2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bizde 4 5. aydan sonra aliriz diyorduk ama fiyatlar cok dalgalaniyor. o yuzden katlanir banyo seti ve ates olcer alarak âlisverise basladik. Rabbim bilir ne olacagini. ilk zamanlarda bisi olcak deyip sonra gebeligin sonuna dogruda kaybedenler oluyor. hersey kader kismet. fiyat indirime girdikce alacagiz bundan sonra
Bende öyle düşünüyorum ömrü verende Alanda Rabbim. Nasip etti ya çok şükür

Ben keseyi görene kadar birşey almadım. Allahın izniyle 7 ocakta da kalp atışını duymaya gidicez. Bende fiyatların dalgalanması sebebiyle uygun ve güzel bulduğum şeyleri alıyorum. Daha çok zeka kartları gibi kitaplar, mochi ve süt poşeti, philips göğüs kalkanı ve hem kısa hem uzun kollu zıbın aldım. Allahım hiçbirimize acısını yaşatmasın ama artık eşyaları önden almanın kötü enerji getireceğine inanmıyorum eskiden inanırdım. Artık uygun gördüğüm istediğim ürünleri bulursam hele de bide ucuz olursa affetmem 😂
Ooo maşallah bende dün bir tane zıbın aldım yılbaşı inidirimlerini bekliyorum

Canım görenler oluyor, nasıl oluyor bilmiyorum. Makinelerin kalitesiyle alakalı olabilir. Vajinal bakarsa muhakkak görür
İnşallah görünür ya kasik.agrim daha şiddetli bugün anlamadım. Ama başka.her ahngi bir şikayetim yok

Birde canım negatif diyelim için rahat olucak bide bunlar sadece kedilerden olmuyor ya hani dikkat etmene devam ediceksin çocukların aşılarına özen göstermeye devam ediceksin tuvaletini ellemiceksin olucak biticek 😍
Kızlar toxoplazma pozitif çıkarsa bu iyi diye biliyorum geçirmişsiniz onu oluyor. Negatif çıkarsada kumu biz değiştirmicez temizlemicez bu kadar zaten aynı parazit çiğ et, balık, tavuktan iyi yıkanmamış sebzelerden de geliyor. Hatta en çok sebzelerden alınıyormuş bu parazit. O yüzden ben oğluşumu öpüyom kokluyorum valla hiç uzak duramam ilk göz ağrım o yolda ki 2. Evlat 😍 kumunu eşim temizliyor o kadar yani.

Kızlar temmuz anneleri grubuna da yazdım, çatlak oluşumunu engellemek için yağ arıyorsanız Heaven on Earth'in yağında ikincisi 1 tl kampanyası var şu an. İçeriği temiz, doğal ve vegan. Genel olarak tavsiye ediliyor ama kokusundan rahatsız olanlar varmış. Bilginiz olsun.

kizcelerr of ben bugun zararli bisi yedim ama canim cok istedi sizde fast food tuketiyor musunuz kacamak🙈 bi anlik geldiler bana yetti sebzeden biktm artik😁
Canimin istediğini yiyorum tabi ki cok abartmamak sartiyla hamilelikten de once boyleydim simdi de bi degisiklik yapmadim beslenmem de yasamim da eksi olarak bu kadar kendinizi kasmayin bence bi hamburgenden patatesten bi koladan cocuga bi zarar gelmez gunde bi bardak kahvede icilir cayda icilir cipste yenir unutmayin suyun bile fazlasi zehirler kendinize yuklenemeyin bu kadar caniniz istiyorsa yiyin bulanti yaşayıp yiyemediklerinize sayin 😉

Son düzenleme:
baharrr34 baharrr34 V venusv R RoyalRose kızlar cok tesekkür ederim usenmeden yazdıgınız içinn valla merak ettim acıkcası benımki bana bi ne bilim ilk muayeneye göre soguk gibi geldi konusuyorken bır anda kalp atısını actı kapattı hani beye ugradıgımızı şaşırdık insan bi kalp atısını dınleyellimmi hazır mısınız gibi gibi tatlı cümleler kurabılırdi bunlar onemli benım için ya. Yada baktı burda işte dedı bebek ıcın hani sımdılık bu sorun yok saglıklı ılerlıyor gibi bi cumlede söylemedı tamam oda yasak olan seylerden vs bahsetti en basta bu insulini söyledi kalkarken hocam dedim kafama takıldı napılabilir sımdı yapacak bısey yok dedi ılerde bakacaz ona olmazsa dıyetısyle hareket edecez dedi işte belim cok agrıyor dedim ozaman cok kilo almaman lazım 8-9 yeterli oluyor bebek ıcın dedi (sanki ben cok ıstıyorum almayı ya 😂 zaten meyiliiyim almaya ) böyle gecti hep bazen ultrason vıdeolarını ızlıyorum allahım doktorlar nası konusuyor bu cok tuafıma gitti ya

Canım beta haricinde bana rubella ve toksoplazma yapıldı bu ikisi de kedilerim olduğunu söylediğim için yaptı söylemeseydim yapmayacaktı. O yüzden normal bence istememesi de
Benım kedim falan yok ama bendende ıstedı toksoplazma dün verdim
Merhaba kızlar buralarda yoktum çok zor günler geçirdim maalesef🥲 3 gün önce kusma krizleri yaşadım adeta sabahtan akşama kadar kustum, akşam artık nefes bile alamaz hale geldim, acile koştuk tüm değerlerim kaymış kusmaktan, yatırdılar tahliller yaptılar 3 gündür hastanedeydim. Sadece serumla beslenmek zorunda kaldım, enfeksiyon da çıktı. İyi yanı Hastanede olduğum sürede bebeğim büyüdü 🥰 hem bebeğimi hem kalp atışını duydum🥰 hastaneden çıktığımın gecesi eşimle kavga ettik sinir krizi geçirdim sabah valizimi toplayıp çıktım. Sonra eşim annemi aramış kıyamet koptu eve döndüm zorla, hala hem psikolojik hem mental açıdan iyi değilim bebeğimide üzdüm ama kendimde çökmüş haldeyim 🥲 inşallah yakın zamanda toparlarım🙏 uzun bir mesaj oldu ama bir iç dökmek istedim
Ah canım benim neler yasamıssın bu hamiş halinle yeterince zaten hassas dönemlerdeyizz içini ferah tutt lütfen Rabbim bebbişini korusun yuvanıza huzur versin inşallahh bolca dua et canım 🙏🙏🙏

Canım bende o konuda endişeliyim. Benim süreç şöyle oldu;

1. Görüşme: acile gittim beta testim 31.18 çıkınca beni ertesi gün kadın doğuma yolladılar gittim doktor daha çok erken birşey diyemeyiz 5 gün sonra beta testi ver öyle gel konuşacak çok şey var ama daha çok erken dedi. İlişkiye dikkat edin. Ağır kaldırma ve dikkat et dedi. Kilonu kontrol et dedi. Ultrasona baktı bu arada görebileceğimizi düşünmüyorum ama bakalım yinede dedi.

2. Görüşme: Beta testim 307 çıktı telefonda görüştük artış çok güzel dedi şu tarihte gel dedi.

3. Görüşme: Doktor ameliyattaydı asistanı beta testi verdirdi. Doktorda ultrasonda baktı keseyi gördük. Kalp atışı duymadık. Beta 6200 civarında çıktı. Ama doktor betaya bakmayacağız artık dedi. Görünüşü oldukça iyi dedi 2 hafta sonra gel kalp için dedi duymayı bekliyorum ama duyamazsakta dünyanın sonu değil dedi. Spekülasyon yapma herşey çok normal ilerliyor dedi.

Aslında psikolojime yönelik müthiş ama teknik bilgi şuan yok. Belki kalp atışından sonra teknik bilgiler kısmına geçeriz 😅
Ah bebegım bu mesajı kacırmısım 🤩 yinede süreç iyi ilerlemiş gibi şimdilik bakalım bundan sonrası nasıl olacak enerjı olarak ıcıne sındımı bu cok onemli bence doktorun yanında rahat hıssetmek rahatca bıseyler sormak ve önumuzde zorlu bir doğum surecı var kendımızı ona emanet edıcez evladımızla ne bileyim bircok sey dusunuyorum doktor cok onemli cok 🥰

Merhaba kızlar buralarda yoktum çok zor günler geçirdim maalesef🥲 3 gün önce kusma krizleri yaşadım adeta sabahtan akşama kadar kustum, akşam artık nefes bile alamaz hale geldim, acile koştuk tüm değerlerim kaymış kusmaktan, yatırdılar tahliller yaptılar 3 gündür hastanedeydim. Sadece serumla beslenmek zorunda kaldım, enfeksiyon da çıktı. İyi yanı Hastanede olduğum sürede bebeğim büyüdü 🥰 hem bebeğimi hem kalp atışını duydum🥰 hastaneden çıktığımın gecesi eşimle kavga ettik sinir krizi geçirdim sabah valizimi toplayıp çıktım. Sonra eşim annemi aramış kıyamet koptu eve döndüm zorla, hala hem psikolojik hem mental açıdan iyi değilim bebeğimide üzdüm ama kendimde çökmüş haldeyim 🥲 inşallah yakın zamanda toparlarım🙏 uzun bir mesaj oldu ama bir iç dökmek istedim
Neler yasamissin canim cok gecmis olsunn insallah bir daha yasamazsin.. allah esine de dana gönlünüze ferahlik versin insallah düzelir durum bir an önce canini sıkma

Rahimde kanama alanı var mı bakar dış gebelik ne zaman tespit edilir bilmiyorum görür mü öyle bir şey varsa
Kese oluştuğu zaman anlaşılır dış gebelik kese karnında yoksa tüplerine bakarlar zaten daha önce dış gebelik geçirmiş biri olarak yazıyorum şimdi çok şükür tek tüple tekrar hamile kaldım yarın kese görücem umarım götürürüm 🙏🏻

Kese oluştuğu zaman anlaşılır dış gebelik kese karnında yoksa tüplerine bakarlar zaten daha önce dış gebelik geçirmiş biri olarak yazıyorum şimdi çok şükür tek tüple tekrar hamile kaldım yarın kese görücem umarım götürürüm 🙏🏻
İnşallah sağlıkla ilerler hamileliğiniz 🙏

Benım kedim falan yok ama bendende ıstedı toksoplazma dün verdim

Ah canım benim neler yasamıssın bu hamiş halinle yeterince zaten hassas dönemlerdeyizz içini ferah tutt lütfen Rabbim bebbişini korusun yuvanıza huzur versin inşallahh bolca dua et canım 🙏🙏🙏
Zaten toksoplazma sadece kedilerden gelmiyor yanlış anlaşıldım galiba 😅 doktorum gerek görmedi ilk başta ben kedilerden bahsedince yaptıralım dedi. Belki daha sonra yapacaktı ama bu kadar erken aklına gelme sebebi benim söylemem 😌

X