilecek. Hemde ilk anneliğim kazalar olabilir yıkat yıkar giydiririm 😅 Bugün banyo ürünlerini aldım ebebekte banyo ürünlerinde 2.ye %40 indirim vardı. Kaptım hemen içime sinen birşey. Sonuçta elbet alınacak cinsiyetten bağımsız şeyler var hem doğuma kadar borcu bitsin hem de aşırı zamlanmasın istedim. Sırada ki konum bez konusu. Onuda stoklayacağım biraz. Herkes bebek için bez tehlikeli her bez her bebeğe iyi gelmiyor diyor haklı olabilirler ama onda da söyle düşünüyorum bazı şeylerde genetik nasıl krem sürse de dükkat etse de bazı anneler çatlıyor bir bebekte pişik olabilir yani. Ben sleepy ile prima karışık stoklayacağım. Çocuğun bedeni hem her ikisine de alışır biryerden sonra da sleepye döneceğim hem prima çok katkılı gibi hemde gerçekten pahalı. Bez konusunda tecrübeli anneler yönlendirme yapabilirse memnun olurum 😌
Ben slepyy kullanmıştım çok memnun kalmıştım yine aynı marka olur diye düşünüyorum, pişik konusunda da elbette oluyor ben madacosal hamatem kullanmıştım cok faydalarını gördüm. Bir kere olmuştuk zaten pişik 5. Aydaydı. Öncesinde sık sık altını havalandırırdım birde başlarda ıslak mendil asla kullanmadım yaz bebeğiydi pamukla ılıksuyla temizliğini yapmıştım. Hoş benim bebeğim 16. Gündem itibaren günde sadece bir kere büyük tuvaletini yapardı o sebeble altına eski tip bebek bezleri olur ya hava alan kumaşlardan yapılıyor onlardan kullanmiştim eğer becerebilirsem bu bebeşimde bu hava alan bezlerden eski usul ninem dedem usulüne dönüp ıslak mendil dahi kullanmak istemiyorum. Kendim içinde pedleri bırakıp yine o hava alan kumaşlardan yapılmış pedlerden kullanmayı çok istiyorum umarım becerip yapabilirim yapamazsamda yukarı da dediğim gibi slepyy kullanmaya devam ederim... Azck uzun oldu kb

Ya bende Travel düşündüm ama bende kararsızım herşey çok pahalanıyor yavaştan araştırıp almak istiyorum ama karar veremedim tecrübeli anneler yorum yapar inşallah
Selamlar. Daha önce bir kere yorum yapmistim benzer bir konuda ama gene bilgi vermek istedim kendimce. Prego 2070 diye bir model kullandim ben. Resmini ekledim. Benimki kirmizisi. Altindaki canta kisminin fermuarli olmasi isimi inanilmaz kolaylastirdi. Cunku orada islak mendil bebek bezi alt acmasi ve mevsimine uygun bir takim ayrica örtü vs sabit tuttum devamli. Hatta biberon ve yedek emzik vs. Akliniza ne gelirse acikcasi. Disariya ciktigimizda illaki unuttugum birsey oluyordu ve herzaman o canta benim yedeklerimi tasimis oluyodu. Fermuarli oldugu icin kirlendi tozlandi derdi de olmuyordu. Belirli araliklarla herzaman o kismi duzenledim. Ayrica once minik pusetini kullaniyorsunuz. O kismi oto koltugu olarakta kullaniliyor zaten. Sonrasinda uzadiginda da 2. Buyuk kismini kullanmaya basliyorsunuz. Altindaki ipli bi yeri var. Onu cekince derin bi yataga donusuyor. Ruzgarligi var. Ve guneslik kismi da delikli sekilde bitiyor. Ayrica kendinize donukte kullanabiliyorsunuz ileriye donukte kullanabiliyorsunuz cift yonlu yani. Ileriye donuk kullanirsaniz gene sizin tarafinizda kalicak cirt cirtli bi perde yapmislar cocugunuzu gorebiliyosunuz. Tekerlekleri ses cikartmiyor ve tek parmaginizla bile rahat bir surus konforu var. Dezavantaji : bagajiniz kucukse sigmasi zor. Yada bagaj bosa yakin olmali. Ama ben bir sure sonra baston araba aldim zaten. Iyice bugudugunde yani. Aksama kalabiliriz gezmede dedigimiz noktada bunu ama 1 2 saatlik cikislarimizda onu yanimiza aldik.

Eklentiler

• Screenshot_20230115-000707_Trendyol.jpg
    Screenshot_20230115-000707_Trendyol.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 91
Kizlar 2 gundur kahvrengi seklinde cok cok az gelen akıntı pembemsi kirmizimsi bir hal aldi fitilden dolayi tam rengi anlasilmiyor pembe gibi kirmizi gibi ic camasirimda bir damladan az gorunce peceteye sildim oyle gordum korkmali miyim acile gitsem bakarlar mi ilcede olunca bilemiyorum
Canım bence gidersen iyi olur sanki.. şimdi emin değiliz nasıl bi renk o yüzden için rahat eder diye düşünüyorum gidersen. İnşallah önemli birşey değildir 🌸

M melegim40 merhaba canım, nasılsın? Gittin mi kontrole? İlaçlarına daha ne kadar devam ediceksin merak ettim de. Bana doktor 11. Haftada bırakmamı söyledi tam 10+4 te bırakıyorum hepsini kan sulandırıcı hariç. Zaten estrofemi de komple kesti 8+4te. Bazılarını da azalttı şimdilik. Sende durum nasıl merak ettim
Merhaba canim uzum süre aktiv olamadim bulantilarim cok kötü ve hergün istifar ediyorum
Ilaclara devam ediyorum 8+5 bende suan 11-12 haftaya kadar dedi Doktorum

Selamlar. Daha önce bir kere yorum yapmistim benzer bir konuda ama gene bilgi vermek istedim kendimce. Prego 2070 diye bir model kullandim ben. Resmini ekledim. Benimki kirmizisi. Altindaki canta kisminin fermuarli olmasi isimi inanilmaz kolaylastirdi. Cunku orada islak mendil bebek bezi alt acmasi ve mevsimine uygun bir takim ayrica örtü vs sabit tuttum devamli. Hatta biberon ve yedek emzik vs. Akliniza ne gelirse acikcasi. Disariya ciktigimizda illaki unuttugum birsey oluyordu ve herzaman o canta benim yedeklerimi tasimis oluyodu. Fermuarli oldugu icin kirlendi tozlandi derdi de olmuyordu. Belirli araliklarla herzaman o kismi duzenledim. Ayrica once minik pusetini kullaniyorsunuz. O kismi oto koltugu olarakta kullaniliyor zaten. Sonrasinda uzadiginda da 2. Buyuk kismini kullanmaya basliyorsunuz. Altindaki ipli bi yeri var. Onu cekince derin bi yataga donusuyor. Ruzgarligi var. Ve guneslik kismi da delikli sekilde bitiyor. Ayrica kendinize donukte kullanabiliyorsunuz ileriye donukte kullanabiliyorsunuz cift yonlu yani. Ileriye donuk kullanirsaniz gene sizin tarafinizda kalicak cirt cirtli bi perde yapmislar cocugunuzu gorebiliyosunuz. Tekerlekleri ses cikartmiyor ve tek parmaginizla bile rahat bir surus konforu var. Dezavantaji : bagajiniz kucukse sigmasi zor. Yada bagaj bosa yakin olmali. Ama ben bir sure sonra baston araba aldim zaten. Iyice bugudugunde yani. Aksama kalabiliriz gezmede dedigimiz noktada bunu ama 1 2 saatlik cikislarimizda onu yanimiza aldik.
Teşekkürler canım araştıracağım

Kızlar iyi geceler nub ya da ramzi teorisi diyorlar pek anlamıyorum ama tahmin edebilir misiniz 9+1 görüntüsü ❤️

Eklentiler

• D1C03DBD-2A2C-4AC8-9365-4084D4E46FF4.jpeg
    D1C03DBD-2A2C-4AC8-9365-4084D4E46FF4.jpeg
    88,4 KB · Görüntüleme: 96
Kizlar 2 gundur kahvrengi seklinde cok cok az gelen akıntı pembemsi kirmizimsi bir hal aldi fitilden dolayi tam rengi anlasilmiyor pembe gibi kirmizi gibi ic camasirimda bir damladan az gorunce peceteye sildim oyle gordum korkmali miyim acile gitsem bakarlar mi ilcede olunca bilemiyorum

Biraz geç bir cevap olacak belki ama bol bol dinlen ve ilk fırsatta kontrole git derim, ben kadın dogum acillerin tavrını pek sevmediğim için saat olarak da geç oldugundan dolayı böyle diyorum; bizi de bilgilendir inşallah herşey yolundadır 🤲

Kızlar günaydın umarım herkes iyidir benim 2-3 gündür mide bulantım azaldı yemek yemeye başladım hatta dün ilk kez misafirliğe gidebildim. 1.5 aydır kimseyle muhabbet edemiyor annem dışında bir yere çıkamıyordum. Sizce artık geçmeye başlıyomudur yoksa bu birkaç günlük rahatlık olup daha mı kötü olucaktır😔 bugün 10+6dayız

Kızlar günaydın umarım herkes iyidir benim 2-3 gündür mide bulantım azaldı yemek yemeye başladım hatta dün ilk kez misafirliğe gidebildim. 1.5 aydır kimseyle muhabbet edemiyor annem dışında bir yere çıkamıyordum. Sizce artık geçmeye başlıyomudur yoksa bu birkaç günlük rahatlık olup daha mı kötü olucaktır😔 bugün 10+6dayız
🤗 Günaydınlar. Geçmeye başlaması beklenen zamandasınız. Peşine aşermeler de başlarsa şaşırmayın🤭 bazı şanssız ve hassas kadınların uzun süre şikayetleri devam etse de beklenen bu zamanlarda azalmasıdır.

X