2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Korkma her türlü şey başımıza gelebiliyor bu süreçte ben de dün prizden fiş çekerken elektriklenme oldu parmağımda çok korktum ama Allaha şükür bişey olmadı Allah koruyor yavruları hiç dert etme bişey olsaydı vücudun tepki verirdi bence de
Size de çok geçmiş olsun , öyle gerçekten en korunaklı yerde aslında onlar şuanda Allah bizden daha çok düşünüp koruyor onları aslında bize kalsa şimdiye belki de Allah korusun 😔

Mrb. Fetal dna daha ileri bir tetkik degil mi. Riskli gebeliklerde, gorulen bir riske karsi yapilmiyor mu? Neden herkes fetal dna yaptiriyor ya da bunun hakkinda konusuyor. Rutin bir test haline mi geldi. Bilmedigimden soruyorum. Bilenler aydinlatirsa sevinirim.
NIPT testi yaxacaktım aslında ikisi aynı mı farklı mı bilmiyorum . Şu yurt dışına kan gönderileni kast ettim

Kızlar 6+4 üm bugün günlük pedde kırmızı renkte kan gördüm, olan var mı böyle bişi, endişelenmelimiyim
doktorunla iletisime gecmelisin cnm. cunku kendi drum kirmiziya donerse ara beni felan demisti. her ihtimale karsi iletisimde bulunun varsa doktorunuz. yoksa devlet aciline gidin bence

Kızlar iyi akşamlar ben size bir şey danisacagım dün bi tarfik kazası geçirdik eşimle , bize bir şey olmadı bı darbe vs de almadık çok şükür ama bebegim için endiselendim acikcasi yani kanamam vs bı şey de olmadı. Doktora çıkayım en azından için rahat etsin diye düşündüm ama MHRS den randevu alamıyorum en sonki randevuma gitmemisiz olarak gosteriyormus sistem aslında randevuya da gitmiştim. Biraz ağrı hissediyor gibiyim ama gaz sancısı gibi bişey öyle çok büyük bir ağrı yok sadece hazımsızlık olduğu için midem ve bağırsaklarimi kötü hissediyorum
Çok geçmiş olsun 🙏 vücut mutlaka bir alarm verirdi. İçini ferah tut zaten şu an çok korunaklı bir yerde o. Allah korusun.

Bilemiyorum ama bence kalp atisini duyduktan sonra daha olumlu dusunmek gerekiyor. Yani her insanda yumurta ile dollenme olduktan sonra ayni surelerde mi gelisim beklenirmis ki. Acikcasi bende 6 +6 da gittim sadece kese olusmustu bebek yoktu. 2 hafta sonra 8 +6 da gittim. Ve 7 +3 cikti. Gec dollenme olmus dedi. Kaldi ki bende iliskilerim genelde yumurtlama zamanlariydi. Hatta nerdeyse 10 gun gec olacak bi iliskik olmadi diyebilirim. Ama kalp atisini duyduk ve doktor 5 hafta sonra gelebilirsin dedi. Bence doktorlarin tavirlari bizleri bu noktalara getiriyor. Size keseniz beklenenden kucuk cumleleri kurulunca siz olumsuz dusunmussunuz ister istemez. Ama bana supersin 5 hafta sonra gorusuruz diyince ben sorun gorse haftaya gel derdi dedim ve pozitif dusunmus oldum. Sizin yazilarinizi gormesem inanin aklimin ucundan da acaba haftasina gore kucuk cikmasi kotu bisiymiymis gecmezdi. Hala da kalbim ferah aslinda. Yani minik yavruskolarimiz olusmus. Kalpleri atiyor. Neden kotu dusunelim ki haydi kizlar ❤
Haklısın canım hep olumlu düşünmek lazım ama ben bu aşamalardan daha önce de geçtim, kayıplarım var. İlk çocuğumda hiçbir şeyden haberim yoktu ve laylaylom durumundaydım. İlk muayene bile çok geç gitmiştim. Hiçbir sorun da yaşamadım. İnsan o zaman olumsuz hiç düşünmüyor, düşünmesin de zaten. Benim olumsuz tecrübelerim var, yaş faktörü var ister istemez o stresi yaşıyorum. Hiçbir zaman hiçbir şeyin garantisi yok ama benim biraz rahatlayabilmem için 12. haftanın geçmesi gerekiyor

Mrb. Fetal dna daha ileri bir tetkik degil mi. Riskli gebeliklerde, gorulen bir riske karsi yapilmiyor mu? Neden herkes fetal dna yaptiriyor ya da bunun hakkinda konusuyor. Rutin bir test haline mi geldi. Bilmedigimden soruyorum. Bilenler aydinlatirsa sevinirim.
Merhaba yaş faktörü nedeniyle 35 yaş üzeri hamilelerde 2li test otomatik olarak yüksek risk çıkarıyor, o nedenle 35 yaş üstü için fetal dna ( nipt /nifty) testler öneriliyor

değerim 3,55 normalde yok ama gebelikte yüksek dedi 2 hafta sonra kontrolüm var ben şuan 7+3 teyim umarım düzelir sizin ki kaçtı?
ben bugün test verdim benim öncesinde 4 küsürdü şiödi ise 2.5 civarında çıkmış ama doktorum daha da düşmesi lazım diyor 25 mg’dı 50 mg artırdık

X