2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bizim ki hep huysuzdu hala huysuz kirpiklerimi yemeye çalışıyor falan o moddayız

Valla kikelomo sana güzel şeyler yazmak isterdim ama benimki de huysuzdu hala huysuz, hep bir bahanem var şimdi de dişlerini hasta olmasını bahane ediyorum ama hiç tatlı minnoş bir haftamız olmadı
1 yaş ile algıları iyice açıldı, diyelim ki birşeyler ile oyalanıyor hemen bir wc ye gideyim diyorum peşime wc kapısında ağlamaya başlıyor giyinince dışarı çıkacağımı anlıyor ayaklarımın arasında ağlıyor, anneme bırakmıştım annem namaz kılayım demiş gözüne bakmadığı için kadına namazı zor kıldırtmış sofrada artık bizimle oturmak istiyor ama herşeye elini sokmak istiyor... Falan filan

Günaydın kızlar Sencer yürüyor dün pat diye yürüyüvermiş ben işteydim ilk adımlarına şahit olamamak çok üzdü yine de çok sevindim akşam giderken ilk adım ayakkabısı slacağım
Günaydın hayırlı olsun daha başka güzel ilk anlara vicconun yanlarda iki penceresi olan sandalet tarzı ilk adım ayakkabısı rahat oluyor giydirmeside kolay

Bizim ki hep huysuzdu hala huysuz kirpiklerimi yemeye çalışıyor falan o moddayız

Benim oğluma ne olduysa 8. aydan sonra oldu kızlar ya, güzel uyuyan sakin bir bebekti. Uykusu da bozuldu, bebek arabasında durmuyor ne zamandır eskiden çok severdi gezmeyi şimdi hep kucağımda gezmek istiyor, bir şeyi yapma diye elinden alırsam kendini yerlere atıyor çığlık atıyor, iştahı da azaldı. Kendi kendine oynardı oyun havuzunun içinde ben de spor yapardım şimdi durmak istemiyor mesela beni al diye yırtıyor kendini. Yine de sakin bir bebek genelde ama tepkileri büyük büyük kızdığı zaman inanılmaz tepkiler veriyor kafasını yere vuruyor

Kızlar bebeklerinizin eşyalarını saklıyor musunuz? Bana arada geliyorlar kesinlikle ikinciyi yapmayacağım diyorum her şeyi elden çıkarmak istiyorum, kıyafetlerinin oyuncaklarının bazılarını verdim bile ama hala bir sürü şey var. Ne yapsam saklasam mı, evimizde doğru düzgün yer yok yayıntı istemiyorum. İkinci olsa bile en az 4 yıl beklerim, bu kadar zaman bebek eşyası saklamak mantıklı mı

Ben annemde saklamıştım, o nedenle park yatak, puset, kıyafet olarak da çoğu şeyi hazırdı yavrumun ama ana büyük malzemeleri saklamak bana mantıklı geliyor, kıyafette de ana çok sevdiğim birkaç parça

Bazı annelerde ilk çocuğuma herşeyi en güzelini aldım, ikincisine de ayrı ayrı en iyisi almam lazım diye bir düşünce var, bende hiç öyle birşey olmadı valla çünkü 1 yaşına geldik hepimizin çoğu kıyafeti tertemiz duruyordur şimdi ek gıda serüveni ile elbiseler lekelendi biraz yoksa hemen büyüyor bebekler o nedenle her kıyafeti çok az giyiyorlar

Benimki de 8 i yeni gördü , persentil geri galiba mama başlayacaklar

ikinciyi düşünseydim pahalı olan eşyaları (beşik, puset,anakucağı gibi) ve iyi olan kıyafetleri saklardım

herkes bana bu 1 yaş krizi daha ne ki 2 yaşta daha da artacak bu durum diyor acayip yoruluyorum bir şeye ikna etmek unutturmak için

Ben saklıyorum her şeyini ikinci için evin altında depo var güzelce paketleyip kaldırıyorum dolabında bir posta bekliyor hatta iş yapma perilerini bekliyorum kaldırmak için

Artık ilgileri değişiyor fikirleri her şeyleri değişiyor yemek başlı başına bir sorun yesin diye evde dört dönüyorum peşinden ki buna karşı bir insandım ama olmamak gerekiyormuş kimse boşuna çocuğunun peşinden dolanarak yemek yedirmiyormuş anladım yani bana ders oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…