2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ya bu 2li test zımbırtısında sadece kan alıyorlar zaten. Bir de doktor ekstra dan ölçüm yapıyor burun kemiği ve ense kalınlığı başka bişey değil yani bu test... Kan alıp beta bakıyorlar bir değere bakıyorlar risk grubunda mısın değil misin ne derece risktesin ya da değilsin sana söylüyorlar olan bu.

Önceki gebeligimde (12 haftalıkken kaybettim) Zeki Bey'e gidiyordum ben de. İyi doktordur, tecrübelidir, severim. Ama bana aşırı ilaç kullandıran biri gibi geliyor hep. Bu sefer tamamen tesadüf Memorial'de Burak Tanış'a gidiyorum. Normalde kontrol ya da esktra bir şeyler olduğunda Nilgün Avşar'a giderdim. Onun hastaneden ayrıldığını öğrenince yorumlar da olumlu olunca Burak Bey'e başladım. Şimdilik memnunum. Yarın kalp atışı için gidicem.
Evet o vitaminleri herkese yazıyormuş sanırım 🙈 ilkini neden kaybetmiştiniz acaba başınız sağolsun.Bende kan pıhtılaşma çıktığı için 19. Haftada kaybettim ilk bebeğimi o yüzden zeki hocayı tercih etmiştim bu sefer bu alanda iyi diye duymuştum

Kızlar zeki hocanın hemşiresi ile görüştüm şu an için acıbadem de doğum yapmak istersek 9000 küsür acıbadem istiyormuş 7500 de ekstra Zeki hoca istiyormuş.Erciyes Kartal da yapmak istersek de 6400 Erciyes hastanesi istiyormuş yine zeki hoca da 7500 istiyormuş ekstra. pozitifbiri pozitifbiri Mrsay Mrsay
Kızlar zeki hocanın hemşiresi ile görüştüm şu an için acıbadem de doğum yapmak istersek 9000 küsür acıbadem istiyormuş 7500 de ekstra Zeki hoca istiyormuş.Erciyes Kartal da yapmak istersek de 6400 Erciyes hastanesi istiyormuş yine zeki hoca da 7500 istiyormuş ekstra. pozitifbiri pozitifbiri Mrsay Mrsay
Ama tabi bu fiyatlar artacak dedi sonra

Çokmuş yaaw

Ya bu 2li test zımbırtısında sadece kan alıyorlar zaten. Bir de doktor ekstra dan ölçüm yapıyor burun kemiği ve ense kalınlığı başka bişey değil yani bu test... Kan alıp beta bakıyorlar bir değere bakıyorlar risk grubunda mısın değil misin ne derece risktesin ya da değilsin sana söylüyorlar olan bu.
bu ikili testi yaptırmak iyi midir ? yani sadece çocuğun down sendromlu vs olup olmadığını söylüyorlar de mi bildiğim kadarıyla eğer böyle bir durum varsa çaresi de yok eğer yanlış biliyorsam düzeltin ilk gebeliğim olduğu için bu kadar biliyorum. Yani eğer çaresi yok ise yaptırmaya gerek var mıdır ? Çünkü bazen sıkıntı var diyorlarmış ve bebek doğdugu zaman bir sıkıntı olmuyormuş. Eğer sıkıntı var derlerse gebelik daha stresli ve zor geçmez mi diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

Ya doktorum öneriyorum dediği ve çok yüksek fiyatlı olmadıgı için yaptırıcam. Ama tabii Allahtan gelene açığım hayırlısını versin Rabbim sağlıklı evlatlar versin kapı aratmasın...
bu ikili testi yaptırmak iyi midir ? yani sadece çocuğun down sendromlu vs olup olmadığını söylüyorlar de mi bildiğim kadarıyla eğer böyle bir durum varsa çaresi de yok eğer yanlış biliyorsam düzeltin ilk gebeliğim olduğu için bu kadar biliyorum. Yani eğer çaresi yok ise yaptırmaya gerek var mıdır ? Çünkü bazen sıkıntı var diyorlarmış ve bebek doğdugu zaman bir sıkıntı olmuyormuş. Eğer sıkıntı var derlerse gebelik daha stresli ve zor geçmez mi diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

Bu arada bebekte sıkıntı var demiyor canm, yüzde şu kdr ihtimal var diyor. Ama tabii ki ihtimal...

Selamlar. Ogluka hamileyken 2bli tarama testinde 444 te 1 ihtimalle down orani verildi. Ve yasima gore 1200 de 1 olmasi gerekiyormus. Yani yasitlarina gore 3 kat fazla ihtimaldesin demisti doktorum. Sonrasinda gercekten 2 3 hafta kadar dört döndüm ve cok agladim. Izmirde bir arkadasim direk laborantlik yapiyor bu konuda. Ona danistim ve dedi ki bi doktor var sadece yilda 10 hasta yolluyor 8 i down doguyor. Bi baska doktor var ve yilda 1000 hasta yolluyor hicbiri cikmiyor. Yani biraz pazarlama olmus canini sikma sana karnindan su aldirip teste yollaman icin yapiyorlar dedi. Ve ben ne olursa olsun doguracagim diye karar verdikten sonda doktorum beni telefonla arayip bu hafta karindan su aldirmak icin son zamaniniz kurtajda biliyosunuz ki yasal sinir var. Eger maddi yonunu dusunup karindan islemi yaptirmiyorsaniz bilinki dogdugu zaman daha masrafli bir cocuk olabilir dedi. Sonuc doktorumu degistirdim. Inanamadim bi anneye bunu soylemesini. Ki cok arastirip gitmistim. Ses tonu yumusacikti. Sakinlestirici bi etkisi vardi adamin. Ama bunlari duyunca dunyam basima yikildi. Cok kitap okudum o sekilde dogarsa nasil bi yaklasimda olmaliyiz vs diye. Bu arada da sunu da ogrendim. Cocugunuzda hicbirsey yok milyonda bir ihtimal down denilen ve down lu doganlarda var. Yani bu bir oran. Isin icinde kac ta 1 olursa olsun o 1 var. Ve sizi bulursa o 1 in cok anlami var. Cok sukur oglum saglikli hicbir problemi yok. Ama evet hamileligim zehir oldu. Evet bu testi de bu hamileligimde gene yaptiracagim ama ornek veriyorum 4 te 1 mi cikicak diye falan. Yani yaptirmasam da icimde kalir. Yaptirsamda kaliyor. En azindan beni rahat hissettirecek seyi yapacagim.. benim dusuncem bu

Kızlar merhaba ben dün doktora gittim önceki gittiğimde kalp atışı görmüştük duyamamıştık bu sefer duyduk çok şükür hatta bebek 5 gün önde görünüyo ultrasonda sata göre. Ama kalp atışı arkadaşımla kıyaslayınca daha az sesli geliyor. Onun ki karından duyulmasına rağmen gümbür gümbür benimki vajinal dinlememize rağmen yine düzenli atıyo çok şükür ama sesi az gibi geldi. Doktora sordum bi sıkıntı yoktu dedi. Birde ben heyecandan sık solumuşum dün öyle demişti. Acaba cinsiyet mi farklı o farka göre değişiyo mu diyorum kendi kendime. Şimdi 3 hafta nasıl geçecek bana bilmiyorum 🤗

Ama tabi bu fiyatlar artacak dedi sonra
Canım zeki hocadan memnunmusun? Muayane ücreti ne kadar suan? Bende bi gitmek istiyorum kalp atışını onda mı duydun sen?

Medipol Bahçelievler de (eski adı Nisa Hastanesi) Asiye Uzun veya Derya Kanza Gül... Asiye hocada 2 doğum yaptım, çok şükür..Derya hanımın da muayenesinde bulundum o da çok tatlıydı. Giden arkadaşta çok memnundu
Aa görümcem ve eltim de o hastanede dogum yapmıştı.. memnunlardı ben de nisa ya gitmek istiyordum ve birleşmiş.. son fiyatlardan haberiniz var mı peki muane fln .. teşekkürler yorum için💓

Merhaba herkese hayrlı kolay dogumlar dilerim. Ben alakasz bsy sormk istiyorum da önceden bu sitede yorumların altında bebeğin kaç günlük oldugu gelisimi vs yazıodu o kalkms mı aceba?

İlk muayene 700 sonrakiler 600 canım şu an için memnunum evet onda duydum canım kalp atışını
Ya perinatolog ların cihazları daha ileri oluyor atıyorum ben cumartesi kontorlüm var doktorumda 5+6 olcam doktorum duymycak belki haftaya duycak ama zeki yılmaza gitsem duyabilir. Bi önceki gebeliğimde öyle olmuştu perinatologumdan 1hafta sonra normal doktorum duymuştu kalp sesini

Ya perinatolog ların cihazları daha ileri oluyor atıyorum ben cumartesi kontorlüm var doktorumda 5+6 olcam doktorum duymycak belki haftaya duycak ama zeki yılmaza gitsem duyabilir. Bi önceki gebeliğimde öyle olmuştu perinatologumdan 1hafta sonra normal doktorum duymuştu kalp sesini
Valla canım içinde kalmasın kime gitmek istiyorsan git durdurma kendini ama zeki Yılmaz perinatolog değil diye biliyorum ben, perinatolog istiyorsan Tuncay Özgün ve Mustafa başbuğ var ama Mustafa başbuğ İstanbula gitmiş 🥺

X