2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben dün yaptırdım. Gen tarama testi Amerika’ya gitti haftaya cuma çıkar dediler sonuç. Cinsiyette çıkıyormuş kromozomlara bakıldığı için. Heyecanla bekliyorum ☺️
Hayırlı güzel sonuçlar alın inşallah. Siz ne kadar ücret ödediniz acaba? Çok farklı değildir inşallah bana 390 dolar dediler. Evet cinsiyeti de sorunca söylüyorlar dedi doktorumuz. Ben öğrenmek istiyorum açıkçası ne yalan söyleyeyim erkenden😊

Merhaba ağustos anneleri bende geçen hafta Eylül annelerine dahil oldum.. Sizlere sorum.. Mide bulantılarınız ne zaman başladı :)
4+3 'üm hiç bir şey yok. Çok mu erken en erken ne zaman başladı
Benim 7-8ci haftada 2 kere midem bulanmıştı okadar,su an 9+6im hic biseyim yok cok şükür 🤲🏻🤗biraz et ve tavuktan tiksindim sanirim onu yiyemiyorum,onun dışında ne kokulara hassasiyet,ne bulanti yemekleri rahatla yapiyorum🤗😊

Merhabalar canım anneler, ilk defa üye oldum buraya. Şu anda 8+2lik hamileyim. İlk bebişim olacak inşallah. Tecrübeli olan arkadaşlarıma danışmak istediğim bir kaç birşey var
  • Sigara kullanıyorum azalttım ama bırakamadım, benimle aynı durumda olan var mı 🥺
  • Hamile kaldığımdan beri çok hastalanıyorum öksürük vs ilaçta içemediğimiz için kolay geçmiyor öksürdükçe çıkarmaya başladım, bu konuda çözüm bulan oldumu 🥹
  • Folikasit dışında birşey kullanmıyorum, bağışıklık sistemi ile
ilgili doktorun verdiği vitamin kullanan varmı acaba.
Şimdiden teşekkür ederim, hepimize hayırlı olsun 🥰

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Sağlıkla, sıhhatle huzurla mutlulukla bebeğinizi kucağınıza almak nasip olsun. 🫶🏻

Bende bugün 8+2 yim. Aynıymış günlerimiz 🍀

• Bende hamilelik öncesi 1.5 paket sigara içiyordum günde bırakmam o kadar kolay olmadı hala da tam bırakmadım doktor 2yi geçme dedi ama geçiyor bazen. Eskisine göre inanılmaz azalttım ama sıfırlanmadı. Elbet sıfırlanıcak. Bununla ilgili kendimi yıpratmıyorum çünkü bırakmayı denediğimde bildiğiniz yoksunluğa girdim elim ayağım titredi o stresin daha büyük zarar verdiğini düşünüyorum.

•Çok hasta olarak hamile olduğumu öğrendim. Uzun bir süre etkileri devam etti ben çözümü şöyle buldum bana iyi geldi. İçme suyunu ısıtıp soğuttum içine bir avuç kaya tuzu koydum günde 2-3 kere burun temizliği yaptım bu suyla. Birde ılık su limon ve azıcık bal karıştırıp içtim. Hapşırma, öksürük, balgam için oldukça iyi geldi. Atlatmamı sağladı şuan onlar yok ama sigara içtiğim için o balgam hissi maalesef devam ediyor bırakınca tamamen temizleyeceğini düşünüyorum.

•Ben önce sitolart diye bir folik kullandım içinde öbür vitaminler vardı. Şuan mfk fodega kullanıyorum dün doktoruma sordum şuan elinde bu var bitir ama bidaha alma dedi. Ocean mummy folik asiti önerdi. Ona geçeceğim. Oda multivitamin. Ama ekstra birşey şuan için söylemedi.

Merhaba ağustos anneleri bende geçen hafta Eylül annelerine dahil oldum.. Sizlere sorum.. Mide bulantılarınız ne zaman başladı :)
Canımm benim 5+4te başladı😍 genelde kalp atmaya başladığında bulandığı söyleniyor benim bi perinatologumda öyle demişti bulantın var mı diye sormştu muayeneden önce:)

Uyku işi bitti bende, göğüs desen süt geldi dün aklım çıktı korkudan
Ya bende uyku işi hiç öyle diğer hamilelerde ki gibi çok olmadı hatta hiç olmadı gini bazı günler çok az oldu onda da maksimum yarım saat falan uyudum. Ay süt nasıl geldi sıkınca mı yoksa duşta mı bizde de olursa görünce korkmayalım canım. Göğüs ağrısı 7 küsürdeyken gitti bitti sanki adet olmuşum gibi söndü bitti ağrısı, ağrının kesilmesi korkutuyor bazen valla. Arada bi midem bi hoş olmasa belirtim yok dicem yani

Baslamayada bilir 9+3 hiç olmadı sadece göğsüme dokununca ucu açıyor o kadar birde uyku başka hiçbir şey yok sağlıklı olsunlarda

5. haftanin ortalarnda basladi. 7. haftaya kdr kabus gibiydi. simdi sadece aksam oluyor😊

Ya bende uyku işi hiç öyle diğer hamilelerde ki gibi çok olmadı hatta hiç olmadı gini bazı günler çok az oldu onda da maksimum yarım saat falan uyudum. Ay süt nasıl geldi sıkınca mı yoksa duşta mı bizde de olursa görünce korkmayalım canım. Göğüs ağrısı 7 küsürdeyken gitti bitti sanki adet olmuşum gibi söndü bitti ağrısı, ağrının kesilmesi korkutuyor bazen valla. Arada bi midem bi hoş olmasa belirtim yok dicem yani
canim merak etme o hamilelikteki gözlerim kapaniyo olayi bende cidden olmadi. aksam yemekten sonra eger koltuga uzanirsam o zmn kapaniyo ama oturursam hic.kapanmiyo😁 sabahin 8inde kalkiyorum calismadigim halde. yani isterdim uykulu olayim doya doya ama yok yatamiyorum🤓

canim merak etme o hamilelikteki gözlerim kapaniyo olayi bende cidden olmadi. aksam yemekten sonra eger koltuga uzanirsam o zmn kapaniyo ama oturursam hic.kapanmiyo😁 sabahin 8inde kalkiyorum calismadigim halde. yani isterdim uykulu olayim doya doya ama yok yatamiyorum🤓
Gerçekten yalnız olmadığımızı bilmek çok güzel hissettiriyor iyi ki var bu site 🥰 göğüs hassasiyetiniz ne durumda peki

Kendiliğinden geldi aklım çıktı.

Gerçekten yalnız olmadığımızı bilmek çok güzel hissettiriyor iyi ki var bu site 🥰 göğüs hassasiyetiniz ne durumda peki
gogus hassasiyeti 5 6 7. haftalarda cok yogundu. evde sudyen takamiyodum asla. dokunsan aciyodu. suan eskisi gibi. sadece bi tık buyudugunu hissediyorum ama o dokununca acimalar kesinlikle yok

ayy kizlar 2 hafta oncesine kdr tatlidan nefret eden ben cikolata krizlerine giriyorum. ne guzeldi sekersiz hayat yaa 2 kilo bile vermistim. simdi kontrol gitti sanki benden😢 bu tatli ihtiyacini nasil bastirabilirim

Kızlar ben sanırım sistit oldum ya. Yanıyor az az doktora da herşeyi yazıyorum. Üstüste geldi 3 hafta kadar önce kanama oldu gittim göründüm. Sonra sarı akıntım vardı yazdım. Midem bulanıyordu yazdım. Hepsine de bisiler verdi. Simdi gene yazsam gene bisi verirse hep ilac kullaniyorum. (Progestan vermisti kanamada. Sari akinti da da donaxyl verdi. Mide bulantisinda da prilam verdi) sürekli didikliyormuşum gibi geliyor ama gercekler bunlarda. Bilemedim. Donaxyl daha bitmedi. Acaba sistit e de iyi geliyor mudur bilgisi olan var mı ? Yada ne yapabilirim bilen var mı ? 😔

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Sağlıkla, sıhhatle huzurla mutlulukla bebeğinizi kucağınıza almak nasip olsun. 🫶🏻

Bende bugün 8+2 yim. Aynıymış günlerimiz 🍀

• Bende hamilelik öncesi 1.5 paket sigara içiyordum günde bırakmam o kadar kolay olmadı hala da tam bırakmadım doktor 2yi geçme dedi ama geçiyor bazen. Eskisine göre inanılmaz azalttım ama sıfırlanmadı. Elbet sıfırlanıcak. Bununla ilgili kendimi yıpratmıyorum çünkü bırakmayı denediğimde bildiğiniz yoksunluğa girdim elim ayağım titredi o stresin daha büyük zarar verdiğini düşünüyorum.

•Çok hasta olarak hamile olduğumu öğrendim. Uzun bir süre etkileri devam etti ben çözümü şöyle buldum bana iyi geldi. İçme suyunu ısıtıp soğuttum içine bir avuç kaya tuzu koydum günde 2-3 kere burun temizliği yaptım bu suyla. Birde ılık su limon ve azıcık bal karıştırıp içtim. Hapşırma, öksürük, balgam için oldukça iyi geldi. Atlatmamı sağladı şuan onlar yok ama sigara içtiğim için o balgam hissi maalesef devam ediyor bırakınca tamamen temizleyeceğini düşünüyorum.

•Ben önce sitolart diye bir folik kullandım içinde öbür vitaminler vardı. Şuan mfk fodega kullanıyorum dün doktoruma sordum şuan elinde bu var bitir ama bidaha alma dedi. Ocean mummy folik asiti önerdi. Ona geçeceğim. Oda multivitamin. Ama ekstra birşey şuan için söylemedi.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Diofol gibi bişi benim şu anda kullandığım folikasit ama çok az kaldı içinde bitince değiştireceğim bende.
Banada şu anda başka vitamine gerek yok dedi ama hasta olunca çok kötü oldum çalışıyorum bide parol içebilirsin dedi ama oda kesmiyor ki 🥺
Umarım en kısa zamanda seninki kadar azaltırım sigarayı ben inanılmaz zorlanıyorum.

X