2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
canim toxoplasma testi yaptirdnmi hamilelikte. bende hamile oldugumu ogrenemden once cigkofte yedim pizza yedim yani bilmiyosunn sonucta.
Valla bende hamile kaldıktan sonra bilerek ve isteyerek birçok kez etsiz çiğköfte yedim inşallah doktorların kastettiği etsiz çiğ köfte değildir

Yaşlı erkek bi doktor yani yeni nesil de değil herhalde emekli olma zamanı geldi

Kızlar kese de bebek sağ da veya solda olması cinsiyet belirliyor mu dogruluk payı var mı hep merak etmişimdir
her zaman tutmayabiliyor bu. Ama ben internette okumustum rus bi makaleden mi ne bulmuslardi emin olamadim, erkek bebek daha sicak tarafa tutunuyormus, sag taraf karacigere daha yakin oldugu icin daha sicak oluyormus seklinde. Ama bu teorinin tutmadigi bir suru ornek var

Sonunda ceviz yemenin bir yolunu buldum kizlar cevizli tatliii günlerdir zorlaya zorlaya bi alem oldum kendimi ceviz yicem diye. Üsenmedim tatli yaptim cevizli simdi, tatliyla gidiyomus valla ya ceviz yiyemeyenlere tavsiye
Canım tatlı yiyebiliyor musun ya ben aşırı istahliyim her seyi yiyorum cok şükür, hep de şükrediyorum buna, ama tatlı aslaaa içim almiyor

Kızlar nolur bi yol söyleyin bana dün geceden beri kuyruk sokumumda deli gibi ağrı var oturtmuyor bile yan oturabiliyorum anca. Afedersiniz gaz bile yapamıyorum canım yanıyor biri geçecek desin

Canım tatlı yiyebiliyor musun ya ben aşırı istahliyim her seyi yiyorum cok şükür, hep de şükrediyorum buna, ama tatlı aslaaa içim almiyor
Tatli hastasi olan ben hamile kaldigimdan beri gram tatli yiyemiyorum midemi bulandiriyo eksi eksi zeytin limon tursu esime dedim bugun hatta bu kadar eksige kiz degilse cok sasiririm diye

Canım bi akrabamin 25. Haftaya kadar kanamasi oldu, ki koyu leke seklinde degil bildigin kipkirmizi kan diyordu ve araliksiz oldu bu kanama. o yüzden stressli bi hamilelik gecirdi. Ama çok şükür bebegi 1 yasinda su an. Rabbim saglik versin bebegine de sana da lütfen iyi düşünmeye calis, bol bol dinlen imkanin varsa

Tatli hastasi olan ben hamile kaldigimdan beri gram tatli yiyemiyorum midemi bulandiriyo eksi eksi zeytin limon tursu esime dedim bugun hatta bu kadar eksige kiz degilse cok sasiririm diye
Cok enteresan yaa ben de tuzlu ve baharatli seyler yemek istiyorum surekli baharatli yiyince ne oluyordu ki

Kızlar nolur bi yol söyleyin bana dün geceden beri kuyruk sokumumda deli gibi ağrı var oturtmuyor bile yan oturabiliyorum anca. Afedersiniz gaz bile yapamıyorum canım yanıyor biri geçecek desin
10+ başından beri aynı şekilde .Ve üzgünüm benimki geçmedi.Doktorum ağrı kesici bi fitil önerdi ama bende kullanmak istemedim o yüzden ağrıyla devam.Büyüdüğü için öyleymiş

Normal randevu mu alıcam hastaneden canım sen yaptırdın mı ? dr sadece bunları yazmış sağlık ocağına yaptır demişti
Bunlar toxoplasma rubela vs degil,bunlar rutin gebelik takibi için,gebelik şekeri,hemogram ,kolesterol vs,bunlar sağlık ocağında yaptirabilirsin,ben geçen hafta yaptırdım

Bende koca karı yöntemi olarak belki daha erken bu farklılaşma oluşması için ama gögüs ucu koyulaşınca erkek, beyazlayınca kız diye duydum
(herkes çaktırmadan gögüs uçlarını kontrol etsin bakayım )

10+ başından beri aynı şekilde .Ve üzgünüm benimki geçmedi.Doktorum ağrı kesici bi fitil önerdi ama bende kullanmak istemedim o yüzden ağrıyla devam.Büyüdüğü için öyleymiş
Ya okuduklarım hep sonraki aylarda olmuş ve o normalmiş bizim neden bu kadar erken oldu anlamıyorum çok zor bu ara hep uzandığımdan ve yatakta sırt üstü yattığımdan oldu diye düşünmek istiyorum

Bunlar toxoplasma rubela vs degil,bunlar rutin gebelik takibi için,gebelik şekeri,hemogram ,kolesterol vs,bunlar sağlık ocağında yaptirabilirsin,ben geçen hafta yaptırdım
Teşekkür ederim canım bunları yarın yaptırıcam, torch testi için düz randevu mu alıyoruz belirtmemiz mi gerekiyor bilgin var mı? Büyük ihtimal benim dr um 12. Hafta isticek diye düşünüyorum , kağıda yazmadığına göre, ama ben randevumu alayım diyorum

Valla ben eskiden tatlı hiç yemezdim canım, ilk hamileliğimden itibaren hayatıma tatlı girdi bi daha da çıkmadı şimdi severek yiyorum.. belli olmaz belki daha değişir canım. Yiyemesen de sıkıntındeğil zaten, kuru incir kuru kayısı yesen güzel olur faydalı diye

M melegim40 merhaba canım, nasılsın? Gittin mi kontrole? İlaçlarına daha ne kadar devam ediceksin merak ettim de. Bana doktor 11. Haftada bırakmamı söyledi tam 10+4 te bırakıyorum hepsini kan sulandırıcı hariç. Zaten estrofemi de komple kesti 8+4te. Bazılarını da azalttı şimdilik. Sende durum nasıl merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…